Barys – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 6:5 (po pr.) | Magnitogorsk – Jokerit 3:4 (po pr.)
Čeljabinsk – Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 5:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 5:2 (kon.)
Petrohrad – Omsk 1:0 (po pr.) | Soči – Čerepovec 3:0 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 30.01.2020, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:40:19)

V utkání nehrál žádný český nebo slovenský hokejista.

Barys Nur-Sultan porazil ve vyrovnaném utkání Neftěchimik Nižněkamsk 2:1 a znovu mírně stáhl svou ztrátu na druhé místo Východní konference. Hosté, kteří měli v mnoha pasážích herní převahu, nedokázali nic vytěžit z toho, že ve 45. minutě vyrovnali na 1:1 a dál prožívají herní trápení, když prohráli 8 zápas z posledních 10.

59:42
    Velmi rychlý návrat do útoku. Bryncev zavezl puk k zadnímu mantinelu, Murphy se snažil zakončit z pravé strany, ale Pasquale si situaci pohlídal a přerušil hru.

59:34
    Zprava už to nakonec šlo.

59:21
    Domácím se nepovedlo dostat puk do středního pásma po levém mantinelu.

58:46
    Barulin zůstává na střídačce.

58:46
    Po přerušení hry v útočném pásmu hostů si právě Nižněkamsk bere oddechový čas.

58:30
    Zatím ovšem brankáře neodvolali.

58:00
    Na střely vede Nižněkamsk 27-20. Hosté se pomalu připravují na závěrečný nápor.

57:20
    Postavení mimo hru Nižněkamsku.

56:57
    Domácí dokonce krátce vybojovali v útoku puk, ale rychle o něj zase přichází.

56:40
    Barys předvádí nyní velmi dobrý forčeking a šetří čas.

56:11
    Otevřené obrany se snažil využít při rychlém kontru Muratov. Jeho akci ale zastavil Barulin.

55:48
    Nebezpečná střela z levého kruhu proletěla nakonec jen k zadnímu hrazení. Pasquale se natahovat betonem nemusel.

55:18
    Domácí byli krátce v útoku a další trochu oddechnout svému brankáři. Už se ale zase musí bránit.

54:32
    A ve středním pásmu byla také hra přerušena. Komerční pauza.

54:02
    Domácím se podařilo vytěsnit hru do středního pásma.

53:55
    Nápor Nižněkamsku sílí, nepříjemně krouží kolem branky, byť puky na Pasquala moc nelétají.

53:30
    Nur-Sultan by nutně potřeboval vybojovat na delší úsek hry puk. Zatím se však dostává spíš pod postupný tlak soupeře.

52:15
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Domácí dál odráží útoky soupeře, sami se moc do hry nedostávají.

50:50
    Menší zaváhání obrany, ze které ovšem Neftěchimik nedokázal vůbec nic vytěžit.

50:30
    Navíc Nur-Sultan dobře brání své území a nepouští soupeře do střelby.

49:40
    Pro Nižněkamsk nastávají krušné chvíle. Dobře rozehranou třetí třetinu, ve které začínali sahat po bodech, musí znovu dorovnávat. A to nebude vůbec nic snadného.
    49:00 Anton SAGADEJEV - 2:1

49:00
    Barys právě vstřelil branku!
    Domácí se vrací do vedení! Byli v útočném pásmu a v mezikruží se strhl boj o puk. Ten se propadl k ANTONU SAGADEJEVOVI, který si pro něj sjel z levé strany a podstřelil padajícího brankáře. Asistence: Jegor Petuchov.

47:45
    Utkání nabralo znovu trochu ospalejší tempo bez větších šancí na obou stranách.

46:37
    Hra je přerušena a přichází komerční přestávka.

45:31
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
    44:51 Matt WHITE - 1:1

44:51
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Tentokrát se to už povedlo! Porjadin z pravé strany přihrál nalevo volnému MATTU WHITEOVI, jenž využil zčásti odkryté branky a vyrovnal na 1:1! Asistence: Pavel Porjadin.

44:05
    Hraje se v rychlém tempu ze strany na stranu.

42:50
    Z tohoto mráčku ovšem nezaprší. Domácí se ubránili a nedovolili ani střelu na branku.

42:30
    Hosté jsou v útočném pásmu a zápolí o puk u mantinelu.

41:00
    Střetnutí obou týmů je stále zcela otevřené. Nižněkamsk vede na střely 22-13. Na góly ovšem těsně prohrává 0:1.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:11.

Nur-Sultan vede po dvou třetinách těsně 1:0, ale prakticky žádnou převahu nemá. Naopak Nižněkamsk předvádí srdnatý výkony, za který by si zajisté zasloužil skórovat, proti je ale brankář Pasquale.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00

38:38
    Trochu kostrbatý návrat do útočného pásma, odpískáno je postavení mimo hru.

38:07
    Napřesná přihrávka domácích na modrou čáru znamená, že se sami vyhodili z útočné třetiny.

37:38
    Nižněkamsku se povedlo vyhodit puk do bezpečí.

37:00
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., podrážení).

36:37

35:31
    Bryncevovi sjel puk z čepele a jeho střela vylétla až do ochranné sítě.

34:37
    Potřetí v dnešním utkání vyfasovali domácí trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

33:38
    Zakázané uvolnění domácích po nepřesné přihrávce do středního pásma.

33:16
    Pasquale vytěsnil střelu Brynceva až do ochranné sítě. Bude se vhazovat po jeho pravici.

32:11
    Střela Metalnikova byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.

31:30
    Do útoku se vydali také domácí, ale puk v pásmu neudrželi. Nakonec se ještě dopustili postavení mimo hru.

30:20
    Znovu Chafizov v akci. Tentokrát od pravého mantinelu vypálil směrem na Pasquala, který chytil puk pod ruku.

30:00
    Tentokrát už musel Pasquale zasahovat, puk dostal pod kontrolu a přerušil hru.

29:20
    Hosté zůstávají v posledních minutách aktivnější. Chafizov byl zpoza pravého kruhu zblokovaný.

27:40
    Nakonec je z toho dobrá šance. Napřed přišla sice střela ze tří metrů od Sergejeva do boční sítě, ale poté vypálil Chajrullin zpoza kruhů. Pasquale musel hru přerušit.

27:20
    Nižněkamsk je usazen v útočném pásmu. Nedaříse mu ovšem dostat puk od mantinelu.

26:02
    Komerční pauza.

25:40
    V prakticky ideální pozici a nikým nebráněn byl Chajrullin, jenže jeho střela z mezikruží nebyla dostatečně rychlá a Pasquale se dokázal přesunout.

24:09
    Vhazovat se bude před brankou domácích.

23:55
    Klečenkovu střelu zpoza kruhů vyrazil Barulin svým ramenem.

23:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu, opět sledujeme podobný obrázek, který byl k vidění po většinu první třetiny.

22:08
    Postavení mimo hru domácího celku, který se dál tlačí do útoku.
    21:45 Darren DIETZ - 1:0

21:45
    Domácím se povedlo otevřít skóre zápasu! Přečíslení se proměnilo v převahu tří proti jednomu, DARREN DIETZ si na pravé straně narazil se spoluhráčem na středu a po sjetí k brankovišti přehodil brankáře Nižněkamsku. Asistence: Nikita Michajlis.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:19.

Úvodní třetina zápasu mezi Nur-Sultanem a Nižněkamskem branku nepřinesla, a to ani přes několik přesilových her, které si týmy zahrály. K vidění nebylo ani příliš šancí, prozatím se jedná spíše o zápas s trochu vlažnějším tempem.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:54

17:15
    Domácí znovu své oslabení brání velmi dobře. Nižněkamsk se sice snaží něco vymyslet, ale bez valného úspěchu.

16:23
    Hosté se nechali vytlačit z útočného pásma, příliš dlouho kroužili kolem modré čáry.

15:54
    Podruhé v utkání jsou domácí vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. To je skutečně velká chyba střídačky.

14:35
    S tím, jak vzrostla aktivita domácích, museli hosté přitvrdit hru. V obraně ale zatím hrají výborně a soupeře příliš do šancí nepouští.

13:46
    Komerční přestávka.

12:15
    Tuhý boj o puk u mantinelu v obranném pásmu hostů zvládl lépe bránící se tým, který vyváží kotouč do bezpečí.

11:40
    První třetina se plynule přehoupla do své druhé poloviny. Zatímco v prvních minutách byl lepší Nižněkamsk, tak i díky přesilovce trochu převzali otěže střetnutí domácí.

10:14

09:20
    Hosté se osvobodili.

09:02
    Boyd se snažil procpat přihrávku před branku, Dietz se ale marně pokoušel k puku dostat. Ten nakonec ukryl pod lapačku Barulin.

08:50
    Dělovkou od modré se snažil prosadit Ohtamaa, ale puk mu byl sražen.

08:14
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., držení).

07:55
    Pasquale se zatím má v brance domácích co ohánět. Nepříjemná skákavá střela od modré, navíc ještě tečována v mezikruží, ale vytěsněna na zadní mantinel.

06:53
    Hra je přerušena. Na řadě je komerční přestávka.

06:41

06:25

06:14
    Odražené střela hostů neprošla k brankáři domácích. Ti se navíc osvobozují.

05:25
    Další vyhození puku až za branku Nižněkamsku. Zatím exceletně zvládnuté oslabení.

05:01
    Domácí vyhodili puk ze svého pásma.

04:41
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., příliš mnoho hráčů).

04:35
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba celky se střídají ve vedení puku.

03:40
    Nur-Sultan se snaží stále více pronikat do útočného pásma. Udržet se v něm a vymyslet nějakou kloudnou akci se mu ovšem zatím nepovedlo.

02:21
    Postavení mimo hru domácích.

01:40
    Obrázek hry se v úvodu příliš nemění. Přesto už byla k vidění jedna šance, když se hostující Kulikov mezi kruhy uvolnil za obranu, ale domácí brankář jeho zakončení bekhendem vyrazil.

00:50
    V úvodu střetnutí se oba týmy především oťukávají.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Makljukov, Metalnikov, Dietz, Šalapov, Blacker, Kleščenko – Knight, Boyd, Videll – Michajlis, Valk, Šestakov – Akolzin, Gurkov, Ševčenko – Petuchov, B. Muratov, Sagadejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Šaripzjanov, Bryncev, Rjasenskij, R. Murphy, Aťušov, An. Sergejev, Volgin – Chajrullin, Enlund, Berglund – White, Z. Mitchell, Porjadin – P. Kulikov, Padakin, Chisamutdinov – Grošev, Chafizov, Bikmullin – Šarifjanov..

V tomto utkání nebude hrát žádný český nebo slovenský hokejista.

V prvním vzájemném utkání, které se hrálo tento měsíc, Barys vyhrál na ledě soupeře 5:1.

Nur-Sultan sice po sérii čtyř výher v řadě dvakrát prohrál, ale v posledním utkání dokázal vyhrát na ledě Jekatěrinburgu a do domácího prostředí se tak vrací, jak sám doufá, na vítězné vlně. Nižněkamsku se dlouhodobě nedaří a prohrál 7 z posledních 9 utkání.

Oba týmy hrají ve Východní konferenci, rozdíly mezi nimi jsou ovšem obrovské a v přepočtu na body hned 19. Nur-Sultan je třetím týmem této konference se ziskem 69 bodů a prakticky má jistý postup do vyřazovacích bojů. Desátý Nižněkamsk naopak ztrácí na elitní osmičku pět bodů.

Kazašský Barys Nur-Sultan přivítá na svém ledě Neftěchimik Nižněkamsk, který nutně potřebuje sbírat body, aby udržel šanci na postup do play off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 22. Dietz (Michajlis), 49. Sagadejev (Petuchov) – 45. White (Porjadin)

Rozhodčí: Kuljov, Fatějev – Nikolajev, Šišlo