Česko – Rusko 1:5 (kon.) | USA – Česko 2:1 (po pr.)
Česko
1:5 (0:4, 0:1, 1:0)
Rusko
Neděle 15.12.2019, 03:00 • Encana Events Centre, Dawson Creek • World Junior A Challenge • Semifinále

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (05:18:59)

Český tým nezvládl klíčové semifinále na turnaji. Nestačil na ruský tým 1:5, takže si zítra zahraje proti Kanadě. O osudu utkání bylo rozhodnuto za prvních 17 minut, během kterých se trefil třikrát Tjutnev a jednou Guščin. Český tým se poté rozehrál a byl lepším týmem, ale prosadil se až šest minut do konce a předtím ještě jednou inkasoval z hole Guščina. Jedinou českou branku dal Morong.

59:33
    Vyloučení v týmu Rusko (Zugan – 2 min., hákování).

58:33
    Vyloučení v týmu Rusko (Tjutnev – 2 min., podrážení).

57:07
    Rus Didkovskij měl velkou šanci, když šel se spoluhráčem na Dobeše. Didkovskij se snažil vystřelit sám, ale pouze nechal vyniknout Dobeše.

56:30
    Oddechový čas pro hosty.

56:30
    Zakázané uvolnění Rusů.

56:19
    Čajkovi nesedla rozehra, tak se ke střele dostal Poizl, ale branku netrefil.

55:49
    Šiller se snažil nahazoval puk na branku od modré čáry, ale kotouč mu z hole sjel.

54:39
    Češi evidentně ožili, ale na obrat v zápase to zřejmě stačit nebude.
    53:35 MORONG - 1:5

53:35
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak konečně se český výběr dočkal. Petr Poppel vyhrál buly přímo pro MATĚJE MORONGA, který přesnou střelou snížil skóre.

53:31

52:49
    Přikryl se snažil protáhnout středem hřiště, to se mu nepovedlo a o puk přišel.

51:50
    Barinka střílel a Poizl dorážel, jenže neúspěšně.

51:31
    Vyloučení v týmu Rusko (Kirjanov – 2 min., vysoká hůl).

51:28
    Barinka si nabruslil na střed a vystřelil. Trefil připravenou vyrážečku.

50:45
    Pašin byl úplně sám před brankou. Zkusil bekhendové zakončení, ale fantastický Dobeš ho vychytal.

50:27
    Bekhendové zakončení Barinky v klidu uklidil do lapačky Motorygin.

50:05
    Vyloučení v týmu Česko (Najman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Rusko (Čajka – 2 min., hrubost).

50:05
    Poslední komerční přestávka v zápase. Začínají se množit konflikty, rozhodčí roztrhávali Čajku a Najmana.

49:39
    Zakázané uvolnění českého týmu.

49:28
    Guščin se znovu snažil dostat ke střele, když od pravého mantinelu mířil na střed, ale česká obrana ho nepustila.

49:17

48:37
    Burujanov jel sám na Dobeše, zkusil forhendový blafák, ale český brankář vše vyřešil.

48:11
    Dobeš dokonce po brejku soupeře musel vytáhnout zákrok betonem.

47:49
    Nemůžeme se dostat do pásma, Rusové znovu vyhazují.

47:20
    Češi prohráli buly a soupeř hned vyhazuje.

47:17
    Vyloučení v týmu Rusko (Guščin – 2 min., nedovolené bránění).

47:03
    Sám na branku se už řítil Guščin, ale na poslední chvilku se píská ofsajd.

46:29
    Na mantinelu byl neúspěšný Jelínek, kterého soupeř zablokoval.

45:59
    Přikryl se snažil dostat do pásma, jenže nemohl, protože jinak by se pískal ofsajd.

45:26
    U puku je Rusko a nikam se nažene, hraje ve vlastní třetině.

44:35
    Jindra se snažil v útočném pásmu prostrkávat na spoluhráče, ale soupeř to přečetl.

43:51
    Pšenička se dostal zprava do středu a vystřelil. Jeho pokus skončil znovu vedle branky. Velký problém českého týmu v dnešním zápase.

42:59
    Čajka pálil od levého mantinelu jen do helmy Dobeše.

42:04
    Jelínek si hodil puk po mantinelu a snažil se jít za ním, jenomže dobře ho pozičně ohlídal jeden z beků.

41:31
    Rutar bohužel prohrál souboj na modré čáře, takže jsme puk ztratili.

40:41
    Češi hned od úvodu začali vysoko napadat a donutili soupeře k zakázanému uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:43.

Ani ve druhé třetině se český tým nedokázal prosadit. Jedinou branku totiž vstřelil v čase 36:45 Guščin, takže Češi prohrávají už o pět branek. Tým trenéra Přerosta byl ve druhé třetině lepší, ale nedokázal většinou v dobrých pozicích ani trefit branku. Naopak stále Rusové nabírají rychlost a jdou sami na brankáře, což vlastně znamenalo všechny branky.

38:09
    Guščinovu další střelu ze středu hřiště kryje Dobeš.
    36:45 GUŠČIN - 0:5

36:45
    Rusko právě vstřelilo branku!
    DANIIL GUŠČIN opět skóruje a je to branka podobná těm minulým. Ruský hráč nabral rychlost, objel soupeře a přehodil beton Dobeše.

35:36
    Češi šli do přečíslení a v útočném pásmu se ke střele dostal Morong, ten z dobré pozice branku opět netrefil.

34:56
    Rusové u puku a nikam se s ním neženou, v klidu hrají za vlastní brankou.

33:46
    Další česká nepřesnost. Poizl získal puk ve středním pásmu a mohl jet vpřed, jenomže měl špatný dotyk a přišel o něho.

33:12

32:43
    Gluščin napřáhl od modré a nebylo to špatné, protože jeho střela letěla jen kousek od pravé tyčky.

31:46
    Dobrá práce Poizla, Češi vyhazují.

31:12
    Vyloučení v týmu Česko (Přikryl – 2 min., podrážení).

30:49
    Následuje komerční přestávka.

30:49
    Kokhanin se prohnal po pravém křídle a vystřelil, trefil jen Dobeše.

30:01
    Máme po polovině utkání, Češi sice vyrovnali hru, ale ztráta na soupeře je hrozivá.

29:36
    Další zajímavé střely se dočkal Barinka, ale branku opět netrefil.

29:10
    Na střed pásma dostal nahrávku Morong a vystřelil. Jeho pokus šel nad branku.

28:13
    Pašin se dostal ke střele ihned po vjezdu do pásma, ale trefil jen zadní mantinel.

27:47

27:29
    Tentokrát od modré poslal ránu Poizl. Jeho pokus proletěl jen kousek od brankáře soupeře.

26:50
    Ke střele se z pravého kruhu dostal Pšenička. Jeho pokus pořádně protáhl brankáře.

26:23
    Hned po buly šli dopředu nebezpečně Rusové. Naštěstí Barinka zablokoval jejich průnikovku.

25:47
    Vyloučení v týmu Rusko (Zugan – 2 min., podrážení).

25:35
    Rusové opět ukázali kvalitu vepředu. Pašin nabízel po kombinaci puk před prázdnou branku, ale jeho spoluhráč ho netrefil.

24:58
    Po další nepřesné rozehrávce se ke střele dostal Bernát. Trefil z dobré pozice jen brankáře.

24:10
    Šiller střílel od modré, ale trefil jen prvního soupeře.

23:58

23:35
    Rutar se snažil vyvézt puk a nahrát dopředu. To první se mu povedlo, ale pas byl nepřesný.

23:02
    Černohorský už odjíždí z ledu a je viditelně otřesen.

23:02
    Jeden z Rusů si našel Jakuba Černohorského a tvrdě ho sestřelil. Český hráč zůstává na ledě.

22:30
    Zakázané uvolnění Ruska.

22:14
    Jelínek po rychlém protiútoku pálil zleva na branku, mířil jen vedle.

21:38
    Český tým má znovu problém při rozehrávce. Ke střele se dostal Tjutnev, ale pálil vedle.

20:01
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Škorpík, přichází Dobeš.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:54.

Český tým na soupeře v první dvacetimunutovce vůbec nestačil, prohrál ji 0:4 a s obratem to bude už hodně těžké. Rusové jsou naprosto dominantní na puku a nechtějí ho soupeři vůbec půjčit. Branky za Rusy vstřelil Guščin a hattrickem se ukázal Tjutnev.

20:00

19:50
    Češi dohrávají třetinu pod tlakem, soupeř jim nechce puk půjčit.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.
    17:15 TJUTNEV - 0:4

17:15
    Nepovedená třetina českého týmu pokračuje PAVEL TJUTNEV byl sice v pásmu proti třem, jenomže si dokázal poradit a vystřelit. Jeho pokus zapadl přímo pod víko.

16:24
    Průniková nahrávka mířila na Pišina, ale ten si puk špatně zpracoval a přišel o něho.

15:03
    Po pěkné individuální akci se ke střele dostal Princl, ale trefil jen beton brankáře.

14:15
    Další český útok zastavuje ofsajdové postavení.

14:05
    Češi mohli jít dopředu, ale Rychlovský nahrával nepřesně.

13:15

12:09
    Rusové jsou znovu v pásmu a se střelbou nespěchají, snaží se český tým unavit.

11:29
    Nepřesná střela Rusů a český tým se osvobozuje.

11:15
    Vyloučení v týmu Česko (Rutar – 2 min., držení).

10:54
    10:36 TJUTNEV - 0:3

10:36
    Tak je to pro Čechy ještě horší. Soupeř jim znovu ujel a Alexander Pašin našel před prázdnou brankou PAVLA TJUTNEVA, který s tím už neměl žádný problém.

09:34
    Ke střele se od modré dostal Rutar, ale mířil pouze hodně vedle.

08:15
    Rusové opět na puku a soupeři ho nechtějí půjčit.

07:56
    Od modré nahazoval na branku Čayka, ale jeho pokus skončil jen těsně vedle branky.

06:15
    Na Češích je jasně vidět deka, pod kterou jsou, protože takový úvod si nepředstavovali.
    04:15 TJUTNEV - 0:2

04:15
    Další branka do naší sítě. Pavel Tjutnev nahrával před branku a Šimon Jelínek si bohužel puk bruslí srazil do branky.
    03:06 GUŠČIN - 0:1

03:06
    Český tým už prohrává. DANIIL GUŠČIN se protáhl středem pásma, dostal se před brankáře a bekhendem poslal puk do branky.

02:57
    Ke střele se dostal Přikryl a Motorygin poprvé zasahuje.

02:29

02:14
    Teď tlačí a jsou lepší Rusové, Poizl jen vyhazuje.

01:25
    Český tým šel střídat a odevzdal puk, takže ho mají soupeři z vlastní brankou.

00:30
    Češi jsou aktivnější a hned jsou v útočném pásmu, zatím bez zakončení.

00:01

Česko: Škorpík (Dobeš) – Poizl, Černohorský, Kowalczyk, Rutar, Malík, Volráb, Šiller – Jindra, Najman, Rychlovský – Všetečka, Morong, Poppel – Princl, Přikryl, Jelínek – Klapka, Barinka, Pšenička – Bernat.

Rusko: Motorygin (Guskov) – Čayka, Steklov, Zotov, Muchammadulin, Grušnikov, Kirsanov – Didkovskij, Zlodějev, Guščin – Rychlov, Kusnutdinov, Kokhanin – Tjutnev, Ponomarjov, Pashin – Burujanov, Zugan, Kirjanov – Šumilin..

Rusko U18

Ruský tým do 18 let zatím na turnaji úplně nezáří, když získal ve skupině jen 4 body a skončil na třetím místě jen o skóre. Na úvod ruský celek porazil Kanadu východ 3:2 po prodloužení, poté nestačil na Česko 4:3 po prodloužení, prohrál s Kanadou západ po nájezdech a nakonec prohrál s USA 7:2. Nejproduktivnější hráč týmu je Nikita Burujanov z Petrohradu, který dal 1 gól a na dva nahrál.

Poslední tři zápasy

USA VS. Rusko 7:2
    Kanada západ VS. Rusko 1:0 po nájezdech
    Česko VS. Rusko 4:3 po prodloužení

Česko U19

Český tým v základní skupině turnaje získal 9 bodů, když porazil Rusy v prodloužení, prohrál s USA také v prodloužení, poté porazil Kanadu západ 4:3 a Kanadu východ 4:6. Za český tým září Marcel Barinka z Halifaxu, který dal 3 branky a na dalších 5 nahrál.

Kanada východ VS. Česko 4:6
    Česko VS. Kanada západ 4:3
    Česko VS. USA 4:5 po prodloužení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 54. Morong (Poppel) – 4. Guščin (Didkovskij, Kirjanov), 5. Tjutnev (Pašin, Čajka), 11. Tjutnev (Pašin, Ponomarjov), 18. Tjutnev (Grušnikov, Kirjanov), 37. Guščin (Grušnikov, Didkovskij)

Rusko: Guškov – (Motorygin) – Čajka, Steklov, Zotov, Muchammadulin, Grušnikov, Kirsanov – Didkovskij, Zlodějev, Guščin – Rychlov, Kusnutdinov, Kokhanin – Tjutnev, Ponomarjov, Pašin – Burujanov, Zugan, Kirjanov – Šumilin, Burujanov.