Ufa – Omsk 1:5 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 0:2 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 4:3 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (po pr.)
Salavat Julajev Ufa
1:5 (0:3, 0:2, 1:0) Stav série: 2:2
Avangard Omsk
Sobota 07.03.2020, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • Play-off KHL • Osmifinále

To už je z tohoto zápasu vše. Na shledanou! (15:03:17)

Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:21 (15:11, 9:7, 13:3)
    Zblokované střely – 6:13
    Vyhraná vhazování – 37:23
    Trestné minuty – 8:8
    Hity – 37:32

Hokejisté Ufy dnes prohráli s Omskem 1:5 a série se tak stěhuje do Balašichy, kde Avangard hraje své domácí zápasy, za stavu 2:2. Hosté položili základ svého úspěchu už v první třetině, po níž vedli 3:0. Další dvě branky pak přidali v prostřední dvacetiminutovce. Ufa se dočkala čestného úspěchu až ve 47. minutě, kdy na konečných 1:5 snížil Teemu Hartikainen. Domácí si zaslouží uznání alespoň za to, že ani za rozhodnutého stavu nepřestávali hrát a snažili se výsledek co nejvíce korigovat.

Stav série – 2:2

59:27
    Koledov našel křížnou přihrávkou Dmitrije Kugryševa. Bobkov se proti voleji z levého kruhu přemístil včas.

59:02
    Běží poslední minuta zápasu.

58:52
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Taylor Beck. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

58:19
    Jemelin jel pomstít krosček Michaila Pašnina na Sergeje Širokova. Domácí hráč je za to vyloučen na dvě minuty. Jemelin se Sergejevem pak vyfasovali tresty za hrubost.

58:19
    Náznak bitky mezi domácím Sergejevem a hostujícím Jemelinem! Nakonec se ale oba hráči jen chytili a něco si vysvětlují spíše slovně.

58:09
    Nahození Omarka prošlo netečované až na branku. Bobkov puk přikryl a přerušil hru.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18
    Zakázané uvolnění hostí. Tempo hry už přeci jen upadlo a zápas se spíše dohrává.

56:09
    Statistika zblokovaných střel – 5:13

55:02
    Před námi je posledních pět minut třetí třetiny a asi i celého zápasu.

54:35
    Pochvalu si zaslouží domácí fanoušci. Publikum na své hráče nezanevřelo a celou třetí třetinu Ufu povzbuzuje.

53:01
    Dmitrij Kugryšev svým důrazem rozpoutal před brankou Omsku velký závar! Kotouč zůstal ležet před brankovištěm a domácí hokejisté se ho několikrát snažili nacpat za brankovou čáru. Svému brankáři ale pomohla obrana Avangardu.

52:22
    Franson poslal do šance Semjona Košeleva. Ten mířil z levé stany na bližší tyčku, Karejev byl připraven.

51:45
    Hosté vyrazili do útočného pásma, ale následně přišlo uklidnění hry v podobě přihrávky dozadu na Jemelina. I to teď Omsku bohatě stačí.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 47. Hartikainen (Omark, Larsen) – 4. A. Potapov, 7. K. Semjonov (Šumakov), 19. Franson (McMillan, Beck), 31. Jemelin (Andrighetto), 38. K. Semjonov (Šumakov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (32. Karejev) – Koledov, Arzamascev, Panin (C), Larsen, Pašnin, Ar. Sergejev, A. Semjonov, Muchamadullin – Kugryšev, Burmistrov (A), Krikunov – Manninen, Omark (A), Hartikainen – Gimatov, V. Žarkov, Kadějkin – Baškirov, Chochrjakov, Kartajev.
    Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Jaremčuk, Martynov, Vojnov, Jemelin (C), Franson, Pokka, Bondarev – Zernov, Pjanov, Širokov – K. Semjonov, Šumakov, Košelev – Andrighetto, Beck, McMillan – A. Potapov, Dědunov, Stas.

Rozhodčí: Fatějev, Olenin – Lazarev, Šalagin