Sovětský svaz – Jugoslávie 2:1 (po pr.)
Sovětský svaz
2:1 (0:1)
Jugoslávie
Sobota 02.05.2020, 14:30 • Parc des Princes, Paříž • Mistrovství Evropy 1960 • Finále
    120. Jugoslávie nedokázala vstřelit srovnávací branku!

120
    Sovětský svaz se dokázal ubránit v nepřehledné situaci před bránou, kde se snažil zakončit hlavou Kostič!
    113. Viktor PONEDĚLNIK - 2:1

113
    Tým Sovětský svaz právě vstřelil branku!
    Sovětský svaz otáčí utkání a pár minut před koncem jde do vedení 2:1! Skvělý centr z levé strany skončil přesně na hlavě VIKTORA PONEDĚLNIKA, jenž zakončil do levé části branky.
    111. Dražen Jerkovič spálil obrovskou gólovku!

111
    Jugoslávie byl tak blízko ke vstřelení gólu, ale Dražan Jerkovič po parádní přihrávce z pravé strany nedokázal zakončit do zcela prázdné brány!
    107. Tvrdá rána Krutikova gólem neskončila!

107
    Anatolj Krutikov se s ničím nemazal a vypálil dělovku z dálky, kterou ale Blagoje Vidinič skvěle vyrazil!
    100. Jerkovičova hlavička skončila těsně vedle brány!

100
    V ochozech to pouze zahučelo, jelikož se Dražan Jerkovič dostal ke hlavičce po centru z rohu, ale minul bránu soupeře!
    94. Vidinič si poradil s pokusem Meškiho!

94
    Michejl Meški se opřel do odraženého míče, ale jeho rána zpoza šestnáctky skončila na skvělém zákroku brankáře Vidiniče!
    89. Ivanov v obrovské šanci netrefil poloprázdnou branku!

89
    Valentin Ivanov mohl být hrdinou, ale jeho zakončení před prázdnou svatyní skončilo vedle! Neskutečně promrhaná šance!
    70. Lev Jašin nakonec dokázal vyrazit střelu Kostiče.

70
    Bora Kostič opět uprostřed dění, když místo centru z volného kopu vyslal střelu na bránu a Lev Jašin měl co dělat, aby balón vyrazil mimo tři tyče!
    65. Kostičova střela skončila v moci Jašina.

65
    Jugoslávie získala nebezpečný přímý kop, o který se postaral kapitán Bora Kostič, ale jeho střela kolem zdi skončila na zákroku Jašina!
    61. Bubukinovo zakončení skončilo vedle hostující svatyně.

61
    Slava Metreveli si povodil hned tři hráče a následně odcentroval před bránu, kde zakončil hlavou Valentin Bubukin, ale jeho pokus zamířil vedle levé tyče!
    58. Meškimu se zakončení příliš nepovedlo.

58
    Meški si parádně narazil balón s Bobukinem a posléze se z levé strany dostal do šance, ale jeho střela skončila v moci Vidiniče.
    49. Slava METREVELI - 1:1

49
    Chvíli po začátku druhé půle se Sovětskému svazu podařilo srovnat stav zápasu na 1:1! Velký podíl na tom má hostující gólman Vidinič, který nedokázal udržet přízemní skákavou ránu soupeře a z dorážky se prosadil SLAVA METREVELI.
    43. Milan GALIČ - 0:1

43
    Jugoslávie právě vstřelila branku!
    Těsně před poločasem jsme se nakonec dočkali branky, kterou dává Jugoslávie a vede tak 1:0! Željko Matuš se excelentně uvolnil na pravé straně a posléze odcentroval skvělý balón před bránu, do kterého se hlavou vložil MILAN GALIČ a na jeho zakončení k pravé tyči byl Lev Jašin krátký.
    24. Vidinič famózním zákrokem vychytal obrovskou šanci Ivanova.

24
    O první gólovou šanci se postaral domácí hráč Valentin Ivanov, jenž běžel s míčem sám na bránu, ale Blagoe Vidinič jeho přízemní ránu fantasticky vychytal!
    20. Kostičova rána zamířila nad horní tyč.

20
    Dragoslav Šekularac nejprve skvěle vybojoval balón a založil tak novou akci Jugoslávie, kterou zakončil střelou nad bránu kapitán Bora Kostič!
    14. Skvělý zákrok Lva Jašina!

14
    Lev Jašin musel být v pozoru proti nepříjemné přízemní střele soupeře ze standardní situace, se kterou si domácí gólman dokázal poradit!
    6. Hlavička Jerkoviče skončila vedle brány.