Kadaň – Benátky n/J 4:3 (3:2 po s.n.) | Sokolov – Prostějov 5:2 (kon.) | Šumperk – Frýdek-M. 5:0 (kon.)
Přerov – Poruba 2011 3:0 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 03.10.2020, 15:00 • Zimní stadion Eden • Juniorská liga akademií • 14. kolo

Děkuji vám za pozornost a budu se na vás těšit u dalšího zápasu. (17:08:57)

Slavia dokázala během druhé poloviny třetí třetiny vstřelit gól, který nakonec celý zápas rozhodl. Oceláři ani přes velký tlak už dorovnat nestihli a domácí fanoušci tak můžou slavit.

59:10
    Oceláři zkouší hru bez brankáře!

59:00
    Vstupujeme do poslední minuty třetí třetiny!

58:25
    Tlak na slávistickou branku je velký, sešívaní ale prozatím drží vedení.

57:25
    Situaci dva na dva vyřešil zákrokem brankář Pittr.

55:52
    Třinec se okamžitě žene za vyrovnáním, to ale prozatím kvůli nepřesnostem v zakončení nepřichází.

54:40
    Slavia právě vstřelila branku!
    K dorážce před brankou se dostal po pěkné týmové akci ŠTĚPÁN TUREK. Pět minut před koncem tak domácí vedou 4:3. Asistence: David Kižlin, Filip Štrombach.

53:48
    Nepřehlednou situaci před brankou Michal Pittr hravě vyřešil chycením puku.

52:59
    Střelu Lukáše Křenka bezpečně zneškodňuje hostující brankář.

50:33
    Efektní otočkou nyní obraně Třince zamotal hlavu Šimon Slavíček, jeho následná střela ale zamířila mimo tři tyče.

49:21
    Krásný zákrok proti prudké střele nyní předvedl brankář Ocelářů Švehlák.

47:34
    Velký tlak si nyní vypracovali hráči Slavie.

46:12
    Do samostatného nájezdu se dostal jeden z hráčů Třince, brankář Pittr ale dokázal zasáhnout nejen proti této střele, ale také následné dorážce. Stav utkání se tak prozatím nemění.

45:25
    Slávisté zblokovali hned dvě střely hostů, které směřovaly na bránu.

43:31

42:54
    Zakázané uvolnění Třince přerušuje hru.

41:31
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Stejskal – 2 min., držení).

40:08
    První střela přišla ze slávistické hole už po osmi sekundách.

40:01

Během druhé třetiny jsme se dočkali hned čtyř gólů, po dvou na obou stranách. Stav tak i nadále zůstává nerozhodný a směrem do třetí části je vše otevřené.

40:00

39:45
    Ani třinecký Švehlák se nenudí, domácí ho zásobují slušnou porcí střel.

38:22
    Několik střel teď musel zastavovat Michal Pittr.

38:11

37:20
    Dlouhou slávistickou štaci v obranném pásmu ukončuje vyhozením Tichý.

36:11
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hrdlička – 2 min., nedovolené bránění).

35:51

35:22
    Ve vlastním oslabení se samostatným únikem prosazuje FILIP ŠTROMBACH a stav utkání je tak opět nerozhodný!

34:52
    Velký tlak mladých Ocelářů končí pouze na brankové čáře!

34:03

33:50
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kvasnička – 2 min., hákování).

33:07
    Střelu Hovorky třinečtí zblokovali, následovalo rychlé vyhození.

31:56
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Bujak – 2 min., podrážení).

30:28
    Hovorka jel ze strany sám na brankáře Švehláka, ten ale střelu i po teči nakonec chytá!

28:26
    A stav se opět mění! Krásnou akci celého týmu zužitkoval prudkou střelou MATĚJ KVASNIČKA. Asistence: Adam Klatt, Mikuláš Hovorka.

26:24
    Třinec právě vstřelil branku!
    Samostatným únikem po levé straně se předvedl útočník Pavel Matěj. Ten následně přihrál svému kolegovi VOJTĚCHU PINDELOVI a je z toho vedení Třince o dva góly! Asistence: Pavel Matěj, Petr Kubíček.

26:07
    Dobývání třinecké brány přineslo pouze skákavý puk, který skončil vedle lahve gólmana.

25:28
    Hru přerušuje zakázané uvolnění na straně domácích.

23:33
    Během přesilové hry se Oceláři neprosadili, krátce po jejím skončení ale ano! Gól vstřelil JONÁŠ JOBÁNEK. Asistence: Patrik Bujak, Ján Marcinko.

23:27

21:26
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Labuzík – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Puczek.

20:43
    Ostrá střela slávistů končí v náručí gólmana Švehláka.

20:01

Útočný hokej na obou stranách končí po první části nerozhodně. Třinec se ke konci třetiny hnal za vyrovnáním, které nakonec po střele Matouše Čmiela přišlo.

20:00

19:45
    Třinec těsně před koncem třetiny vyrovnává! Ke střele blízko branky se dostal kapitán Ocelářů MATOUŠ ČMIEL. Asistence: Nico Geidl

18:31
    Ofsajd na straně Slavie zastavuje hru.

17:20
    Dlouhá hra bez přerušení zatím nabídla tři střely.

15:35

15:02
    Slávisté ve vlastním oslabení prověřili brankáře hostí.

14:28
    Třinec se tlačí za vyrovnáním, to ale díky vyhození zatím nepřichází.

13:30
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hovorka – 2 min., hákování).

13:11
    Po delší době se Slavia dostala ke střele, ta ale skončila pouze v ochranné síti.

11:44
    Oba týmy momentálně nedokáží udržet puk na holi dlouho a největší tlak se tak odehrává ve středním pásmu.

09:32
    Další střelu Třince brankář Slavie odvrátil.

08:00
    Na branku domácích si to namířil kapitán Ocelářů Čmiel, jeho střela ale končí pouze v rukavici.

06:22
    K pěkné střele od modré se dostal obránce Hovorka, brankář hostí ale střelu chytá.

05:10
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Geidl – 2 min., podrážení).

04:01
    Slávisté využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. Ostřelování Švehlákovy branky nakonec ukončil MAXIM HAVRDA, jenž z hranice mezikruží vymetl horní růžek Švehlákovy branky. Asistence: Mikuláš Hovorka.

03:47
    Palát si nabruslil od modré a mířil do horní části Švehlákovy branky, ten ale viděl a chytil ji.

03:28
    Slávisté ostřelují třineckou branku, zatím jim ovšem chybí přesnost.

02:46
    Hovorkova dalekonosná střela překvapila hostujícího brankáře, těsně před brankovištěm ji totiž tečoval dobře postavený Kvasnička.

02:22
    První přesilovku v utkání si zahrají sešívaní.

02:22
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Mikler – 2 min., podrážení).

01:45
    Zasahovat musel i slávistický brankář Pittr, pokus z hole Wardase mu větší vrásky na tváři neudělal.

00:30
    První střelu na branku zaznamenal kapitán sešívaných Havrda, brankář Švehlák však neměl problém dalekonosný pokus zlikvidovat.

00:15
    Třinec vyhrál úvodní vhazování, jeho první pokus o proniknutí do útočného pásma však skončil na hokejkách slávistů.

00:01

HC Slavia Praha: Pittr (Ondrík) – Stejskal, Hovorka, Němeček, Palát, Hrdlička, Cichoň, Klatt – Štrombach, Havrda, Kižlin, Slavíček, Křenek, Turek, Hofmann, Labuzík, Tichý, Kvasnička, Puczek.

HC Oceláři Třinec: Švehlák (Švančara) – Cienciala, Kareš, Bujak, Kubíček, Homola, Marcinko – Moškoř, Wardas, Petrovský, Pětník, Mikler, Geidl, Pindel, Przybyla, Čmiel, Matěj, Jobánek, Procházka.

Rozhodčí: Pilný – Kis, Lučan.

Sportu zdar a hokeji zvlášt! Vítám vás u sledování zápasu 14. kola Juniorské ligy akademií mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Oceláři Třinec. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Spurný

Branky a nahrávky: 5. Havrda (Hovorka), 29. Kvasnička (Klatt, Hovorka), 36. Štrombach, 55. Turek (Kižlin, Štrombach) – 20. Čmiel (Geidl), 24. Jobánek (Bujak, Marcinko), 27. Pindel (Matěj, Kubíček)

Rozhodčí: Pilný – Kis, Lučan