Minsk – Novosibirsk 5:4 (kon.) | CSKA Moskva – Jokerit 0:0 (odl.)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 21.09.2020, 18:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Nový ročník KHL už je v plném proudu a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC Dinamo Minsk a HC Sibir Novosibirsk.

Hokejisté dnes domácího Dinama Minsk začali novou sezónu velmi dobře. V současné době okupují čtvrté místo v Západní konferenci se ziskem osmi bodů. Čtyřikrát vyhráli a dvakrát pak odešli z ledu jako poražený tým. Nyní mají za sebou dvě vítězství v řadě. Spartak Moskva na jeho ledě porazili 4:3 po prodloužení a na ledě Viťazu pak brali dva body po výhře 4:2. Dnes by na tuto příznivou bilanci rádi navázali a doma před svými diváky znovu bodovali.

Nejproduktivnější hráči

Ryan Spooner 1+6
    Brennan Menell 0+7
    Brandon Kozun 5+1

Hosté jsou ve Východní konferenci osmí a dosud nasbírali pět bodů, když dvakrát vyhráli a pětkrát prohráli. Po dvou úspěšných utkáních, ve kterých 4:3 po prodloužení porazili Dinamo Riga a 5:4 Kunlun pak naposledy ztratili body doma s Dynamem Moskva. To na ledě Sibiru vyhrálo 4:2. Hosté jsou dnes odhodláni uspět a v Minsku pro to udělají vše. Čeká nás zajímavá bitva.

Jegor Milovzorov 2+4
    Mikael Ruohomaa 0+5
    Juuso Puustinen 3+1

Vzájemná utkání

V uplynulé sezóně se oba celky utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radoval Novosibirsk. Domácí celek tak má dnes svému soupeři co vracet.

Československá stopa v utkání

Dominik Furch (DMN)

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Koljačonok, Menell, Almqvist, Znacharenko, Solovjov, Šinkevič, Jerjomenko – Klinkhammer, Kozun, Spooner – Lodnia, Šarangovič, Prince – Děmkov, Suško, Usov – Paré, Protas, K. Voronin – Alistrov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Menšikov, Jokipakka, Chochlov, Gurkin, J. Chabarov, Timašov, Pastuchov – Ruohomaa, Puustinen, Šarov – Sajustov, Milovzorov, O. Li – V. Komarov, Česalin, Sannikov – Torčeňuk, Pervušin, Romancev – Romajev.

Rozhodčí: Birin, Soin – Kučava, Zacharenkov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ještě jednou vám přeji příjemný pondělní večer, v minské hale už je vše připraveno pro dnešní střetnutí. Úvodní buly bude vhozeno zhruba za deset minut.

Oba celky vyjíždí na led, hráči se postupně řadí na modrých čarách. Před startem utkání ještě jako obvykle v hlavním městě Běloruska zazní státní hymny.

Sudí svolává borce do středového kruhu, jdeme na to!

00:01

00:15
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Tak to je pro domácí start z říše snů, Dinamo už po šestnácti sekundách hry odskakuje do vedení! Klinkhammer vybojoval kotouč za brankou a poslal jej na kruh Spoonerovi, který obratem našel před klecí BRANDONA KOZUNA, na jehož prudké zakončení z první Säteri nestačil! Asistence: Ryan Spooner, Rob Klinkhammer.
    00:15 Brandon KOZUN - 1:0

01:03
    A už je to o dvě branky, to je neuvěřitelné! Na pravém kruhu se uvolnil SHANE PRINCE, který na první pokus sice Säteriho nepřekonal, z následné dorážky už měl ale o něco více štěstí – 2:0! Hosté si berou time-out. Bez asistence.
    01:03 Shane PRINCE - 2:0

01:03
    Působení Säteriho v dnešním utkání trvalo jen minutu a tři sekundy, na led naskakuje Alexej Krasikov.

02:14
    Sibir nyní vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravé ruce finského gólmana.

02:41
    Spooner poslal krátkou přihrávkou do útoku Kozuna, který nyní kličkuje mezi bránícími protihráči.

03:12
    Furch musel poprvé v utkání zasahovat, slabé zakončení Dmitrije Sajustova zastavil pravým betonem.

03:46
    Hosté mají šanci se dostat do zápasu, Maxim Suško (MIN) je trestán za vyhození puku nad mantinel.

04:18
    Sibir zatím v přesilovce působí dost tragicky, Minsk ho výborným forčekem drží daleko za modrou čárou.

04:54
    Nyní se už ale Novosibirsk před soupeřovu svatyni na chvilku probojoval, větší šance z toho ale nebyla.

05:38
    Početní výhoda se pomalu ale jistě chýlí ke konci, Suško se na led vrátí za pár sekund.

06:05
    Minsk se po konci oslabení usadil před Krasikovovou klecí a snaží se z kombinace vykřesat střelu.

06:38
    Rychlý protiútok z kruhu zakončil Viktor Komarov, Furch byl opět ve střehu. Následuje komerční přestávka.

07:08
    Hosté se opět snaží se probojovat za modrou čáru, na domácí obranu jsou ale zatím krátcí.

07:25
    Furch znovu schoval puk pod svou rukavici, Sibir je přeci jen na ledě vidět čím dál tím více.

08:01
    Klinkhammer a Spooner vyrazili do přečíslení, přihrávka prvního jmenovaného ale nebyla přesná.

08:55
    Přesilovku si nyní vyzkouší zase běloruští borci, Viktor Komarov (SIB) dostává menší trest za sekání.

09:34
    Dinamo si v početní výhodě počíná nebezpečněji než jeho soupeř, Krasikov musí být ve střehu.

09:47
    Na konci krátké kombinace nyní stál Kozun, jehož střela z první z kruhu zaletěla do Krasikovovy rukavice.

10:36
    Novosibirsk zpevnil svou obranu a nepouští soupeře do útočného pásma, tohle oslabení přežije.

11:37
    Na ledě opět úřaduje domácí první formace, která rozjela před Krasikovem další dlouhou kombinaci.

12:24
    Komarov nahodil kotouč za soupeřovu svatyni, hosté se protlačili do útoku a snaží se ho ohrozit.

13:10
    Po akčním úvodu sledujeme poněkud méně záživnou pasáž zápasu, hru obou celků doprovází nepřesnosti.

13:42
    Novosibirsk vyhodil kotouč za Furchovu klec a rozhodl se vystřídat, k puku se dostává Šinkevič.

14:17
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, prim na ledě hrají obrany obou celků.

15:22
    Sibir má na ledě převahu, Furch ovšem dosud nečelil ani jedné vážnější střelecké šanci.

16:07
    Sannikov se odpoutal od protihráče a poslal kotouč na modrou čáru, domácí se drží v útoku.

16:35
    Timašov rozehrál kotouč do středního pásma, kde se jej ale ujal jeden z hráčů v černých dresech.

17:10
    Furch předvedl další naprosto rutinní zákrok, Romancev jej zakončením k tyči nepřekvapil.

17:29
    Hosté se ve snaze přesunout se před Furcha dopustili prvního icingu dnešního utkání, hra je přerušena.

17:54
    První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes dvě minuty.

18:40
    Oba celky už by potřebovaly přestávku, hru doprovází řada menších či větších nepřesností.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

19:17
    Perioda se dohrává hlavně před svatyni gólmana pražské Kobry, Minsk ale dobře brání.

19:36
    Alexej Krasikov (SIB) vyhodil puk nad mantinel, za což si připisuje menší trest. Ten odpyká Komarov.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Minsk měl naprosto famózní vstup do úvodní třetiny, ve kterém během pouhých třiašedesáti sekund poslal do soupeřovy klece dva kotouče a vyhnal finského Säteriho na střídačku. V brankovišti jej nahradil Krasikov, který už tak lehce nepovolil, a hra na ledě se i díky němu postupně začala vyrovnávat. Furch na druhém konci ledové plochy ale zatím podává solidní výkon a nepřipustil snížení, první část tak končí za stavu 2:0.

20:01

20:12
    Do druhé třetiny vstupují lépe domácí, kteří se zmocnili kotouče a snaží se přejít do útoku.

21:05
    Hosté se dostali ke kotouči a bez váhání jej vyhodili až za Furcha, pro puk se vrací Protas.

21:36
    Krasikov smetl neposedný kotouč do rohu kluziště, kde si jej na hůl vzal jeden z protihráčů.

22:04
    Mikael Ruohomaa (SIB) na dvě minuty oslabuje svůj výběr, ve středním pásmu zahákoval soupeře.

22:24
    Sibir se znovu na malou chvíli osvobodil, hráči využívají příležitosti a odjíždějí střídat.

22:57
    Spooner manipuloval s pukem an kruhu a přemýšlel, kam jej pošle dál. Následovala přihrávka Menellovi, který svým projektilem z první Krasikova nepřekvapil.

23:03
    Přesilovka končí předčasně, Minsk je trestán za porušení postupu vhazování. Na trestnou se vypravuje útočník Alexej Protas (MIN).

23:23
    Sibir právě vstřelil branku!
    Máme tu snížení, Sibir se prosazuje při hře čtyři na čtyři. Z pravého kruhu zamířil přesně k bližší tyči Furchovi svatyně JAROSLAV CHABAROV, a Novosibirsk tak v Minsku prohrává už jen o gól! Asistence: Viktor Komarov, Nikolaj Timašov.
    23:23 Jaroslav CHABAROV - 2:1

23:52
    Jegor Milovzorov zahákoval ujíždějícího protihráče, Minsk Arena uvidí trestné střílení!

23:52
    Čtyřiadvacátá minuta je divoká, SHANE PRINCE přetavuje trestné střílení v branku a domácí opět odskakují do dvoubrankového trháku! Americký forvard Krasikova vymíchal a následně jej připravil o čisté konto – 3:1!
    23:52 Shane PRINCE - 3:1

24:57
    Trest Minsku za malou chvíli vyprší, po nějaké době budeme zase sledovat hru pět na pět.

26:22
    Momentálně se bojuje hlavně ve středním pásmu, ani jednomu celku se nedaří prorazit před klec soupeře.

27:45
    Průběh hry nyní přerušuje zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Furchovým brankovištěm.

28:06
    Lodnia našel před klecí volného Šarangoviče, jehož nebezpečné zakončení hbitý Krasikov nakonec vytěsnil betonem!

28:47
    Minsku se znovu podařilo se prosadit, platnost branky ale ještě přezkoumává videorozhodčí!

28:47
    Hostující střídačce se nelíbí, že jeden z domácích hráčů v době, kdy puk překročil brankovou čáru, operoval velmi blízko před brankovištěm Sibiru.

28:47
    Z ochozů se ozývá hlasitý pískot, branka Arťoma Děmkova nakonec opravdu neplatí!

29:17
    Domácí ze středního pásma vyhodili kotouč za hostující klec a odjeli vystřídat, Sibir se dostává k puku.

29:52
    Puustinenovo lehké nahození z modré čáry zaplulo přímo do nastražené rukavice Dominika Furcha.

30:15
    Sannikov se ze sebe snaží setřást dotěrného protihráče, který se ho v rohu kluziště snaží připravit o puk.

30:53
    Oleg Li vybídl ke střele Jokipakku, jehož následný projektil zmizel v podpaží českého gólmana.

31:27
    Teď musel na zasahovat zase Krasikov na druhém konci ledové plochy, hra je opět přerušena.

32:04
    Sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou, velmi mírnou převahu mají na ledě hráči Sibiru.

32:29
    Furchovi se skrumáž před jeho klecí vůbec nelíbila, gólman tak rychle přikryl kotouč svou rukavicí.

32:49
    Novosibirsk rychle rozebral další útočný výpad minských borců a okamžitě míří směrem na Furcha.

33:23
    Dinamo tahá za kratší konec pomyslného lana, domácím se nyní nedaří se usadit před Krasikovem.

33:58
    Klinkhammer z velké blízkosti proklepl reflexy hostujícího gólmana, který puk zastavil vyrážečkou.

34:52
    Hraje se nahoru dolu, obrany obou celků pracují na sto procent a vyhání soupeře ven z pásma.

35:20
    Ivan Lodnia z levého kruhu rozvířil prach v rukavici maskovaného muže v novosibirském brankovišti.

35:44
    Střela z opačné strany nyní po betonu Alexeje Krasikova sjela za hostující svatyni, kde se o puk bojuje.

36:32
    Furch zajel za svou klec zastavit vyhozený kotouč, který následně přenechal spoluhráči.

36:57
    Nepřesná rozehrávka Minsku končí na icingu, jeden z domácích borců puk dojížděl zbytečně.

37:51
    Na druhém konci ledové plochy teď zakončoval Torčeňuk, ani on ale na Furcha recept nenašel.

38:39
    Nikolaj Timašov (SIB) přímo před rozhodčím podrazil jednoho z protihráčů, po poněkud teatrálních protestech se nakonec přeci jen přesouvá na trestnou.

38:45
    Novosibirsk vyhrál první buly aktuálního oslabení a okamžitě puk vyhodil až za domácí brankoviště.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

39:16
    Dinamo se poprvé v přesilovce dostalo před Krasikova a rozjelo kombinaci, ke střele se ještě neodhodlalo.

39:40
    Nepřesná rána z modré čáry se zastavila až v ochranné síti vysoko nad klecí Alexeje Krasikova.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně ve 20:03.

Prakticky veškerá akce druhé třetiny se koncentrovala do jedné jediné minuty, a to té čtyřiadvacáté. V ní nejprve hosté snížili na 1:2, záhy nato proti nim ale bylo nařízeno trestné střílení a Minsk znovu rychle odskočil do dvoubrankového náskoku. Vyjma neuznaného gólu domácích z poloviny dějství se toho pak už moc pozoruhodného neodehrálo, a Dinamo tak po dvou periodách vede nad hosty ze Sibiře 3:1.

40:01

40:37
    Dinamo třetinu zahajuje v početní výhodě, série přihrávek u modré čáry zatím ke střele nevedla.

41:07
    Ilja Chochlov se při přechodu ze středního pásma do útoku ukvapil, Sibir se dostává do ofsajdu.

41:36
    Novosibirsk je v úvodu aktivnějším celkem na ledě, momentálně se hraje hlavně před Furchem.

42:05
    Domácí se prokousali ven z vlastního pásma, Šinkevič vyhodil puk za útočnou modrou a odjel střídat.

42:37
    Kotouč se nyní ohřívá v lapačce Krasikova, hra bude pokračovat vhazováním před jeho brankou.

43:22
    Hosté jsou penalizováni za špatné střídaní, trest za příliš mnoho hráčů jede odpykat Juuso Puustinen (SIB).

43:58
    Domácí se vlastní chybou připravili o útočné pásmo, přihrávka na modrou se Dinamu nevyplatila.

44:22
    Novosibirsk se na malou chvíli osvobozuje, přesilovka Minsku vůbec nevychází dle plánu.

44:56
    Brandon Kozun zavezl kotouč na pravý kruh a rozjel kombinaci, domácí se usazují před Krasikovem.

45:20
    Moc dlouho tam ale nepobyli, Brennan Menell se pro kotouč vrací až za Furchovu klec.

45:49
    Hosté jsou v plném počtu, po povedeném oslabení se okamžitě snaží prorazit do útoku.

46:28
    Hostům se podařilo snížit na rozdíl jediné branky, domácí střídačka ovšem reklamuje údajný neodpískaný ofsajd! Sudí míří do boxu...

46:28
    Tak pozor, tohle možná ještě bude drama! Branka platí, na modré čáře nyní napřáhl Jyrki Jokipakka, jehož střelu z bezprostřední blízkosti brankoviště za bezmocného Furcha tečoval OLEG LI – 3:2! Asistence: Jyrki Jokipakka.
    46:28 Oleg LI - 3:2

46:28
    Domácí za neúspěšnou trenérskou výzvu dostávají menší trest, na lavici usedá Alexej Protas (MIN).

47:21
    Krátkou kombinaci nyní z pravého kruhu zakončil Komarov, který ale trefil jen mantinel za Furchem.

48:04
    Puustinen chtěl poslat puk dopředu Menšikovovi, který byl ale zapletený do tahanice s protihráčem.

48:44
    Dinamo je v plném počtu, po dalším úspěšném zákroku Dominika Furcha následuje komerční přestávka.

V Bělorusku to s proticovidovými opatřeními není ani zdaleka tak horké jako jinde ve světě, dnešní utkání tak v minské hale sleduje 4 557 diváků.

49:17
    A čtyři tisícovky diváků mohou opět propukat radostí, Minsk deset a půl minuty před koncem znovu odskakuje do dvoubrankového náskoku! Nepřehledného závaru před Krasikovem naplno využil BRENNAN MENELL, jenž se v mezikruží chopil kotouče a poslal jej přímo do levého horního rohu novosibirské branky – 4:2! Asistence: Ivan Lodnia, Jegor Šarangovič.
    49:17 Brennan MENELL - 4:2

50:53
    Minsku vstřelená branka nahnala vítr do plachet, hostující gólman teď musí být konstantně ve střehu.

51:34
    Zakázané uvolnění ruského výběru po krátké pauze vrátí hru před svatyni Alexeje Krasikova.

51:58
    Dinamo kontroluje hru a nepouští svého soupeře za střední pásmo, samo teď ale nemůže prorazit dopředu.

52:40
    Hra se přesouvá z jednoho konce kluziště na druhé, zajímavější šanci jsme už nějakou dobu neviděli.

53:16
    Novosibirsk bude mít po komerční pauze přesilovku, Rob Klinkhammer (MIN) jde ven za vysokou hůl.

53:42
    Romancev přenechal kotouč Ruohomovi, který jej následně poslal dalšímu spoluhráči na modré čáře.

54:16
    Furch proti střele z kruhu zakročil betonem, odražený puk si na své hole berou zpět hosté.

54:27
    Ještě není konec, Sibir přesilovku využívá a snižuje na 4:3! Novosibirsku nyní zafungovala finská spojka, Ruohomaa našel na pravém kruhu volného JUUSA PUUSTINENA, a ten střelou z první rozvlnil síť domácí klece. Uvidíme, jestli hosté vyrovají. Asistence: Mikael Ruohomaa.
    54:27 Juuso PUUSTINEN - 4:3

55:38
    Novosibirsk je podruhé v zápase trestán za příliš mnoho hráčů, na trestnou jede Viktor Komarov (SIB).

56:25
    Dlouhá kombinace Dinama vygradovala nepřesnou ranou z pravého kruhu, domácí se stále drží v útoku.

56:52
    Spooner je dnes hodně vidět, jeho projektil z prostoru pro vhazování Krasikova vůbec nepřekvapil.

57:35
    Střela Shana Prince orazítkovala mantinel za svatyní Sibiru, přesilovka domácích se chýlí ke konci.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:19
    Hostující klec zeje prázdnotou, Sibir v šesti!

58:47
    Domácí z vlastního pásma těsně minuli opuštěnou hostující klec, dopustili se tak zakázaného uvolnění.

58:53
    Je rozhodnuto, tři body dnes zůstanou v Minsku! Spooner projel do útoku a poslal puk volnému ROBU KLINKHAMMEROVI, kapitán Dinama pak naprosto bez problému uklidil pryž do prázdné klece. Vymalováno – 5:3! Asistence: Ryan Spooner, Brandon Kozun.
    58:53 Rob KLINKHAMMER - 5:3

59:36
    Tak pozor, možná jsem se ukvapil! Novosibirsk dostal kotouč do sítě, potřetí v utkání je ale ještě pro jistotu konzultován i videorozhodčí!

59:36
    Stejně jako u prvního gólu, který musel ještě schválit muž u videa, se zdá býti problematické postavení jednoho z hostujících hráčů v brankovišti Dinama.

59:36
    Závěr střetnutí se pořádně protahuje, dvojice hlavních u časoměřičů sedí už téměř deset minut...

59:36
    Z ochozů se ozvalo zklamané hučení, zásah platí! Čtyřiadvacet sekund před koncem základní hrací doby se prosazuje STEPAN SANNIKOV, který od mantinelu prokličkoval před Furcha a následně poslal pryž do drobné škvíry mezi levou tyčí a betonem českého brankáře – 5:4! Bez asistence.

Československá stopa
    Dominik FURCH (MIN) – 27 zákroků, úsp. 87,1%.

Dinamo nakonec drama nepřipustilo, hubený náskok ubránilo až do závěrečné sirény a po těsném vítězství 5:4 nad Sibirem si na své konto připisuje tři body! Za výhru vděčí hlavně raketovému startu do utkání, během kterého rychle vstřelilo první dvě branky. V následném průběhu střetnutí pak hrálo se soupeřem ze Sibiře poměrně vyrovnanou partii, hosté ovšem nebyli schopni ani jednou v zápase vedení překlopit na svou stranu, a z běloruské metropole tak odjíždí s prázdnou.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. na počtenou! (20:56:58)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 1. Kozun (Spooner, Klinkhammer), 2. Prince, 24. Prince (TS), 50. Menell (Lodnia, Šarangovič), 59. Klinkhammer (Spooner, Kozun) – 24. J. Chabarov (V. Komarov, Timašov), 47. O. Li (Jokipakka), 55. Puustinen (Ruohomaa), 60. Sannikov

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (2. Krasikov) – Menšikov, Jokipakka, Chochlov, Gurkin, J. Chabarov, Timašov, Pastuchov – Ruohomaa, Puustinen, Šarov – Sajustov, Milovzorov, O. Li – V. Komarov, Česalin, Sannikov – Torčeňuk, Pervušin, Romancev – Romajev.

Diváci: 4 557