Plzeň – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Havířov – Vítkovice 1:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 5:4 (kon.)
AZ Havířov
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 21.08.2020, 15:00 • Gascontrol Aréna • Přípravné zápasy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Havířov se v pátek na domácím ledě postaví proti Vítkovicím, oba celky se potkají i v sezóně.

Havířovští junioři sehráli minulé utkání ve Zlíně, odkud si přivezli výhru 0:3, trefili se Thiel, Vašenka a Revaj.

Juniorka Vítkovic také předešlé utkání vyhrála. Brněnskou Kometu porazila 2:4 po gólech Kylnara, Holaníka, Ivana a Lednického.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak (Zlatnický) – Zmarzlak, Thiel, Kuboš, Kočí, Ketner, Korýtko, Bílek, Křivohlávek – Fojtík, Petriska, Mastič, Horváth, Vašenka, Byčkov, Pastor, Gergel, Hledík, Kubík, Revaj, Tomeček, Svoboda, Makovec

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Zapletal, Kunst, Smička, Machů, Smolka, Bystroň – Krejsa, Beránek, Lednický, Vojtovič, Gebauer, Kylnar, Spurný, Rajčan, Holaník, Zajíc, Lewandowski, Ivan.

00:01

00:32
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Thiel – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

02:32

03:30
    Krejsa v útočném pásmu kroužil kolem brány, nakonec ho ale odzbrojil Kuboš.

04:02
    Makovcova střela proletěla kolem brány.

04:24
    Domácí mají výhodu.

04:54
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Smička – 2 min., hákování).

05:33
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Zapletal – 2 min., nedovolené bránění).

05:38
    Domácí se rozestavili v útočném pásmu a hrají přesilovku 5 na 3.

06:06
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov využívá přesilovou hru, domácím se vyplatil tlak v útočném pásmu, několik střel sice Bartošák pokryl, na střelu GERGELA z levé strany už ale nestačil. Nyní bude AZ dohrávat přesilovou hru 5 na 4. Asistence: Kuboš.

07:19
    Ketner byl blízko gólu, hostující obrana ale kotouč od brány na poslední chvíli odpálila.

07:33

08:30
    Lewandowski zavezl kotouč za havířovskou branku, poté ho poslal Bystroňovi k bráně, jeho střelu však Nowak vyrazil, k dorážce se ještě dostal jeden z hostujících útočníků, ale Nowak kotouč do brány nepustil ani teď.

09:22
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Na Zapletalovu přihrávku si dobře počkal ADAM BERÁNEK, který z pravé strany posouvá kotouč do brány.Asistence: Filip Zapletal.

09:31
    Zakázané uvolnění Havířova.

10:39
    Revajova přihrávka na Svobodu nebyla přesná a ke kotouči se dostávají hosté.

10:48
    Z pravé strany ostře vystřelil Smolka, ten ale bránu těsně minul.

11:35
    Krejsa z velké blízkosti trefuje beton havířovského gólmana.

14:25
    Píská se zakázané uvolnění Havířova.

14:39
    Lewandowski neprošel přes střední pásmo, kotouč je nyní za brankou Nowaka, kde se ho ujímá Zmarzlak.

15:35
    Nowak si připisuje další zákrok.

15:52
    Smolka udržel útočné pásmo.

16:07
    Gergel získal ve středním pásmu puk, v cestě mu nikdo nestál, a tak po přesunu do útočné třetiny z pravého kruhu vystřelil, Bartošák ale včas sklapl své betony, proto se hra přerušuje.

19:07
    Smička nahodil kotouč za Nowakovu bránu, kde se k němu dostává Kuboš.

19:52
    Po rychlém přesunu před vítkovickou bránu vypálil Revaj, Bartošák byl ale připraven a rozhodčí píská.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:42.

První třetiny byla vyrovnaná. Jako první se do vedení dostali domácí zásluhou Gergela, nicméně hostům se podařilo vyrovnat, když se trefil Beránek. Oba týmy se dostávají do pěkných šancí, brankáři ale chytají velice dobře, a proto je stav vyrovnaný 1:1.

Rozhodčí i oba týmy jsou na ledě, druhá třetina za malou chvíli začne.

20:01

20:49
    Zapletal přihrál Lednickému, ten ale trefuje jen Nowakovo rameno.

21:01
    Na druhé straně se do šance dostal Mastič, Bartošák ale stihl zasáhnout betonem.

21:42
    Střelu Byčkova chtěl tečovat Makovec, ale nepovedlo se mu to.

23:18
    Ivan se sám dostal před Nowaka, zakončit se mu už ale nepodařilo.

23:27
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Bílek – 2 min., hákování).

23:46
    Hosté se neudrželi v útočném pásmu, u kotouče je Havířov.

24:36
    Střelu Rajčana z mezikruží si domácí gólman pohlídal a přerušuje hru.

27:20
    Po Zapletalově chybě se před vítkovickou bránou dostal k puku Makovec, ten zakončil pouze do betonů.

27:46
    Nowak zasáhl proti střele Zapletala.

28:01

29:02
    Domácí teď sice chvíli byli v útočné třetině, bránu Vítkovic ale neohrozili.

29:37
    Rajčan vyhodil kotouč za všechny čáry.

29:56
    Ketnerova střela od modré byla velice rychlá, ale Bartošák si ji i tak pohlídal.

30:00
    Hledík se snažil protlačit kotouč kolem Bartošákova betonu, ale nepovedlo se mu to.

30:01

30:51
    Hosté v ofsajdu.

31:03
    Odražený kotouč se dostal k Thielovi, který bez váhání vystřelil, Bartošák si připisuje další zákrok.

31:44
    Pastor nahodil kotouč do útočného pásma, tam se ale domácí dlouho nezdrželi.

32:20
    Holaníkovi ujel kotouč od hole, nyní ho má Kuboš.

32:20

33:23
    Po Thielově přihrávce vypálil Revaj, hostující gólman vyráží kotouč betonem za bránu.

33:34
    Vhazování za Bartošákem.

34:23
    Špatná rozehrávka Kočího skončila na holi Lewandowskeho, který byl před Nowakem úplně osamocen, Nowaka ale prostřelit nedokázal.

35:40
    Krejsa chtěl dorážet, nicméně Nowak byl o trošku rychlejší a kotouč přikryl. Následně kvůli tomu před bránou vznikly malé nepokoje.

36:28
    Kočího střelu zblokoval Bystroň.

37:43
    Hosté se teď několikrát dostali do šancí, nyní vypálil z levé strany Lewandowski, oba gólmani jsou však ve druhé třetině bezchybní.

37:56
    Během chvíle byly k vidění další střely, napřed přestřelil bránu Rajčan, následně zcela osamocený Holaník z mezikruží trefuje Nowakovy betony.

38:15

38:35
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ivan – 2 min., hákování).

39:14
    Domácí se usadili v útočném pásmu, střelu Mastiče chtěl dorážet Pastor, ale bez úspěchu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:27.

Ve druhé třetině nebyl k vidění žádný gól. Ze začátku byl lepším týmem Havířov, v druhé polovině druhé třetiny se hra ale začala srovnávat. Domácí budou na začátku třetí části hry dohrávat přesilovou hru.

40:01

40:35

41:11
    Kylnar neudržel útočné pásmo.

41:11
    Hned po vhazování vypálil Lewandowski, uvidíme tak další vhazování před Nowakem.

42:46
    Smička u modré čáry přenechal kotouč Krejsovi, ten trefuje pouze Nowakův beton.

43:20
    Nowak si připisuje další zákrok, když ho prověřil Vojtovič.

44:08
    Mastičovu střelu schoval Bartošák do lapačky. Bude se vhazovat po jeho pravici.

44:56
    Rajčan byl na Kočího moc rychlý a dokázal zcela osamocen vystřelit, zasáhnout tak musel Nowak.

45:53
    Křivohlávek chtěl přihrát jednomu ze svých spoluhráčů, udělal to ale nešikovně a tak se v mezikruží u kotouče ocitl Lednický, před kterým byl opět pouze Nowak, ten si ale kotouč pohlídal.

47:40
    Moc pěkná souhra domácích. Mastič z pravé strany přihrál před bránu Petriskovi, Bartošák ale stihl sklapnout své betony, a tak je stav stále 1:1.

48:18
    Lednického střelu tečoval Rajčan, domácí gólman ale zvládl kotouč schovat do lapačky. Hra se přiostřuje a občas vidíme menší postrkování.

48:57
    Kubík nahodil puk do útočného pásma, tam si ho ale berou na hokejky hosté.

49:49
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Kuboš – 2 min., podrážení).

50:08
    Přes hostující obranu se až před bránu dostal Pastor, trefil ale pouze beton. Brána je posunuta.

50:39
    Hosté využívají přesilovou hru. Vítkovice se rychle přesunuly do útočné třetiny, z levého kruhu trefil VOJTĚCH LEDNICKÝ tyč, od které se puk odrazil do brankoviště. Asistence: Tomáš Machů, Josef Krejsa.

53:01
    Petriskova střela byla sražena do ochranné sítě.

53:22
    Domácí se tlačí do brankoviště. Střelu Gergela z pravé strany Nowak vyrazil, Hledík a Kubík se poté hodně snažili v předbrankovém prostoru, hostující gólman byl ale pozorný i teď.

54:36
    Ivanovu střela zblokoval Korýtko.

54:53
    Hosté se ale stále drží v útočném pásmu, další střelu Ivana schoval Nowak do lapačky.

56:23
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

56:56
    Vítkovicím se nedaří dostat se z obranného pásma.

57:51
    Svoboda se snažil přihrávat před vítkovickou bránu, do přihrávky se mu ale vložil jeden z vítkovických hráčů, ten posílá kotouč na zakázané uvolnění.

57:51
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Domácí hrají v šesti bez brankáře. Petriskův pokus proletěl těsně před brankovištěm.

58:20
    Necelé dvě minuty před koncem se do prázdné brány trefuje RENÉ SMOLKA, který tak zvyšuje vedení Vítkovic na 1:3. Asistence: Ivan Ivan.

59:29
    Kubík dostal přihrávku až k modré čáře, během chvíle o něho ale přišel.

59:52
    Vhazování po pravé ruce Bartošáka.

Ač byl stav dlouho 1:1, nakonec se ve třetí třetině dostali do vedení 1:2 hosté, Vítkovice pak ještě přidaly jeden gól, to když to domácí zkoušely v šesti bez brankáře. Utkání tak skončilo 1:3. (17:00:41)

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 7. Gergel (Kuboš) – 10. Beránek (Zapletal), 51. Lednický (Machů, Krejsa), 59. Smolka (Ivan)

AZ Havířov: Nowak (Zlatnický) – Zmarzlak, Thiel, Kuboš, Kočí, Ketner, Korýtko, Bílek, Křivohlávek – Fojtík, Petriska, Mastič, Horváth, Vašenka, Byčkov, Pastor, Gergel, Hledík, Kubík, Revaj, Tomeček, Svoboda, Makovec