Ufa – Omsk 1:5 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 0:2 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 4:3 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (po pr.)
Salavat Julajev Ufa
1:5 (0:3, 0:2, 1:0) Stav série: 2:2
Avangard Omsk
Sobota 07.03.2020, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • Play-off KHL • Osmifinále

58:52
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Taylor Beck. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

58:19
    Jemelin jel pomstít krosček Michaila Pašnina na Sergeje Širokova. Domácí hráč je za to vyloučen na dvě minuty. Jemelin se Sergejevem pak vyfasovali tresty za hrubost.

58:19
    Náznak bitky mezi domácím Sergejevem a hostujícím Jemelinem! Nakonec se ale oba hráči jen chytili a něco si vysvětlují spíše slovně.

53:01
    Dmitrij Kugryšev svým důrazem rozpoutal před brankou Omsku velký závar! Kotouč zůstal ležet před brankovištěm a domácí hokejisté se ho několikrát snažili nacpat za brankovou čáru. Svému brankáři ale pomohla obrana Avangardu.

47:17
    Další šanci měl Ilja Krikunov. Domácí útočník z pravé strany těsně minul!
    46:26 Teemu HARTIKAINEN - 1:5

46:26
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí přeci jen skórují! Philip Larsen plácl na modré čáře do puku, který se snesl až k brance Ufy a TEEMU HARTIKAINEN ho ze vzduchu pohotově sklepl za záda brankáře Bobkova – 1:5. Asistence: Linus Omark a Philip Larsen.

42:17
    Domácí se málem dočkali gólu! Přihrávku Hartikainena tečoval buď Omark nebo bránící hráč tak, že kotouč spadl na horní tyčku svatyně Ufy!
    37:13 Kirill SEMJONOV - 0:5

37:13
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté jsou dnes v zakončení extrémně efektivní! Brankář Karejev jen kroutí hlavou. Mezi betony totiž propustil lehké nahození KIRILLA SEMJONOVA. Domácí gólman čekal teč projíždějícího Košeleva, ten ale puk nezasáhl a to Karejeva zmátlo – 0:5. Asistence: Sergej Šumakov.

35:39
    Hosté mohli navýšit své vedení! Karejev ale zareagoval na teč Brandona McMillana z bezprostřední blízkosti a následně byla jeho svatyně posunutá. Následuje reklamní přestávka.

31:47
    Přesilovka pro Ufu. Za podrážení je vyloučen Sergej Šumakov.

31:04
    Během reklamní přestávky došlo ke střídání domácích brankářů. Juhu Metsolu nahradil Andrej Karejev.
    30:12 Alexej JEMELIN - 0:4

30:12
    A teď je to pro hosty ještě veselejší! Hráči Omsku rozpoutali zmatek před brankou soupeře. Po výjezdu Denise Zernova zůstal Metsola sedět v brankovišti a než se stačil vzpamatovat, nahazoval na něj kotouč ALEXEJ JEMELIN. Střela zkušeného obránce byla ještě tečována zřejmě bránícím hráčem a touš zapadl do brankové síťky. Asistence: Sven Andrighetto.

25:43
    Síly na ledě se vyrovnají. Eduard Gimatov se těžce zvedá z ledu po zákroku Sergeje Širokova, který je potrestán za nedovolené bránění.

24:49
    Druhé vyloučení na domácí straně. Alexandr Kadějkin dostal dvě minuty za krosček.

19:05
    Kotouč brankovou čáru nepřešel! Stav tedy zůstává 0:3.
    19:05 Domácí byli blízko snížení. Obránce Pokka odpálil puk z brankové čáry.

19:05
    Po dorážce Ilji Krikunova se puk dostal za záda brankáře Bobkova a za brankovou čáru se ho snažil dotlačit Alexandr Burmistrov. Kotouč zůstal někde na její úrovni, než ho odpálil pryč Ville Pokka. Domácí reklamují, že by to měl být gól, ovšem rozhodčí se půjdou podívat na video!
    18:11 Cody FRANSON - 0:3

18:11
    Hosté přesilovku využívají a vedou už o tři branky! Z levé strany útočného pásma napřáhl CODY FRANSON a Metsola na puk nedosáhl – 0:3. Asistence: Brandon McMillan a Taylor Beck.

17:35
    Kirill Semjonov schytal u mantinelu hodně ostrý zákrok od Ilji Krikunova. Ten vlétl do souboje jako třetí hráč a nepřipraveného soupeře trefil hokejkou v obou rukách. Rozhodčí vylučují na dvě minuty za napadení a myslím, že domácí útočník může být hodně rád.

12:50
    Velký závar před hostující brankou! Dva hráči se snažili u brankoviště dorážet, Bobkov se roztáhl a zabránil gólu.
    06:08 Kirill SEMJONOV - 0:2

06:08
    Hosté navyšují svůj náskok! Nahození od modré čáry vyrazil brankář Metsola před sebe. Dorážku Sergeje Šumakova pak vykopl ke KIRILLOVI SEMJONOVOVI a ten kotouč dorazil do odkryté klece. Asistence: Sergej Šumakov.
    03:01 Alexej POTAPOV - 0:1

03:01
    Hosté se ujímají vedení! Také Ufu nejprve zachránila tyčka, ale o pár desítek sekund později se již skóre mění. Do samostatného úniku se dostal ALEXEJ POTAPOV, po jehož zakončení puk poskakoval někde mezi betony brankáře Metsoly a po nepřehledné situaci se nakonec ocitl za brankovou čarou. Gólman Ufy si ho tam pravděpodobně kopl sám a za autora gólu je tak označen právě Potapov. Bez asistence.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 47. Hartikainen (Omark, Larsen) – 4. A. Potapov, 7. K. Semjonov (Šumakov), 19. Franson (McMillan, Beck), 31. Jemelin (Andrighetto), 38. K. Semjonov (Šumakov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (32. Karejev) – Koledov, Arzamascev, Panin (C), Larsen, Pašnin, Ar. Sergejev, A. Semjonov, Muchamadullin – Kugryšev, Burmistrov (A), Krikunov – Manninen, Omark (A), Hartikainen – Gimatov, V. Žarkov, Kadějkin – Baškirov, Chochrjakov, Kartajev.
    Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Jaremčuk, Martynov, Vojnov, Jemelin (C), Franson, Pokka, Bondarev – Zernov, Pjanov, Širokov – K. Semjonov, Šumakov, Košelev – Andrighetto, Beck, McMillan – A. Potapov, Dědunov, Stas.

Rozhodčí: Fatějev, Olenin – Lazarev, Šalagin