Philadelphia – NY Rangers 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 0:5 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (kon.)
Vegas – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 3:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 0:4 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 2:1 (po pr.) | Tampa – Calgary 4:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Calgary Flames
Sobota 29.02.2020, 22:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Tampa Bay Lightning a Calgary Flames. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru minulého roku na ledě Lightning, kteří zvítězili 6:3. Dnes se bude opět bojovat v Amalie Aréně, Tampa. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 092 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 22:00.

Tampa Bay Lightning:

Tampa Bay aktuálně najdeme ve Východní konferenci na 2. místě s 85 body a skóre 226:180. Forma Lightning není příliš dobrá a po třech prohrách přivítali na svém ledě Chicago. První třetina branku nepřinesla a po druhé třetině vedla Tampa Bay 1:0 po brance Pointa. Ve 41. minutě zvýšil vedení na 2:0 Kučerov, ovšem posléze přišel fantastický obrat Chicaga, který korunoval hattrickem český hráč Dominik Kubalík a Tampa Bay prohrála 2:5. Nejproduktivnějším hráčem je se 78 body Kučerov.

Calgary Flames:

Calgary Flames najdeme v Západní konferenci na 7. pozici se 73 body a skóre 195:202. Po dvou výhrách Calgary zavítalo na led Nashvillu. První třetina nabídla gól až v poslední minutě, kterou dal domácí hráč Sissons. Ve druhé třetině ale Flames zařídili obrat, když se trefili Andersson a Backlund. V 55. minutě srovnal Josi. Ovšem 43 vteřin před koncem poslal hosty zpět do vedení Mangiapane. Nakonec ale v poslední vteřině srovnal Granlund a šlo se do prodloužení, kde rozhodl právě Granlund a Calgary tak neskutečně prohrálo 3:4 po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 55 body Tkačuk.

Československá stopa:

Jan Rutta (TBL) – zraněný
    Erik Černák (TBL)
    Ondřej Palát (TBL)
    David Rittich (CGY)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, B. Point, Palát – Killorn (A), Cirelli, Coleman – T. Johnson, Goodrow, Gourde – Stephens, Paquette, Verhaeghe.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk, Backlund (A), Mangiapane – Dubé, D. Ryan, Lucic – Rieder, Jankowski, S. Bennett.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Jean Hebert – James Tobias, Brad Kovachik.

00:01

00:40
    Hosté se dostali ze svého pásma směrem dopředu, ale následná střela minula domácí svatyni.

01:17
    Český brankář David Rittich nyní musel čelit nepříjemné střele z hole soupeře, kterou ale dokázal vyrazit.

02:25
    Tampa Bay získala kotouč na své hole a následně se vydala po pravé straně dopředu, ovšem ani pokus Erika Černáka nebyl úspěšný.

02:53
    Nyní už musel David Rittich zasahovat a to se mu také podařilo. Začátek zápasu tak nepřináší nějaké góly, ale k vidění je tlak ze strany Tampy.

03:48
    Calgary se sice dostalo ke kotouči na své polovině, ale následně měli Flames problémy při rozehrávce.

04:43
    Po chvíli přišla další střela z hole domácího hráče, ale ta minula bránu soupeře.

05:30
    Nyní zacinkala tyč za zády Andreje Vasilevského, který si tak před zápasem dobře nastavil brankovou konstrukci!
    05:30 Hostující hráč orazítkoval tyč.

06:03
    Po komerční přestávce následovalo vhazování ve třetině hostujícího celku a po chvíli přišla nečekaná střela z otočky, která ale šla mimo.

07:45
    Brayden Point posunul puk svému spoluhráči na levé straně a ten vypálil, ovšem Rittich opět připraven.

08:32
    Tampa Bay zatím předvádí velice dobrý výkon a český gólman tak má plné ruce práce.

09:15
    Brayden Point se prodral do dalšího zakončení, ale to bylo zblokované do ochranné sítě a následuje tak vhazování v pásmu Flames.

10:42
    Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou a k vidění nejsou příliš pohledné akce zakončené střelou na bránu.

11:32
    Noah Hanifin zkoušel z levé strany najít spoluhráče před bránou, ale obrana Lightning nepustila soupeře ke střele.

11:40
    Po chvíli kotouč doputoval až k brankáři Andreji Vasilevskému, jenž přerušil hru a následuje komerční přestávka.

12:26
    Hosté se zmocnili kotouče na modré čáry, ale posléze o něj přišli a Tampa tak může něco podniknout směrem dopředu.

13:09
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dillon Dubé – 2 min., držení).

13:41
    Nikita Kučerov v přesilové hře vyslal velice nebezpečnou ránu, kterou ale Rittich zblokoval betonem do ochranné sítě.

13:52
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí mužstvo otevírá brankový účet a využívá tak přesilovou hru! TYLER JOHNSON fantasticky tečoval střelu Sergačjova od modré čáry a Rittich byl naprosto bez šance! Asistence: Michail Sergačjov a Nikita Kučerov.
    13:52 Tyler JOHNSON - 1:0

14:55
    Mikael Backlund sice dostal kotouč do svatyně soupeře po skvělé přihrávce spoluhráče Matthew Tkachuka, ale docílil toho pouze po kopnutí do puku a branka tak není uznána!
    14:55 Neplatná branka Mikaela Backlunda.

15:29
    Calgary se sice snaží něco vymyslet a vstřelit regulérní branku na 1:1, ale to se Flames zatím nedaří.

15:48
    Elias Lindholm mohl srovnat stav zápasu, ale Andrej Vasilevskij předvedl skvělý zákrok a následuje komerční přestávka!

16:25
    David Rittich měl nyní velký kus štěstí neboť rána z hole domácího hráče Kevina Shattenkirka trefila brankovou konstrukci a puk vyletěl zpět do hry!
    16:25 Kevin Shattenkirk napálil horní tyč Rittichovy brány!

17:35
    Hosté po tvrdém hitu ožili směrem dopředu, ale opět přihrávka do předbrankového pásma nebyla přesná.

18:46
    Stále Calgary drží útočné pásmo, ovšem Tampa se dobře brání a nepouští soupeře do zakončení.

19:47
    Lightning se snažili něco vymyslet ke konci první periody, ale střela od modré nic nepřinesla.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u svého konce a Tampa Bay Lightning vede nad Calgary Flames 1:0. První polovina periody nic moc nepřinesla, ale ve 14. minutě otevřel brankový účet z přesilovky Tyler Johnson. O minutu později se sice z branky radovali hosté, ale gól Mikaela Backlunda nakonec nebyl uznán. V 17. minutě to mohlo být už 2:0 pro Tampu, ovšem rána Kevina Shattenkirka skončila na břevně.

Další třetina začne přibližně v 23:05.

20:01

20:50
    Barclay Goodrow se dostal do zajímavé šance, ale jeho pokus skončil pouze na zákroku soupeřova brankáře.

21:48
    Tentokrát to byl Brayden Point, který se prodral středem hrací plochy do zakončení, ovšem Rittich si poradil a chytil kootuč.

22:28
    Calgary se ve druhé části zápasu zatím nedostalo ani ke střele a Tampa tak dominuje.

22:47
    Erik Černák byl u odraženého kotouče jako první, ale jeho následná dorážka skončila v moci Ritticha, který drží Flames.

23:58
    Matthew Tkachuk se snažil prověřit domácího gólmana, ale ten poslal svou střelu jen vedle brány.

24:12
    Nyní navíc přišel jen ofsajd ze strany Flames a hra je tak opět přerušená.

25:27
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sean Monahan – 2 min., hákování).

26:21
    Tampa se v přesilové hře dostala do velmi dobré šance, ale Rittich byl připraven a dokázal skrýt kotouč pod lapačku.

26:49
    Posléze Flames vyhodili kotouč ze svého pásma a mohou tak vystřídat svou formaci na oslabení.

27:05
    Domácí celek využívá také druhou přesilovou hru a vede 2:0! O to větší radost mohou mít čeští fanoušci, neboť se prosadil frýdeckomístecký rodák ONDŘEJ PALÁT, který s tečí hostujícího obránce překonal brankáře Ritticha! Asistence: Nikita Kučerov a Michail Sergačjov.
    27:05 Ondřej PALÁT - 2:0

29:00
    Nyní se Calgary dostalo dopředu, ovšem ani nyní z toho nebyla střela na branku a Lightning posléze jen vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

29:29
    Nyní je hra opět přerušená a následuje tak komerční přestávka.

29:52
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., držení hole).

30:06
    Až v polovině zápasu má Calgary k dispozici první přesilovou hru a zatím se jí daří držet kotouč v útočném pásmu.

30:58
    Yanni Gourde se v oslabení dostal do úniku, ale následný blafák nedokázal zakončit za záda Ritticha!

31:18
    Po chvíli přišel ještě jeden útok ze strany Tampy, ale ani tentokrát z toho nebyla branka.

31:50
    Obrana hostů snad při přesilové hře Flames neexistovala a Tampa tak jde v oslabení do tříbrankového vedení! YANNI GOURDE si převzal kotouč ve středním pásmu a vydal se s ním dopředu po pravé straně, kdy následně krásnou ránou zápěstím vypálil mezi nohy obránce a kotouč skončil v levé šibenici! Asistence: Cédric Paquette a Zach Bogosian.
    31:50 Yanni GOURDE - 3:0

31:52

32:19
    Nyní je hra přerušená a následuje opět komerční přestávka.

33:12
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tak přece jenom se Flames dočkali první branky a snižují na 1:3! ANDREW MANGIAPANE poslal z levé strany nijak nebezpečnou střelu k levé tyči, která ale prošla Vasilevskému do svatyně a tohle si ruský brankář za rámeček nedá. Asistence: Mikael Backlund.
    33:12 Andrew MANGIAPANE - 3:1

34:04
    To se dějí věci, jelikož hosté snižují na 2:3! Po skvělé kombinaci přihrávek se opřel do puku z pravého kruhu ELIAS LINDHOLM a jeho tečovaná střela skončila mezi betony domácího gólmana. Asistence: Erik Gustafsson a Johnny Gaudreau.
    34:04 Elias LINDHOLM - 3:2

34:57
    Odpověď Lightning je velice rychlá a v gólové smršti jde domácí celek zpět do dvoubrankového vedení! ALEX KILLORN dostal skvělou přihrávku z levé strany před bránu, kdy nádherně vymíchal českého brankáře Ritticha a bekhendem zakončil o pravou tyč do hostující svatyně. Asistence: Blake Coleman a Braydon Coburn.
    34:57 Alex KILLORN - 4:2

35:48
    Hosté jsou nažhavení po gólové přestřelce ve druhé třetině, ale tentokrát se nedostali ke střele.

37:27
    Nyní je hra přerušená, protože Victor Hedman byl v útočném pásmu dřív, než kotouč a sudí odpískal ofsajd.

37:59
    Tampa Bay nyní měla problémy s rozehrávkou ve středním pásmu, ale nakonec se dostala přece jenom do útočného pásma.

38:26
    Ondřej Palát ale posléze ztratil puk a Calgary se dostalo do protiútoku, který byl ale zakončen zblokovanou střelou do ochranné sítě.

38:33
    Krátce po buly se puk ocitl opět jen v moci gólmana Andreje Vasilevského.

39:09
    TJ Brodie se snažil přihrávkou přes dvě pásma poslat svého spoluhráče do šance, ale obrana Tampy zachytila kotouč.

39:20
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., sekání).

39:55
    Ke konci třetiny se ještě domácí dostali ke střele, ale ta byla zblokována.

40:00
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ondřej Palát – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., sekání).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Těsně po siréně se do sebe pustily obě formace a vznikly tak menší bitky. Do třetí periody tak můžeme čekat hráče na trestné lavici.

Třetí dvacetiminutovka je u svého konce a Tampa Bay Lightning vede nad Calgary Flames 4:2. Ve 28. minutě poslal domácí celek v přesilovce do dvoubrankového vedení český útočník Ondřej Palát. Ve 32. minutě to bylo už 3:0, jelikož se trefil v oslabení Yanni Gourde. Ve 34. minutě ovšem snížil Andrew Mangiapane a o minutu později to bylo už 2:3 po brance Eliase Lindholma. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat a o padesát tří vteřin později šla Tampa znovu do dvougólového vedení, když se trefil Alex Killorn.

Další třetina začne přibližně v 00:03.

40:01

40:32
    Tampa se v přesilovce 5:4 sice dostala do útočného pásma, ale zatím se vše obešlo beze střely.

41:07
    Po střele Tylera Johnsona nikdo nevěděl, kde se nachází kotouč, ovšem ten nakonec vypadl z dresu hostujícího obránce a následná střela útočníka Tampy zamířila vedle brány.

41:20

42:16
    Nyní už se hraje v plném počtu a domácí se dostali do další šance, ale ta letěla jen vedle levé tyče brány Flames.

42:39
    Posléze musel zasahovat na druhé straně ruský gólman Andrej Vasilevskij, jenž si poradil.

43:13
    Opět se hosté dostali do pásma soupeře, kde nyní drží puk a snaží se něco vymyslet.

44:50
    Do dobré šance se tentokrát dostalo domácí mužstvo, ale únik nebyl nakonec nijak nebezpečný.

45:48
    Tampa je ve třetí třetině zatím horším týmem a opět pod tlakem pouze vyhodila kotouč ze svého pásma.

46:18
    Nyní je hra přerušená a Tampa si tak může oddychnout z tlaku soupeře, který je lepší ve třetí periodě.

47:36
    Znovu byli Lightning pod tlakem a nyní tak poslal puk na zakázané uvolnění.

47:49
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., nedovolené bránění).

47:56
    Krátce po začátku přesilovky to mohlo být už 5:2, ale střela z pravé strany letěla těsně vedle levé tyče!

48:29
    Další nepříjemný pokus z hole domácího hráče v přesilové hře, ale ten opět skončil vedle hostující svatyně.

49:36
    Tampě se nedaří něco vymyslet, i když drží kotouč v útočném pásmu.

49:49

50:00
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Tampa Bay stále vede 4:2.

51:26
    Calgary pokračuje ve svém tlaku, ovšem tentokrát střela zpoza modré čáry skončila zblokována v ochranné síti.

51:56
    Nyní se na hrací ploše přitvrdilo po hitu domácího obránce, což oku diváka jenom prospěje.

52:23
    Opět byla k vidění menší roztržka po střele hostujícího hráče a následném dojetí.

52:33
    Po buly se ovšem Tampa dopustila jen zakázaného uvolnění a následuje tak další buly před svatyní Vasilevského.

52:52
    Domácí útočník se dostal do úniku, ovšem následně zakončil jen vedle brány a Calgary tak má stále naději!

53:39
    Flames rozjeli další útočnou akci po levé straně, ale ta nakonec nebyla nijak nebezpečná.

54:46
    Čas se Flames hodně krátí a Calgary se stále nemůže dostat do nějaké gólové šance.

56:38
    Calgary to zkouší bez brankáře!

57:03
    Málem bylo rozhodnuto, ale střela domácího hráče minula prázdnou bránu!

57:04
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., nedovolené bránění).

57:11
    Hosté využívají přesilovou hru a čeká nás tak velmi dramatický závěr zápasu! SEAN MONAHAN dostal přihrávku v předbrankovém prostoru a trochu i se štěstím prostřelil gólmana Vasilevského. Asistence: Elias Lindholm a Matthew Tkachuk.
    57:11 Sean MONAHAN - 4:3

57:50
    Nyní už Calgary opět hraje bez brankáře!

58:36
    Calgary stále drží kotouč v útočné třetiny, ovšem Tampa velice dobře brání a nepouští soupeře k nějaké střele na bránu.

59:06
    Po slušném kolotoči pálil z pravé strany Gaudreau, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

59:32
    Flames se čas velice rychle krátí, ale stále drží puk v útočné třetině.

59:49
    Domácí se dokázali vysvobodit a jsou velice blízko k výhře.

59:55
    Brayden Point sice vstřelil gól do prázdné branky, ale ten nakonec neplatí díky ofsajdu! Calgary tak má alespoň teoretickou šanci na srovnání, ale už to moc nevypadá.

Je konec. Tampa Bay Lightning zvítězilo nad Calgary Flames 4:3.
    Třetí třetina patřila hostům, kteří se nakonec dočkali snížení na 3:4 v 58. minutě po trefě Seana Monahana. Flames už ale srovnat nedokázali.

David Rittich (CGY) 57 minut, 30 zákroků, 4 góly, 88,2%

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (00:54:54)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 14. T. Johnson (Sergačjov, Kučerov), 28. Palát (Kučerov, Sergačjov), 32. Gourde (Paquette, Bogosian), 35. Killorn (Coleman, Coburn) – 34. Mangiapane (Backlund), 35. E. Lindholm (E. Gustafsson, J. Gaudreau), 58. Monahan (E. Lindholm, M. Tkachuk)

Rozhodčí: McIsaac, Hebert – Tobias, Kovachik

Diváci: 19 092