Slovensko – Kazachstán | 3:1 (kon.) | | | Německo – USA | 3:6 (kon.) |
Finsko – Kanada | 1:4 (kon.) | | | Česko – Švédsko | 3:1 (kon.) | | | USA – Rusko | 1:0 (kon.) |
Švýcarsko – Slovensko | 2:3 (po pr.) |
Chabarovsk – Jekatěrinburg | 4:3 (2:0 po s.n.) | | | Novosibirsk – Petrohrad | 0:2 (kon.) | | | Barys – Dynamo Moskva | 3:4 (po pr.) |
Čeljabinsk – Spartak Moskva | 2:5 (kon.) |
TPS – Ufa | 4:3 (kon.) | | | Davos – Třinec | 1:4 (kon.) |
Česko – Finsko | 3:8 (kon.) |
Finsko – Česko | 2:1 (kon.) |
konec
Německo
3:6
(1:2, 2:2, 0:2)
USA
Johan Čáp
Branky a nahrávky:
3. Peterka (Stützle, Bokk), 23. Peterka (Seider, Bokk), 29. Bokk (Schütz, Reichel) – 8. Harris (Zegras, Kaliyev), 19. Jones (Zegras, Pinto), 35. Pinto (Zegras, Miller), 39. Hall (Zegras, Pivonka), 48. Brink (Robertson, Wahlstrom), 51. Wahlstrom (Pinto)
Rozhodčí: Fatejev (RUS), Pešina (CZE) – Šalagin (RUS), Synek (SVK)
Diváci: 5013
Neproměněná penalta:
Německo:
Ancicka (Hane) – Seider (C), Mik, Wirt, Hüttl (A), Mass, Dersch, Heinzinger – Jentzsch, Reichel, Bokk – Stützle, Schütz (A), Peterka – Schinko, Kinder, Lobach – Nijenhuis, Fleischer, Valenti.
Náhradníci:
Trenér:
USA: Wolf (Knight) – Harris, M. Samuelsson (C), Stastney, Miller, Jones, Emberson, York – Robertson, Wahlstrom (A), Pinto – Drury, Caufield (A), Ford – Turcotte, Beecher, Brink – Zegras, Hall, Kaliyev – Pivonka.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
USA: Wolf (Knight) – Harris, M. Samuelsson (C), Stastney, Miller, Jones, Emberson, York – Robertson, Wahlstrom (A), Pinto – Drury, Caufield (A), Ford – Turcotte, Beecher, Brink – Zegras, Hall, Kaliyev – Pivonka.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Fatejev (RUS), Pešina (CZE) – Šalagin (RUS), Synek (SVK)
Diváci: 5013
Pojď sem, kam jdeš!? Takto by se dala charakterizovat branka v podání OLIVERA WAHLSTROMA, který si vyměnil puk s Pintem ve středním pásmu a po levém mantinelu si projel až před branku. Krásná klička do forhandu byla jen ozdobou jeho excelentní individuální akce. Asistence: Shane Pinto.
Americký tlak vyvrcholil v pravou chvíli. Po tvrdém přesilovkovém napadání a několikeré střele se nejlépe ve slotu zorientoval BOBBY BRINK, jemuž se podařilo podstřelit padajícího Ancicku. Američané rázem získávají dvougólový polštář a větší pohodu. Asistence: Nicholas Robertson.
Justin Schütz a Dominik Bokk svou tutovku před chvíli naprosto prohospodařili. Lekci z produktivity jim udělil z protiútoku Zegras, jenž se prohnal kolem branky a nahrál přímo na CURTISE HALLA. Milimetrově přesná rána prošla okolo betonu Ancicku až do sítě, Němci tuto akci budou asi hodně litovat. Asistence: Trevor Zegras.
Máme znovu vyrovnáno! Americké přečíslení se stalo pro německé naděje pro tuto chvíli smrticí. Fantasticky hrající Zegras se vrhl do předbrankového prostoru, odkud ještě vyslal kolmici na SHANA PINTA, který se postaral o ránu k tyči. Pro Ancicku takřka neřešitelná situace. Asistence: Trevor Zegras, K'Andrew Miller.
Německo se znovu ujímá vedení! Všechny předpoklady sázkových kanceláří nebo expertů jsou zbořeny. Německý brejk totiž znovu ukázal potenciál nováčka elitní skupiny, když se Schützovi podařilo utrhnout kousek prostoru na levém křídle a následně fantasticky nahrál na DOMINIKA BOKKA. Jeho rána do protipohybu Wolfa byla jen formalita. Asistence: Justin Schütz, Lukas Reichel.
Další vyrovnání! Německý tlak při početní výhodě nyní dokonale překvapil zámořské borce. Po nečekaném odrazu od zadního mantinelu se totiž puk dostal do brankoviště, kde se jej ujmul JOHN PETERKA a díky své houževnatosti prodral kotouč až za ležícího Wolfa. Asistence: Moritz Seider, Dominik Bokk.
Na řadu přichází americký úder! I přestože se zámořský výběr v poslední době trápil, tak po nečekaném přenesení hry do předbrankového prostoru se o parádní trefu postaral ZACHARY JONES. Na této brance má ovšem obrovskou zásluhu Zegras, který vymyslel geniální zadovku. Asistence: Trevor Zegras, Shane Pinto.
A máme srovnáno! JORDAN HARRIS se objevil na ose hřiště a díky podklouznutí jednoho z protihráčů se mu před očima naskytl obrovský prostor na manévrování. Rána ze středu proletěla přesně do šibenice. Asistence: Trevor Zegras, Arthur Kaliyev.
Experti a skauti nelhali! V německém týmu se opravdu ukrývá obrovský potenciál., což jen při první přesilovce potvrdil JOHN PETERKA, který se ukázal u levé tyče a po krásné přihrávce přesně na hůl mu stačilo pouze přesně vypálit. Wolf byl bez šance na úspěch. Asistence: Tim Stützle, Dominik Bokk.
Německo: Ancicka (Hane) – Seider (C), Mik, Wirt, Hüttl (A), Mass, Dersch, Heinzinger – Jentzsch, Reichel, Bokk – Stützle, Schütz (A), Peterka – Schinko, Kinder, Lobach – Nijenhuis, Fleischer, Valenti.
USA: Wolf (Knight) – Harris, M. Samuelsson (C), Stastney, Miller, Jones, Emberson, York – Robertson, Wahlstrom (A), Pinto – Drury, Caufield (A), Ford – Turcotte, Beecher, Brink – Hall, Pivonka, Kaliyev.
Rozhodčí: Fatejev (RUS), Pešina (CZE) – Šalagin (RUS), Synek (SVK).
Německo
07.11.2019 Norsko x Německo 1:6 (Turnaj 4 zemí)
08.11.2019 Slovensko x Německo 3:2 (Turnaj 4 zemí)
09.11.2019 Německo x Švýcarsko 3:2 (Turnaj 4 zemí)
13.12.2019 Švýcarsko x Německo 4:5 (příprava)
14.12.2019 Švýcarsko x Německo 2:3 náj. (příprava)
21.12.2019 Německo x Finsko 1:6 (příprava v Brně)
23.12.2019 USA x Německo 7:1 (příprava v Havířově)
USA
22.12.2019 Švédsko x USA 4:6 (příprava v Českém Těšíně)
23.12.2019 USA x Německo 7:1 (příprava v Českém Těšíně)
23.12.2019 USA x Německo 7:1 (příprava)
29.12.2014 USA x Německo 6:0 (MS U20 2015)
22.12.2014 USA x Německo 5:2 (příprava)
Američtí hokejisté patří na juniorském šampionátu tradičně mezi favority na medaili, nejinak by tomu mělo být i letos. Tým složený koučem Scottem Sandelinem, jinak trenérem operujícím v univerzitní NCAA, bude zakládat na exkluzivním výchovném programu. Američané se však dlouhou dobu na tomto poli nedokázali výrazněji ukázat, svůj první mistrovský titul získali až v roce 2004, posléze triumfovali ještě v roce 2010, 2013 a 2017. Práce metodiků v Národním výchovném programu tudíž poslední dobou plodí výrazné výsledky, když navíc produkuje častěji hráče, kteří chodí přímo do NHL.
Na loňském šampionátu Američané v čele s Jackem Hughesem a Ryanem Poehlingem po vyřazení Čechů ve čtvrtfinále následně skosili i Rusko v semifinále, ve finále nakonec brali pouze stříbro, když je odsoudil ke smutku Kappo Kakko. Z tehdejšího kádru se v Třinci objeví zkušený brankář Spencer Knight, který by měl být brankářskou jedničkou. Zároveň i prospekti Islanders Oliver Wahlstrom a Philadelphie Joel Farabee. Rozhodně musíme vypíchnout i extratalenty Cola Cauldfielda nebo Ryana Johnsona. Tři kanadské body (2+1) si připsal během čtvrtečního zámořského derby Shane Pinto hrající v NCAA.
Američané se v přípravě ukázali pouze ve dvou zápasech, nicméně oba dva zvládli na výbornou. Porazili v Českém Těšíně jak Švédy, tak své soupeře ze skupiny – tedy ambiciózní Němce. V prvním duelu na šampionátu ovšem body nezískali. Nad Kanadou sice ve čtvrtek vedli 2:0 po první třetině, nicméně jejich velký rival nakonec ukázal svou sílu. USA sice ještě zvládly vyrovnat v závěru na 4:4, po nástupu hvězdičky javorových listů Lafreniera nakonec skousávaly porážku 4:6.
Němečtí borci zažívají na šampionátu návrat mezi juniorskou smetánku. V nejstarší mládežnické kategorii totiž poslední čtyři reprezentační cykly hrávali Němci jen v divizi IA. Coby nováček elitní skupiny tak jsou považování mnohými ve skupině B po boku USA, Ruska a Kanady spíše za outsidery.
Němečtí mladíci (do roku 1989 coby Západní Němci) se mezi elitou objevili v minulosti hned 27krát, svého největšího úspěchu dosáhli na domácím šampionátu v roce 1981, kdy skončili pátí. O to se postaral zejména nejproduktivnější hráč celého turnaje Dieter Hagen, pozdější hvězda DEL v Kolíně nebo Düsseldorfu. V letech 1977 a 1981 pak skončila tehdejší NSR na šesté příčce. Nikdy poté se už německá dvacítka nedokázala umístit lépe, ba naopak hned devětkrát ji potkal sestup do nižší divize. Po krachu v roce 2015 si museli Němci počkat čtyři dlouhé roky na další účast mezi elitou. Což bylo mimochodem nejdelší čekání od ročníků 1999 až 2002, kdy taktéž hrál tým pouze nižší divizi. Němci však v posledních letech zažívají obrovský progres v trénování mládeže poté, co restartovali celou výchovnou filozofii v rámci konceptu POWERPLAY 26.
Jak už bylo zmíněno, Němci se v minulé sezóně museli už počtvrté v řadě v kategorii U20 popasovat s přetěžkým bojem v divizi IA. V prosinci loňského roku na šampionátu této výkonnostní kategorie nicméně měli velkou výhodu v podobě domácího prostředí, neboť turnaj šesti aspirantů na postup pořádal bavorský Füssen.
Němečtí hokejisté oproti smůle v roce 2017, kdy taktéž na domácí půdě skončili o dva body mimo postupovou příčku, tentokrát zvládli turnaj s bravurou. Domácí junioři zvítězili nad stejně starými Rakušany, Nory, Lotyši, Bělorusy i Francouzi. Mezi hvězdy tehdejšího turnaje se zařadilo trio Bokk, Seider a Stützle, které se objeví na v Ostravě. Devatenáctiletý pravák Dominik Bokk se stal v loňském draftu první volbou St. Louis. Skauti na něm oceňují excelentní techniku s holí, přehled při hře jeden na jednoho a velmi nadstandardní střelu. V minulosti si prošel akademií Kolína, z ní zamířil na „švédskou cestu”. Dva roky působil ve Växjö, letos hraje nejvyšší mužskou soutěž za Rögle. Obránce Moritz Seider, který se stal nejlepším střelcem turnaje a odnesl si ocenění za nejlepšího beka šampionátu. Po anabázi v Erfurtu a akademií v Mannheimu si letos vyzkoušel i americký hokej. V posledním draftu si jej Detroit vybral už v prvním kole, celkově jako šestého hráče. Zatím se však objevuje jen v zápasech farmářského Grand Rapids. Seider patří dle mnohých skautů mezi nejzajímavější hráče svého ročníku. Mimochodem, vytáhlý bek se ukázal i na letošním šampionátu dospělých v Bratislavě a Košicích, kde šokoval v tak mladém věku dvěma vstřelenými brankami. A konečně Tim Stützle – stále sedmnáctiletý útočník je mnohými experty označován jako nový Leon Draisaitl. V loňské sezóně se výrazně postaral o postup německé U18 do elitní divize. V letošním ročníku stabilně hraje dospělou DEL za Mannheim
Trenér německé dvacítky Tobias Abstreiter měl hráče k dispozici na turnaji Future Challenge, na začátku listopadu pak na posledním ostrém testu – Turnaj čtyř zemí na Slovensku – brali dvě výhry, následně porazili i dvakrát Švýcary. V generálkách po závěrečném kempu ve Füssenu nicméně Německo prohrálo vysoko v Brně s Finy i v Havířově s Američany.