VHK ROBE Vsetín
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC RT TORAX Poruba
Pátek 04.09.2020, 18:00 • Zimní stadion Na Lapači • Přípravné zápasy juniorů

Duel končí. Vsetín bere třetí výhru v přípravě, naopak Poruba na svou první stále čeká. Ve třetí třetině hosté vykřesali naději, ale ta vzala brzy za své, když se v přesilovce trefil prudkou ranou Pernický. Ode mne je to pro dnešek z Lapače vše, hezký zbytek večera. (20:04:19)

58:50
    Vsetín má puk na svých hokejkách a utkání už se jen dohrává.

58:09
    Domácí už byli kompletní, když se po pravém křídle prosmýkl před branku Svoboda, jeho zakončení ale pokryl Pawlas vyrážečkou.

57:00
    Domácí už jsou ve čtyřech, tohle oslabení zatím hrají naprosto skvěle.

56:39
    A vzápětí znovu, dokonce dvakrát v krátkém sledu.

56:14
    Poruba má dvojnásobnou přesilovku, přesto se domácím daří vyhodit.

55:52
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Svoboda – 2 min., sekání).

55:30
    Hosté jsou kompletní a trvá jejich zkrácená přesilovky.

54:46
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Apolenář – 2 min., hákování).

53:32
    Domácí znovu aktivní na puku, tentokrát ale jejich akci zastavuje ofsajd.

53:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pachula – 2 min., hrubost).

52:03
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí dvojnásobnou přesilovku využili a vedou opět o dvě branky. Kožený převzal puk na modré a nabil jej doprava VOJTĚCHU PERNICKÉMU, který parádní ranou příklepem z první o břevno nedal Pawlasovi žádnou šanci – 3:1. Asistence: Kožený, Kopčil.

51:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pachula – 2 min., vysoká hůl).

51:31
    Novosad inkasoval úder do obličeje před brankou, bude se opět vylučovat.

51:18
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Lhotský – 2 min., hrubost).

51:18
    V rohu útočného pásma domácích se strhla menší šarvátka, rozhodčí bude vylučovat.

50:23
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté snižují a je zaděláno na drama. JAKUB SLUSZARCZYK se dostal ke kotouči po chybě jednoho z domácích a z pravého kruhu zamířil zápěstím neomylně do bližší šibenice – 2:1. Bez asistence.

49:40
    Velký závar před Pawlasem, ale ten situaci ustál. Dorážkou se neprosadil Maštalíř, gólman hostů navíc vyrazil i další ránu.

48:59
    Poruba je kompletní a její hráči mohou s pukem vyrazit vpřed.

48:19
    Hosté podruhé během chvíle vyhazují a přesilovka směřuje ke konci.

47:22
    Kožený pálil rychle zápěstím od modré čáry, jeho pokus prosvištěl těsně nad břevnem.

46:43
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Debnár – 2 min., držení).

46:40
    Kopčil přesprintoval beka a hnal se do zakončení, obránce nakonec stihl v poslední chvíli do jeho rány vložit svou hůl.

45:55
    Následně už Tkadlec zasahovat musel, ale opět měl dobrý výhled a ránu lapil.

45:44
    Mrozek vyslal dělovku od modré čáry, leč minul branku VHK.

45:00
    Ani další akce Vsetína nic nepřinesla, domácí ale pokračují s kotoučem na svých hokejkách a ženou se vpřed.

43:44
    Poruba se ke kotouči příliš nedostává a když už ano, naráží ve středu na obranný val soupeře.

42:52
    Kopčil vyslal prudký pokus z levého kruhu, Pawlas proti jeho ráně nastavil vyrážečku.

42:23
    Úvod druhé třetiny zatím patří VHK, domácí pohodlně kontrolují dvoubrankový náskok.

41:20
    Domácí zůstali v pásmu a za dorážkou se po sražené ráně hnal Maštalíř, ale ani jemu nebylo přáno.

40:45
    Apolenář se v úvodu třetiny protáhl do pásma a zkusil vypálit bekhendem z pravého křídla, minul ovšem branku.

40:01

Druhá třetina nabídla velice podobný obraz hry, jaký jsme viděli v úvodní třetině, a nakonec také se stejným výsledkem. Vsetín udeřil po akci Kuchaříka, kterou zakončil přesnou ranou Jurek. Domácí se poté mohli spolehnout opět na zákroky skvělého Tkadlece, který drží čisté konto.

Další třetina začne přibližně v 19:33.

40:00

39:13
    Halatík na druhé straně dostal puk před branku, Tkadlec ale skvěle zareagoval, skočil rybičku a kotouč mu vypíchl!

38:32
    Pernický po dobré přihrávce sám před brankou, rychlou střelu kryl Pawlas vyrážečkou!

37:40
    Chovanec vyplaval z ničeho nic sám před brankou, nastavil hokejku do přihrávky, ale trefil jen beton gólmana soupeře!

36:57
    Novosad dostal kotouč do tandemu na levém kruhu, jeho ránu Pawlas nadvakrát zkrotil.

36:20
    Vsetín je kompletní, i tohle oslabení odehrál ve velké pohodě.

35:36
    Nakonec se Poruba usadila ve třetině, první rána ale byla zblokována a tu druhou lapil Tkadlec.

34:55
    Domácí mohli jít v oslabení do přečíslení, Vrána však nepřihrál přesně.

34:15
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kožený – 2 min., napadení).

33:53
    A nyní pro změnu icing...

33:28
    Další akci Vsetína zhatil ofsajd.

32:32
    Teď už to ale domácím vyšlo. Vsetínští po chybě v obraně Poruby jeli dva sami na gólmana, Kuchařík posunul kotouč bekhendem na ŠTĚPÁNA JURKA a ten z první zakončil neomylně bez betony gólmana Poruby – 2:0. Asistence: Dominik Kuchařík.

32:01
    Teď už domácí málem zvedali ruce, když dostal nabito na pravý kruh Pospíšil, ten ale ranou z první mířil jen do boční sítě!

31:37
    Kožený se zbavil beka a z vrcholku levého kruhu vyslal prudký pokus, rána zápěstím však prosvištěla nad brankou.

30:51
    Oba týmy už jsou kompletní a Porubští zahráli na zakázané uvolnění.

30:30
    Porubě po vypršení trestu Paulíka začala zkrácená přesilovka, domácí se však ihned osvobozují vyhozením.

30:13
    Na opačné straně v permanenci také Tkadlec, i on ale střelu soupeře kryl.

29:50
    Další rány směrem na Pawlase byly přesnější, gólman Poruby ale dvěma zákroky podržel svůj celek.

29:02
    Při hře 4 na 4 jsou domácí usazeni v pásmu soupeře, jenže kombinace končí nepřesnými nebo zblokovanými pokusy.

28:19
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Paulík – 2 min., hákování).

27:42
    Znovu kombinace borců v červeném nic nepřinesla, a tak domácí vyhazují.

27:00
    Hosté mají čtyřminutovou přesilovku, ale v jejím úvodu jdou vpřed domácí.

26:39
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kopčil – 2+2 min, sekání).

26:20
    Vpřed se dostali opět také domácí, hostující gólman ale přéliš mnoho práce neměl.

25:25
    Tentokrát už Tkadlec zasahovat musel, pokus od levého mantinelu ale pohodlně schoval do svého náručí.

24:52
    Velký závar před brankáře domácích, nakonec ale puk pouze putoval po brankovišti a Vsetínští jej odehráli do bezpečí.

23:33
    Pernický měl čas na ose hřiště, odkud vyslal prudký pokus. Na dorážku číhal Kopčil, ale ani nadvakrát nedotlačil puk přes beton gólmana do sítě.

22:42
    Dvě rány domácích obránců od modré čáry, opět byly sraženy do ochranné sítě. Vsetín zůstává v útoku.

21:52
    Poruba se udržela v pásmu téměř minutu, ale k ohrožení branky nedošlo. Posléze je pískán ofsajd.

21:13
    Hosté šli do brejku, na Rybára ale žabička neprošla a puk lapil Tkadlec.

20:30
    Pernický se tlačil ke střele od modré čáře, nakonec ale byl jeho pokus zablokován. Domácí začínají opět aktivně.

20:01

Úvodní dějství je za námi. Z řady šancí přišla jen jedna branka, o níž se povedenou ranou po ledě z vrcholku kruhu Macík. Hosté měli šanci vzápětí srovnat, ale trefili jen tyč, a další velké možnosti pokryl zatím skvělý Tkadlec.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:30
    Vsetín je usazen v pásmu, chybí mu však střelba.

18:59
    Černý se proháčkoval až před branku VHK, kotouč ale ve velké šanci nezvednul nad beton brankáře Tkadlece.

18:23
    Na druhé straně měl obrovskou šanci Paulík, který si položil brankáře Vsetína, nakonec ale puk přes jeho lapačku do branky nezasunul.

17:45
    Pernický zachytil puk a našel před brankou úplně volného Pospíšila, ten ale brankáře mezi betony nepropálil

16:57
    Apolenář se před brankou natahoval po volném puku, nakonec na něj ale nedosáhl.

16:01
    Poslední dvě minuty příliš hokejové krásy nenabídly, nevýraznou pasáž končí zakázané uvolnění domácích.

14:10
    S koncem přesilovky se sám na branku řítil domácí Svoboda, hostující gólman však secvakl betony včas a vychytal jej!

13:30
    Přesilovka Ostravanů se chýlí ke konci, domácí ji zvládají zatím velmi dobře.

13:05
    Další dvě rány od modré už byly o poznání nebezpečnější, obě však strážce svatyně VHK lapil.

12:42
    Ránu od modré vyslal Lhotský, Tkadlec však měl dobrý výhled a pokusil skryl do lapačky.

12:14
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Krnáč – 2 min., držení).

11:47
    Pernický se od levého mantinelu proháčkoval až před branku, bekhendem však zakončil těsně vedle.

11:00
    Zakázané uvolnění hry Poruby vrací hru před brankáře Pawlase.

10:40
    Vzápětí po buly byl nejprve pokus jednoho z obránců zablokován a tvrdý pokus Hlaváče proletěl kousek vedle branky.

10:14
    Nakonec přišlo také nahození na branku Tkadlece, ten si však se skákavým kotoučem bez potíží poradil.

09:35
    Domácí se prezentují aktivním napadáním, které zatím hostům dělá potíže. Teď se jim ale povedlo dostat puk ze třetiny.

08:56
    Před brankou Poruby byl v závaru hodně aktivní Novosad, ten však ani nadvakrát nedokázal zamést puk za brankáře Poruby.

08:11
    Několik ztrát ve středu hřiště teď zabrzdilo oba celky, dopředu mohou přejít hokejisté ve žluto-zeleném.

07:25
    Ani teď se Porubě nedaří založit útok a přesilovka končí.

06:55
    Následně dokázali domácí dvakrát v krátkém sledu vyhodit puk.

06:20
    Pachula se dostal před brankou k odraženému puku, zblízka ovšem Tkadlece prostřelit nedokázal.

05:31
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Bednařík – 2 min., vysoká hůl).

05:30
    Sluszarcyk měl na holi vyrovnání, když ujel po křídle, ovšem jeho ránu zastavila tyč!

05:11
    A domácí jdou do vedení. Jurek nabil na modrou čáru MACÍKOVI, který si sjel s pukem na levý kruh a propálil brankáře hostů mezi betony.

04:48
    Ostravané jsou kompletní, nicméně se nemohou vymanit z tlaku soupeře.

04:33
    Tentokrát už Kožený pálil od modré o poznání lépe, ale trefil jemn beton brankáře, a vzápětí střílel opět obránce VHK a Pawlas zastavil puk lapačkou.

04:00
    Koženého střela od modré čáry šla nad branku, domácí se ale drží v kobinaci v pásmu.

03:10
    Apolenář hledal hůl spoluhráče před brankou, brankář Pawlas však přihrávku vyrazil betonem.

02:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Debnár – 2 min., napadení).

02:16
    Po přihrávce Koženého se po pravé straně rozjel Jurek, jeho zakončení po lede bekhendem ale hostující brankář pokryl.

01:34
    Hosté se nakonec osvobodili vyhozením, oba celky střídají. Puk je za brankou Tkadlece.

00:51
    Vsetín v pásmu zůstal a k dorážce se u tyře tlačil Kopčil, mezeru na betonem brankáře ale nenašel.

00:20
    Domácí ihned po buly vyrazili vpřed, nahození však brankář Pawlas pokryl.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (Nešpůrek) – Krnáč, Prčík, Kožený, Macík, Čapka, Kopřiva, Kopčil, Vrána, Apolenář, Novosad, Svoboda, Pospíšil, Jurek, Maštalíř, Kuchařík, Bednařík, Sviták.

HC RT TORAX Poruba: Pawlas (Hurčík) – Lhotský, Černý, Hlaváč, Pachula, Mrozek, Debnár, Sluszarcyk, Halatík, Rybár, Chovanec, Paulík, Urbančík, Pohl, Prokeš, Zelinka, Elze, Topolanský..

so–ne 15.–16. 8. turnaj v Přerově (souhrn – 1. den, 2. den):
    HC Tábor – VHK ROBE Vsetín 3:0 / 3:4, náj. 0:1 (Vrána 2, Janíček, Novosad, Kopčil)
    VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov 1:3 / 0:1, prodl. 0:1 (Kožený)
    HK Kralupy nad Vltavou – VHK ROBE Vsetín 0:3 / 2:1, náj. 1:0 (Ševčík, Janíček, Vrána, Sopek)
    VHK ROBE Vsetín – HC Tábor 5:3 (Kopčil, Macháč, Janíček, Ševčík, Vrána)

st 26. 8. VHK ROBE Vsetín – HC Rožnov pod Radhoštěm 5:0
    čt 27. 8. AZ Heimstaden Havířov – VHK ROBE Vsetín 6:1 (Svoboda)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 6. Macík (Jurek), 33. Jurek (Kuchařík, Maštalíř), 53. Pernický (Kožený, Kopčil) – 51. Sluszarczyk

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (Nešpůrek) – Krnáč, Prčík, Kožený, Macík, Pernický, Čapka, Kopřiva, Kopčil, Vrána, Apolenář, Novosad, Svoboda, Pospíšil, Jurek, Maštalíř, Kuchařík, Bednařík, Sviták.