Česko
0:1 (0:0, 0:0, 0:0)
Švýcarsko
Pátek 17.01.2020, 20:00 • Vaudoise aréna, Lausanne • Olympijské hry mládeže

České hokejistky do 16 let tak na úvod Olympijských her mládeže prohrály se Švýcarskem 0:1 po nájezdech. Zítra budou mít druhou šanci na vítězství, od 17 hodin vyzvou Japonky. Pěkný zbytek večera. (21:38:50)

V samostatných nájezdech zvítězilo Švýcarsko.
    Rozhodující pokus proměnila JADE SURDEZOVÁ.
    Martiová dává gól a Švýcarsko vítězí.

2. série
    0:2
    Alina Martiová přesnou střelou rozhoduje o švýcarském vítězství.
    Ani Gruntová nevstřelila gól ze samostatného nájezdu.

2. série
    0:1
    Lucie Gruntová si chtěla gólmanku vymíchat, ale v rychlosti jí pak puk před odkrytou klecí ujel.
    Surdezová posílá Švýcarsko do vedení.

1. série
    0:1
    Jade Surdezová naopak procedila puk mezi betony Hesové do sítě a Švýcarky vedou.
    Bartáková neproměnila svůj nájezd.

1. série
    0:0
    Barbora Bartáková nevyzrála na vyrážečku Favreové, která si připisuje první zákrok.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy začne český tým, jmenovitě Bára Bartáková!

Rolba už upravila hrací plochu a za chvíli budeme moci začít.

Vaudoise arénou teď obíhá mexická vlna. Já ji tedy protentokrát vynechám.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Česko – 6 (23)
    Švýcarsko – 0 (10)

Ale marně. Český tým byl lepší v první i třetí třetině, druhá patřila Švýcarkám, jenže gól jsme za 45 minut hry neviděli. O vítězi tak rozhodnou samostatné nájezdy! Nejprve pojedou tři hráčky na každé straně, pak bude případně následovat náhlá smrt.