Finsko – Kanada 1:4 (kon.) | Česko – Švédsko 3:1 (kon.) | USA – Rusko 1:0 (kon.)
Švýcarsko – Slovensko 2:3 (po pr.)
USA
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Rusko
Pátek 27.12.2019, 16:30 • Zimní stadion Vladimíra Dzurilly - Hala 1, Bratislava (SVK) • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina A

Nejlepší hráčky utkání

Julia Volkovová (RUS) 24 zák., 1 gól, 96,0%
    Ella Huberová (USA) 1+0 (18:23:17)

Julia Volkovová dnes odchytala v bráně ruské federace fantastické střetnutí, na rozdíl od Amandy Thieleové, která tolik práce neměla, ale čisté konto neudržela. Hodně dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu a prodloužení, necelých šest minut před koncem ho ale odvrátila Ella Huberová. Výsledek. USA 1 Rusko 0.

59:08
    Dvojice Američanek se ocitla před ruskou bránu a jedna z nich vystřelila bekhendem, střela ale byla nepřesná a minula pravou tyč brány Julie Volkovové.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:27
    Ruská střídačka si vyžádala oddechový čas a Julia Volkovová zatím zůstává ve své braně, jenže aby ne, když se vhazuje v obranném pásmu Sborné.

56:53
    Opět se hraje delší dobu bez přerušení a ruský tým čeká na vhodný moment k odvolání své brankářky.
    54:31 Ella HUBEROVÁ - 1:0

54:31
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    ELLA HUBEROVÁ vystřelila na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a nádhernou střelou bez přípravy poté propálila bezchybně chytající Julii Volkovovou! Bezbrankové skóre je prolomeno a USA vede necelých šest minut před koncem 1:0. To byl zřejmě rozhodující úder. Bez asistence.

53:06
    Nápor ze strany Sborné žádnou příležitost nepřinesl a Američanky vyhodily puk na zakázané uvolnění.

52:30
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých osm minut a vypadá to, že budeme svědky prodloužení.

51:16
    Julia Volkovová musela rychle zakleknout, aby zneškodnila nebezpečnou střelu z levého kruhu pro vhazování Američanek! Další skvělý zákrok.

50:11
    Ruské hráčky předvedly skvělý bekčeking a střela Američanek z pravého kruhu pro vhazování skončila v náručí Julie Volkovové, která je k nepřekonání.

48:28
    Dnešní utkání má českou i slovenskou stopu. Jednou z hlavních rozhodčích je Gabriela Malá z Česka, zatímco na čarách Magdaléna Cerhitová.

47:46
    Ruská reprezentace nyní nepřesně rozehrála podél trestných lavic a rozhodčí odpískaly zakázané uvolnění.

47:31
    Američanky se dostaly ke střele na bodu pravého kruhu a kotouč skončil v lapačce Julie Volkovové.

47:01
    Dnešní utkání svým vývojem připomíná ruskou KHL, kde v letošní sezóně padá velice málo branek.

46:11
    Delší dobu se hraje bez přerušení, ani plynulá hra ovšem zatím nepomohla k prolomení skóre 0:0.

45:00
    Ruské reprezentantky nahodily puk do pravého rohu útočného pásma, kde se jim ho vzápětí nepodařilo dojet, a směrem kupředu rychle vyrazily Američanky.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 55. Huberová

USA: Thieleová (Vetterová) – Fuhrmanová, Lobdellová, Nicholsonová (C), Winnová, Guildayová, Golnitzová, Biottiová, Harveyová – van Wierenová, Wethingtonová, Gentryová – Murphyová, Edenová (A), Websterová (A) – Zanonová, Huberová, Simmsová – Davisová, Hempová, Burgenová. Hlavní trenérka: Maura Crowellová.
    Rusko: Volkovová (Alpatovová) – Ponjatovskajová, Petinová, Sviridovová, Achmetovová, Archipovová, Astrachancevová, Šmykovová, Žigulinová – Lučnikovová (A), Koržakovová, Šaškinová (A) – Škaljovová, Lifatovová, Markovová (C) – Boriskovová, Glucharevová, Butorinová – Dryndinová, Tarasovová, Kiričenková. Hlavní trenér: Alexandr Syrcov.

Rozhodčí: Henna Abergová (FIN), Gabriela Malá (CZE). Čárové: Magdaléna Cerhitová (SVK), Marine Dinantová (BEL)