Florida – Detroit 2:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 2:3 (kon.) | Nashville – Tampa 1:6 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (po pr.) | Vegas – Anaheim 5:4 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:4 (0:1 po s.n.)
Calgary – Winnipeg 3:2 (kon.)
Calgary Flames
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Winnipeg Jets
Středa 10.02.2021, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary, AB • NHL

Pierre-Luc Dubois při svém debutu v barvách Winnipegu strávil na ledové ploše 13 minut a 10 vteřin a v tabulce pravdy má jeden záporný bod. (07:07:41)

Nejvytěžovanějším hokejistou dnešního utkání byl Josh Morrissey, jenž na ledové ploše strávil 26 minut a 51 vteřin.

Nejpilnějším střelcem dnešního utkání byl Nikolaj Ehlers s šesti střelami na bránu.

Tři hvězdy utkání

1. Elias Lindholm (CGY), 2. Mikael Backlund (CGY), 3. Byron Froese (CGY)

Česká & slovenská stopa

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Kdo se postavil do brankoviště?

Jacob Markström (CGY) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%, odchytal 60:00

Connor Hellebuyck (WPG) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 58:41

Statistické okénko

Střely na bránu: 29 – 27; Přesilová hra: 1/2 – 1/2; Trestné minuty: 4 – 4; Vyhraná vhazování: 56% – 44%

Elias Lindholm v závěru rozhodl o výhře Plamenů

Elias Lindholm vsítil rozdílovou branku necelé dvě minuty před koncem třetího dějství v přesilové hře. Jacob Markström pomohl k výhře svého mančaftu 25 úspěšnými zákroky. Na straně poraženého celku vstřelil oba góly Nikolaj Ehlers.

59:56
    Calgary poslalo kotouč do středního pásma a v dnešním utkání zvítězí!

59:48
    Důležité vhazování po pravé ruce calgarského brankáře. Proti sobě se staví Elias Lindholm a Paul Stastny.

59:48
    Oddechový čas pro tým Winnipeg Jets.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:42
    Hosté jsou v útočném pásmu. Connor Hellebuyck zamířil na střídačku.
    58:18 Elias LINDHOLM - 3:2

58:18
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Calgary v předposlední minutě skóruje v přesilové hře! ELIAS LINDHOLM svou střelou z pravého kruhu pro vhazování překonal brankáře Winnipegu. Jeho čtvrtá branka v letošní sezoně! Touš se ještě možná otřel o nohu bránícího hráče. Asistence: Rasmus Andersson, Matthew Tkachuk.

57:27
    Možná rozhodující okamžik dnešního utkání. Využije Calgary svou početní výhodu?

57:25
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nathan Beaulieu – 2 min., vysoká hůl).

55:21
    Josh Morrissey dnes hraje své 300. utkání v NHL navíc v rodném městě.

55:16
    Connor Hellebuyck měl připravenou svou rukavici proti střele Seana Monahana.

54:29
    Necelých pět minut před koncem závěrečné části se vhazuje po pravé ruce švédského brankáře ve službách Plamenů.

54:29
    Jacob Markström má kotouč ve svém držení. Před námi je poslední reklamní přestávka.

53:39
    Ve třetí periodě myslí obě mužstva především na defenzivu. Dočkáme se rozhodující akce v závěrečných sedmi minutách nebo dnes rozhodne až nastavený čas?

52:45
    Zakázané uvolnění se píská také na opačné straně. Předtím napřáhl Mark Giordano k prudké střele od modré čáry.

52:22
    Calgary se provinilo icingem. Následuje další vhazování před Jacobem Markströmem.

51:06
    Střely na bránu → CGY: 23 vs. WPG: 24

50:36
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:34
    Jacob Markström byl připraven proti střeleckému pokusu Dylana DeMela od modré čáry. Reklamní přestávka...

48:46
    Andrew Copp zkusil své štěstí po levé straně, ovšem narazil na připravenou obranu domácího Calgary.

47:55
    Noah Hanifin se obtočil kolem brány soupeře, zakončení mu však nevyšlo podle představ.

47:03
    Pokračujeme. Vhazování ve středním pásmu podstoupili Sean Monahan a Paul Stastny.

47:01
    Ofsajd v podání domácího mančaftu. Následuje reklamní přestávka.

45:56
    Útočná formace Eliase Lindholma dlouho kombinovala v útočném pásmu. Ke střele se dostal například obránce Juuso Välimäki.

43:37
    Rasmus Andersson a Mikael Backlund už však zaměstnali maskovaného muže Winnipegu.

43:10
    Neal Pionk pomohl svému gólmanovi, když zastavil útočnou akci Matthewa Tkachuka.

42:07
    Dylan DeMelo napřáhl ke střele od pravého mantinelu, jenže trefil pouze svého spoluhráče Adama Lowryho.

41:30
    Na opačné straně kluziště zkusil své štěstí střelou od modré Juuso Välimäki.

41:06
    Mason Appleton střílel z pravé strany do připraveného Jacoba Markströma.

40:46
    Winnipeg má kotouč na svých hokejkách a postupně střídá své hráče.

40:14
    Nikolaj Ehlers u pravého mantinelu zachytil nepřesnou rozehrávku calgarského brankáře, avšak do zakončení se nedostal.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání je zatím Josh Morrissey, jenž na ledové ploše strávil 17 minut a 32 vteřin.

40:00

39:56
    Druhá perioda končí v obranném pásmu domácího mančaftu. Po čtyřiceti minutách platí nerozhodné skóre 2:2.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:36
    Střely na bránu → CGY: 18 vs. WPG: 19

38:29
    91 sekund před koncem druhé části proběhne další z reklamních přestávek.

37:55
    Mark Scheifele řídil útočnou akci Tryskáčů po pravé straně. Následoval pokus z hole Logana Stanleyho.
    35:45 Nikolaj EHLERS - 2:2

35:45
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Přečíslení Tryskáčů dva na jednoho zakončoval NIKOLAJ EHLERS. Jeho druhá branka v dnešním utkání a celkově osmá v letošní sezoně! Velmi dobrou práci předtím odvedl ve středním pásmu Andrew Copp. Asistence: Mark Scheifele, Andrew Copp.

34:50
    Jacob Markström zasáhl na výbornou proti nebezpečné střele Kylea Connora z mezikruží.
    33:34 Byron FROESE - 2:1

33:34
    Domácí Flames otáčí skóre ve svůj prospěch! Střelu Juuse Välimäkiho tečoval před bránou do pravého horního růžku BYRON FROESE. Jeho první branka v letošní sezoně a také v dresu Plamenů! Asistence: Juuso Välimäki, Josh Leivo.

33:24
    Rasmus Andersson napřáhl ke střele od modré čáry a před bránou operoval ještě Matthew Tkachuk.

32:45
    Milan Lucic se zleva tlačil před bránu a Connor Hellebuyck se musel mít na pozoru.

32:19
    Flames podruhé v krátkém sledu odehráli kotouč na zakázané uvolnění.

31:45
    Střelecký pokus Joshe Morrisseyho od modré čáry neprošel. Domácí obrana zablokovala nahození jmenovaného hráče.

31:06
    Střely na bránu → CGY: 14 vs. WPG: 17

30:51
    Mikael Backlund a Pierre-Luc Dubois se staví na vhazování po pravé ruce brankáře Winnipegu.

30:51
    Sean Monahan se svou střelou z levé strany neuspěl. Na řadu přichází reklamní přestávka.

29:40
    Jacob Markström zasáhl svou vyrážečkou proti střeleckému pokusu Dylana DeMela od modré čáry.

28:55
    Přečíslení Winnipegu dva na jednoho řešil Nikolaj Ehlers střelou z pravé strany. Jacob Markström podržel své mužstvo.

28:26
    Tryskáči se usadili v útočném pásmu. Hodně aktivní byl především Logan Stanley.

27:13
    Po reklamní přestávce se vhazuje ve středním pásmu mezi Seanem Monahanem a Paulem Stastnym.

27:13
    Před námi je první reklamní přestávka ve druhé periodě.

26:06
    Nathan Beaulieu zkusil své štěstí nahozením od modré čáry. Jacob Markström zasáhl svým pravým betonem.
    25:31 Andrew MANGIAPANE - 1:1

25:31
    ANDREW MANGIAPANE se před bránou dostal k odraženému kotouči a bekhendem skóroval. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Gólovou situaci odstartoval velmi dobrý forčekink Milana Lucice. Asistence: Mikael Backlund, Milan Lucic.

25:06
    Střely na bránu → CGY: 11 vs. WPG: 13

24:34
    Jacob Markström kontroloval svou hokejkou nahození jednoho ze soupeřů od pravého mantinelu.

23:55
    Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se tak dostává před Connora Hellebuycka.
    23:33 Nikolaj EHLERS - 0:1

23:33
    Winnipeg otevírá skóre dnešního utkání přesilovkovým gólem! NIKOLAJ EHLERS zamířil z levého kruhu pro vhazování krásně do pravého horního růžku. Jeho sedmá branka v letošní sezoně! Asistence: Neal Pionk, Andrew Copp.
    22:23 Parádní zákrok Jacoba Markströma v oslabení.

22:23
    Jacob Markström se blýskl pravým betonem proti velké šanci Marka Scheifeleho, jenž pálil z levého kruhu pro vhazování do odkryté klece.

21:47
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sean Monahan – 2 min., hákování).

21:18
    Connor Hellebuyck si ponechal touš ve svém držení. Následuje vhazování po levé ruce hostujícího gólmana.

20:54
    Neal Pionk vyčkává s kotoučem za vlastní bránou, neboť Winnipeg dostřídává své hráče.

20:10
    Druhou periodu odstartovalo postavení mimo hru v podání calgarského mančaftu.

20:01

Nejpilnějším střelcem v první třetině dnešního utkání byl Josh Morrissey se třemi střelami na bránu.

20:00

19:58
    V posledních vteřinách ještě útočil Johnny Gaudreau... Úvodní dvacetiminutovka nám žádnou trefu nepřinese.

19:25
    Nikita Nestěrov už hrál touš ve středním pásmu. Flames bylo odpískáno postavení mimo hru.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:53
    Noah Hanifin se svou střelou neuspěl. K dorážce se však dostal ještě Mikael Backlund.

17:34
    Connor Hellebuyck neměl problém s nahozením Eliase Lindholma od modré čáry. Předtím se dostával do šance Sam Bennett.

16:41
    Paul Stastny vyhrál vhazování v útočném pásmu na Joshe Morrisseyho, jenž okamžitě zaměstnal švédského brankáře ve službách calgarského týmu.

16:38
    Jacob Markström měl připravenou svou lapačku proti střeleckému pokusu Adama Lowryho z levého kruhu.

16:16
    Střely na bránu → CGY: 8 vs. WPG: 8

15:48
    Mikael Backlund zkusil své štěstí z levé strany, ovšem minul tři tyče.

15:20
    Nepřesná rozehrávka Plamenů končí icingem.

14:05
    Pokračujeme. Vhazovalo se ve středním pásmu mezi hole Byrona Froese a Paula Stastnyho.

14:02
    Útočnou snahu domácího mančaftu zastavili čároví sudí kvůli ofsajdu. Před námi je další reklamní přestávka.

13:23
    Andrew Copp vybídl ke střele Neala Pionka. Jacob Markström vykopl pokus soupeře svým levým betonem.

12:36
    Střely na bránu → CGY: 7 vs. WPG: 6

12:29
    Sean Monahan a Adam Lowry v souboji na vhazování po levé ruce maskovaného muže Tryskáčů.

12:29
    Connor Hellebuyck přerušil hru po útočné akci Johnnyho Gaudreaua se Samem Bennettem. Reklamní přestávka...

11:22
    Matthew Tkachuk útočil po levé straně, ovšem pro Connora Hellebuycka z toho nebylo žádné nebezpečí.

10:18
    Nahození Masona Appletona od pravého mantinelu skončilo v náručí calgarského maskovaného muže, jenž však odmítl přerušení hry.

09:31
    Tým Calgary Flames hraje v plném počtu.

08:15
    Mark Giordano padl do prudkého střeleckého pokusu Kylea Connora z pravého kruhu. Kotouč skončil v ochranné síti.

07:58
    Christopher Tanev zablokoval pokus Marka Scheifeleho z levého kruhu pro vhazování. O chvíli později pálil od modré Josh Morrissey.

07:31
    Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovou hru také na straně Winnipegu.

07:31
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Byron Froese – 2 min., podrážení).

07:06
    Střely na bránu → CGY: 4 vs. WPG: 4

06:53
    Tým Winnipeg Jets hraje v plném počtu.

05:39
    Matthew Tkachuk zkusil své štěstí zakončením s hokejkou mezi nohama, avšak nepřišel si na gólmana Tryskáčů.

04:53
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Derek Forbort – 2 min., sekání).

03:58
    Velmi dobrá individuální akce Mikaela Backlunda, jenž se prokličkoval do útočného pásma a vyzkoušel pozornost Connora Hellebuycka.

03:28
    Jacob Markström řešil svou vyrážečkou střelecký pokus Nikolaje Ehlerse z pravého kruhu.

02:54
    Touš byl sražen do ochranné sítě za Jacobem Markströmem. Následuje vhazování po levé ruce calgarského brankáře.

02:04
    Connor Hellebuyck schoval touš pod svou lapačku. Hra je poprvé přerušena.

01:48
    Na opačné straně kluziště střílel Blake Wheeler pouze do spoluhráče Kristiana Vesalainena clonícího před bránou.

01:04
    Calgary se na chvíli usadilo v útočném pásmu, ovšem Connor Hellebuyck zůstal bez práce.

00:38
    Rasmus Andersson s kotoučem ve vlastním pásmu, obě mužstva poprvé střídají.

00:03
    Elias Lindholm uspěl na úvodní vhazování proti Andrewu Coppovi.

00:01

Zahajovací formace

CGY: Giordano, Andersson – Tkachuk, Lindholm, Dubé

WPG: Hellebuyck – Beaulieu, Morrissey – Copp, Scheifele, Ehlers

Kdo se dnes postaví do brankoviště?
    (Pozn.: Statistické údaje jsou z probíhajícího ročníku.)

Jacob Markström – Calgary Flames – SWE
    → bilance 5-3-1, průměr 2.55, úspěšnost 91.4%, SO 2

Connor Hellebuyck – Winnipeg Jets, USA
    → bilance 5-2-1, průměr 2.48, úspěšnost 91.3%, SO 0

Calgary Flames: Markström (Rittich) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, N. Nestěrov – M. Tkachuk, E. Lindholm, Dubé – J. Gaudreau, Monahan (A), S. Bennett – Lucic, Backlund (A), Mangiapane – Nordström, Froese, Leivo.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Beaulieu, Morrissey (A), Forbort, Pionk, Stanley, DeMelo – Ehlers, Scheifele (A), Copp – Vesalainen, Stastny, Wheeler (C) – Connor, Dubois, Lewis – Perreault, Lowry, Appleton.

Rozhodčí: Schlenker, Pollock – Brisebois, Nansen.

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

David Rittich v Calgary neudržel slibně rozjetou pozici. Mužstvo z Alberty před zahájením současného ročníku přivedlo do modrého půlkruhu Jacoba Markströma, jenž se stal novou brankářskou jedničkou Plamenů.

David Rittich – Calgary Flames – brankář
    → bilance 0-2-0, průměr 3.56, úspěšnost 85.7%, SO 0

Dominik Simon – Calgary Flames – střední útočník
    → 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, ø čas na ledě 10:22

VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

Tento duel bude už pátým vzájemným v letošním ročníku a kromě toho půjde o čtvrté utkání v posledních devíti dnech mezi dnešními soupeři. Obě mužstva však nastoupí k prvnímu měření sil v calgarském domácím stánku. Lépe si zatím počínal Winnipeg se třemi výhrami na svém kontě.

PŘÍBĚH DNEŠNÍHO UTKÁNÍ

Tryskáči na calgarském ledě zaútočí na třetí úspěch v řadě za sebou proti Plamenům. Domácí Flames si v rámci sobotního programu střihli duel s edmontonskými Olejáři, ve kterém svého velkého rivala zdolali poměrem 6:4.

Mark Scheifele – Winnipeg Jets – střední útočník
    → hokejista zapsal čtyři kanadské body v posledních třech zápasech (2+2)

VÍTEJTE PŘI SLEDOVÁNÍ ON-LINE PŘENOSU!

Nejslavnější hokejová liga světa v noci na středu pokračuje celkem osmi utkáními. Zde proběhne on-line přenos ze souboje mezi dvěma týmy, které jsou v letošním zkráceném ročníku součástí 'Scotia' Severní divize. Příjemnou zábavu!

Calgary Flames vs. Winnipeg Jets
    → 10. 02. 2021, 04:00 SEČ • Scotiabank Saddledome, Calgary, AB

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 26. Mangiapane (Backlund, Lucic), 34. Froese (Välimäki, Leivo), 59. E. Lindholm (R. Andersson, M. Tkachuk) – 24. Ehlers (Pionk, Copp), 36. Ehlers (Scheifele, Copp)

Rozhodčí: Schlenker, Pollock – Brisebois, Nansen