Jekatěrinburg – Novosibirsk 0:2 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 5:1 (kon.)
Kazaň – Nižněkamsk 4:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Stav série: 0:1
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 02.03.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • Play-off KHL • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V 1. kole play-off KHL Východní konference se utkají celky Avtomobilistu Jekatěringurg a Sibiru Novosibirsk. Jedná se o souboj čtvrtého celku tabulky s pátým a tak se můžeme těšit na vyrovnané duely. Oporou Avtomobilistu je český brankář Jakub Kovář.

HC Sibir Novosibirsk:
    Hokejisté Novosibirsku nasbírali v 62 zápasech základní části 74 bodů a v tabulce Východní konference obsadili páté místo. S dlouhodobou fází KHL se navíc Sibir rozloučil dvěma domácím výhrami. Magnitogorsk přehrál 4:1 a Rigu 4:2. Ani v arénách soupeřů si hráči tohoto celku v celé sezóně nevedli úplně zle. V rámci své konferenci byli v tomto ohledu rovněž pátým nejlepším mužstvem.

Avtomobilist Jekatěrinburg:
    Avtomobilist získal v dlouhodobé části KHL 78 bodů a v tabulce Východní konference tak skončil na čtvrtém místě. Momentálně je tento tým ve velmi dobré formě. Základní část totiž ukončil třemi výhrami v řadě. Naposledy zdolali hráči Jekatěrinburgu Kazaň 3:0 na jejím ledě. Mezi hlavní opory mužstva patří český brankář Jakub Kovář.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Alexej Vasilevskij (A), Gurkin, Mamkin, Batyršin, Trjamkin, Berezin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Sexton, Litovčenko, Platt (A) – A. Garejev, Kučerjavenko, Bělousov – Ovčinnikov, V. Popov, Chripunov – Obidin.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, J. Chabarov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola (A) – I. Makarov, Romancev, Česalin (A) – Romajev, Šaškov, A. Jakovlev – N. Korotkov..

00:01

00:54
    Jakub Kovář si sáhl poprvé v utkání na kotouč. Odrazil do rohu puk po nahození od mantinelu.

01:50
    Hosté začínají poměrně aktivně. Zatím se drží častěji na puku.

03:21
    Domácí se už radovali z gólu, ale jeden z rozhodčích rozpažil a nechal hru pokračovat. Puk se podle něj odrazil ven od brankové konstrukce, ale troufám si tvrdit, že se v přerušené hře bude zkoumat video!

05:21
    Nyní je už hra přerušena. Geoff Platt trefil z levé strany vzdálenější tyčku, od níž se puk odrazil zpět do hry. To potvrdilo i video. Rozhodčí to tedy viděli dobře.
    05:21 Geoff Platt nakonec trefil jen tyčku, byť se domácí chvilku radovali.

06:20
    Pokračuje se tedy za bezgólového stavu.

07:19
    Arťom Garejev si sjel s pukem na osu hřiště a vystřelil do zadního mantinelu. Puk se následně odrazil před brankoviště, kde si ho našel opět Garejev. Säteri se ale stačil přemístit a podržel Sibir. Následuje reklamní přestávka.

09:10
    Domácí poměrně dlouho pobývali v útočné třetině, ale nic z toho.

09:47
    Jefim Gurkin střílel od modré čáry, Säteri byl připraven a vyrazil letící puk.

10:31
    Od levého mantinelu nahodil puk před branku Jegor Milovzorov. Kovář byl pozorný a odrazil kotouč do rohu.

11:17
    Z poměrně ostrého úhlu to zkoušel Danil Romancev. Kovář svým zákrokem přerušil hru.

12:10
    Střely na branku – 5:7

13:31
    Ilja Morozov chyboval při rozehrávce a pustil do šance domácího hráče. Ten ale nedokázal před brankou dobře zakončit.

14:29
    Domácí bek Nikita Trjamkin si bere puk za vlastní brankou a vyčkává, až mu spoluhráči dostřídají a najednou.

15:51
    Žádný útočný festival to zatím není. Oba celky se snaží hrát na jistotu.

16:27
    Säteri si nyní připsal dobrý zákrok. Georgij Bělousov na něj střílel z pravého kruhu.

16:58
    Danil Romancev prověřil střelou z levé strany na bližší tyčku Jakuba Kováře. Ten schoval puk v lapačce. Reklamní přestávka.

17:26
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! JUUSO PUUSTINEN si v útočném pásmu vyměnil puk s Alexandrem Šarovem, pak se z pravé strany natlačil před Kováře a bekhendem procpal puk skrz výstroj českého brankáře až za brankovou čáru. Asistence: Alexandr Šarov.
    17:26 Juuso PUUSTINEN - 0:1

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:08
    Arťom Garejev to zkusil individuálně. Jeho střelu ze střední vzdálenosti Säteri vyrazil svými betony.

19:41
    Domácí hráči se v závěru úvodní části snaží cpát vše do branky. Säteri ale zatím většinu puků vidí a připisuje si úspěšné zákroky.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Hokejisté Jekatěrinburgu prohrávají po první třetině s Novosibirskem 0:1. Domácí přitom mohli jít brzy do vedení. Po střele Platta se dokonce radovali, puk se ale odrazil zpět do hřiště od tyčky. V čase 17:26 ale udeřili hosté, když spolupráci se Šarovem zužitkoval Juuso Puustinen.

21:22
    Domácí začali druhou třetinu náporem. Jedovku Geoffa Platta vyrazil Säteri. Na hostujícího gólmana si pak nepřišel z ostrého úhlu ani Dan Sexton.

22:39
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Juuso Puustinen.

23:45
    První polovinu přesilovky domácí promrhali. Branku soupeře dosud neohrozili.

23:57
    Od mantinelu nahazoval puk před branku Jefim Gurkin. Hrací předmět byl tečován až do ochranné sítě.

24:16
    Hosté vyhodili.

24:40
    Teď už jsou hosté v plném počtu.

25:36
    Jefim Gurkin vypálil na hostující branku ze středního pásma. Säteri si připsal snadný zákrok.

26:13
    Tentokrát hostující brankář přikryl lapačkou puk, který zůstal ležet u bočního oblouku jeho klece. Následuje reklamní přestávka.

Komerční přestávku fanouškům zpestřil trik kouzelníka v hledišti. Ten přetáhl pytel přes figurantku a po jeho sundání měla dotyčná na sobě šaty v barvách Sibiru. Poté proběhla stejná procedura ještě jednou a tentokrát byla slečna oblečena v barvách domácího Avtomobilistu. Publikum to ocenilo potleskem

26:50
    Teď už zase pokračuje představení hráčů na ledě.

27:50
    Z levé strany se prezentoval dobrou střelou Alexandr Šarov. Mířil na bližší tyčku, Kovář se však nenechal zaskočit.

28:46
    Domácí se přes dobře pracující obranu Sibiru nedostávají do vyložených šancí. Když už střílejí, tak se jedná o pokusy, na které gólman Säteri vidí a likviduje je.

29:30
    Nigel Dawes viděl na levém křídle rozjetého Petera Hollanda. Jeho ránu ale pozorný Harri Säteri vyráží.

30:21
    Domácím se nepovedla rozehrávka. Rozhodčí píská zakázané uvolnění.

31:23
    Nikita Korotkov obral protihráče o puk a dostal se ke střele. Do ní mu ale vložil hokejku obránce Trjamkin.

32:59
    Hosté teď hrají velice dobře. V posledních minutách jsou aktivnější.

34:13
    Hráči Novosibirsku si svou aktivní hrou vynutili přesilovku. Na trestnou lavici míří Peter Holland, který zvedl ruce v souboji s Česalinem. Přestupek byl klasifikován jako nedovolené bránění.

34:13
    Domácí mají ještě větší problém! Na trestnou lavici za hákování jde totiž také Jefim Gurkin. Hosté budou hrát dvě minuty přesilovku 5 na 3!

35:05
    Jyrki Jokipakka trefil ranou z voleje tyčku domácí svatyně!

35:40
    Z levé strany prudce vypálil Alexandr Loginov. Kovář si pro puk sáhl lapačkou a roztleskal fanoušky Avtomobilistu.

36:00
    Další nebezpečná střela Loginova! Kovář v poslední chvíli natáhl pravý beton ke své tyčce a puk vykopl!

36:14
    Domácí přestáli kritické okamžiky a už jsou v plném počtu!

36:52
    Ubráněné oslabení 3 na 5 by mohlo být pro hráče Avtomobilistu velkým psychickým povzbuzením. Uvidíme, zda se to na hře domácích projeví.

37:37
    Střela od levého mantinelu zaměstnala Kováře. Ten byl pozorný a puk vyrazil.

37:47
    Nikita Korotkov zbytečně sekl protihráče za domácí brankou. Sibir jde do laciného oslabení.

38:34
    Domácím se přesilová hra zatím nedaří. Ještě se neusadili v útočném pásmu.

38:51
    Od modré čáry vypálil Alexej Vasilevskij. Säteri puk viděl a má ho v lapačce.

39:28
    Domácí si dlouho měnili puk. Zakončení vzal na sebe Georgij Bělousov, jehož střelu zápěstím z vrcholu kruhů zlikvidoval Säteri opět lapačkou.

39:48

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině žádný gól nepadl. Domácí se těžko prosazovali přes dobře organizovanou obranu soupeře. Sibir pak může mrzet nevyužitá dvouminutová přesilovka 5 na 3. Rozhodnuto rozhodně nic není, ve třetí dvacetiminutovce bude o co hrát.

41:49
    Za podrážení je vyloučen hostující Jevgenij Česalin. Přesilovka pro domácí celek.

42:22
    Säteri si pohlídal vyjetí domácího hráče zpoza branky. Jeho spoluhráči poté vyhodili.

42:36
    Pokus Nigela Dawese z pravé strany zastavil Säteri. Ten svým zákrokem přerušil hru.

43:19
    Hosté vyhazují.

43:39
    Další vyhození. Přesilovka domácích je téměř u konce.

43:50

44:23
    Dobrou příležitost měl Peter Holland. Säteri si však povyjel a vyrazil ránu domácího útočníka.

45:34
    Domácí drží puk na hokejkách a nadále hledají cesty k překonání obrany Novosibirsku.

46:07
    Arťom Garejev přejel útočnou modrou a vypálil. Säteri zakročil vyrážečku.

47:03
    Domácí dostali puk do sítě, ale hosté okamžitě reklamují, že ho Maxim Berezin za záda Säteriho hodil rukavicí!

47:03
    Gól neplatí! Rozhodčí se ani nejedou dívat na video. Berezin předvedl házenkářskou vložku.
    47:03 Maxim Berezin hodil puk do branky rukavicí a gól domácích tak nemohl být uznán.

47:46
    Domácí mají ve třetí třetině znatelný nápor. Obrana Sibiru v čele s brankářem Säterim ale odolává.

48:06
    Po vyhraném buly střílel od modré čáry domácí obránce Vasilevskij. Säteri si připisuje další úspěšný zákrok.

49:31
    Hosté se často brání jen za cenu posunutí kotouče do středního pásma. Takováhle pasivita by se nemusela vyplatit.

50:57
    Zakázané uvolnění hostí. To je pro ně poměrně nepříjemná situace. Jejich pětice už totiž byla na ledě dlouho.

51:27
    Hosté nakonec dostali puk do bezpečí a mohli vystřídat.

52:32
    Domácí ve středním pásmu ztratili kotouč a čelili přečíslení 3 na 2. Konstantin Alexejev posílal puk na vzdálenější tyčku, kde však jeho spoluhráč nedosáhl.

52:56
    Alexejev hledal dlouhou přihrávkou Milovzorova. Ten puk nezachytil a hostům je pískáno zakázané uvolnění.

54:13
    Domácí si v útočném pásmu přihráli rukou. Proto jsou vykázáni do střední části hrací plochy.

55:02
    Domácí mají na vyrovnání už jen pět minut!

55:31
    Domácí to teď výtečně sehráli! Zcela volný Gurkin však z mezikruží těsně minul branku!

57:18
    Domácím není přáno! Nigel Dawes už po své střele zvedal ruce, kotouč ale orazítkoval pouze břevno. Dorážka Brookse Maceka pak jen projela brankovištěm!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:28
    Nahození ze středního pásma Säteri raději podržel. Domácí tak získali buly v útočné třetině.

58:28
    Jakub Kovář je na střídačce! Domácí to zkusí s šesti hráči v poli.

59:04
    S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Gurkin namazal rozehrávkou zpoza branky puk JEVGENIJOVI ČESALINOVI, který nemohl nabídnutou příležitostí pohrdnout. Z mezikruží zamířil do prázdné klece. Bez asistence.
    59:04 Jevgenij ČESALIN - 0:2

59:16
    Na ledě je opět šest hráčů Avtomobilistu!

59:32
    Do hostující branky nezapadl ani projektil Michaila Mamkina, který pálil od modré čáry.

Hokejisté Jekatěrinburgu podlehli v úvodním zápase 1. kola play-off KHL Novosibirsku 0:2. Domácí nedokázali odpovědět na trefu Juusa Puustinena z 18. minuty. Nic platná jim nebyla ani obrovská územní převaha ve třetí třetině. Když už puk za záda brankáře Säteriho dostali, bylo to proto, že ho tam Maxim Berezin hodil rukavicí a to pravidla samozřejmě neumožňují. 55 sekund před koncem naopak při hře Avtomobilistu bez gólmana zpečetil skóre Jevgenij Česalin.

Stav série – 0:1