HC Litvínov – Liberec 2:5 (kon.) | Kladno – Slavia 5:3 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 10:1 (kon.)
Havířov – Sparta 4:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Vítkovice 2:5 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 2:4 (kon.)
K. Vary – Přerov 8:2 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Mountfield HK
Sobota 15.02.2020, 16:30 • ROCKNET ARÉNA • ELIOD Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 16. kolo
Partner:
   
  Děkujeme za pozornost zase někdy u mládženického hokeje na počtěnou. (18:38:17)
   
  Utkání šestnáctého kola nadstavby je u konce. Z vítězství se nakonec raduje hostující celek, který byl aktivnější a lepší v zakončení. Dvakrát se prosadil Matěj Beneš, po jednom góli přidali Lukáš Koblížek a Matěj Novotný. Branky domácího celku stříleli Jan Ekrt a Dominik Perný.
   
  Konec zápasu.
   
  59:15
  Hosté hrají dvojnásobnou výhodu a Matěj Pinkas to zkoušel mezi kruhy. Jeho rána k pravé tyčce ovšem nebyla přesná a puk skončil vedle.
   
  59:01
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Pavel Šugár – 2 min., faul loktem).
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Vostiňák – 2 min., hrubost).
   
  58:19
  Piráti si najeli do dalšího útoku, ale brankář zakročil betonem. Hosté tak šli do protiakce, ale u pravého mantinelu se vystavili mimo hru. Píská se ofsajd.
   
  57:38
  Piráti právě vstřelili branku!
  Skóre se mění až nyní, kdy se Piráti dostali do útoku a konečně se také prosazují v početní výhodě. DOMINIK PERNÝ byl osamocen mezi kruhy, kam dostal přihrávku. Obránce Pirátů zamířil a trefil pravou šibenici. Asistence: Ondřej Čech.
   
  57:00
  Piráti hrají nejspíše už dosti odevzdaně. Hned po vhazování totiž přišel lob za obranu, který ale Budina nedokázal ideálně zpracovat. Hosté nicméně ve čtyřech kombinují.
   
  56:50
  Vyloučení v týmu Mountfield HK (David Brožek – 2 min., držení).
   
  56:22
  Vojtěch Husinecký dostal nabito na modrou čáru, ale jeho svižná rána se do branky nedostala. Puk skončil na bránícím hráči Mountfieldu.
   
  55:15
  Hradec právě vstřelil branku!
  A je tu další branka, která potvrzuje triumf hostujícího celku v Chomutově. Pavel Šimek našel přihrávku zpoza branky MATĚJE BENEŠE, jemuž se i s pomocí tyčky povedlo překonat brankáře Bajgara. Asistence: Pavel Šimek.
   
  54:38
  Ondřej Čech se pokoušel dojet nahozený kotouč, ale jako první u něj byl brankář Tichý. Ten jej hokejkou odehrál do útočné třetiny.
   
  53:40
  Hradec právě vstřelil branku!
  Přesně v moment, kdy se domácí hráč vracel z trestné lavice, dávají hosté důležitou a nejspíše rozhodující branku. MATĚJ NOVOTNÝ dostal přihrávku na levý kruh a milimetrově přesně zakončil. Na tohle už byl Bajgar krátký. Asistence: Michal Beneš.
   
  53:17
  Matyáš Bajgar je naprosto jasně mužem utkání. Chomutovská jednička nyní zareagovala na teč mezi kruhy a rychle se přesunula. Výborný zákrok!
   
  52:37
  Matyáš Budina nyní proklouznul do útočné třetiny mezi dvojicí bránících hráčů, kteří jej ale čistě poslali k zemi. Přesilovkový tlak nicméně pokračuje.
   
  51:55
  Lukáš Koblížek se nyní pokoušel prosadit z dorážky, ale jeho zakončení po ledě skvěle vyrazil svým betonem Matyáš Bajgar!
   
  51:39
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Pavel Šugár – 2 min., podrážení).
   
  50:51
  Matěj Beneš opustil trestnou lavici, po levé straně šel do útoku a u pravé tyčky připravil gólovou situaci pro Adama Jirků. Ten ale jeho nabídku odmítl, Bajgar skvěle zakročil!
   
  50:44
  Hosté hrají v plném počtu.

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 34. Ekrt (Čech, Šilar), 58. Perný (Čech) – 1. Ma. Beneš (Jirků, Havlíček), 8. Koblížek (Mi. Beneš, Budina), 54. Novotný (Mi. Beneš), 56. Ma. Beneš (Šimek)


  Piráti Chomutov: Bajgar (Ciple) – Poch, Perný, Husinecký, Pöschl, Rykl, Jenček, Badinka, Döring – Spudich, Šugár, Šilar, Vostiňák, Čech, Novotný, Ekrt.
  Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Táborský, Beran, Boukal, Havlíček, Jerman, Žaba, Pinkas – Giesl, Budina, Šimek, Jirků, Ma. Beneš, Novotný, Souček, Koblížek, Brož, Mi. Beneš.

  Rozhodčí: Domský – Bláha, Pěkný.