Energetik-BGU – Vitebsk 3:3 (kon.) | BATE – Isloč Minsk 1:0 (kon.) | Ruch Brest – Dinamo Brest 1:4 (kon.)
BATE Borisov
1:0 (1:0)
FC Isloč Minsk
Neděle 31.05.2020, 17:00 • Borisov Arena, Borisov • Běloruská Vysšaja Liga • 11. kolo

BATE nakonec dnes vítězí jen těsným rozdílem a to díky penaltě z prvního poločasu. Ve druhé půli měl Isloč dobrý vstup, který však nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku. Následně dostal během tří minut dvě žluté karty Yansane a od té doby Borisov kontroloval utkání. V závěru měl Borisov dost šancí, aby dal druhou branku, ale všechny zůstaly neproměněny, zvláště vyložená šance v nastaveném čase. (18:55:15)

90+5

90+5
    Tu vyřešili přímou střelou na branku, míč míří mimo branku a vzápětí rozhodčí ukončuje zápas.
    90+4. Zákrok Januškeviče zabránil pravděpodobné brance

90+4
    Januškevič těsně přes vápnem povalil unikajícího Nechajčika a vidí rovnou červenou kartu. BATE ještě čeká zajímavá standardní situace!

90+4
    A další šance, kdy brankář svým výběhem překazil přízemní střelu.

90+3
    Tak tohle znamená zahodit vyloženou šanci! Hráč byl sám na penaltovém puntíku, ke kterému se odrazil míč. Ten poslal z první mimo branku!

90+2
    Ani druhá minuta nastaveného času nepřinesla z pohledu hostujícího celku nic zásadního.

90+1
    V první minutě nastavení zdržovali hru domácí na pravé straně hřiště.

90
    Druhý poločas bude prodloužen ještě o čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Stasevič, přichází Bessmertny.

88
    Pokus o střelu z dálky vyslal kapitán Stasevič, který zamířil k levé tyčce a minul ji asi o metr.

88
    Zápas se dohrává v poklidu. Hosté se nemohou dostat do žádného závěrečného tlaku a Borisov zkušeně hlídá své vedení.

87
    Střídání v týmu FC Isloč Minsk: ze hřiště odchází Stephen, přichází Adegbola.

85
    Brankář Minsku si pohlídal přízemní střelu skrze obránce.

84
    Jeden z hostujících hráčů potřebuje po souboji ošetření a hra se nyní pozastavila.

83
    A přesně to hráči provádí a nikam nespěchají, několikrát si pošlou míč až téměř k půlce hřiště.

82
    Faul poblíž půlící čáry a domácí hráči mohou v poklidu rozehrát míč a šetřit čas svou kombinací.

81
    Od vyloučení Yansaneho jsou domácí jasně lepším týmem a bezpečně si hlídají své jednobrankové vedení.

80
    Nyní to hráč Borisova zkoušel lobem z levého úhlu. Kchatkevič chytil tento smělý pokus.

78
    A další otevřené okénko v obraně hostí, tentokrát však akci zastavuje pomezní rozhodčí, který signalizoval ofsajd.

77
    Isloč začíná otevírat svou obranu a jejich soupeř se dostává do větších příležitostí. Jako nyní, kdy střílel Nechajčik, který poslal míč jen kousek nad horní tyč!

76
    Kchatkevič nyní neuspěl se svým výběhem z branky, hráč jej dokázal obehrát a jeho střela končí na levé tyčce, od které se míč odrazil zpět do hřiště. Nutno podotknout, že hráč Borisova již střílel z velkého úhlu.

74
    Vzápětí přichází i střídání na straně domácích a ze hřiště odchází, prozatím, jediný střelec dnešního zápasu, Milič. Na jeho místo nastupuje Skavyš.

73
    Střídání v týmu FC Isloč Minsk: ze hřiště odchází Melnik, přichází Byčenok.

73
    Nyní sledujeme jednu ze zdlouhavých kombinací domácího celku, který dnes příliš nehýří svými šancemi na branku soupeře.

71
    Další pohodový zákrok Čačkina, který si našel cestu k vysokému a nepřesnému míči ze strany soupeře.

70
    Tato střela hostujícího hráče na branku Borisova nemohla brankáře vystrašit.

69
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Dragun, přichází Berezkin.

67
    Hosté se nyní zmocnili míče, ale se svým dlouhým a vysokým centrem neuspěli.

66
    Borisov očividně nikam nespěchá a čeká trpělivě na svou další šanci, kterou by mohli přetavit v uklidňující druhou branku.

65
    Velmi rychle se na Isloču začíná projevovat oslabení. Hosté nyní spíše brání.
    64. Střela rozezvučela horní tyč!

64
    Hráč BATE poslal rychlou přihrávku před branku, míč se nakonec odrazil mimo branku. Následoval další pokus o zakončení a tato střela rozezvučela břevno hostující branky!

62
    Nyní to bude mít hostující celek hodně těžké, aby dosáhl alespoň na bod z tohoto utkání.
    61. Červená karta po 2. žluté

61
    A opět byl u tohoto faulu Yansane, který v rozmezí tří minut dostává druhou žlutou kartu a oslabuje svůj tým!

60
    A další ostřejší zákrok, v posledních minutách emoce jiskří na trávníku.

58
    Yansane při výskoku rukou udeřil soupeře a dostává od hlavního rozhodčí žluté napomenutí.

57
    Ofsajd nyní překazil útok hostům.

56
    Úvodní aktivita hostí najednou zmizela a BATE postupně opět přebírá iniciativu na hřišti, alespoň v držení míče.

54
    Nechajčik se snažil dostat s míčem podél pravé lajny, avšak v souboji utržil nepříjemnou ránu do obličeje.

53
    Snad poprvé ve druhém poločase se Borisovu daří držet míč delší dobu a kombinovat. Před branku Kchatkeviče se nedostává.

51
    Papuš poslal míč přímou střelou na branku, ale příliš jej nadzvedl a míč zamířil vysoko nad horní tyčku.

50
    Po faulu zazněla píšťalka rozhodčího a Isloč se chystá k zahrávání standardní situace ze střední vzdálenosti.

49
    Ten nyní dostal přihrávku od svého spoluhráče, avšak jeho rozehrávka nebyla zrovna nejpřesnější.

48
    Minsk drží od začátku druhého poločasu míč ve své moci. Zatím však Čičkana pořádně nezaměstnali.

47
    Krkolomný průnik do vápna BATE, který nakonec zastavil jeden z hráčů, který vyslal míč až k půlící čáře.

46

Favorit zápasu vede po prvním poločase 1:0 a to díky proměněné penaltě. Borisov až moč často a zdlouhavě kombinuje s míčem, než se dostane do šance nebo k nějakému ohrožení pokutového území soupeře. Isloč však rozhodně nehraje žádného "zanďoura" a aktivně se snaží útočit. Vypracoval si dvě zajímavé střely na branku a pokud bude ve svých útocích odvážný i ve druhé půli, můžeme se dočkat i vyrovnání.

45+1

45+1
    Jedna minuta navíc se bude hrát v prvním poločase.

45
    Střídání v týmu FC Isloč Minsk: ze hřiště odchází Kcholodinskij, přichází Lisovskij.

44
    Isloč bude střídat, pravděpodobně se jeden z hráčů zranil a nebude moci pokračovat.

42
    Nakonec z této snahy nerezultovalo žádně zakončení nebo centr do pokutového území.

41
    Isloč kombinuje na levé straně hřiště a pokouší se o vyrovnání ve zbytku času prvního poločasu.
    39. Nemanja MILIČ - 1:0

39
    BATE Borisov právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je NEMANJA MILIČ, který ukázkově poslal míč do pravé strany branky a posílá svůj tým do vedení.
    38. Ruka obránce Isloču

38
    Borisov se však velmi záhy vrátil k obléhání branky soupeře. Jeden z hráčů vystřelil z vápna a orazítkoval ruku soupeře...uvidíme penaltu!

38
    Žlutou kartu dostává Koncevoj (FC Isloč Minsk).

38
    ...hráči zvolili krátkou variantu a pokusili se dostat do kombinace. Isloč dostal hru k polovině hřiště.

37
    Po něm se dostávají k zahrávání rohového kopu...

37
    Rychlý útok po pravé straně byl zastaven a Borisov bude zahrávat autové vhazování.

35
    I hostující celek má na tribuně své příznivce, neboť se ozývá i skandování: "Isloč, Isloč..."

33
    Zatím nesledujeme nějakou strhující podívanou. Čas od času se jeden z týmů dostane do zakončení, či náznaku šance, které jsou většinou nebezpečné.

32
    Další nepřesná přihrávka, kterou brankář Isloču jen vykopl, neboť se k němu rychle přihnal soupeř.

31
    Střelecký pokus Nastiče, respektive přihrávka, nedopadla nejlépe a Kchatkevič chytá míč.

30
    Domácí celek se opět uchýlil k dlouhé kombinaci daleko od branky Isloču. Nutno říci, že na vyložené šance je to nerozhodně 1:1 – tyčka Borisova a dobrý pokus Yansaneho.

28
    Z následného rohového kopu se již hostům nepodařilo ohrozit branku Borisova.
    27. Pěkný pokus od Yansaneho

27
    Yansane přesprintoval domácího obránce a dostal se k nebezpečné střele! Čičkan jen vyrazil nad svou branku!

26
    Na stadionu je přítomno několik diváků, kteří hlasitě povzbuzují domácí hráče.

25
    Příliš nezáživná kombinace končí vinou drobnějšího útočného faulu u levé postranní čáry.

24
    Hra se najednou zklidnila a domácí nejspíše hrají na to, aby měli větší procento držení míče. Nyní v poklidu kombinují uprostřed hrací plochy.

22
    Brankář hostů zachytává míč do svých rukavic a nyní útočí jeho tým.

21
    Domácí se opět dostávají k brance soupeře a snaží se o vytvoření šance, která by mohla poprvé změnit stav ve skóre.

20
    Útočný faul nyní přerušuje ofenzívu Minsku.

19
    Jeden z hostujících hráčů si naváděl míč ke střele. To se mu nakonec povedlo, leč jeho pokus nebyl razantní a obrana blokuje jeho pokus.

17
    Zakončení nakonec nepřišlo a Borisov dostává míč pod svou kontrolu.

16
    Hostům se nyní daří již dvě, tři minuty držet soupeře poblíž jeho šestnáctky...uvidíme, jestli z toho bude nějaké zakončení.

15
    ...Isloč rozehráli míč na krátko, pokoušeli se dostat k nějaké střele, ale obrana BATE si poradila.

14
    Rohový kop pro hostující celek z pravé strany...

13
    Isloču se nyní podařilo dostat míč k polovině hřiště.

12
    ...na druhé straně rychlý útok domácích, kdy po střele jednoho z hráčů míč orazítkoval levou tyčku!

11
    Dobrý centr z pravé strany si pohlídal brankář domácích...

10
    Nyní se míč objevuje na půlce BATE, ale v moci domácích hráčů.

9
    Borisov velmi brzy převzal iniciativu a spíše sledujeme hru na polovině Isloču.

8
    Obrana hostů nyní krkolomně brání kombinaci soupeře a nedaří se jim dostat míč pod svou kontrolu.

7
    Po faulu má míč domácí celek, který si rozehrál na krátko a snaží se kombinační hrou překonat obranu soupeře.

5
    Kchatkevič vyrazil nepříjemnou přízemní přihrávku z pravé strany. BATE nyní předvedlo rychlý kontr, který neskončil jejich úvodní brankou.

4
    Až nyní dokázali nacentrovat míč před brankáře Kchatkeviče a to po standardní situaci z pravé strany. Obránce Minsku ihned odhlavičkoval letící centr do bezpečí.

3
    O první útok se pokoušeli i domácí, ale zatím se jim nedaří dostat do blízkosti branky soupeře.

2
    Rohový kop přinesl první zdárné zakončení Isloču. Z hranice pokutového vápna střílel jeden z hráčů, i když byl míč mírně tečován obráncem, brankář BATE v poklidu chytá míč.

1
    Úvodní minutu se u míče pohybovali hosté. Ti celou kombinaci zakončili dlouhým centrem před branku, míč byl tečován na roh.

1

Borisov se po rozpačitém začátku sezóny, kdy prohrál první dvě utkání, vzchopil a nyní se veze na vítězné šňůře, která čítá šest zápasů. Jejich skóre taktéž patří za zmínku – 18:5! Je zcela nasnadě, že Borisovu patří první příčka v tabulce, s náskokem jednoho bodu na druhé Zhodino, třetí Soligorsk a čtvrtý Energetik – BGU. První čtveřice je tedy bodově hodně vyrovnaná!

Hostujícímu celku patří šestá příčka s 15 body. Jejich forma není aktuálně zrovna nejlepší – viz prohry v posledních dvou zápasech. Nejprve přišla porážka od podprůměrného Din. Minsk 0.1 a následně 1:2 s Energetikem.
    Isloč patří mezi nejhorší týmy na venkovních hřištích. V letošní sezóně odehrál tři utkání a všechna prohrál se skóre 1:8!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.