Minsk – Novosibirsk 5:4 (kon.) | CSKA Moskva – Jokerit 0:0 (odl.)
5:4 (2:0, 1:1, 2:3)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 21.09.2020, 18:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. na počtenou! (20:56:58)

Dinamo nakonec drama nepřipustilo, hubený náskok ubránilo až do závěrečné sirény a po těsném vítězství 5:4 nad Sibirem si na své konto připisuje tři body! Za výhru vděčí hlavně raketovému startu do utkání, během kterého rychle vstřelilo první dvě branky. V následném průběhu střetnutí pak hrálo se soupeřem ze Sibiře poměrně vyrovnanou partii, hosté ovšem nebyli schopni ani jednou v zápase vedení překlopit na svou stranu, a z běloruské metropole tak odjíždí s prázdnou.

Československá stopa
    Dominik FURCH (MIN) – 27 zákroků, úsp. 87,1%.

Sibir právě vstřelil branku!
    Z ochozů se ozvalo zklamané hučení, zásah platí! Čtyřiadvacet sekund před koncem základní hrací doby se prosazuje STEPAN SANNIKOV, který od mantinelu prokličkoval před Furcha a následně poslal pryž do drobné škvíry mezi levou tyčí a betonem českého brankáře – 5:4! Bez asistence.

59:36
    Závěr střetnutí se pořádně protahuje, dvojice hlavních u časoměřičů sedí už téměř deset minut...

59:36
    Stejně jako u prvního gólu, který musel ještě schválit muž u videa, se zdá býti problematické postavení jednoho z hostujících hráčů v brankovišti Dinama.

59:36
    Tak pozor, možná jsem se ukvapil! Novosibirsk dostal kotouč do sítě, potřetí v utkání je ale ještě pro jistotu konzultován i videorozhodčí!
    58:53 Rob KLINKHAMMER - 5:3

58:53
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, tři body dnes zůstanou v Minsku! Spooner projel do útoku a poslal puk volnému ROBU KLINKHAMMEROVI, kapitán Dinama pak naprosto bez problému uklidil pryž do prázdné klece. Vymalováno – 5:3! Asistence: Ryan Spooner, Brandon Kozun.

58:47
    Domácí z vlastního pásma těsně minuli opuštěnou hostující klec, dopustili se tak zakázaného uvolnění.

58:19
    Hostující klec zeje prázdnotou, Sibir v šesti!

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:35
    Střela Shana Prince orazítkovala mantinel za svatyní Sibiru, přesilovka domácích se chýlí ke konci.

56:52
    Spooner je dnes hodně vidět, jeho projektil z prostoru pro vhazování Krasikova vůbec nepřekvapil.

56:25
    Dlouhá kombinace Dinama vygradovala nepřesnou ranou z pravého kruhu, domácí se stále drží v útoku.

55:38
    Novosibirsk je podruhé v zápase trestán za příliš mnoho hráčů, na trestnou jede Viktor Komarov (SIB).
    54:27 Juuso PUUSTINEN - 4:3

54:27
    Ještě není konec, Sibir přesilovku využívá a snižuje na 4:3! Novosibirsku nyní zafungovala finská spojka, Ruohomaa našel na pravém kruhu volného JUUSA PUUSTINENA, a ten střelou z první rozvlnil síť domácí klece. Uvidíme, jestli hosté vyrovají. Asistence: Mikael Ruohomaa.

54:16
    Furch proti střele z kruhu zakročil betonem, odražený puk si na své hole berou zpět hosté.

53:42
    Romancev přenechal kotouč Ruohomovi, který jej následně poslal dalšímu spoluhráči na modré čáře.

53:16
    Novosibirsk bude mít po komerční pauze přesilovku, Rob Klinkhammer (MIN) jde ven za vysokou hůl.

52:40
    Hra se přesouvá z jednoho konce kluziště na druhé, zajímavější šanci jsme už nějakou dobu neviděli.

51:58
    Dinamo kontroluje hru a nepouští svého soupeře za střední pásmo, samo teď ale nemůže prorazit dopředu.

51:34
    Zakázané uvolnění ruského výběru po krátké pauze vrátí hru před svatyni Alexeje Krasikova.

50:53
    Minsku vstřelená branka nahnala vítr do plachet, hostující gólman teď musí být konstantně ve střehu.
    49:17 Brennan MENELL - 4:2

49:17
    A čtyři tisícovky diváků mohou opět propukat radostí, Minsk deset a půl minuty před koncem znovu odskakuje do dvoubrankového náskoku! Nepřehledného závaru před Krasikovem naplno využil BRENNAN MENELL, jenž se v mezikruží chopil kotouče a poslal jej přímo do levého horního rohu novosibirské branky – 4:2! Asistence: Ivan Lodnia, Jegor Šarangovič.

V Bělorusku to s proticovidovými opatřeními není ani zdaleka tak horké jako jinde ve světě, dnešní utkání tak v minské hale sleduje 4 557 diváků.

48:44
    Dinamo je v plném počtu, po dalším úspěšném zákroku Dominika Furcha následuje komerční přestávka.

48:04
    Puustinen chtěl poslat puk dopředu Menšikovovi, který byl ale zapletený do tahanice s protihráčem.

47:21
    Krátkou kombinaci nyní z pravého kruhu zakončil Komarov, který ale trefil jen mantinel za Furchem.

46:28
    Domácí za neúspěšnou trenérskou výzvu dostávají menší trest, na lavici usedá Alexej Protas (MIN).
    46:28 Oleg LI - 3:2

46:28
    Tak pozor, tohle možná ještě bude drama! Branka platí, na modré čáře nyní napřáhl Jyrki Jokipakka, jehož střelu z bezprostřední blízkosti brankoviště za bezmocného Furcha tečoval OLEG LI – 3:2! Asistence: Jyrki Jokipakka.

46:28
    Hostům se podařilo snížit na rozdíl jediné branky, domácí střídačka ovšem reklamuje údajný neodpískaný ofsajd! Sudí míří do boxu...

45:49
    Hosté jsou v plném počtu, po povedeném oslabení se okamžitě snaží prorazit do útoku.

45:20
    Moc dlouho tam ale nepobyli, Brennan Menell se pro kotouč vrací až za Furchovu klec.

44:56
    Brandon Kozun zavezl kotouč na pravý kruh a rozjel kombinaci, domácí se usazují před Krasikovem.

44:22
    Novosibirsk se na malou chvíli osvobozuje, přesilovka Minsku vůbec nevychází dle plánu.

43:58
    Domácí se vlastní chybou připravili o útočné pásmo, přihrávka na modrou se Dinamu nevyplatila.

43:22
    Hosté jsou penalizováni za špatné střídaní, trest za příliš mnoho hráčů jede odpykat Juuso Puustinen (SIB).

42:37
    Kotouč se nyní ohřívá v lapačce Krasikova, hra bude pokračovat vhazováním před jeho brankou.

42:05
    Domácí se prokousali ven z vlastního pásma, Šinkevič vyhodil puk za útočnou modrou a odjel střídat.

41:36
    Novosibirsk je v úvodu aktivnějším celkem na ledě, momentálně se hraje hlavně před Furchem.

41:07
    Ilja Chochlov se při přechodu ze středního pásma do útoku ukvapil, Sibir se dostává do ofsajdu.

40:37
    Dinamo třetinu zahajuje v početní výhodě, série přihrávek u modré čáry zatím ke střele nevedla.

40:01

Prakticky veškerá akce druhé třetiny se koncentrovala do jedné jediné minuty, a to té čtyřiadvacáté. V ní nejprve hosté snížili na 1:2, záhy nato proti nim ale bylo nařízeno trestné střílení a Minsk znovu rychle odskočil do dvoubrankového náskoku. Vyjma neuznaného gólu domácích z poloviny dějství se toho pak už moc pozoruhodného neodehrálo, a Dinamo tak po dvou periodách vede nad hosty ze Sibiře 3:1.

Další třetina začne přibližně ve 20:03.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Nepřesná rána z modré čáry se zastavila až v ochranné síti vysoko nad klecí Alexeje Krasikova.

39:16
    Dinamo se poprvé v přesilovce dostalo před Krasikova a rozjelo kombinaci, ke střele se ještě neodhodlalo.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

38:45
    Novosibirsk vyhrál první buly aktuálního oslabení a okamžitě puk vyhodil až za domácí brankoviště.

38:39
    Nikolaj Timašov (SIB) přímo před rozhodčím podrazil jednoho z protihráčů, po poněkud teatrálních protestech se nakonec přeci jen přesouvá na trestnou.

37:51
    Na druhém konci ledové plochy teď zakončoval Torčeňuk, ani on ale na Furcha recept nenašel.

36:57
    Nepřesná rozehrávka Minsku končí na icingu, jeden z domácích borců puk dojížděl zbytečně.

36:32
    Furch zajel za svou klec zastavit vyhozený kotouč, který následně přenechal spoluhráči.

35:44
    Střela z opačné strany nyní po betonu Alexeje Krasikova sjela za hostující svatyni, kde se o puk bojuje.

35:20
    Ivan Lodnia z levého kruhu rozvířil prach v rukavici maskovaného muže v novosibirském brankovišti.

34:52
    Hraje se nahoru dolu, obrany obou celků pracují na sto procent a vyhání soupeře ven z pásma.

33:58
    Klinkhammer z velké blízkosti proklepl reflexy hostujícího gólmana, který puk zastavil vyrážečkou.

33:23
    Dinamo tahá za kratší konec pomyslného lana, domácím se nyní nedaří se usadit před Krasikovem.

32:49
    Novosibirsk rychle rozebral další útočný výpad minských borců a okamžitě míří směrem na Furcha.

32:29
    Furchovi se skrumáž před jeho klecí vůbec nelíbila, gólman tak rychle přikryl kotouč svou rukavicí.

32:04
    Sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou, velmi mírnou převahu mají na ledě hráči Sibiru.

31:27
    Teď musel na zasahovat zase Krasikov na druhém konci ledové plochy, hra je opět přerušena.

30:53
    Oleg Li vybídl ke střele Jokipakku, jehož následný projektil zmizel v podpaží českého gólmana.

30:15
    Sannikov se ze sebe snaží setřást dotěrného protihráče, který se ho v rohu kluziště snaží připravit o puk.

29:52
    Puustinenovo lehké nahození z modré čáry zaplulo přímo do nastražené rukavice Dominika Furcha.

29:17
    Domácí ze středního pásma vyhodili kotouč za hostující klec a odjeli vystřídat, Sibir se dostává k puku.

28:47
    Z ochozů se ozývá hlasitý pískot, branka Arťoma Děmkova nakonec opravdu neplatí!

28:47
    Hostující střídačce se nelíbí, že jeden z domácích hráčů v době, kdy puk překročil brankovou čáru, operoval velmi blízko před brankovištěm Sibiru.

28:47
    Minsku se znovu podařilo se prosadit, platnost branky ale ještě přezkoumává videorozhodčí!

28:06
    Lodnia našel před klecí volného Šarangoviče, jehož nebezpečné zakončení hbitý Krasikov nakonec vytěsnil betonem!

27:45
    Průběh hry nyní přerušuje zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Furchovým brankovištěm.

26:22
    Momentálně se bojuje hlavně ve středním pásmu, ani jednomu celku se nedaří prorazit před klec soupeře.

24:57
    Trest Minsku za malou chvíli vyprší, po nějaké době budeme zase sledovat hru pět na pět.
    23:52 Shane PRINCE - 3:1

23:52
    Čtyřiadvacátá minuta je divoká, SHANE PRINCE přetavuje trestné střílení v branku a domácí opět odskakují do dvoubrankového trháku! Americký forvard Krasikova vymíchal a následně jej připravil o čisté konto – 3:1!

23:52
    Jegor Milovzorov zahákoval ujíždějícího protihráče, Minsk Arena uvidí trestné střílení!
    23:23 Jaroslav CHABAROV - 2:1

23:23
    Máme tu snížení, Sibir se prosazuje při hře čtyři na čtyři. Z pravého kruhu zamířil přesně k bližší tyči Furchovi svatyně JAROSLAV CHABAROV, a Novosibirsk tak v Minsku prohrává už jen o gól! Asistence: Viktor Komarov, Nikolaj Timašov.

23:03
    Přesilovka končí předčasně, Minsk je trestán za porušení postupu vhazování. Na trestnou se vypravuje útočník Alexej Protas (MIN).

22:57
    Spooner manipuloval s pukem an kruhu a přemýšlel, kam jej pošle dál. Následovala přihrávka Menellovi, který svým projektilem z první Krasikova nepřekvapil.

22:24
    Sibir se znovu na malou chvíli osvobodil, hráči využívají příležitosti a odjíždějí střídat.

22:04
    Mikael Ruohomaa (SIB) na dvě minuty oslabuje svůj výběr, ve středním pásmu zahákoval soupeře.

21:36
    Krasikov smetl neposedný kotouč do rohu kluziště, kde si jej na hůl vzal jeden z protihráčů.

21:05
    Hosté se dostali ke kotouči a bez váhání jej vyhodili až za Furcha, pro puk se vrací Protas.

20:12
    Do druhé třetiny vstupují lépe domácí, kteří se zmocnili kotouče a snaží se přejít do útoku.

20:01

Minsk měl naprosto famózní vstup do úvodní třetiny, ve kterém během pouhých třiašedesáti sekund poslal do soupeřovy klece dva kotouče a vyhnal finského Säteriho na střídačku. V brankovišti jej nahradil Krasikov, který už tak lehce nepovolil, a hra na ledě se i díky němu postupně začala vyrovnávat. Furch na druhém konci ledové plochy ale zatím podává solidní výkon a nepřipustil snížení, první část tak končí za stavu 2:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:36
    Alexej Krasikov (SIB) vyhodil puk nad mantinel, za což si připisuje menší trest. Ten odpyká Komarov.

19:17
    Perioda se dohrává hlavně před svatyni gólmana pražské Kobry, Minsk ale dobře brání.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

18:40
    Oba celky už by potřebovaly přestávku, hru doprovází řada menších či větších nepřesností.

17:54
    První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes dvě minuty.

17:29
    Hosté se ve snaze přesunout se před Furcha dopustili prvního icingu dnešního utkání, hra je přerušena.

17:10
    Furch předvedl další naprosto rutinní zákrok, Romancev jej zakončením k tyči nepřekvapil.

16:35
    Timašov rozehrál kotouč do středního pásma, kde se jej ale ujal jeden z hráčů v černých dresech.

16:07
    Sannikov se odpoutal od protihráče a poslal kotouč na modrou čáru, domácí se drží v útoku.

15:22
    Sibir má na ledě převahu, Furch ovšem dosud nečelil ani jedné vážnější střelecké šanci.

14:17
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, prim na ledě hrají obrany obou celků.

13:42
    Novosibirsk vyhodil kotouč za Furchovu klec a rozhodl se vystřídat, k puku se dostává Šinkevič.

13:10
    Po akčním úvodu sledujeme poněkud méně záživnou pasáž zápasu, hru obou celků doprovází nepřesnosti.

12:24
    Komarov nahodil kotouč za soupeřovu svatyni, hosté se protlačili do útoku a snaží se ho ohrozit.

11:37
    Na ledě opět úřaduje domácí první formace, která rozjela před Krasikovem další dlouhou kombinaci.

10:36
    Novosibirsk zpevnil svou obranu a nepouští soupeře do útočného pásma, tohle oslabení přežije.

09:47
    Na konci krátké kombinace nyní stál Kozun, jehož střela z první z kruhu zaletěla do Krasikovovy rukavice.

09:34
    Dinamo si v početní výhodě počíná nebezpečněji než jeho soupeř, Krasikov musí být ve střehu.

08:55
    Přesilovku si nyní vyzkouší zase běloruští borci, Viktor Komarov (SIB) dostává menší trest za sekání.

08:01
    Klinkhammer a Spooner vyrazili do přečíslení, přihrávka prvního jmenovaného ale nebyla přesná.

07:25
    Furch znovu schoval puk pod svou rukavici, Sibir je přeci jen na ledě vidět čím dál tím více.

07:08
    Hosté se opět snaží se probojovat za modrou čáru, na domácí obranu jsou ale zatím krátcí.

06:38
    Rychlý protiútok z kruhu zakončil Viktor Komarov, Furch byl opět ve střehu. Následuje komerční přestávka.

06:05
    Minsk se po konci oslabení usadil před Krasikovovou klecí a snaží se z kombinace vykřesat střelu.

05:38
    Početní výhoda se pomalu ale jistě chýlí ke konci, Suško se na led vrátí za pár sekund.

04:54
    Nyní se už ale Novosibirsk před soupeřovu svatyni na chvilku probojoval, větší šance z toho ale nebyla.

04:18
    Sibir zatím v přesilovce působí dost tragicky, Minsk ho výborným forčekem drží daleko za modrou čárou.

03:46
    Hosté mají šanci se dostat do zápasu, Maxim Suško (MIN) je trestán za vyhození puku nad mantinel.

03:12
    Furch musel poprvé v utkání zasahovat, slabé zakončení Dmitrije Sajustova zastavil pravým betonem.

02:41
    Spooner poslal krátkou přihrávkou do útoku Kozuna, který nyní kličkuje mezi bránícími protihráči.

02:14
    Sibir nyní vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravé ruce finského gólmana.

01:03
    Působení Säteriho v dnešním utkání trvalo jen minutu a tři sekundy, na led naskakuje Alexej Krasikov.
    01:03 Shane PRINCE - 2:0

01:03
    A už je to o dvě branky, to je neuvěřitelné! Na pravém kruhu se uvolnil SHANE PRINCE, který na první pokus sice Säteriho nepřekonal, z následné dorážky už měl ale o něco více štěstí – 2:0! Hosté si berou time-out. Bez asistence.
    00:15 Brandon KOZUN - 1:0

00:15
    Tak to je pro domácí start z říše snů, Dinamo už po šestnácti sekundách hry odskakuje do vedení! Klinkhammer vybojoval kotouč za brankou a poslal jej na kruh Spoonerovi, který obratem našel před klecí BRANDONA KOZUNA, na jehož prudké zakončení z první Säteri nestačil! Asistence: Ryan Spooner, Rob Klinkhammer.

00:01

Sudí svolává borce do středového kruhu, jdeme na to!

Oba celky vyjíždí na led, hráči se postupně řadí na modrých čarách. Před startem utkání ještě jako obvykle v hlavním městě Běloruska zazní státní hymny.

Ještě jednou vám přeji příjemný pondělní večer, v minské hale už je vše připraveno pro dnešní střetnutí. Úvodní buly bude vhozeno zhruba za deset minut.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Koljačonok, Menell, Almqvist, Znacharenko, Solovjov, Šinkevič, Jerjomenko – Klinkhammer, Kozun, Spooner – Lodnia, Šarangovič, Prince – Děmkov, Suško, Usov – Paré, Protas, K. Voronin – Alistrov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Menšikov, Jokipakka, Chochlov, Gurkin, J. Chabarov, Timašov, Pastuchov – Ruohomaa, Puustinen, Šarov – Sajustov, Milovzorov, O. Li – V. Komarov, Česalin, Sannikov – Torčeňuk, Pervušin, Romancev – Romajev.

Rozhodčí: Birin, Soin – Kučava, Zacharenkov.

Československá stopa v utkání

Dominik Furch (DMN)

Vzájemná utkání

V uplynulé sezóně se oba celky utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radoval Novosibirsk. Domácí celek tak má dnes svému soupeři co vracet.

Hosté jsou ve Východní konferenci osmí a dosud nasbírali pět bodů, když dvakrát vyhráli a pětkrát prohráli. Po dvou úspěšných utkáních, ve kterých 4:3 po prodloužení porazili Dinamo Riga a 5:4 Kunlun pak naposledy ztratili body doma s Dynamem Moskva. To na ledě Sibiru vyhrálo 4:2. Hosté jsou dnes odhodláni uspět a v Minsku pro to udělají vše. Čeká nás zajímavá bitva.

Nejproduktivnější hráči

Jegor Milovzorov 2+4
    Mikael Ruohomaa 0+5
    Juuso Puustinen 3+1

Hokejisté dnes domácího Dinama Minsk začali novou sezónu velmi dobře. V současné době okupují čtvrté místo v Západní konferenci se ziskem osmi bodů. Čtyřikrát vyhráli a dvakrát pak odešli z ledu jako poražený tým. Nyní mají za sebou dvě vítězství v řadě. Spartak Moskva na jeho ledě porazili 4:3 po prodloužení a na ledě Viťazu pak brali dva body po výhře 4:2. Dnes by na tuto příznivou bilanci rádi navázali a doma před svými diváky znovu bodovali.

Ryan Spooner 1+6
    Brennan Menell 0+7
    Brandon Kozun 5+1

Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Nový ročník KHL už je v plném proudu a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC Dinamo Minsk a HC Sibir Novosibirsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 1. Kozun (Spooner, Klinkhammer), 2. Prince, 24. Prince (TS), 50. Menell (Lodnia, Šarangovič), 59. Klinkhammer (Spooner, Kozun) – 24. J. Chabarov (V. Komarov, Timašov), 47. O. Li (Jokipakka), 55. Puustinen (Ruohomaa), 60. Sannikov

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (2. Krasikov) – Menšikov, Jokipakka, Chochlov, Gurkin, J. Chabarov, Timašov, Pastuchov – Ruohomaa, Puustinen, Šarov – Sajustov, Milovzorov, O. Li – V. Komarov, Česalin, Sannikov – Torčeňuk, Pervušin, Romancev – Romajev.

Diváci: 4 557