Linz – Manchester Utd. 0:5 (kon.) | Frankfurt – Basilej 0:3 (kon.) | Sevilla – AS Řím 0:0 (odl.)
Başakşehir – Kodaň 1:0 (kon.) | Inter – Getafe 0:0 (odl.) | Wolfsburg – Šachtar 1:2 (kon.)
Rangers – Leverkusen 1:3 (kon.) | Olympiakos – Wolverhampton 1:1 (kon.)
Olympiakos Pireus
1:1 (0:0)
Wolverhampton Wanderers
Čtvrtek 12.03.2020, 21:00 • Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus • Evropská liga • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer, dnes má Evropská liga na programu osmifinále, ve kterém Olympiakos FC bude hostit Wolverhampton Wanderers. Veškeré dění se bude odehrávat na Georgios Karaiskakis Stadium, ve městě Pireus.

Olympiakos FC postoupil do osmifinále přes Arsenal, se kterým doma sice prohrál 0:1, ale v Londýně zvítězil 1:2 v prodlouženém čase. V 53. minutě totiž CIsse rozvlnil síť soupeře a jelikož se do konce řádné hrací doby nic nestalo, tak šel zápas do prodloužení. Ve 113. minutě se sice trefil Aubameyang, ale Arsenal se postupu nedočkal, protože ve 120. minutě se o vítězný a postupový gól postaral El Arabi, díky kterému si to Olympiakos dnes rozdá s Wolves.

Wolverhampton Wanderers se do osmifinále dostal přes Espanyol, který doma rozdrtil 4:0 a venku s ním prohrál 3:2. Nejlepším střelcem Wolves, v rámci Evropské ligy, je Diogo Jota z Portugalska, který právě v úvodním duelu s Espanyolem zaznamenal hattrick.

Dnešní utkání nemá svého favorita, ale malinko víc se věří Olympiakosu, který má výhodu domácího prostředí a v Řecku vede Super League s náskokem 14 bodů, navíc v lize ještě ani jednou neprohrál a má skóre 53:9. Wolves ale prožívají taky celkem povedenou sezónu a v Premier League jim patří 6. příčka s dvoubodovou ztrátou na 5. Manchester United, tedy na místo, které zajišťuje postup do skupinové části Evropské ligy na další ročník.

Olympiakos FC: J. Sá – Elabdellaoui (C), R. Semedo, Ba, Tsimikas – Guilherme, Bouchalakis, M. Camara – Masouras, El Arabi, Valbuena.
    Náhradníci: Allain – Fortunis, Lovera, Torosidis, Cissé, Gaspar, Ranđelović.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Neves, Moutinho, Vinagre – Traoré, Jiménez, Diogo Jota.
    Náhradníci: Ruddy – Jordao, Neto, Podence, Dendoncker, Kilman, Buur.

Rozhodčí: Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore.

Který z týmů obdrží první červenou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

3
    Rozhodčí musel přerušit hru, protože Elabdellaoui se ocitl v ofsajdu.

4
    Olympiakos pro dnešní zápas zvolil pruhované bíločervené dresy a červené šortky. Wolves hrají v zelených kompletech.

5
    Utkání se hraje před prázdnými tribunami.

8
    Faulovaný byl Tsimikas, proti kterému se provinil Doherty a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu. Následovat bude volný přímý kop.

9
    Standardní situaci si vzal na starost Valbuena a podařilo se mu přes postavenou zeď namířit míč mezi tři tyče, ale Patrício si připsal úspěšný zákrok a stav skóre se zatím nemění.
    9. Patrício a jeho úspěšný zákrok

14
    Do vápna přiletěl nadýchaný centr, ke kterému se prodral hlavičkující Masouras, avšak Coady jeho pokus zblokoval na roh.
    14. Masourasova hlavička byla zablokována

14
    Míč k rohovému praporku si položil Valbuena, ale na jeho centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.

19
    Hostům se podařilo vybojovat první rohový kop, ale ze standardní situace svého soupeře nijak nepotrápili. Roh si vzal na starost João Moutinho, který rozehrál nakrátko a následně ho protihráč o balon čistě obral.

22
    V úvodních minutách jsou aktivnější domácí fotbalisté, kteří mají častěji míč na kopačkách a dokázali si vytvořit už dvě šance, ale proměnit se je nepodařilo. Wolves se zatím spíše jen brání a vyčkávají na chybu soupeře.

23
    Patrício si připsal druhý úspěšný zákrok. Tentokrát si míč na střelu připravil Camara, který ze své kopačky vyslal skákavou přízemní ránu, ale Patrício byl připraven a míč uklidil do náruče.

24
    Ofsajd a v něm El Arabi.

27
    Guilherme se dostal do šance, ale prezentoval se jen nepřesnou střelou, se kterou si gólman vrásky dělat nemusel.

29
    Diogo Jota byl faulovaný a Semedo od rozhodčího vyfasoval červenou kartu. Domácí tým bude zápas dohrávat pouze v deseti hráčích, což by měla být pro Wolves rozhodně výhoda.
    29. Červená karta

30
    Standardní situaci si vzal na starost exekutor Rúben Neves, jenž vsadil na přímou střelu, ale tu mu zablokovala dobře postavená zeď, konkrétně to byl Bouchalakis.

31
    Protože byla střela sražena na rohový kop, tak hosté měli další výhodu standardní situace, ale branku soupeře neohrozili.

33
    Olympiakos musel podniknout taktické střídání: ze hry odešel Masouras a nahradil ho Cissé.

34
    S míčem do šestnáctky doběhl Rúben Vinagre, dal si ho na levačku a poté se prezentoval stříleným centrem, který však branku minul a balon se dostal úplně mimo hrací plochu. Následovat bude odkop od brány.
    34. Vinagre a jeho nepřesný pokus

38
    Faulovaný byl Valbuena, proti kterému se provinil Coady a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.

43
    Od té doby, co se nechal vyloučit Semedo, tak Wolves sice mají míč na kopačkách častěji, než domácí Olympiakos, ale vyloženou šanci si nevytvořili.

43
    Traoré dostal přihrávku a vzal vše sám na sebe, avšak jeho střela, která byla směrována na zadní tyč, branku nakonec minula.

45+1
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Clément Turpin foukl do píšťalky a ukončil první poločas za stavu 0:0. Prozatím jsme sledovali spíše průměrnou hru, která nepřinesla ani žádné zajímavé situace. Ve 29. minutě se nechal vyloučit Semedo a Olympiakos musí dohrát zápas v deseti hráčích. To, že má domácí tým o jednoho hráče méně, by mohlo přihrát do karet Wolves, ale zatím toho nevyužili.

46

46
    Wolves do druhého poločasu nastoupili s jednou změnou v sestavě: na zelený pažit už nepřišel Doherty, kterého nahradil Neto.

47
    João Moutinho zahrával standardní situaci a do zakončení se dostal Jiménez, ale svůj pokus mezi tři tyče namířit nedokázal.

54
    Olympiakos právě vstřelil branku!
    Guilherme si dobře naběhl do šestnáctky, zpracoval si míč a poté se prezentoval přesnou přihrávkou na malé vápno, kde už číhal YOUSSEF EL ARABI a přesnou trefou do prázdné brány poslal Olympiakos do vedení.
    54. Youssef El Arabi - 1:0

56
    João Moutinho rozehrál rohový kop nakrátko a domácí fotbalisté odehráli míč do autu.

57
    Diogo Jota fauloval svého protihráče a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal.

57
    Traoré si navedl míč na pravačku a pálil na zadní tyč, ale jeho pokus byl nepřesný a následovat bude odkop od brány.

59
    Parádní práci s míčem teď předvedl Neves, který pak přesnou přihrávkou našel Jiméneze, který ze své kopačky vyslal jedovatou ránu, ale José Sá svůj tým podržel. Vypadalo to, že Sá měl i tak trochu štěstí, protože míč vychytal svoji hlavou.

60
    Hosté zahrávali rohový kop, před kterým se ale domácí hráči ubránili. Nicméně Neves se dostal k odraženému balonu a okamžitě vystřelil, avšak pálil nepřesně.

66
    Faulovaný byl Diogo Jota a Wolves budou zahrávat volný přímý kop ze zajímavé pozice.

67
    Wolves právě vstřelili branku!
    PEDRO NETO a João Moutinho se postavili k míči a společně zahráli parádní standardní situaci. Moutinho míč posunul a PEDRO NETO napřáhl svoji levačku, ze které vyslal jedovatou ránu, kterou ještě tečoval protihráč do protipohybu gólmana a ten neměl žádnou šanci. PEDRO NETO tak vyrovnal na 1:1.
    67. Pedro NETO - 1:1

70
    Hráči Wolves zahrávali rohový kop, ale branku soupeře neohrozili, protože Boly fauloval a sudí musel hru přerušit.

73
    Jiménez chtěl poslat Wolves do vedení, ale brankář Sá byl proti a svým zákrokem nebezpečnou střelu zneškodnil.

73
    Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Youssef El Arabi, přichází Konstantinos Fortunis.

74
    Camara vsadil na střelu z 30 metrů, ale jeho pokus úspěšně zablokoval Neves.

79
    Hosté střídají: na lavičku odchází Vinagre a místo něj přichází Podence.

80
    Pedro Neto se dostal do zakončení, ale svůj pokus namířil přesně do těch míst, kde stál připravený Sá.

81
    Hosté se znovu dostali do šance, tentokrát střílel Diogo Jota, ale mířil nepřesně, takže Sá bude rozehrávat.

83
    Camara byl faulovaný a dopadl na svoji ruku, ale vypadá to, že je v pořádku a normálně pokračuje ve hře.

84
    Fortounis se zapomněl v ofsajdu a rozhodčí musel hru znovu přerušit.

84
    Poslední změna v sestavě domácího Olympiakosu: dohrál Valbuena a na zelený pažit naskočil Gaspar.

85
    Posledního střídání využívají také Wolves: ze hřiště odkráčel Moutinho a na hrací plochu vkročil Dendoncker.

86
    Pedro Neto zahrával rohový kop, ale z něj žádné nebezpeční pro soupeře nehrozilo.

89
    Jiménez se dostal do zakončení, ale brankář zasahovat nemusel, protože Jiménez míříl mimo tři tyče.

90
    Gólman Sá zdržoval rozehrávku a rozhodčí mu ukázal žlutou kartu.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

90+1
    Neto šel do hlavičkového souboje a pomohl si faulem, rozhodčí neváhal a vytasil žlutou kartu.

90+3
    Jiménez pálil zpoza vápna, ale jeho pokus trefil jen boční síť.

90+4

Rozhodčí Clément Turpin dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil utkání, ve kterém Olympiakos remizoval s Wolves 1:1. Oba góly padly až ve 2. poločase, kdy se nejprve v 54. minutě trefil El Arabi a v 67. minutě vyrovnal na 1:1 Neto. Ve 29. minutě se nechal vyloučit Semedo a domácí tým měl až do konce zápasu o jednoho hráče méně, ale i přesto se Olympiakos prezentoval sympatickým výkonem. Vítěze jsme tak nenašli a do odvety si an jeden tým neodnáší výhodu. (23:00:43)