Martin – Trnava 6:3 (kon.) | Skalica – Levice 2:0 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 3:2 (kon.)
Spišská N. Ves – Topoľčany 3:0 (kon.) | Žilina – Bratislava Capitals 3:5 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
HC Topoľčany
sk Neděle 22.12.2019, 17:30 • Stez Aréna • 1. liga (SR) • 30. kolo

Hráči si vychutnávajú potlesk v stoji. Zápas bol vyrovnaný do poslednej chvíle aj, keď to podla výsledku možno tak nevyzerá. Domáci si dali krásni darček pod stromček a môžu v pokoji oddychovať. Topoľčany si však nemajú čo vyčítať, hoci rozhodla chyba brankára.
    Ďakujem za pozornosť, lúči sa s Vami Dana Kontuľová a prajem Vám krásne sviatky a šťastný Nový rok. (19:51:45)

59:58
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Ďalší zásah do prázdnej brány, padol v posledných sekundách. ONDOV uzavrel na 3:0.
    ASISTENCIA. Václav

58:51
    Novák si pripisuje technický gól, puk čiaru neprekonal po tom čo bol hráč pred zakončením faulovaní. Aj také veci sa stávajú.
    Bez asistencie

58:37
    Hostia hrajú bez brankára. Vhadzovanie v pásme domácich.

58:27
    Oddychový čas vypršal, no hosťom sa nechce hrať.

58:27
    Oddychový čas hostí.

58:10
    2 minúty do konca tretej tretiny.

56:50
    Domáci sa usadili v pásme a snažia sa o druhý gól. Asi by bol rozhodujúci. Na štadióne sa spieva MACEJKO.

56:38
    Verdikt sa nemení a oba celky striedajú vhádzovanie pred Kompasom.

56:23
    Podstavek mohol vyrovnať, no bol z toho Ofsajd o ktorom ešte rozhodcovia konzultujú.

55:58
    Václav štrikoval na čiare no do útočnú modrú neprekročil.

55:33
    Na štadióne to vyzerá akoby sa hrali posledné sekundy zápasu.

54:53
    Ani po tomto zákroku pri faule na domáceho hráča sa píšťalka neozvala

54:11
    Hostia zle pre striedali, no rozhodca si to nevšimol.

52:30
    Fanúšikovia sa dočkali. Po rýchlej súhre to Chovan napálil do betónov. Kompas vyrazil pred seba a z dorážky sa presadil VARTOVNIK
    Asistencia: Chovan, Novák

51:53
    Domáci zvládli dôležité buly, toto je moment, keď sa môže zlomiť celý zápas.

51:43
    Trest si odpyká Miroslav Olejník.

51:43
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Kompas – 2 min., podrazenie).

51:09
    Za Rabčanom zvonila tyč a jeho tím sa momentálne rúti do útočnej tretiny.

50:54
    Prihrávka na Podstaveka bola prerušená rýchlim bekom

50:19
    Ofsajd domácich.

50:03
    Sneh z korčúľ pokryl plexisklo na boxe časomeračov, aj to hovorí o tom ako rýchlo sa dnes hrá.

49:21
    Piskot tribúny po tom čo rozhodca neodpískal faul na Nováka

48:46
    Vhadzovanie pred Kompasom sa zopakuje. Dnešní zápas sleduje 1250 divákov.

48:27
    Hrá sa dlho bez prerušenia a črtajú sa rýchle protiútoky na oboch stranách, myslím, že delenie bodov by bolo fér. No každý chce vždy vyhrať za 3 body.

47:24
    Chovanec preskočil súpera a vytečoval letiaci puk.

46:40
    Topoľčany sú v pásme, ale pri puku sú hráči v bielom.

45:33
    Kover sa rútil do útoku po pravej stane, zakončil a nasledoval pokus z bekhendu. Stav sa nemení.

44:33
    Strkanie pred Rabčan, s pribúdajúcim časom sa emócie bude stupňovať.

43:59
    Pekarčík sa sám vydal na výlet do útoku, no na poslednú chvíľu bol pozastavený.

43:05
    Domáci kombinujú po obvode útočnej tretiny.

42:11
    Šanca o vysunutie Nováka bolo prečítané.

41:25
    Nepresná, ale tvrdá strela opečiatkovala zadný mantinel Rabčana.

40:38
    Domáci sa však nechcú zahanbiť a snažia sa o usadenie v pásme.

40:07
    Topoľčany nesklamali a zasa útočia ako prvý.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút.

Hra sa stupňuje a boli sme blízko k tomu, aby sa zmenil stav. Brankári však vyťahujú kvalitné zákroky a preto je stále 0:0. Všetko je otvorené a oba cely hrajú maximum. Uvidíme, či tento zápas nerozhodne jeden presný zásah. Netrúfam si vôbec povedať ako to tu dnes dopadne. Kulisa je však pekná po celý zápas.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:25
    Obrovská šanca sa do opustenej Kompásovej brány nezmestili, pre svoju rýchlosť prihrávky.

37:43
    Hostia v plnom počte.

36:43
    Pekarčík hrá i zo zlomeným nosom. Kompas to zvláda iba so šťastím. Už dva krát ležal na ľade a snažil sa rýchlo dostať na nohy. Útočníci sa ho snažili vy-šachovať s hry.

35:49
    Topoľčany vyhrali buly a okamžite vyhodili puk.

35:43
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Podstavek – 2 min., sekanie).

35:28
    Zakázané uvoľnenie hostí.

34:27
    Vartovník to skúsil doraziť pomedzi betóny, obaja brankári dnes hrajú dobrý zápas.A ani ich spoluhráči na oboch stranách predvádzajú pekný hokej.

33:21
    Hamráček ukázal rýchlosť a rútil sa sám cez os ihriska, obkúžil bránu Kompasa a zakončil z otočky.

33:04
    Hra sa po pár odohraných sekundách zasa sťahuje do pásma domácich.

32:43
    Hrá sa po striedaní a hostia sa rozstrieľali, ale Rabčan drží a fanúšikovia skandujú jeho meno.

31:58
    Oba celky sú v plnom počte.

31:48
    Novák a Chovan vyrazili do brejku, no tá posledná prihrávka od Nováka už bola zbytočná a nakoniec to bolo bez ohrozenia brány.

30:51
    Viac miesta na ľade je príležitosť na útok to sa hostia momentálne snažia využiť.

29:58
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Knižka – 2 min., nedovolené bránenie).
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Bečka – 2 min., sekanie).

29:25
    Vzápätí to horelo i pred Rabčanom a je z toho vzájomné vylúčenie.

28:27
    Nahodený puk nedokázal chovanec doraziť za Komasov chrbát. Najväčšia šanca v zápase, zatiaľ.

27:52
    Domáci zatlačili súpera vo vlastnej tretine, nedokázali vytlačiť hru ani do stredu ihriska.

27:09
    Pozbieral sa, od korčuľoval na striedačku a už sa hrá ďalej.

26:57
    Pri ľavom kruhu na vhadzovaní pri Rabčanovej brá.ne ostal ležať Bžoch.

26:27
    Polomský bojuje proti dvojici za bránou svojho súpera.

26:06
    Diváci sa bavia i napriek tomu, že je zatiaľ bez gólový stav.

25:18
    Vhadzovanie pri Kompasovi, jeho tím však okamžite otáča hru do útočnej tretiny.

25:09
    Domáci v tejto tretine viac dorovnali hru súpera a je to vidieť i na ukazovateli striel 15:6.

24:35
    Kover vypáli tesne mimo brány.

23:45
    Hamráček bojoval o puk až do poslednej chvíle, i na kolenách a vyplatilo sa. Hra sa prerušila v prospech jeho tímu.

23:25
    Chovanec vytečoval puk v strednom pásme až mimo ľad.

22:48
    Pred Kompasom to trocha horelo, no gól sme zatiaľ ešte nevideli.

22:30
    Jedna z prvých striel smerujúca na Kompasa.

21:54
    Puk majú po časedomáci, no iba v strednom pásme.

21:25
    Toto pre domácich zatiaľ nevyzerá dobre, dnes je tu plno ľudí sama som zvedavá na záverečné číslo.

21:03
    Tlak Topoľčancov zostáva i po striedaní.

20:11
    Hostia idú na to z hurta už od úvodu, hoci buly vyhrali domáci.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Pekarčík ma zlomený nos a jeho pokračovanie v zápase je otázne.

Prvú časť máme za sebou, zatiaľ je to bez gólový stav. Hrá sa tvrdo, ale vcelku čisto. Na obidvoch stranách sme videli iba jednú presilovku, hostia ju odohrali lepšie. Strelecky však vedú domáci 9:4. Ich dnešná taktika sa zakladá na pevnej obrane a rýchlych protiútokoch.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:39
    Domáci v záverečných sekundách strelecky ožili

18:45
    Diváci sa pobavili na páde rozhodcu, pri Rabčanovej bráne, je v poriadku.

18:27
    Puk bol v strednom pásme iba pár sekúnd a hostia zasa šľapu do útoku.

18:07
    Dve minúty do konca tretiny, vhadzovanie pri Rabčanovi.

17:04
    Hostia v plnom počte, posledné chvíle presilovky sa hrali v strednom pásme.

16:17
    Zdĺhavá príprava bola, len výsledkom nepresnej strely od modrej.

15:27
    Domáci vyhrali buly, vzápätí strácajú puk a musia o neho bojovať.

15:14
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Uhnák – 2 min., držanie).

15:03
    Hostia spáchali ofsajd, no hralo sa ďalej.

14:19
    Topoľčany skúšajú pevnosť plexiskla. Drží všetko a všetci po hromade. Domáci sú masírovaný z každej strany.

13:22
    Cibák čakal s pukom za vlastnou bránou a z boku bol tvrdo odstavený.

12:27
    Ani tento atak sa gólom neskončil. Puk je za Kompasom.

11:26
    Kubek sa jednoducho dostal do útočného pásma po pravej strane a Rabčan má plné ruky práce.

11:05
    Domáci si môžu trochu oddýchnuť, máju puk vo vlastnej moci.

10:19
    Domáci v plnom počte.

9:50
    Spišiaci dokázali za kombinovať a ohroziť bránu i v oslabení, nazbierali cenné sekundy.

9:20
    Topoľčany sú takmer celý čas v pásme súpera

8:47
    Rabčan sa zapojil do hry, no puk sa mu nepodarilo vyhodiť.

8:19
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Boldižár – 2 min., podrazenie).

8:19
    Pri tomto obrannom zákroku sa až posunula bránka Rabčana, bude sa vylučovať.

8:00
    zakázané uvoľnenie hostí.

7:19
    Bečková prihrávka na korčule bola prečítaná a šanca na útok anulovaná.

5:38
    Václav sa mi v tomto striedaní veľmi páči, bojuje ako o život, otočil hru pri vlastnej striedačke, otočil hru na opačnú stranu a bojoval zasa pri boxe časomeračov.

5:21
    Vartovník bol zdvojený, no aj tak vyslal ľahkú strelu na bránu súpera.

4:41
    Hra sa sťahuje do útoku domáceho celku, ktorí hrajú dnes v bielych farbách. Hostia sú v červenom.

4:37
    Po dlhom čase sa prerušila hra.

3:55
    Pasovačka pri boxe časomeračov, bitku o puk vyhral Halász a ťahá puk do útoku.

3:27
    Striedanie počas hry, s pukom v strednom pásme.

2:47
    Domáci hrozia z brejkov a myslím, že tak nejako to bude vyzerať po celý zápas.

2:21
    Topolčany sa usadili v pásme.

1:16
    Prvá vážna akcia v zápase, na jej konci bol Ondov z pokľaku vyslal puk k vzdialenej žŕdke.

1:03
    Buly sa zopakuje.

1:03
    Prvá nepresná strela už išla aj z hokejky domácich.

HK Spišská Nová Ves: Rabčan- Šimo
    Bžoch- Chovan, Václav, Vartovník, Novák, Cibák- Boldižár, Kovoer, Halász, Hamráček, Knižka- Chovanec, Koky, Ondov, Havrila, Vantroba- Pavlík, Štrauch, Polomský,

HC Topoľčany: Kompas- Komžík,
    Hžebíček, Ďurčo, Podstavek, Tomčák, Huba, Bystričan, Kluka, Jakúbek, Bečka,Hrudík, Španko,Gergel, Laššo, Pekarčík, Bulák, Špankovič, Olejník,Uhnák, Kubek

Rozhodca: Kollár- Pribula, Číž.

Máme tu záver posledného víkendu pred štedrým dňom a s ním aj posledný domáci zápas Spišiakov v tomto kalendárnom roku.Podarí sa im ho uzavrieť víťazne, alebo aspoň bodovať?
    HK Spišská Nová Ves:
    Verím, že do toho dajú všetko, no budú to mať veľmi náročné. Čaká ich súper z top 3-ky, HC Topoľčany.
    Novovešťania naposledy nestačili na Dubnicu a podľahli jej po výsledku 3:1.
    Prvá tretina priniesla iba trojicu vylúčení. Posedieť si boli Hudák, Kanaet a následne Vantroba. Domáci si prvý krát zakričali hneď po úvode druhého dejstva, presadil sa Ďuriš. Spišiaci zvládli ďalšie oslabenie a následne inkasovali, Ďuriš si už išiel za hetrikom.
    V tretej tretine Koky ako jediný využil jednu z presiloviek v zápase a znížil na 2:1. Domáci nepochopiteľne spáchali v zápase školácke chyby v podobe zlého striedania. Viem každý robí občas chyby a aj majster tesár sa občas utne, ale dva krát v jednom zápase to by sa naozaj nemalo stávať. Pozitívne je, že ani raz neinkasovali.
    Na 3:1 uzavrel Lantoš v posledných sekundách zápasu ( 59:51.)

Tiež v piatok hrali vonku, cestovali do Martina a takisto si nedokázali pripísať víťazstvo, svojmu súperovi podľahli po výsledku 5:4.
    Stačilo málo a mohli si zo zápasu odniesť aspoň bod. Bol to atraktívny zápas už od úvodu. V zápisoch to bolo ako na hojdačke.
    V 10 minúte stretnutia to už bolo 2:0 pre domácich.V prvej minúte druhej tretiny si za hákovanie išiel sadnúť Bystričan. Martin šancu na zvýšenie nevyužil a následne inkasoval z hokejky Kluka.(2:1) Muriaček neudržal nervy na uzde a rozhodcovia ho potrestali dvoma minútami, ktoré využil Jakúbek a bolo 2:2.
    Začínalo sa odznova, rovnovážny stav netrval ani minútu a domáci zase viedli, gólom z presilovky. O dve minúty sa na tresnú posadil Hridík a scenár sa zopakoval (4:2)
    Domáci vstupovali do tretej tretiny za stavu 5:2, po tom čo sa ešte presadil Melcher. Svoj náskok však udržali, len tak, tak. Jakúbek znížil na 5:3, nasledoval trest pre obe strany a viac miesta na ľade zúžitkoval Bečka, (5:4). Úplný obrat sa teda hosťom nepodaril, no rozhodne sa nemajú za čo hanbiť.

Vzájomné zápasy:
    22.11.2019 HC Topoľčany vs HK Spišská Nová Ves 3:1 (1:1,0:0,2:0)

16.10.2019 HK Spišká Nová Ves vs HC Topoľčany 6:3 ( 3:2,2:1,1:0)

10.09.2019 HC Topoľčany vs HK Spišská Nová Ves 4:2 (2:0,1:1, 1:1)

V týchto zápasoch vždy padne viac gólov, uvidíme či sa táto tradícia naplní i dnes.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.