Barys – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 6:5 (po pr.) | Magnitogorsk – Jokerit 3:4 (po pr.)
Čeljabinsk – Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 5:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 5:2 (kon.)
Petrohrad – Omsk 1:0 (po pr.) | Soči – Čerepovec 3:0 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 30.01.2020, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Kazašský Barys Nur-Sultan přivítá na svém ledě Neftěchimik Nižněkamsk, který nutně potřebuje sbírat body, aby udržel šanci na postup do play off.

Oba týmy hrají ve Východní konferenci, rozdíly mezi nimi jsou ovšem obrovské a v přepočtu na body hned 19. Nur-Sultan je třetím týmem této konference se ziskem 69 bodů a prakticky má jistý postup do vyřazovacích bojů. Desátý Nižněkamsk naopak ztrácí na elitní osmičku pět bodů.

Nur-Sultan sice po sérii čtyř výher v řadě dvakrát prohrál, ale v posledním utkání dokázal vyhrát na ledě Jekatěrinburgu a do domácího prostředí se tak vrací, jak sám doufá, na vítězné vlně. Nižněkamsku se dlouhodobě nedaří a prohrál 7 z posledních 9 utkání.

V prvním vzájemném utkání, které se hrálo tento měsíc, Barys vyhrál na ledě soupeře 5:1.

V tomto utkání nebude hrát žádný český nebo slovenský hokejista.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Makljukov, Metalnikov, Dietz, Šalapov, Blacker, Kleščenko – Knight, Boyd, Videll – Michajlis, Valk, Šestakov – Akolzin, Gurkov, Ševčenko – Petuchov, B. Muratov, Sagadejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Šaripzjanov, Bryncev, Rjasenskij, R. Murphy, Aťušov, An. Sergejev, Volgin – Chajrullin, Enlund, Berglund – White, Z. Mitchell, Porjadin – P. Kulikov, Padakin, Chisamutdinov – Grošev, Chafizov, Bikmullin – Šarifjanov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:50
    V úvodu střetnutí se oba týmy především oťukávají.

01:40
    Obrázek hry se v úvodu příliš nemění. Přesto už byla k vidění jedna šance, když se hostující Kulikov mezi kruhy uvolnil za obranu, ale domácí brankář jeho zakončení bekhendem vyrazil.

02:21
    Postavení mimo hru domácích.

03:40
    Nur-Sultan se snaží stále více pronikat do útočného pásma. Udržet se v něm a vymyslet nějakou kloudnou akci se mu ovšem zatím nepovedlo.

04:35
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba celky se střídají ve vedení puku.

04:41
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., příliš mnoho hráčů).

05:01
    Domácí vyhodili puk ze svého pásma.

05:25
    Další vyhození puku až za branku Nižněkamsku. Zatím exceletně zvládnuté oslabení.

06:14
    Odražené střela hostů neprošla k brankáři domácích. Ti se navíc osvobozují.

06:25
    Postavení mimo hru Nižněkamsku.

06:41

06:53
    Hra je přerušena. Na řadě je komerční přestávka.

07:55
    Pasquale se zatím má v brance domácích co ohánět. Nepříjemná skákavá střela od modré, navíc ještě tečována v mezikruží, ale vytěsněna na zadní mantinel.

08:14
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., držení).

08:50
    Dělovkou od modré se snažil prosadit Ohtamaa, ale puk mu byl sražen.

09:02
    Boyd se snažil procpat přihrávku před branku, Dietz se ale marně pokoušel k puku dostat. Ten nakonec ukryl pod lapačku Barulin.

09:20
    Hosté se osvobodili.

10:14

11:40
    První třetina se plynule přehoupla do své druhé poloviny. Zatímco v prvních minutách byl lepší Nižněkamsk, tak i díky přesilovce trochu převzali otěže střetnutí domácí.

12:15
    Tuhý boj o puk u mantinelu v obranném pásmu hostů zvládl lépe bránící se tým, který vyváží kotouč do bezpečí.

13:46
    Komerční přestávka.

14:35
    S tím, jak vzrostla aktivita domácích, museli hosté přitvrdit hru. V obraně ale zatím hrají výborně a soupeře příliš do šancí nepouští.

15:54
    Podruhé v utkání jsou domácí vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. To je skutečně velká chyba střídačky.

16:23
    Hosté se nechali vytlačit z útočného pásma, příliš dlouho kroužili kolem modré čáry.

17:15
    Domácí znovu své oslabení brání velmi dobře. Nižněkamsk se sice snaží něco vymyslet, ale bez valného úspěchu.

17:54

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní třetina zápasu mezi Nur-Sultanem a Nižněkamskem branku nepřinesla, a to ani přes několik přesilových her, které si týmy zahrály. K vidění nebylo ani příliš šancí, prozatím se jedná spíše o zápas s trochu vlažnějším tempem.

Další třetina začne přibližně v 15:19.

20:01

21:45
    Barys právě vstřelil branku!
    Domácím se povedlo otevřít skóre zápasu! Přečíslení se proměnilo v převahu tří proti jednomu, DARREN DIETZ si na pravé straně narazil se spoluhráčem na středu a po sjetí k brankovišti přehodil brankáře Nižněkamsku. Asistence: Nikita Michajlis.
    21:45 Darren DIETZ - 1:0

22:08
    Postavení mimo hru domácího celku, který se dál tlačí do útoku.

23:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu, opět sledujeme podobný obrázek, který byl k vidění po většinu první třetiny.

23:55
    Klečenkovu střelu zpoza kruhů vyrazil Barulin svým ramenem.

24:09
    Vhazovat se bude před brankou domácích.

25:40
    V prakticky ideální pozici a nikým nebráněn byl Chajrullin, jenže jeho střela z mezikruží nebyla dostatečně rychlá a Pasquale se dokázal přesunout.

26:02
    Komerční pauza.

27:20
    Nižněkamsk je usazen v útočném pásmu. Nedaříse mu ovšem dostat puk od mantinelu.

27:40
    Nakonec je z toho dobrá šance. Napřed přišla sice střela ze tří metrů od Sergejeva do boční sítě, ale poté vypálil Chajrullin zpoza kruhů. Pasquale musel hru přerušit.

29:20
    Hosté zůstávají v posledních minutách aktivnější. Chafizov byl zpoza pravého kruhu zblokovaný.

30:00
    Tentokrát už musel Pasquale zasahovat, puk dostal pod kontrolu a přerušil hru.

30:20
    Znovu Chafizov v akci. Tentokrát od pravého mantinelu vypálil směrem na Pasquala, který chytil puk pod ruku.

31:30
    Do útoku se vydali také domácí, ale puk v pásmu neudrželi. Nakonec se ještě dopustili postavení mimo hru.

32:11
    Střela Metalnikova byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.

33:16
    Pasquale vytěsnil střelu Brynceva až do ochranné sítě. Bude se vhazovat po jeho pravici.

33:38
    Zakázané uvolnění domácích po nepřesné přihrávce do středního pásma.

34:37
    Potřetí v dnešním utkání vyfasovali domácí trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

35:31
    Bryncevovi sjel puk z čepele a jeho střela vylétla až do ochranné sítě.

36:37

37:00
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., podrážení).

37:38
    Nižněkamsku se povedlo vyhodit puk do bezpečí.

38:07
    Napřesná přihrávka domácích na modrou čáru znamená, že se sami vyhodili z útočné třetiny.

38:38
    Trochu kostrbatý návrat do útočného pásma, odpískáno je postavení mimo hru.

39:00

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Nur-Sultan vede po dvou třetinách těsně 1:0, ale prakticky žádnou převahu nemá. Naopak Nižněkamsk předvádí srdnatý výkony, za který by si zajisté zasloužil skórovat, proti je ale brankář Pasquale.

Další třetina začne přibližně v 16:11.

40:01

41:00
    Střetnutí obou týmů je stále zcela otevřené. Nižněkamsk vede na střely 22-13. Na góly ovšem těsně prohrává 0:1.

42:30
    Hosté jsou v útočném pásmu a zápolí o puk u mantinelu.

42:50
    Z tohoto mráčku ovšem nezaprší. Domácí se ubránili a nedovolili ani střelu na branku.

44:05
    Hraje se v rychlém tempu ze strany na stranu.

44:51
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Tentokrát se to už povedlo! Porjadin z pravé strany přihrál nalevo volnému MATTU WHITEOVI, jenž využil zčásti odkryté branky a vyrovnal na 1:1! Asistence: Pavel Porjadin.
    44:51 Matt WHITE - 1:1

45:31
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

46:37
    Hra je přerušena a přichází komerční přestávka.

47:45
    Utkání nabralo znovu trochu ospalejší tempo bez větších šancí na obou stranách.

49:00
    Domácí se vrací do vedení! Byli v útočném pásmu a v mezikruží se strhl boj o puk. Ten se propadl k ANTONU SAGADEJEVOVI, který si pro něj sjel z levé strany a podstřelil padajícího brankáře. Asistence: Jegor Petuchov.
    49:00 Anton SAGADEJEV - 2:1

49:40
    Pro Nižněkamsk nastávají krušné chvíle. Dobře rozehranou třetí třetinu, ve které začínali sahat po bodech, musí znovu dorovnávat. A to nebude vůbec nic snadného.

50:30
    Navíc Nur-Sultan dobře brání své území a nepouští soupeře do střelby.

50:50
    Menší zaváhání obrany, ze které ovšem Neftěchimik nedokázal vůbec nic vytěžit.

52:15
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Domácí dál odráží útoky soupeře, sami se moc do hry nedostávají.

53:30
    Nur-Sultan by nutně potřeboval vybojovat na delší úsek hry puk. Zatím se však dostává spíš pod postupný tlak soupeře.

53:55
    Nápor Nižněkamsku sílí, nepříjemně krouží kolem branky, byť puky na Pasquala moc nelétají.

54:02
    Domácím se podařilo vytěsnit hru do středního pásma.

54:32
    A ve středním pásmu byla také hra přerušena. Komerční pauza.

55:18
    Domácí byli krátce v útoku a další trochu oddechnout svému brankáři. Už se ale zase musí bránit.

55:48
    Nebezpečná střela z levého kruhu proletěla nakonec jen k zadnímu hrazení. Pasquale se natahovat betonem nemusel.

56:11
    Otevřené obrany se snažil využít při rychlém kontru Muratov. Jeho akci ale zastavil Barulin.

56:40
    Barys předvádí nyní velmi dobrý forčeking a šetří čas.

56:57
    Domácí dokonce krátce vybojovali v útoku puk, ale rychle o něj zase přichází.

57:20

58:00
    Na střely vede Nižněkamsk 27-20. Hosté se pomalu připravují na závěrečný nápor.

58:30
    Zatím ovšem brankáře neodvolali.

58:46
    Po přerušení hry v útočném pásmu hostů si právě Nižněkamsk bere oddechový čas.

58:46
    Barulin zůstává na střídačce.

59:21
    Domácím se nepovedlo dostat puk do středního pásma po levém mantinelu.

59:34
    Zprava už to nakonec šlo.

59:42
    Velmi rychlý návrat do útoku. Bryncev zavezl puk k zadnímu mantinelu, Murphy se snažil zakončit z pravé strany, ale Pasquale si situaci pohlídal a přerušil hru.

Barys Nur-Sultan porazil ve vyrovnaném utkání Neftěchimik Nižněkamsk 2:1 a znovu mírně stáhl svou ztrátu na druhé místo Východní konference. Hosté, kteří měli v mnoha pasážích herní převahu, nedokázali nic vytěžit z toho, že ve 45. minutě vyrovnali na 1:1 a dál prožívají herní trápení, když prohráli 8 zápas z posledních 10.

V utkání nehrál žádný český nebo slovenský hokejista.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:40:19)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 22. Dietz (Michajlis), 49. Sagadejev (Petuchov) – 45. White (Porjadin)

Rozhodčí: Kuljov, Fatějev – Nikolajev, Šišlo