Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 1:4
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 10.03.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • Play-off KHL • Osmifinále

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:50:58)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kovář (JEK)
    59 minut, 14 zák., 2 góly, úspěšnost 87,5 %.

Střely na branku: 37 – 16 (15:7, 9:6, 13:3).

Je dobojováno! Jekatěrinburg ve svém třetím domácím utkání v play-off poprvé skóroval. Trefa Pavla Dacjuka z úvodu třetí třetiny však byla jediná a jelikož k ní došlo až za stavu 0:2, tak domácí klub hrozbu konce sezóny neodvrátil. Novosibirsk toho dnes směrem dopředu příliš nepředvedl, spoustu soupeřových šancí ale přežil bez úhony a sérii se dvěma tabulkovými sousedy tak překvapivě ovládl v jednoznačném poměru 4:1 na zápasy.

59:55
    Je jasno! Hollandova životně důležitá rána z pravého křídla byla nepřesná a puk se po prknech svezl až do středního pásma.

59:43
    Chabarov vybojoval puk na úkor Bělousova, nicméně ho dost neuváženě poslal na další icing.

59:27
    Půlminutu před koncem se přerušuje kvůli zakázanému uvolnění Sibiru. Hrát se bude až po time-outu.

59:14
    Jakub Kovář odjíždí na střídačku a je velkou otázkou, zda si v této sezóně ještě vůbec připíše nějaký ten zákrok.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny!

58:46
    Kovář napravil obrovskou chybu rozehrávajícího spoluhráče, když lapačkou chladnokrevně vychytal Peltolu!

58:35

58:05
    Muži v červeném vyhazují, jenže kotouč si bez problémů dojíždí obránce Jyrki Jokipakka.

57:30
    Mikael Ruohomaa by se rád zapojil do hry, nicméně se zdá, že mu to doktoři kvůli krvavému šrámu pod okem nechtějí dovolit.

57:10
    Milovzorov netrefil puk ve snaze vypálit z mezikruží. Domácí přešli do protiútoku, jenže Mozer dorážkou Mamkinovy střely Säteriho nepřekonal.

56:35
    Tak to může být pro Avtomobilist konečná! Garejev dohrál Šarova a rozhodčí mu nemilosrdně napařili dvě minuty za faul kolenem.

56:08
    Jekatěrinburg musel přerušit útok, jinak by se pískal úmyslný ofsajd. Domácím se čas na vyrovnání rychle krátí.

55:46
    Rychlá souhra po vhazování vyústila v zakončení Trjamkina, které Säteri zkušeně zneškodnil s pomocí lapačky.

55:38
    Sexton měl celý pravý kraj hřiště jenom pro sebe. Säteri čitelnou střelu vytěsnil a jeho spoluhráči vyhodili na icing.

55:20
    Česalin vyjel z trestné lavice a hned se mohl zapojit do protiútoku, ze kterého ale nebylo vůbec nic.

55:10

54:48
    Dacjuk dal puk na Bodrova, který trefil předním stojícího Jermakova. Novosibirsk se pak osvobodil.

54:15
    Golyšev to zkoušel z dálky. Säteri na něj vůbec neviděl, ale balík hráčů kotouč zablokoval.

53:52
    Bělousovovu střelu se nepodařilo dorazit žádnému ze tří hráčů, u kterých se vzápětí kotouč objevil.

53:30
    Kvůli prohranému vhazování Avtomobolist okamžitě ztratil útočné pásmo. Poměrně rychle se však do něj vrátil.

53:10
    Domácí dostávají přesilovou hru! Po trestu za podrážení bude na trestné lavici trnout Jevgenij Česalin.

52:30
    Jekatěrinburg hraje pod obrovským tlakem. Pokud v posledních osmi minutách nevyrovná tak bude mít po sezóně.

51:57
    Hosté napravili chybu v rozehrávce, když přes sebe nepustili osamoceného útočníka Golyševa.

51:04
    Säteri zastavil nahození Macka a nepustil k dorážce dva protihráče, kteří číhali v jeho blzíkosti. Jmenovitě šlo o Platta a Litovčenka.

50:42
    Dawes měl před brankou Sextona. Přihrávku na něj ale nezkompletoval a hosté pak vyhodili na icing.

50:25
    Vasilevského nahození ze středu hřiště rozvlnilo ochrannou síť. Hra musí být na pár vteřinek přerušena.

49:53
    Sajustov to vzal na sebe, jenže v situaci jeden na jednoho byl vcelku jednoduše odtlačen Nikitou Trjamkinem.

49:29

48:45
    Hezká kombinace skončila v mezikruží na Peltolovi, ovšem Kovář jeho pokus levou rukou vyrazil!

48:19
    Jukka Peltola se neprotlačil mezi levým mantinelem a obráncem, u jehož hokejky se kotouč zastavil.

47:53
    Alexandr Šarov minul zpoza kruhu a kotouč se po odrazu od zadního mantinelu dostal do klidnějších vod.

47:29
    Velký tlak Avtomobilistu končí kvůli krosčeku Dana Sextona v útočném pásmu! Novosibirsk si může oddechnout a v přesilovce třeba zvýšit na 3:1.

47:08
    K Sextonovi dlouho nikdo nepřestoupil, nicméně zprava o malý kousek minul prostor u bližší tyče.

46:45
    Teď to vypadá jako během domácí přesilovky. Svým způsobem za to může i fakt, že je Peltola bez hokejky.

46:04
    Mamkinův centr prošel předbrankovým prostorem až na levý kraj, odkud se ani nadvakrát neprosadil Georgij Bělousov.

45:22
    Batyršin přerušil hostující útočnou akci hned v zárodku. Avtomobolist trpělivě rozjíždí další atak od vlastní branky.

44:26
    Hollandova střela z osy hřiště proletěla těsně vedle hostující branky. Sibir podle všeho čeká hodně těžký závěr základní hrací doby.

44:14
    Peter Holland se zastavil před útočnou modrou, aby dal spoluhráčům trochu více času a klidu na střídání.

43:36
    Juuso Puustinen vypíchl puk pryč z obranného pásma Sibiru, jehož trenér okamžitě nařizuje střídání.

42:58
    Ofsajd Avtomobilistu.

42:22
    Golyšev nevypustil takřka beznadějně vypadající závod o puk a obětavě zabránil odpískání zakázaného uvolnění Avtomobilistu.

41:22
    K další pumelici od Trjamkina došlo hned po buly. Rána to ale byla sražená a hned vzápětí už se pískal ofsajd Sibiru.

41:15
    Bleskové vyrovnání Säteri rázně odmítl a lapačkou zastavil Trjamkinovo zakončení z levého mantinelu.
    40:44 Pavel DACJUK - 1:2

40:44
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Obrovská vzpruha pro domácí hráče, kteří hned zkraje třetí třetiny využívají přesilovou hru! Denis Bodrov na modré čáře přenechal puk Maximu Berezinovi, jehož nástřel před brankou tečoval PAVEL DACJUK a Säteri už nedokázal kloudně zareagovat. Asistence: Maxim Berezkin, Denis Bodrov.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 24 – 13 (15:7, 9:6).

Druhá třetina byla dost podobná té první. Jekatěrinburg měl více ze hry, ale finského gólmana Säteriho znovu nepřekonal ani jednou. Novosibirsk tolik náznaků šancí neměl, ale ani to mu v čase 24:16 nezabránilo navýšit náskok na 2:0, o což se z protiútoku postaral Jevgenij Česalin. Avtomobilistu nezbývá nic jiného, než ve třetí části alespoň dvakrát skórovat, jinak pro něj sezóna skončí.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

40:00
    Domácí si do třetí třetiny přenesou přesilovku. Za podražení Mozera inkasoval dvě minuty Danil Romancev.

39:13
    Sibiru neprošlo vyhození přes většinu kluziště. Po icingu se opět vhazuje vedle branky Harriho Säteriho.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:40

38:19
    Vasilevskij si vyměnil puk se Sextonem, ale ranou od modré čáry rozvlnil jenom ochrannou síť za Säteriho brankou.

38:02
    Sextonova střela z vrcholku pravého kruhu gólové parametry neměla. Dlouhá přípravná kombinace se tak ukázala být jako zbytečná.

37:30
    Macek byl nucen dojet puk až u branky Jekatěrinburgu. Tomu se logicky hodilo skórovat ještě před druhou přestávkou.

36:40
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexej Jakovlev – 2 min., držení).

35:52
    Kučerjavenko se po nahození chytal za obličej. Rozhodčí žádný faul neviděli a dopředu může jít Sibir.

35:28
    Novosibirsk po dalším závaru před Säterim odpálil kotouč na zakázané uvolnění. Všechno začala střela Kučerjavenka.

34:10
    Hollandův centr z levého mantinelu ve finále skončil u Bodrova, ale hosté přežili i tuto nepříjemnou situaci.

33:35
    Kovář vyrazil ránu z pravého konce modré čáru na Litovčenka a ten se postaral o to, aby puk vycestoval pryč z obranného pásma Jekatěrinburgu.

33:15

32:52
    Hned vzápětí se konala podobná situace i na druhém konci hřiště, nicméně Golyšev Säteriho o nulu nepřipravil.

32:41
    Český gólman v domácích službách vychytal nájezd Sajustova, který se do této šance dostal jako slepý k houslím!

32:18
    Kovář po střele od modré máchal lapačkou naprázdno, kotouč se od některého z hráčů odrazil mimo tři tyče.

31:44
    Sibir se okamžitě usadil v útočném pásmu. K zakončení se ale nikdo neměl a domácí se nakonec vysvobodili.

31:15
    Další zranění ve tváři na straně Novosibirsku! Tentokrát jde o Nikolaje Timašova, které trefila hůl projíždějícího Garejeva. V tomto případě se už domácí hráč vyloučení nevyhnul.

30:59
    Jekatěrinburg si nepohlídal přechod do útočného pásma – ofsajd.

30:08
    Česalin si smolně najel do hokejky Trjamkina, který už předtím odehrával puk z obranného pásma. I přes velký krvavý šrám se vylučovat nebude.

29:36
    Bělousov předvedl vcelku podařenou individuální akci. Těsně bráněn si na gólmana Säteriho ale nepřišel.

29:07
    Golyšev neuspěl se svým pokusem z pravého kruhu. Veterán Dacjuk se přes několik těl k dorážce neprocpal.

28:43
    Holland byl zastaven ihned po přejetí útočné modré čáry. Domácí tým se musí vrátit do vlastní třetiny.

28:07
    Batyršin to dobře vymyslel v rohu hřiště, odkud našel volného Dawese, jenže jeho rána proletěla vedle Säteriho levé tyče.

27:31
    Kovář vyrazil prudkou střelu švihem z levého kruhu a pak ustál i Peltolovo snažení se o dorážku.

26:45

26:21
    Novosibirsk přišel o útočné pásmo a z jeho početní výhody tak zbývá ukrojit posledních dvacet vteřin.

25:50
    Šarov křižným pasem objevil Sajustova, ale tomu se nepovedlo napodobit svůj první gól z předchozí přesilovky.

25:40
    Jeden z domácích poslal puk z obranného pásma mimo hřiště. Vzhledem k objevené teči se však vylučovat nebude.

24:45
    Další problém pro domácí tým! Za podrážení míří na trestnou lavici obránce Maxim Berezin.
    24:16 Jevgenij ČESALIN - 0:2

24:16
    Sibir právě vstřelil branku!
    Situace Avtomobilistu začíná být za stavu 1:3 na zápasy kritická! Poprvé o sobě dal více vědět Dacjuk, jehož střela z vrcholku levého kruhu byla nepřesná. JEVGENIJ ČESALIN okamžitě přepl do protiútoku a poté, co obešel Golyševa, zasunul puk mezi tyčkou a Kovářovým pravým betonem. Bez asistence.

23:31
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale většinou je to všechno bez pořádného zakončení.

22:55
    Holland nabral dobrou rychlost a dostal se za obranu. Z pravého kruhu puk do sítě ale nepropasíroval.

22:15
    Ofsajd Novosibirsku.

21:17
    Bodrov tak dlouho odkládal střelu od modré, až se mu do cesty postavilo několik obránců.

20:15
    Na úvodním vhazování druhé třetiny uspěli hosté, kteří nastupují v bílých dresech, zatímco domácí jsou v červeném.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 15 – 7.

Je za námi první třetina, ve které hrál prim zejména domácí Jekatěrinburg. Celou řadu svých příležitostí ale nevyužil a kvůli faulu Trjamkina naopak ve svém jediném oslabení inkasoval z hokejky Dmitrije Sajustova. Sibir tedy vede 1:0 a má slušně nakročeno k ukončení této série.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:32
    Velká šance na vyrovnání! Säteri vyrazil Berezinovu střelu na Golyševa a ten z dorážky trefil jenom tyč téměř prázdné branky!

19:32

19:03
    Rutinní zákrok pro Säteriho po střele Golyševa. Ten si přitom dojel své vlastní nahození ze středního pásma.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:46
    Sibir se vysvobodil a z jeho prvního oslabení zbývá něco málo přes třicet vteřin.

18:24
    Nigel Dawes dostal do mezikruží přihrávku od Sextona, ale čas na zakončení už neměl.

17:55
    Denis Bodrov napřáhl od modré, ale trefil jen logo na přední části dresu zakleknutého Säteriho.

17:32
    Jekatěrinburg si hned po inkasovaném gólu vytvořil velký tlak, z něhož ale vytěžil jen přesilovku za nedovolené bránění Timašova.
    16:22 Dmitrij SAJUSTOV - 0:1

16:22
    Parádní přesilovková souhra končí prvním gólem pro Novosibirsk! Alexandr Šarov přihrál po modré čáře na Loginova, který bleskově vymyslel diagonální nabídku k vzdálenější tyči a na DMITRIJE SAJUSTOVA rázem zívala poloprázdná branka. Asistence: Alexandr Loginov, Alexandr Šarov.

15:56
    Geoff Platt vyhodil a Loginov musel pořádně přidat do kruhu, aby byl na krátkém mantinelu jako první první.

15:31
    Puustinen pálil golfákem z vrcholku kruhu. Branku netrefil, ale útok hostující pětice tím ještě neskončil.

15:10
    Jegor Milovzorov byl podražen domácím obráncem Trjamkinem, což znamená první přesilovou hru pro Novosibirsk.

14:55
    Čekání na vedoucí gól bude ještě nějakou chvíli pokračovat, Kovář neměl větší komplikace se zakončením z ostrého úhlu.

14:03
    Střela Kučerjavenka z levé strany se po zákroku Säteriho dostala až do ochranné sítě. Následuje reklamní pauza.

13:14
    Platt vynikajícím křižným pasem našel v levém kruhu Macka, jenž vypálil z jedničky a přidělal Säterimu další významnou práci.

12:41
    Batyršin se opřel do puku, který se k němu odrazil od nohy jednoho z hráčů. Na překonání Säteriho to rovněž nestačilo.

12:06
    Rána Mamkina byla sražená. Chvíli předtím se v předbrankovém prostoru neprosadil ani Sexton.

11:28
    Teď už Säteri potřeboval pomoc od své levé tyče, o kterou se zastavila Trjamkinova střela od modré.

11:14
    Kučerjavenko na ose hřiště přenechal puk Mozerovi a ten ho střelou příklepem expresně poslal do Säteriho lapačky.

10:32
    Trošku diskutabilní zakázané uvolnění Avtomobilistu. Domácí fanoušci reagují nespokojeným pískotem.

09:54
    Kovář byl nachystaný na projektil od modré čáry, puk se po jeho zásahu dostal až do středního pásma.

09:27
    Další icing, kterým se tentokrát provinili domácí hokejisté.

08:51
    Golyšev měl prostor na pravém křídle, jenomže střelou zápěstím si na Säteriho nepřišel. Finskému brankáři narazil puk do pravého betonu.

07:30
    Zakázané uvolnění Novosibirsku. Garejev se předtím tlačil do úniku, ale Sajustov mu kousek před brankou kotouč ukradl.

07:12
    Kovář se nenechal nachytat nástřelem ze středního pásma, o který se postaral Alexandr Loginov.

06:33
    Macek byl odříznut od puku na levém křídle. Netrvalo ale dlouho a domácí se dostali k další útočné akci.

05:52
    Až teď dostal čas a prostor na střelu rozjetý Milovzorov, jenž z pravého kruhu trefil hrudník českého gólmana.

05:31
    Kovář stále čeká na svůj první zákrok. Novosibirsku se nepovedly ani další dva pokusy o přechod do útočné třetiny.

04:44
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se bude v útočném pásmu Avtomobilistu.

04:08
    Brooks Macek dobruslil nahozený puk a zabránil zakázanému uvolnění Jekatěrinburgu. Žádná šance se však neurodila.

03:51
    Golyšev narazil na pravém křídle, ovšem hosté se kotouče ihned zbavili nahozením ze středního pásma.

03:30
    Holland to zkoušel z nulového úhlu a málem zaskočil Säteriho, který pořádně neucpal prostor u pravé tyče.

03:04
    Až teď Šarov vytáhl puk po levé straně a přihrál ho k brankovišti, kde už zakročil Jakub Kovář.

02:32
    Jeaktěrinburg začal pořádně zhurta, hráči v červeném ještě nenechali hosty pořádně nadechnout.

02:15
    Jevgenij Mozer si narazil o zadní mantinelu a dostal se k dorážce vlastního nahození. Finský gólman Sibiru opět odolal.

01:40
    Platt zaútočil po levém křídle, ale z horšího úhlu na zakončení brankáře Säteriho tentokrát nezaměstnal.

00:18
    Domácí se okamžitě vrhli do útoku a během krátké chvíle si připravili první šanci, kterou neproměnil kapitán Nigel Dawes.

00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Alexej Vasilevskij, Batyršin, Trjamkin, Berezin, Mamkin, D. Bodrov, Valitov – Sexton, Holland, Dawes (C) – Golyšev, Dacjuk (A), Bělousov – Macek, Litovčenko, Platt (A) – A. Garejev, Kučerjavenko, Mozer – Ovčinnikov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Timašov, K. Alexejev, J. Chabarov (A), Ilja Morozov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola (A) – Michajlov, Romancev, Česalin – I. Makarov, Pervušin, A. Jakovlev – Romajev.

Rozhodčí: Bělov, Gašilov – Gordenko, Sysujev..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jakub Kovář (AVT)

Brankář, 31 let, 4 zápasy v play-off, úspěšnost 94,31 %.

Novosibirsk vede 3:1 na zápasy i přes fakt, že má v týmu jediného muže s více než jedním gólem na kontě. Jedná se o finského útočníka Juusa Puustinena, jenž disponuje bilancí 4+1. Na straně Jekatěrinburgu jsou zase jen dva hráči s třemi kanadskými body. Kromě Pavla Dacjuka (1+2) je řeč o Peteru Hollandovi (2+1).

Oba celky si v základní části vedly velmi podobně, a tak skončily v tabulce Východní konference hned vedle sebe. O chloupek lépe dopadl Jekatěrinburg, který obsadil čtvrtou příčku, zatímco Novosibirsk byl se čtyřbodovým mankem pátý.

Role favorita připadla o něco zkušenějšímu týmu Avtomobilistu, jenž měl na Východě druhou nejúdernější ofenzivu. Ta se zkraje vyřazovacích bojů ale naprosto zastavila. Parta okolo veterána Pavla Dacjuka v obou domácích zápasech ani jednou neskórovala a Jekatěrinburgu tak nebylo nic platné, že český gólman Jakub Kovář dostal v prvním duelu jediný gól a v tom druhém poprvé inkasoval až v prodloužení.

Třetí utkání na ledě Novosibirsku už bylo mnohem gólovější. Domácí tým ještě pět minut před koncem základní hrací doby vedl 3:2 a přestože si ve vlastní přesilovce nechal dát vyrovnávající gól, tak si v následném prodloužení vybojoval hned tři postupové mečboly.

Avtomobilist potřeboval před dvěma dny nutně zabrat, aby se ještě mohl vrátit na vlastní stadion. Díky vynikajícímu úvodu druhé třetiny se mu to i povedlo, když Jakub Kovář znovu inkasoval pouze jednou a se svým týmem s přehledem zvítězil 5:1.

Dokáže dnes Sibir celou sérii na druhý pokus ukončit? V Uralec Areně se o tom začne rozhodovat od tří hodin českého času.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu play-off Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na páté čtvrtfinále Východní konference mezi Jekatěrinburgem a Novosibirskem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 41. Dacjuk (Berezin, D. Bodrov) – 17. Sajustov (Loginov, Šarov), 25. Česalin

Rozhodčí: Bělov, Gašilov – Gordenko, Sysujev.

Diváci: 5 300