Mladá Boleslav – Plzeň 3:1 (kon.)
konec
Winnipeg Jets
2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
San Jose Sharks
Sobota 15.02.2020, 01:10 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Díky za pozornost, dobrou noc. (04:02:56)
   
  Diváci dostávali pod tlak Evandera Kanea svým bučením. Kane kdysi působil ve Winnipegu a jakmile se dnes dotkl puku, tak to bylo hned oceněno z publika. Hostujícímu útočníkovi se tenhle zápas úplně nepovedl. Často projevoval negativní emoce, zejména při tvrdých zákrocích na obránce Pionka. Docela bylo evidentní, že mu vadí chování fanoušků Jets.
   
  Tento duel přinesl mj. také souboj dvou dánský hokejistů, a sice Ehlers nastoupil na domácí straně a True v hostujícím dresu. Oba si dokonce připsali po bodu za asistenci.
   
  Je hotovo! San Jose poráží Winnipeg 3:2, když ve třetí třetině během necelých 90 vteřin otočilo tohle střetnutí. Domácí měli v závěru obrovský tlak, vypracovali si minimálně pět vyložených šancí, ale nakonec nedotlačili puk za dnes fantastického Della. Dva body má San Jose hlavně díky němu. Podal špičkový výkon. S hosty hrála také i paní Štěstěna. Jako kdyby Meier netrefil dorážku do prázdné branky při vítězném gólu úplně čistě. A ještě se možná bude diskutovat o tom, zda první gól utkání byl regulérní či nikoliv.
   
  Statistiky zápasu

  Střely na branku: 32:35 (3:13, 11:11, 18:11)
  Vyhraná vhazování v procentech: 53:47
  Přesilovky: 1/4 : 0/3
  Trestné minuty: 8:10
  Hity: 16:18
   
  Československá stopa v utkání
  Radim Šimek (SJS) – 0+0, žádná střela na branku, čas na ledě: 14:28
   
  Hvězdy zápasu
  1. Timo Meier (SJS) – 1+0
  2. Marcus Sörensen (SJS) – 1+0
  3. Blake Wheeler (WPG) – 1+1
   
  Dnešní utkání sledovalo 15 325 diváků.
   
  Rozhodčí odehnali oba tábory od sebe a už se nic nestane.
   
  Pionk se po konci zápasu pustil do konfliktu s Goodrowem. Byla to reakce asi na tvrdé zákroky na Pionka během zápasu a stejně tak sehrál svou roli i konečný výsledek.
   
  Konec zápasu.
   
  Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Barclay Goodrow – 2 min., sekání).
   
  59:57
  San Jose vyhrálo buly a tohle už zvládne.
   
  59:54
  Další šance, ale o Dellovi se snad bude Winnipegu zdát! Hostující brankář si počkal u přední tyče na střelu z levé strany a po nástřelu do ohně chytil puk před dotírajícím Scheifelem.
   
  59:43
  Neskutečné! Obrovský tlak! Connor dorazil do pravé nohy Della a od ní se odrazil puk do levé tyčky. Následně zřejmě Laine chtěl trefit prázdnu branku, ale trefil nohu bránícího Burnse.
   
  59:23
  Scheifele se pořádně rozjel, ale zakončení z levé strany vyrazil fantastický Dell.
   
  59:06
  Rozhodčí odmítli odpískat icing, Pionk musí hrát.
   
  58:50
  Puk se docela překvapivě odrazil po buly na střed a Connor úplně sám před Dellem trefil lapačku hostujícího brankáře.
   
  58:47
  Oddechový čas pro hosty.

  Vít Muzikář

  Branky a nahrávky: 29. Connor (Wheeler, Pionk), 30. Wheeler (Copp, Ehlers) – 15. Sörensen (True, Gambrell), 46. M. Karlsson (Kellman, Noesen), 47. Meier (Labanc, Burns)


  Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Pionk, Morrissey (A), Poolman, D. Kulikov, Beaulieu, Sbisa – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Appleton, Copp, Harkins – L. Shaw, N. Shore, G. Bourque.
  San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns (A), Dillon, E. Karlsson (A), Vlasic, Ferraro, R. Šimek – Marleau, Goodrow, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Meier – Noesen, Kellman, M. Karlsson – Gambrell, True, Sörensen.

  Rozhodčí: StPierre, Furlatt – Gawryletz, Daisy

  Diváci: 15 325