Španělsko – Ukrajina 4:0 (kon.) | Švýcarsko – Německo 1:1 (kon.)
Švýcarsko
1:1 (0:1)
Německo
Neděle 06.09.2020, 20:45 • St. Jakob-Park, Basilej • Liga národů UEFA - Liga A • Skupina 4

90+3
    V první půli aktivní Draxler po změně stran ze hry naprosto vymizel. Teď se ukázal jen díky faulu na půlce, který byl dokonce oceněn žlutou kartou.

80
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Michel Aebischer.

78
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Emre Can.

72
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Ruben Vargas.

64
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Steven Zuber.

62
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází Jonathan Tah.
    58. Silvan WIDMER - 1:1

58
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Domácí v osmapadesáté minutě vyrovnávají na 1:1! Breel Embolo dostal míč do volného prostoru. Zleva pronikl do pokutového území a tam si počkal dobíhajícího SILVANA WIDMERA, který levačkou uklidil míč do protipohybu gólmana Lena.

49
    Renato Steffen dost zbytečně fauloval Gündoğana, který předním vyvážel míč do středu hřiště. Kvůli druhé žluté kartě v tomto ročníku Ligy národů si v dalším utkání nezahraje.

46
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Julian Brandt.
    44. Haris Seferović (SUI)

44
    Velká šance na vyrovnání! Seferović výtečně sladil náběh s průnikovým pasem Steffena. Při střele zprava čelil jen Lenovi, ale míč poslal jen do bližší tyče.
    31. Julian Draxler (GER), Leroy Sané (GER)

31
    Widmer o kousek nedosáhl na nákop z hloubi pole. Leno rozjel rychlý protiútok. Werner zleva našel u penalty Draxlera, jehož střelu vyrazil Sommer na Saného. Ten dorážku nedal a navíc mu byl chybně mávnut ofsajd.

30
    Neujal se ani protiútok Švýcarů, který obsahoval i žlutě oceněný faul Niklase Süleho.
    26. Renato Steffen (SUI)

26
    Domácí výkon je v posledních minutách nahoru! Embolo ideálně načasoval přihrávku před nabíhajícího Steffena. Ten však zleva nevyzrál na Lena, jenž mu dobře zmenšil střelecký úhel.
    14. Ilkay GÜNDOĞAN - 0:1

14
    Německo právě vstřelilo branku!
    Švýcaři zalezli do vlastního vápna. Hostům to v kombinaci ale nezabránilo, Ginter si zkušeně podržel míč v obležení čtyř hráčů a vrátil ho kousek před šestnáctku na ILKAYE GÜNDOĞANA, jenž střelou bez přípravy zavěsil ze svého pohledu k pravé tyči.

Michal Břuchanský

Branky: 58. Widmer (Embolo) – 14. Gündoğan (Ginter)

Karty:   49. Steffen (SUI) – 30. Süle (GER), 90+3. Draxler (GER)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 12:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:20.
    Švýcarsko: Sommer – Widmer, Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez (64. Zuber), Benito – Embolo (72. Vargas), Sow (80. Aebischer), Xhaka (C), Steffen – Seferović.
    Náhradníci: Mvogo, Omlin – Aebischer, Al. Ajeti, Fassnacht, Gavranović, Lang, Omeragic, Sohm, Vargas, Zuber.

Německo: Leno – Ginter, Süle (62. Tah), Rüdiger – Kehrer, Gündoğan, Kroos (C), Gosens (78. Can) – Sané (46. Brandt), Draxler, Werner.
    Náhradníci: Baumann, Trapp – Brandt, Can, Koch, Neuhaus, Serdar, Tah, Waldschmidt.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett