Toronto – Tampa 2:1 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Philadelphia – Boston 0:2 (kon.)
Montreal – Nashville 2:4 (kon.) | Detroit – Carolina 2:5 (kon.) | Dallas – NY Rangers 2:4 (kon.)
Anaheim – Ottawa 5:2 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 5:4 (1:0 po s.n.)
Detroit Red Wings
2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Carolina Hurricanes
Středa 11.03.2020, 00:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Detroit Red Wings a Carolina Hurricanes.

Jasně nejhorší tým letošní sezóny už pouze dohrává svou porci zápasů a může už zkoušet hráče z farem a hrát i tak trochu bez nervů. No a docela to jde, neboť Detroit vyhrál dva zápasy v řadě a v tom druhém se i střelecky probudil. Na svém ledě zdolal Tampu Bay 5:4 po nájezdech, když se trefili Fabbri, Larkin, Mantha, Bertuzzi a rozhodující nájezd proměnil Fabbri. Dnes se tak mužstvo pokusí dokonat vítězný hattrick, proti však bude Carolina, které jde opravdu o hodně.

Anthony Mantha 37 (16+21)

Hosté jsou ve Východní konferenci na sedmém místě se 79 body, což je stejně, jako mají i devátí New York Islanders a pouze o bod více, než desátá Florida. Každý bod má tak velkou důležitost a Carolina tak potřebuje vyhrávat a nejlépe tak, jako se to povedlo v minulém duelu, kdy Carolina smetla Pittsburgh 6:2 na jeho ledě. Gólově se v tomto výsledkově jasném zápasu prosadili Geekie, Slavin, Gardiner, dvakrát Williams a podruhé Geekie. Dnes bude Carolina favoritem, jednoduché to ale mít nebude.

Petr Mrázek (CAR) úspěšnost 90,43%, průměr 2,69

Zápas v Little Caesars Areně začne v 0:30, takže buď nechoďte spát, nebo si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Hronek, Daley, Biega, Nemeth, G. Lindström, Ericsson, Bowey – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Gagner, Filppula, Helm – Glendening (A), Fabbri, Timashov – Ehn, Nielsen (A).

Carolina Hurricanes: Mrázek (A. Forsberg) – Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Williams, J. Staal (C), B. McGinn – Martinook (A), Geekie, Foegele.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Toomey, Berg.

00:01

00:55
    Hosté se hned v úvodu usadili v útočném pásmu, hledali cestu k Bernierovi a Hronek musel ihned pomoci hájit jeho prostor.

01:51
    Hosté ve slibné šanci, před Bernierem se zjevil Nečas, jenže prudkou Niederreiterovu přihrávku zpoza branky nezpracoval podle svých představ, takže se mu puk svezl, navíc se pískala přihrávka rukou.

02:21
    Bernier opět v práci, nyní pro jistotu zastavil nahození z dálky a přerušil tak hru.

02:41
    Gardinerův pokus od modré čáry skončil u domácího gólmana, ten musel proti nečekanému nahození vytáhnout pohotový zákrok.

03:30
    Staal měl trochu problém s rozehrávkou a dotíral na něj Glendening, hosté se ale nakonec za brankou dokázali vymanit a rozehrát.

04:05
    Zprava vystřelil Helm, jeho prudký švih zvládl Mrázek včasným povyjetím vyrazit.

05:27
    Domácí potáhli akci opět po pravém křídle, Gagner si vyměnil puk s Filppulou, nebylo z toho ale nic, co by mělo Mrázka vystrašit.

06:25
    Na pravém křídle si udělal prostor Staal, hezky si stáhl puk na zakončení a Bernier musel u své levé tyčky být pozorný.

07:34
    Mrázek pod náporem, dokázal však vyřešit dva nepříjemné Larkinovy pokusy. První po rychlé přemístění se k levé tyčce, druhý po švihu z mezikruží.

08:15
    Lindströmovo nahození od modré čáry se k Mrázkovi nedostalo, obrana Caroliny jej zvládla zastavit.

08:58
    Carolina právě vstřelila branku!
    A tak udeřilo na druhé straně. Po přejetí modré čáry nasadil k prudké střele zápěstím MORGAN GEEKIE a jeho pokus přes obránce prolétl kolem Bernierovy lapačky a skončil v síti – 0:1. Asistence: Warren Foegele, Jake Gardiner.
    08:58 Morgan GEEKIE - 0:1

09:45
    Carolina je povzbuzena a po svém prvním gólu se zase cpe do útočného pásma.

10:27
    Je tu ale vyloučení na hostující straně, Brock McGinn dostal dvě minuty za podrážení.

10:39
    Hned v úvodu přesilovky Detroitu se blýskl Mrázek proti střele Manthy, po zákroku lapačkou přerušil hru.

11:42
    Teď už to domácí v útočném pásmu lehce překombinovali a místo nečekané střely tu byla přehršel přihrávek u modré čáry.

11:50
    Po několika dalších přihrávkách vystřelil z dálky Hronek, Mrázek si jeho dělovku zvládl najít a zneškodnit ji.

12:14
    Nielsen klepl po přerušení Mrázka přes betony, chtěl totiž doklepávat puk za jeho záda, a hned v rámci odplaty schytal jednu vyrážečkou. Celá situace se obešla bez vyloučení.

12:27
    Carolina přečkala první oslabení, zase hraje v plném počtu.

13:22
    Daley chtěl využít chumlu před Mrázkem a hned tam poslal nahození, český gólman tento puk našel a po zákroku přerušil hru.

13:28
    Detroit právě vstřelil branku!
    Teď je už ale vyrovnáno! Detroit zůstal v útočném pásmu, Mantha vyslal na Mrázkovu branku bekhendové nahození, těsně před brankovištěm zvládl TYLER BERTUZZI lehce tečovat a gólman Caroliny na tuto změnu již nezvládl zareagovat. Asistence: Anthony Mantha, Filip Hronek.
    13:28 Tyler BERTUZZI - 1:1

14:45
    Carolina samozřejmě nechce ztrátu vedení nechat být a už se tlačí před Berniera a hledá prostor pro zakončení.

15:36
    Po objetí branky se v akci zjevil Martinook, bekhendem ale spíše přihrával. Nikdo nebyl v dosahu, puk tak proplul až k mantinelu.

16:10
    Timashovovo nahození Mrázek pokryl a raději přerušil hru.

16:46
    Hraje se zase před Mrázkem, Detroit předvádí velice aktivní a svižný hokej.

17:18
    Najednou tu ale bylo přečíslení hostů tři na dva a po přihrávce vystřelil z první Vincent Trocheck. Jenže to šlo přesně doprostřed a Bernier tak neměl se zákrokem moc problémů.

18:07
    Bertuzzi si dělal prostor pro střelu, na poslední chvíli však byl přibrzděn vracející se obranou Caroliny.

18:42
    Už to vypadalo, že se Larkin dostane do sóla proti Mrázkovi, obrana Caroliny však elitního útočníka domácích hbitě zastavila. Vypadalo to na hákování, rozhodčí ovšem v zákroku nic nedovoleného neviděli.

19:42
    Timashov se sice do volného prostoru po prudké přihrávce nedostal, přesto po chybné Mrázkově rozehře dostal šanci vše napravit. V plné rychlosti objel branku, pak se mu ovšem puk svezl z hole.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je za námi a my v ní sledovali celkem svižný hokej, kdy se oba celky snažily o útočení a zakončení. Vedlo to nakonec ke dvěma gólům, po jednom na každé straně. Jako první se prosadili hosté, po průniku do pásma mířil přesně Morgan Geekie a dal Carolině vedení. To vydrželo do 14. minuty, to se tečí před brankovištěm radoval z vyrovnání Tyler Bertuzzi. Další šance skončily na gólmanech, či mimo a do šaten se tak odešlo za stavu 1:1.

20:37
    Domácí obrana zapomněla na McGinna, ten měl v pravém kruhu dostatek času na střelu a jen pohotový Bernierův zákrok neznamenal rychlý gól na úvod druhé třetiny.

21:27
    Na druhé straně předvedl střelu zápěstím Bertuzzi, Mrázek vykopl střelu pravým betonem.

22:09
    Svečnikov neprošel po levé straně, u mantinelu jej čistě zastavil Lindström.

22:58
    Akci tři na dva vyřešil hostující Gardiner střelou z levého křídla, mířil ale přesně do postoje gólmana Berniera.

23:55
    Carolina je teď lehce aktivnější, výsledkem ale nejsou střely, které by měly Berniera donutit vytáhnout nějaké opravdu těžké zákroky.

24:54
    Rychlá akce Detroitu skončila u mantinelu kousek za modrou čárou, Mrázek zasahovat nemusel. Jeho spoluhráči už zakládají protiakci zpoza jeho branky.

25:59
    Bertuzzi pouze nahodil, poté se ještě o ohrožení branky snažil Mantha, Mrázek odolává.

26:44
    Hraje se teď nahoru a dolů, konce akcí jsou však spíše propagační střely.

27:08
    Stejně dopadlo i Fleuryho nahození od modré čáry, Bernier hravě zakročil a přerušil hru.

27:41
    Vylučuje se na straně Detroitu, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jonathan Ericsson.

27:59
    Rychlá akce skončila na pravé straně u Svečnikova, jenže ten nedokázal zblízka usměrnit puk za Bernierova záda.

28:40
    Detroitu se daří osvobodit, puk letí přes všechny čáry až k Mrázkovi.

29:30
    Přesilovka je využitá a Carolina opět vede! Od modré čáry vyslal prudké nahození Gardiner, před brankovištěm si na puk počkal NINO NIEDERREITER a přesnou tečí překonal Berniera – 1:2. Asistence: Jake Gardiner, Vincent Trocheck.
    29:30 Nino NIEDERREITER - 1:2

30:41
    Hronek hledal před brankou Bertuzziho, ten ale zblízka recept na Mrázka nenašel, puk skončil u mantinelu.

32:05
    Přesilovku si tentokrát zahrají domácí, dvě minuty za podrážení dostal Jordan Martinook.

32:43
    Puk letí až do rohu u Berniera, začátek oslabení si hosté pohlídali.

33:09
    A opět se domácí neudrželi v pásmu a musí se pro puk urychleně vracet.

33:39
    Fabbri se pokoušel prodrat individuálně mezi dvěma hráči, van Riemsdyk jej ale bleskově o puk obral.

34:05
    Je po přesilovce, domácí se nedostali ani k jednomu střeleckému pokusu.

34:50
    Niederreiter neuspěl v souboji o puk za brankou Detroitu, dopředu už jde právě domácí tým.

35:26
    A je zase srovnáno! Domácí rozjeli v útočném pásmu rychlou akci, od pravého mantinelu našel Bowey najetého a zcela nepokrytého CHRISTOFFERA EHNA, kterému stačilo jen nastavit čepel hole a sklepnout puk za Mrázka. Asistence: Madison Bowey, Darren Helm.
    35:26 Christoffer EHN - 2:2

36:59
    Detroit je najednou jako politý živou vodou a Glendening nebyl po sklepávání nepřesné rány od modré čáry daleko od úspěchu. Mrázek se ale včas přemístil ke své levé tyčce a puk zastavil.

37:40
    Gagner pronikl do útočného pásma, jenže při pokusu o zasekávačku a uvolnění se byl tvrdě atakován a obrán o puk.

37:57
    Další vyloučení, opět na straně Caroliny. Dvě minuty za hákování obdržel Nino Niederreiter.

38:26
    Puk vyletěl z obranného pásma Caroliny mezi diváky a domácí ihned reklamovali zdržování hry. Čároví sudí ovšem jasně ukazovali, že to bylo s tečí, byť tentokrát neměli pravdu, puk se Larkinovy hole nedotkl.

38:53
    Mezi kruhy si najel Mantha a švihem prověřil Mrázka. Ten vyrazil.

39:03
    Mantha v útočném pásmu trefil van Riemsdyka a ten zůstal chvíli ležet na ledě. Vzápětí se strhla potyčka, do které se zapojili Bertuzzi, Hronek a na druhé straně kapitán Staal. Rozhodčí budou vylučovat.
    39:03 Manthův faul a následná potyčka

39:03
    Tak nakonec jsou z toho dvě minuty za nedovolené bránění pro Anthonyho Manthu a dvě minuty za hrubost pro Tylera Bertuzziho a hostujícího Jordana Staala.

39:57
    Carolina je v plném počtu, třetí třetinu tak začne se zkrácenou přesilovkou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek je zcela otevřený. I ve druhé třetině jsme sledovali pěkný a akční hokej, který musel bavit. Na obou stranách bylo několik šancí a také po jednom gólu. Carolina se dnes podruhé dostala do vedení, když se pěknou tečí prezentoval Nino Niederreiter a za Detroit se po najetí před branku prosadil Christoffer Ehn. Závěr třetiny okořenila rozmíška v pásmu před Mrázkem a výsledkem je, že hosté zahájí třetí třetinu v dohrávané početní výhodě.

40:35
    Detroit jde do tří, neboť podrážení se dopustil Darren Helm a už je také na trestné lavici.

41:38
    Přesilovka je využitá a Carolina potřetí vede. Po několika pokusech o střelu předvedli hosté rychlou kombinaci, na přihrávku zpoza branky si najel JUSTIN WILLIAMS a střelou z první překonal Berniera – 2:3. Asistence: Andrej Svečnikov, Sebastian Aho.
    41:38 Justin WILLIAMS - 2:3

42:52
    Domácí neudrželi puk v útočném pásmu a musí se bleskově vracet do obrany. Carolina je při chuti přidat čtvrtý úspěch.

43:21
    Berniera vyzkoušel Niederreiter, po zákroku domácího brankáře zamířil puk mimo ledovou plochu.

43:38
    Tvrdý zákrok na Gagnera u mantinelu a bude se vylučovat na straně Caroliny. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Martin Nečas.

44:06
    Začátek oslabení hostům vyšel, puk letěl přes všechny čáry.

44:23
    Tak tohle se Detroitu vůbec nevyvedlo. Po chybné rozehrávce se po Teräväinenově přihrávce dostal do sóla SEBASTIAN AHO, ten po lehkém naznačení do forhendu překonal Berniera a upravil v oslabení na 2:4. Asistence: Teuvo Teräväinen.
    44:23 Sebastian AHO - 2:4

45:38
    A už je i po přesilovce, Carolina je v plném počtu.

46:25
    Rázem na ledě vládne Carolina, domácí mají docela velký problém se základní rozehrávkou.

46:58
    Z takřka nulového úhlu to zkusil Larkin, tohle ale moc šancí na úspěch nemělo...

47:24
    Do zakončení se dostával domácí Timashov, jenže u brankoviště byl faulován a nepovedlo se mu tak svou akci dotáhnout do zdárného konce.

47:24
    Každopádně je tu přesilovka Detroitu, dvě minuty za hákování dostal Brady Skjei.

48:25
    Hosté vyhodili a ještě tak šikovně, že si Bernier musel dávat velký pozor, aby mu puk neproskočil za záda.

48:55
    Opět skončil puk až u Berniera, přesilovka Detroitu se pomaličku chýlí ke svému konci.

49:24
    Skjei naskočil zpět do hry, hraje se v pěti na obou stranách.

50:27
    Protečovaný puk skončil v rohu u Berniera, rozhodčí rozpažili, o zakázané uvolnění se nejedná a hráči tak musí svést rychlý bruslařský souboj.

51:53
    Hosté skvěle padají rozehrávku soupeře, Detroit tak má problém se probít do útočného pásma.

52:10
    Teď to ale zvládli Hronek s Fabbrim a Mrázek musel po delší době vytáhnout zákrok.

53:27
    Další Mrázkův povedený zákrok, nyní se bleskově přesunul ke své levé tyčce a letící puk srazil.

54:08
    Gagnera u Mrázka zastavil na poslední chvíli vracející se Trocheck, stále je to o dvě branky.

54:58
    Po levé straně se do útočného pásma probíjel Niederreiter, byl ovšem vytlačen do rohu.

55:16
    Hosté se chvíli radovali z gólu, který by byl patrně už rozhodující, jenže po bleskovém přesunutí se do útočného pásma byl Williams až příliš rychlý a vystavil se do postavení mimo hru.
    55:16 Williams byl v postavení mimo hru, gól tedy nemohl být uznán
    55:16 Gól Svečnikova nakonec neplatil pro ofsajd

55:53
    Je tu šarvátka u mantinelu, zapojila se většina hráčů na ledové ploše. Rozhodčí tak mají plno práce rozvášněné kohouty od sebe roztrhnout.

55:53
    Výsledkem jsou dvě minuty za hrubost pro domácího Anthonyho Manthu a hostujícího Jordana Staala. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

56:31
    Je to teď trochu rozháraná pasáž utkání, spíše sledujeme osobní souboje, než pohledné hokejové akce.

57:00
    A další bitka, závěr je hodně rozvášněný. Po zákroku, kdy Fabbri najel do Mrázka přišla rychlá reakce od Fleuryho a další hráči se nenechali pobízet. Aktivní byli také Bertuzzi s Trocheckem.

57:00
    Dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal domácí Robby Fabbri, ten si k tomu přidal i dvě minuty za hrubost, stejně jako hostující Haydn Fleury.

57:00
    Osobní desetiminutové tresty navíc dostali domácí Tyler Bertuzzi a hostující Vincent Trocheck.

57:58
    Přesilovka hostů je využitá, když prostoru na ledě využil Gardiner k přihrávce do pravého kruhu pro vhazování, kde napřáhl SEBASTIAN AHO a prudkou ranou nedal Bernierovi šanci na zákrok. Asistence: Jake Gardiner, Teuvo Teräväinen.
    57:58 Sebastian AHO - 2:5

58:45
    O vítězi je rozhodnuto, Carolina přesto i nadále útočí a kombinuje v pásmu Detroitu.

59:40
    Nahození na Berniera, ten vyrážečkou posunul puk do rohu.

Utkání je u konce a Carolina jej dotáhla po skvělém výkonu ve třetí třetině do vítězného konce. Už ve 42. minutě využil přesilovku Justin Williams, dostal svůj tým potřetí do vedení a hosté jej již nepustili. Ve 45. minutě ve vlastním oslabení ujel Sebastian Aho a po forhendové kličce upravil na dvoubrankový rozdíl. To Carolinu definitivně uklidnilo, hosté si hráli co potřebovali a v úplném závěru přidal Sebastian Aho ještě jeden gól. Hosté si tak odvezli výhru 5:2 a připsali si tak důležité body v honbě za play-off.

Utkání sledovalo 17 511 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:48:00)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Bertuzzi (Mantha, Hronek), 36. Ehn (Bowey, Helm) – 9. Geekie (Foegele, Gardiner), 30. Niederreiter (Gardiner, Trocheck), 42. Williams (Svečnikov, Aho), 45. Aho (T. Teräväinen), 58. Aho (Gardiner, T. Teräväinen)

Rozhodčí: Hebert, Lee – Toomey, Berg

Diváci: 17 511