Poruba 2011 – Chomutov 4:5 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 2:6 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 3:4 (po pr.)
Sokolov – Slavia 3:5 (kon.) | Frýdek-M. – Motor ČB 2:4 (kon.) | Vsetín – Přerov 1:2 (0:2 po s.n.)
Třebíč – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Havířov – Jihlava 3:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
HC Hvězda Praha
Sobota 30.11.2019, 12:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga dorostu - play-down • 2. kolo

Utkání končí zaslouženým vítězstvím domácího Vsetína. Valaši sice nejprve připustili drama, když Pražany na dostřel jediné branky vrátil Vojtěch Srb. Převaha Vsetína se však postupně začala ve skóre projevovat. Čtvrtou branku do sítě Hvězdy obstaral Dominik Kuchařík a své střelecké trápení vzápětí zlomil i Adam Turek. Vsetín tak slaví tříbodový zisk do tabulky skupiny O udržení, po včerejším skalpu pražské Kobry čítá po prvních dvou kolech pět bodů. Hvězda se do hlavního města vrací se dvěma body, které včera vybojovala na ledě ostravské Poruby. Momentálně je to ze Vsetína vše, ale již v 17:00 se mohou příznivci valašského hokeje těšit na utkání Chance ligy, ve kterém domácí vyzvou celek Přerova. Ke sledování přenosu vás tímto zvu. (14:06:06)

59:55
    Kuchařík si narazil ve středním pásmu s Tobolou a postupoval zcela osamocen na Sluku, v klíčové chvíli se však vsetínskému útočníkovi zamotal kotouč mezi bruslemi.

59:10
    Valaši se snaží dohrát utkání v obranném pásmu Hvězdy.

58:12
    Mezi kruhy si nyní najel vsetínský obránce Kunst, Sluka jeho pokus vyrazil.

57:50
    Valaši kontrolují závěr třetí třetiny a nepouštějí Pražany do obranného pásma.

56:48
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín střílí pátou branku dnešního utkání a nyní už jsou Valaši tříbodovému zisku hodně blízko! Obrana Hvězdy nechala zcela bez povšimnutí ADAMA TURKA, jenž po samostatném úniku prolomil své střelecké trápení v dnešním utkání. Asistence: Tadeáš Hrnčíř.

55:44
    Pražané se nyní snaží zformovat k závěrečnému náporu, ovšem vsetínská obrana nepovolila hvězdářům dlouhodobější pobyt před Nešpůrkem.

55:05
    Vsetínský nápor ukončilo nahození Velikovského na branku Hvězdy, kde si kotouč pohlídal pozorný Sluka, vhazuje se po pravici brankáře hostí.

54:09
    Na druhé straně si sáhl na kotouč i vsetínský brankář Nešpůrek, když mu lapačku provětral prudkou ránou Kubas.

53:04
    Turek opět aktivní před brankou Hvězdy, nyní se k zakončení propracoval z rohu útočného pásma, avšak znovu marně hledal skulinu ve výstroji pražského brankáře.

52:20
    Vsetín hraje v plném počtu.

52:11
    Pokus Štefko dokázal Nešpůrek vyrazit a Velikovský mohl znovu vyhodit.

51:45
    A kotouč znovu míří až ke Slukovi.

51:16
    Valaši jsou nyní na kotouči v útočném pásmu a šetří cenné vteřinky.

50:47
    Vsetín se zásluhou Kunsta osvobozuje.

50:20
    Přesilová hra pro pražskou Hvězdu, dvě minuty za hákování nafasoval Filip Krajčík.

49:33
    Valaši odskakují zpět do dvoubrankového vedení! Nejprve postupoval na Sluku Dědek, jeho pokus ještě pražský brankář vyrazil. Následně akce domácích pokračovala a ke střele z mezikruží se znovu dostal Dědek, Sluka však jeho střelu neudržel ve své moci a k dorážce přispěchal DOMINIK KUCHAŘÍK. Asistence: Matyáš Dědek.

48:47
    Nyní se ale ani Vsetín nedostává k útočným akcím, co se však domácím daří je držet střední pásmo a čas běží velmi rychle, jsme svědky dlouhé pasáže bez přerušení.

47:57
    Pražanům se podařilo otupit vsetínský nápor, ovšem s kotoučem se nedostanou dál než do středního pásma.

46:49
    Hrubou chybu v rozehrávce Hvězdy mohl ztrestat Turek, ale jak se zdá, dnes mu nejspíš není souzeno překonat brankáře Sluku!

45:49
    Další slibná kombinace Valachů, která započala u Babeliaka a přes Dědka vedla až k Adámkovi, který se snažil najít škvíru mezi betony Sluky, ale podobně jako jeho spoluhráči nedokázal najít recept na pražského brankáře, který ve třetí třetině drží stoprocentní úspěšnost.

44:43
    Hvězda právě vstřelila branku!
    Pražané nyní udělují domácím lekci z produktivity! Snad vůbec poprvé ve třetí třetin zavezl kotouč do vsetínského obraného pásma Černý, obkroužil vsetínskou branku a našel najíždějícího VOJTĚCHA SRBA, jenž trefil odkrytou branku Vsetína. Asistence: Erik Černý.

44:21
    Sluka nyní přikryl kotouč pod svou kontrolu a zabránil dalšímu závaru před svou svatyní.

43:09
    Vsetín neúnavně útočí, v další slibné pozici se ocitl Adámek, Sluka nyní možná ani nevěděl jak, ale kotouč znovu vyrazil.

42:57
    Další výborný zákrok brankáře Sluky, jenž pohotovou lapačkou odmítl navýšení vsetínského náskoku v podání Turka.

42:39
    Turek to nyní zkusil pohotovou střelou skrz bránícího hráče, Sluka ovšem znovu dokázal včas zasáhnout, tentokrát použil vyrážečku.

41:58
    Sluka i napodruhé úspěšný proti střeleckému pokusu Krajčíka, vhazovat se bude po pravici pražského brankáře.

41:49
    Slukův beton opět v akci po střele Krajčíka.

41:23
    Vsetín v náporu, Dědek uvolnil mezi kruhy Kuchaříka, jeho střela byla hostujícími beky sražena, ovšem nápor Valachů nadále pokračuje.

40:23
    Valaši se znovu pokoušeli o rychlou branku, do samostatného úniku se dostal Babeliak, Sluka vyrazil betonem a po dorážce se natahoval ještě Adámek, tomu však zakončení ideálně nesedlo.

40:03
    I do třetice je Vsetín úspěšný na úvodním vhazování.

40:01

Ve druhé třetině se domácímu Vsetínu podařilo odskočit do dvoubrankového vedení. Valaši znovu byli aktivnějším týmem, ovšem střelce v zelenožlutých dresech dokázal trápit výborným výkonem brankář Sluka. Ještě před tím se však Vsetínu podařilo znovu dobře zahájit třetinu, když se prosadil David Bednařík. Následně přišlo již zmíněné trápení Valachů v koncovce. Pražané mohou litovat nedisciplinovanosti v závěru druhé třetiny, kdy umožnili domácím hrát v pěti proti třem. Dvojnásobnou početní výhodu pak zužitkoval pohlednou střelou Boris Babeliak. Vsetín tak má slibně nakročeno k důležitému tříbodovému zisku, ovšem je před námi ještě celých dvacet minut. Zda se Pražanům podaří utkání zdramatizovat, budete moci sledovat od 13:45.

40:00

39:59

39:18
    Valaši využívají dvojnásobnou početní výhodu a odskakují do dvoubrankového vedení! Dlouhou kombinaci Valachů zakončil přesnou střelou z pravého kruhu BORIS BABELIAK. Asistence: Stanislav Kunst.

38:25
    Vsetín už je kompletní a hraje v pěti proti třem.

38:19
    Babeliak přenesl hru na Adámka, jenž zakončoval z voleje, kotouč skákal v brankovišti Hvězdy, ale Sluka se včas zorientoval a situaci zachránil.

37:59
    Pražané půjdou do tří a za šestadvacet vteřin začne dvojnásobná početní výhoda Vsetína, dvě minuty za podrážení pro Nicolase Štefko.

37:21
    Adamovu střelu krotí pozorný Nešpůrek, jenž teď musel zasahovat po delší době. V témže čase končí přesilová hra hostů, protože Vojtěch Srb si neodpustil seknout vsetínského brankáře.

37:02
    Pražané se zatím nedokázali s pukem dostat do útočného pásma, jejich další pokus zhatilo postavení mimo hru.

36:25
    Trest pro Vsetín, dvě minuty za podrážení fasuje Vojtěch Mikula.

36:15
    Vsetín buší na třetí branku, po střele Mikuly dorážel bekhendem Turek, Sluka však znovu natáhl svůj beton, jeho spoluhráči mu zatím mohou jen děkovat, že rozdíl ve skóre není doposud vyšší.

35:40
    Ve středním pásmu zachytil kombinaci hostů Bednařík, do úniku se však nedostal, neboť Sluka pohotově vystartoval.

34:53
    Další vlna útoku na pražskou branku, tentokrát zakončoval Hrnčíř, Sluka dál drží svůj tým.

34:24
    Na závěr vsetínské přesilovky pálil bez přípravy Kočí a vydatně protáhl brankáře Sluku, jenž kotouč zachytil ve své lapačce.

33:39
    Nyní se podařilo kotouč vyvézt Hronovi a hosté mohli prostřídat.

33:12
    Vsetínskou kombinaci nyní vystihl Pírs a alespoň na chvíli osvobodil pražský celek.

32:50
    Třetí branku Vsetína měl na holi po přihrávce Adámka Jurek, ale z voleje trefil pouze připraveného brankáře Sluku!

32:23
    Pražané se budou muset znovu bránit, dvě minuty za podrážení obdržel Matyáš Adam.

32:13
    Vsetínu se daří spíše ve hře 5 na 5, nyní opět dobývá útočnou třetinu soupeře.

31:27
    Zakázané uvolnění Hvězdy vrací hru před Sluku.

31:02
    Pražané hrají v plném počtu.

30:49
    Nyní už se to Valachům povedlo, ale střelecké pokusy Krajčíka Sluku vůbec nezaměstnaly.

29:53
    Vsetínu se zatím početní výhoda nedaří, v jejím dosavadním průběhu se nedokázal zformovat v útočném pásmu.

29:27
    Hvězda vyhazuje.

29:02
    Nyní si přesilovku zahraje Vsetín. Dvě minuty za hákování fasuje Alen Jurak.

28:54
    V závěru pražského náporu pálil ještě Adam, Nešpůrek vyrazil.

28:37

28:26
    Vsetín se díky práci Dědka a Kuchaříka osvobozuje.

28:03
    Po výzvě Hrona pálil Šercl, Nešpůrek měl s krocením jeho střely menší problémy, ale nakonec i díky svým obráncům dostal kotouč pod kontrolu.

26:54
    Valaši se ovšem osmělili i ve vlastním oslabení, útočnou akci vedl Babeliak, mohl ještě vylepšit pozici Adámkovi, nakonec volil individuální zakončení a Sluka puk vyrazil do tyče, od níž se puk odrazil mimo.

26:37
    Pražané si zahraji druhou přesilovou hru. Jejím strůjcem je domácí útočník Tomáš Tobola, jenž fasuje menší trest za vysokou hůl.

26:18
    Další slibná příležitost Valachů, tentokrát se pokoušel puk za Sluku propasírovat Dědek, maskovaný muž pražského celku zatím drží svůj tým pouze v jednobrankovém manku.

25:48
    Na pravém křídle se uvolnil Babeliak a zkoušel Sluku překonat střelou do protipohybu, pražský brankář však dokázal zasáhnout svým betonem!

25:19
    Vsetín svírá Hvězdu v obranném pásmu, nyní vypálil od modré čáry Velikovský, Sluka však zasahovat nemusel, protože pokus vsetínského obránce zamířil mimo.

24:45
    Další útočnou snahu Vsetínských přerušuje postavení mimo hru.

24:11
    Hra měla nyní rychlý spád a útočné akce se střídaly na obou stranách, dlouhou pasáž bez přerušení ukončil zákrok Sluky, jenž musel krotit střelu v podání domácího Turka.

23:26
    Kuchařík připravil střeleckou pozici Turkovi, jeho střelu vytěsnil Sluka špičkou betonu.

22:33
    Vsetínští se nadále drží na kotouči a opět mají útočné choutky.

21:33
    Nyní se Vsetín dostal do obrovského závaru před Slukou a bere si zpět vedení! Vše započalo střelou Turka, kterou Sluka ještě vyrazil, úspěšný byl pražský brankář také proti dorážce Hrnčíře, ovšem do všeho se vložil DAVID BEDNAŘÍK a na jeho koncovku už hostující brankář dosáhnout nemohl. Asistence: Tadeáš Hrnčíř, Adam Turek.

21:04
    Valachům se momentálně nedaří dostat do útočného pásma, Pražané výborně brání obrannou modrou čáru.

20:25
    První střelu v prostředním dějství si připsal hostující útočník Jurak, Nešpůrek zasáhl lapačkou a vhazovat se bude po jeho levici.

20:04
    Vsetín znovu úspěšný na úvodním vhazování, domácí budou rozehrávat z obranného pásma.

20:01

První perioda 2. kola skupiny o udržení mezi Vsetínem a Hvězdou Praha je u konce. Domácí Valaši vstoupili do utkání aktivně a odměnou jim byla vedoucí branka, kterou v čase 1:00 obstaral Filip Krajčík. Zelenožlutí byli i nadále aktivnějším týmem, zdobil je výborný pohyb a Pražané měli s Valachy co dělat. Domácí také s přehledem ubránili oslabení a pak se sami pokoušeli navýšit skóre v přesilové hře, hosty však dokázal držet pozorný brankář Sluka. Pražané srovnali po chybě ve vsetínské obraně, kdy se kotouče chopil Jan Helikar a dopravil jej za vsetínského brankáře. V závěru první třetiny pak Pražané začali vystrkovat růžky a prostřední dějství slibuje zajímavé pokračování dnešního utkání, započne ve 12:45.

20:00

19:10
    Další práce pro Nešpůrka, ten nyní čelil ráně v podání Zajíce.

18:24
    Pražané po srovnávací brance ožili, nyní to zkusil prudkou střelou zápěstím Černý, lapačka Nešpůrka byla na místě včas.

17:54
    Hrubá chyba vsetínského obránce vede ke srovnávací branky pražské Hvězdy. Nepřesnosti v zadních řadách Valachů využil JAN HELIKAR, jenž se dostal před Nešpůrka a povedeným bekhendem zakončil mezi betony vsetínského brankáře. Asistence: Matyáš Potůček.

17:45
    Tuhý boj u mantinelu ve středním pásmu přerušuje píšťalka rozhodčího, bude se zde také vhazovat.

17:00
    Do pokusu Kopřivy vložil svou hůl Turek a kotouč zamířil do ochranné sítě, Vsetínští se tak musejí stáhnout ke vhazování do středního pásma.

16:20
    Hvězda hraje v plném počtu.

16:15
    Další práce pro Sluku, po střele Kunsta dorážel Adámek.

16:01
    Vsetín hraje přesilovou hru o mnoho lépe než jeho pražský konkurent, nyní zakončoval kombinaci domácích Babeliak, Sluka byl však na místě a střelu vsetínského kanonýra zlikvidoval.

15:19
    Kunst nyní nahodil kotouč na pražskou brankou, kde ještě úřadoval domácí Jurek, Sluka teď mimořádně podržel svůj tým, když zachoval klid a kotouč vyrazil.

15:08
    Kotouč nyní končí na střídačce hostů, vhazovat se bude před brankářem Slukou.

14:20
    Přesilovou hru si poprvé v zápase vyzkouší také domácí tým, rozhodčí trestá lavičku hostů za příliš mnoho hráčů na ledě, trest míří odsedět Volodymyr Borodenko.

13:39
    Nešpůrek nyní musel být v pozoru, neboť čelil střeleckému pokusu v podání hostujícího Adama, vsetínský brankář si však poradil a střelu ukryl ve své lapačce.

13:35
    Ve vsetínské hře se začínají objevovat nepřesnosti, píská se další zakázané uvolnění.

13:10
    Nyní se ovšem domácím nepodařilo ideálně rozehrát a po snaze Krajčíka vyslat do úniku Turka končí kotouč na zakázaném uvolnění.

12:37
    Valaši jsou všude o krok dřív, jejich technika bruslení je momentálně na vyšším úrovni než u pražského týmu.

11:24
    Pražanům se nyní daří bránit vlastní pásmo, ovšem nadále musejí být ve střehu, protože Vsetín to neúnavně zkouší znovu a znovu.

10:21
    Valaši se při plném počtu hráčů okamžitě pustili do útočných aktivit, nyní s vypětím všech sil odehrál kotouč mimo pražskou třetinu obránce Hron.

09:28
    Vsetínský tým je kompletní.

09:08
    A znovu, Valaši se příkladně brání.

08:47
    Ani tentokrát se nepodařilo hvězdářům usadit v útočném pásmu, kotouč je opět u branky Sluky.

08:06
    Znovu se podařilo domácím vyhodit, tentokrát se o to postaral Kopřiva.

07:53
    Vsetín se osvobozuje.

07:28
    Poprvé v dnešním utkání jsme svědky vyloučení, na trestnou lavici putuje domácí hráč Filip Krajčík na dvě minuty za vysokou hůl.

06:48
    Vsetín znovu operuje v obranném pásmu hostů, do střelecké pozice se dostal Turek, jeho ránu s menšími problémy Sluka vyrazil, následně se ještě branku snažil obkroužit Babeliak, pražský brankář však krušné chvíle ustál.

06:04
    Obrany obou celků jsou poměrně otevřené, hraje se ofenzivní hokej z obou stran.

05:56
    Individuální akce v podání vsetínského Kuchaříka, ten se s kotoučem dostal až před Sluku, ale trefil pouze jeho masku.

05:10
    Pražané ožívají, do přečíslení dva na jednoho nyní upaloval Hron společně s Borodenkem, druhý jmenovaný obdržel přihrávku a zakončoval z voleje, povedeným zákrokem se však prezentoval také brankář domácích!

04:27
    Vsetínský brankář Nešpůrek si připisuje první zákrok, když betonem musel odvrátit pokus Potůčka.

03:58
    Zakázané uvolnění pražského celku, hra se stěhuje před Sluku.

03:47
    Výborná obranná práce domácího Kunsta znovu přerušuje útočné choutky Hvězdy.

03:16
    Vsetín je v úvodu aktivnější, hlavně co se bruslení týče, Pražané se zatím marně snaží dostat na dostřel vsetínské branky.

02:15
    Už to mohlo být o dvě branky! Turek přihrávkou z mezikruží vyzval ke skórování Hrnčíře, jenže pražský brankář se dokázal hbitě přemístit a jasnou branku vsetínskému útočníkovi sebral!

02:03
    Do útočného pásma se nyní po levém křídle prodral Bednařík, jeho střelu z ostrého úhlu zachytil Sluka ve své lapačce.

01:42
    Vsetín nyní dobře brání střední pásmo, Pražané tak se svou reakci na úvodní inkasovanou brankou musí čekat.

01:00
    Vsetínští se nastěhovali do útočného pásma, Adámek ještě v tutové příležitosti úspěšný nebyl, ovšem akce domácích pokračovala a puk se dostal na modrou čáru, odkud vypálil FILIP KRAJČÍK a přesnou střelou otevřel skóre zápasu. Asistence: Václav Kočí.

00:26
    Náhončík připravil slibnou střeleckou pozici Jurakovi, tomu však střela vůbec nesedla a dopředu jdou Valaši.

00:04
    Vsetínští úspěšní na úvodním vhazování, domácí nahazují kotouč do útočného pásma.

00:01

Na ledě jsou už i domácí Valaši, startu utkání nestojí nic v cestě.

Ještě jednou hezké dopoledne ze Vsetína. Na ledovou plochu už nastupuje hostující tým HC Hvězda Praha.

VHK ROBE Vsetín: Janura (Nešpůrek) – Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Babeliak, Tobola, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.

HC Hvězda Praha: Grmela (Sluka) – Šercl, Procházka, Adam, Vojta, Kubas L., Hron, Kubas M. – Helikar, Potůček, Zajíc, Pírs, Jurak, Borodenko, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko.

Rozhodčí: Goňa – Poláček, Pospíšil.

VHK ROBE Vsetín:

Vsetín v minulém týdnu ukončil základní část na 8. místě ve skupině východ. Jejich poslední zápasy však byly vítězné. Ve čtvrtek hrál doma proti Porubě, která se ve druhé třetině dostala do značného vedení, ale Vsetínští v poslední periodě zabrali a vyrovnali, v prodloužení byl úspěšnějším týmem Vsetín. V sobotu na zlínském ledě dorostenci ze Vsetína překvapili, když svému soupeři nastříleli 5 gólů a Vilém do brány nepropustil ani jeden gól. Do bojů o záchranu vstoupil Vsetín vítězstvím v prodloužení nad Kobrou Praha, kterou udolal po divoké přestřelce 6:5.

Výrazným tahounem Valachů je Boris Babeliak, jenž zaznamenal 20 kanadských bodů za 7 branek a 13 asistencí. Daří se také Adamu Turkovi (7+4). Obranné řady má na povel Filip Krajčík (6+3). Brankoviště Vsetína střídavě střeží Jakub Nešpůrek společně s Patrikem Janurou.

HC Hvězda Praha:

Hvězda během základní části na své konto nasbírala pouze dvě absolutní vítězství a dvě vítězství po prodloužení a skončila na 9. místě s 10 body. Jejich poslední dva zápasy jim ale na tváři moc úsměvu nepřinesly. Proti kladenským Rytířům nejprve vedli 2:0, ti však ve třetí třetině otočili a dostali se do vedení, které se jim podařilo udržet až do konce zápasu. Proti Plzni sice byla Hvězda prvním týmem, který se prosadil, ale vedení se jim nepodařilo udržet a během druhé a třetí třetiny schytali do brány 4 góly.

Pražané zahájili boje o záchranu na ledě ostravské Poruby a v daleké destinaci od domovského stadionu se jim podařilo ukořistit dva body, když o vítězství v prodloužení rozhodl Alen Jurák. Zmíněný hráč je vůdčí osobností týmu, během základní části nastřílel 7 branek a na stejný počet i asistoval. V duelu proti Porubě dostál své pověsti a připsal si 1+1. Jedničkou pražských hvězdářů je Josef Stluka, ten se bude snažit, aby jeho tým odolal valašským střelcům.

Hezkou sobotu ze vsetínského Lapače. Ještě než se do bitvy pustí místní A-tým proti Přerovu, můžou si hokejoví fanoušci přijít na své při sledování Eliod extraligy dorostu. Domácí Vsetín se i v sobotu představí proti celku z hlavního města. Po skalpu Kobry Praha tentokrát přivítá Hvězdu Praha. Oba celky bojují o záchranu nejvyšší soutěže. Valaši by rádi navázali na páteční úspěch a v domácím prostředí znovu zvítězili. Podaří se? Nebo poputují body do hlavního města?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 1. Krajčík (Kočí), 22. Bednařík (Hrnčíř, Turek), 40. Rybár (Kunst), 50. Kuchařík (Dědek), 57. Turek (Hrnčíř) – 18. Helikar (Potůček), 45. Srb (Černý)

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (Janura) – Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Babeliak, Tobola, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
    HC Hvězda Praha: Sluka (Grmela) – Šercl, Procházka, Adam, Vojta, Kubas L., Hron, Kubas M. – Helikar, Potůček, Zajíc, Pírs, Jurak, Borodenko, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko.

Rozhodčí: Goňa – Poláček, Pospíšil