Inter – Šachtar 5:0 (kon.)
Inter Milán
5:0 (1:0)
FK Šachtar Doněck
Pondělí 17.08.2020, 21:00 • Düsseldorf Arena, Düsseldorf • Evropská liga • Semifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:50:30)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 21:3.

Je konec. Inter Milán naprosto deklasoval Šachtar Doněck poměrem 5:0. První vážnější šance přišla až v 19. minutě a rovnou z toho byla branka, kterou vstřelil Lautaro Martínez. Ve 26. se málem domácí dostali do dvoubrankového vedení, ovšem svou příležitost nevyužili a nakonec se pískal ofsajd. Posléze ještě Barella prověřil gólmana Pjatova a ke konci poločasu vypálil hostující Antônio nad svatyni Handanoviče.
    Druhá polovina zápasu byla velice gólová. V 62. minutě mohl Moraes srovnat, ovšem nedal a o dvě minuty později poslal Interu do dvoubrankového vedení D'Ambrosio. V 74. minutě se podruhé trefil Martínez. Nakonec se gólu dočkal také Lukaku a to hned dvakrát, když se trefil v 78. a 84. minutě.

90

90
    Roberto Gagliardini se sice po centru dostal do zakončení hlavou, které Pjatov vyrazil a navíc sudí odpískal útočný faul.

89
    Nyní má ještě Inter k dispozici rohový kop z pravé strany a může tak zvýšit svůj obrovský náskok.

88
    Míč se ocitl pouze v zámezí a Milánští tak mají k dispozici autové vhazování.

86
    Sebastiano Esposito se ocitl v obrovské šanci, ale jeho zakončení minulo pravou tyč! Nakonec se ale posléze odpískal ofsajd.

85
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Sebastiano Esposito.
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Stefano Sensi.
    84. Romelu LUKAKU - 5:0

84
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    Tak tohle už vypadá na solidní debakl, jelikož Inter naděluje Šachtaru bůra! Obránce Stefan de Vrij poslal přihrávku ROMELU LUKAKUOVI, který se následně s míčem prodral přes obránce Chočolavu a zakončil mezi nohy Pjatova. Asistence: Stefan de Vrij.

82
    Ukrajinské mužstvo se sice stále snaží něco vymyslet, ale centr z pravé strany odkopla obrana Interu.

81
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Danilo D'Ambrosio, přichází Victor Moses.
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Christian Eriksen.

80
    Šachtar je i nadále v problémech a znovu je pod tlakem při rozehrávce na své polovině.
    78. Romelu LUKAKU - 4:0

78
    A další míč v síti Andrije Pjatova znamená vedení Interu 4:0! Opět se hosté dopustili chyby na své polovině a k míč se dostal Lautaro Martínez, který jej excelentně prostrčil do vápna, kde se k němu dostal ROMELU LUKAKU, jenž zakončil přízemní střelu k levé tyči. Asistence: Lautaro Martínez.

77
    Nyní se domácí hráč dopustil faulu, když přišlápl ruku soupeře.

75
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Jevhen Konopljanka.
    74. Lautaro MARTÍNEZ - 3:0

Michal Raška

Branky: 19. Lautaro Martínez (Barella), 64. D'Ambrosio (Brozović), 74. Lautaro Martínez (R. Lukaku), 78. R. Lukaku (Lautaro Martínez), 84. R. Lukaku (de Vrij)

Karty:   58. Taison (SAC)

Inter Milán: Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Bastoni – D'Ambrosio (81. Moses), Barella, Brozović (85. Sensi), Gagliardini, Young (66. Biraghi) – R. Lukaku (85. S. Esposito), Lautaro Martínez (81. Eriksen).
    Náhradníci: D. Padelli – Biraghi, Valero, Candreva, Eriksen, S. Esposito, Moses, Pirola, Ranocchia, Alexis Sánchez, Sensi, Škriniar.

FK Šachtar Doněck: Pjatov (C) – Dodô, Kryvcov, Chočolava, Matvijenko – Antônio, Stěpaněnko – Marlos (75. Konopljanka), Patrick (59. Solomon), Taison – Júnior Moraes.
    Náhradníci: Trubin – Bolbat, Bondar, Cipriano, Tetê, Dentinho, Fernando, Maycon, Konopljanka, Kovalenko, Solomon, Pichaljonok.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz