Švýcarsko – Rakousko 3:2 (po pr.) | Německo – Česko 1:11 (kon.)
Švýcarsko
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Rakousko
Pátek 07.02.2020, 13:00 • Zimní stadion Benešov • Turnaj čtyř (ženy U16)

První zápas Turnaje čtyř je u konce. Švýcarky v něm nakonec přetlačily Rakušanky a zvítězily 3:2 po prodloužení. Švýcarsko mělo lepší vstup do utkání, když vedlo 2:0. Rakousko se ovšem nevzdalo, stále zlepšovalo svůj výkon a nakonec srovnalo na 2:2. O bonusovém bodu rozhodla po samostatném úniku Jana Peterová.

Ode mě je to z tohoto zápasu vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (15:12:54)

63:43
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Máme rozhodnuto! JANA PETEROVÁ se dostala do samostatného úniku a přesnou střelou pod horní tyč ukončuje dnešní utkání. Švýcarky tak díky ní berou bonusový bod. Asistence: Zoe Mächlerová.

62:19
    Od levého mantinelu se protlačila před branku Kutzerová. Ta si na švýcarskou brankářku však nepřišla.

61:10
    Zajímavá šance také na druhé straně. Tam v pádu zakončovala Peterová, ale Fichtingerová dala beton na led včas a hraje se dál.

60:19
    Rakušanky mohly hned v úvodu prodloužení rozhodnout, když ujely dvě na jednu. Vše na sebe vzala Karoline Hengemülerová a nadělala Aeschlimannové velké problémy.

60:01

Je za námi normální hrací doba dnešního duelu. Po šedesáti minutách jsme se ale vítěze nedobrali. Rakušanky dokázaly srovnat v přesilové hře. Po tříminutové přestávce se bude hrát tři na tři.

60:00

59:34
    Švýcarky se v závěru ještě snaží rozhodnout duel, ale spíše to v prvním utkání dnešního turnaje vypadá na pětiminutové prodloužení.

58:38
    Je vidět, že oba týmy se snaží rozhodnout a nechtějí jít do prodloužení. Hraje se nahoru dolu, ale obě gólmanky drží své týmy.

57:10
    Tanja Kunzová se řítila sama na branku, jenže jedna z rakouských hokejistek ji dobruslila a čistě ji obrala o kotouč.

56:00
    Karoline Hengelmülerová je dnes velmi agilní. Pouští na švýcarskou svatyni jednu střelu za druhou, dohrává souboje, ale rozhodnout se jí zatím nedaří.

55:02
    Tvrdý střet za rakouskou brankou. Schmidtová vypadala otřeseně, ale nakonec se zvedla a pokračovala dál v zápase.

53:28
    Švýcarsko v plném počtu.

52:33
    Rakušanky mají možnost otočit stav ve svůj prospěch. A nebyly od toho vůbec daleko. Hengelmülerová se opřela do puku z vrcholu pravého kruhu a jen o pár centimetrů minula horní tyč.

51:28
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Schmidt – 2 min., napadení).

50:32
    Rakousko v plném počtu.

50:00
    Švýcarky opět při přesilovce usazené v útočné třetině. Puk jde z hokejky na hokejku, ale žádná nebezpečná střela na Fichtingerovou neletí.

48:32
    Vyloučení v týmu Rakousko (Amtmannová – 2 min., hákování).

48:16
    Hráčky helvétského kříže se po delší době osvobodily a hned se draly do zakončení. Nakonec si vykoledovaly alespoň faul.

46:52
    Švýcarky jsou pod obrovským tlakem. Rakušanky zasypávají Aeschlimannou salvou střel, která odolává a drží nerozhodný výsledek.

45:14
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Máme vyrovnáno! Rakušanky bleskurychle využívají přesilovou hru. Nahození Karoline Hengelmülerové tečovala před brankou LAURA NAGYOVÁ. Asistence: Karoline Hengelmülerová.

45:00
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Kunzová – 2 min., krosček).

44:02
    Schmidová si ve vlastním obranné třetině poradila s jednou z Rakušanek, kterou si bez problému obehrála. Na následné soupeřce si už vylámala zuby.

42:46
    Do zajímavé situace se řítila Obermayrová. Pokryla si kotouč tělem, protáhla se kolem jedné z obránkyň, ale se střelou na zadní tyč neuspěla. Minula zařízení.

41:01
    Lendiová tečovala před brankou nahození od modré. Fichtingerová však sklapla své betony včas a stav utkání se tak nemění.

40:10
    Rakousko je opět v plném počtu.

40:01

Čtyřicet minut je za námi. Švýcarky se ve druhé třetině dostaly do dvoubrankového vedení, které jim ovšem příliš dlouho nevydrželo. Rakušanky snížily po samostatném úniku a zápas je tak stále otevřený.

40:00

39:10
    Švýcarky v další přesilové hře tlačí své soupeřky. Ale do vyložených šancí se nedostávají.

38:10
    Vyloučení v týmu Rakousko (Schwarzerová – 2 min., podrážení).

36:28
    Rakušanky ujely do přečíslení dvou na jednu. Celou situaci na sebe vzala Kutzerová, která střílela na zadní tyč. Jenže Aeschlimannová byla pozorná a vystřelila svůj pravý beton včas.

35:29
    Hengelmülerová vypálila od modré čáry. Jenže její střela se nedostala ke švýcarské gólmance, jelikož byla zblokovaná Haenniovou.

33:27
    Máme sníženo na rozdíl jedné branky. Samostatný únik proměnila střelou do šibenice LEONIE KUTZER. Asistence: Lea Maria Artner.

32:01
    Švýcarky opět obléhají obranné pásmo soupeřek. Nicméně k žádné zajímavé šanci se vůbec nedostaly.

30:44
    Vyloučení v týmu Rakousko (Gubserová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

29:41

29:31
    Švýcarky sice byly po celou dobu v útočné třetině, ale příliš střel na rakouskou branku neletělo. Nejnebezpečnější bylo nahození Aymonové, které ale Fichtingerová pokryla.

27:41
    Vyloučení v týmu Rakousko (Obermayrová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

27:16
    Před rakouskou brankou vznikla trma vrma. Bylo tam hned několik dorážek a z branky se nakonec raduje JANA PETEROVÁ, která propasírovala puk na Fichtingerovou. Bez asistence.

25:53
    Tamina Schallová prošla snadno do útočného pásma, kde nevymyslela vůbec nic.

24:08
    Po delší době jsou v útoku Rakušanky. Ale také si žádnou kloudnou šanci nevypracovaly.

22:28
    Rakušanky se nemohou vymanit ze sevření svých soupeřek a jsou pod neustálým tlakem.

21:00
    Švýcarky jsou na začátku prostřední části aktivnější a hrají více s kotoučem. Nicméně zatím se k ničemu nedostali.

20:01

Máme za sebou první třetinu mezistátního zápasu mezi Švýcarskem a Rakouskem. Švýcarky se dostaly do vedení už v první minutě zápasu. Od té doby utkání postrádá nějaké větší tempo a hra je vyrovnaná.

20:00

19:20
    Nenápadná střela Lendiové od modré. Fichtingerová jen máchla lapačkou a kotouč vyrazila.

18:46

18:11
    Švýcarky byly usazené v útočné třetině. Dostaly se však pouze k jedné střele, která nebyla vůbec nebezpečná.

16:46
    Vyloučení v týmu Rakousko (Kutzerová – 2 min., hákování).

15:42
    Weyová se snažila projít do útočného pásma, ale rakouská obrana byla nepropustná.

13:08
    Hra nám momentálně postrádá nějakou větší kvalitu. Je vidět nerozehranost obou celků a tím pádem velké množství nepřesností.

11:15
    Další útočné snažení rakouských hokejistek zastavil hvizd čárové a ofsajd.

09:24
    Hobitschová se prodrala do útočné třetiny. Jenže proti ní stála přesila tří soupeřek a kotouč tak poměrně snadno přišla.

08:00
    Hra se nám v posledních chvílích odehrává spíše v útočném pásmu Rakouska. Jenže k žádné zajímavé příležitosti se zatím ne a ne dostat.

06:12
    Obermayrová chtěla využít zaváhání svých soupeřek a zachytila na modré modrou čáru. Najela si mezi kruhy, ale trefila pouze první bránící hráčku.

04:30
    Další střela Švýcarek. Tentokrát se mezi kruhy dostala Weyová. Ale namířila pouze do těla Fichtingerové.

02:55
    Rakušanky se osmělily a dostaly se do útočného pásma. Vyprodukovaly však pouze jednu střelu, která nebyla nikterak nebezpečná.

02:13
    Další velká šance švýcarských hráček. Z rohu našla Gubserová Eggliovou, která ve vyložené šanci selhala.

00:21
    Pouhých dvacet jedna sekund stačilo Švýcarkám k první brance dnešního duelu. LENNI KOZUHOVÁ využila zaváhání rakouských obránkyň a svůj samostatný únik zakončila střelou mezi betony. Bez asistence.

00:01

Švýcarsko: Aeschlimannová (Bernardasciová) – Gubserová, Haenniová, Doreová, Martiová, Aymonová, Kehlová – Schmidtová, Schmidová, Lendiová, Kunzová, Hurschlerová, Biglerová, Rosselová, Eggliová, Peterová, Balzerová, Weyová, Kehlová, Kozuhová, Mächlerová.

Rakousko: Fichtingerová (Lugginová) – Flicková, Fuchsová, Haselsteinerová, Hengelmüller, Kutzerová, Leitnerová H., Leitnerová L. – Amtmannová, Artnerová, Bayerová – Danningerová, Haaserová, Hobitschová – Nagyová, Obermayrová, Rumpfová – Schallová, Schwarzerová.

Rozhodčí: Malá – Hájková, Zedníková.

První zápas na ženském Turnaji čtyř zemí do 16 let v Benešově obstarají hokejistky Švýcarska a Rakouska.

Švýcarky se účastnily nedávné mládežnické olympiády v Lausanne, kde v prvním zápase skupiny porazily českou reprezentaci 1:0 a v dalším zápase podlehly výběru Japonska 1:5, které nakonec celý turnaj ovládly. V semifinále pak padly se Švédskem 0:2 a v souboji o bronz Slovenkám 1:2.

Na loňském Turnaji čtyř v německém Selbu Švýcarky v prvním zápase prohrály s Češkami 0:6, dále porazily Němky 3:0 a nakonec prohrály s Rakouskem 3:4 po prodloužení. Nakonec skončily druhé.

Na stejném turnaji Rakušanky prvně prohrály s Němkami 4:5 po samostatných nájezdech, poté s Češkami 1:6 a na závěr, jak již bylo napsáno, porazily právě Švýcarky. Náš jižní soupeř nakonec skončil na třetí příčce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 1. Kozuhová, 28. Peterová, 64. Peterová (Mächlerová) – 34. Kutzerová (Artnerová), 46. Nagyová (Hengelmülerová)

Rozhodčí: Malá – Hájková, Zedníková