Swansea – Manchester City 1:3 (kon.) | Leicester – Brighton 1:0 (kon.) | Sheffield Utd. – Bristol 1:0 (kon.)
Everton – Tottenham 5:4 (po pr.)
Leicester City
1:0 (0:0)
Brighton & Hove Albion
Středa 10.02.2021, 20:30 • King Power Stadium, Leicester • FA Cup • Osmifinále

83 minut dnešního večera byli brankáři bez práce. Leicester hrál doslova tužku, neměl ani náznak šance, zato hosté občas zahrozili, ale jejich hra byla jen o stupínek méně špatná. Nudu k uzívání prořízly až krátce po sobě neuznané góly na každé straně. Když už zápas směřoval do prodloužení, udeřili 15 vteřin před vypršením nastaveného času domácí po bleskově rozehraném rohu. Brighton dodržel normu gólu – jedináčka z posledních sedmi soutěžních zápasů, v tomto případě však fanoušky defenzivní kopané nepotěšil, protože taková nesoustředěnost při standardce soupeře v 94. minutě se hned tak nevidí ani na mnohem nižších úrovních.
    Leicester slaví postup do čtvrtfinále, Brighton se může soustředit už jen na boj o záchranu v lize. (22:28:16)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 8:7.

90+4
    90+4. Kelechi IHEANACHO - 1:0

90+4
    Leicester právě vstřelil branku!
    Trestuhodně nekoncentrovanou obranu vyhlášených defenzivních odborníků také ztrestal KELECHI IHEANACHO. Po překvapivě rychlé rozehrávce rohu mu na hlavu odcentroval Youri Tielemans a nigerijský náhradník hlavičkoval z pěti metrů naprosto nikým nehlídán do sítě.

90+3
    Po Tielemansově průniku a sraženém centru od koncové lajny dostává Leicester zřejmě poslední příležitost rozhodnout zápas ještě před prodloužením rohovým kopem.

90+2
    Tielemans opřel přímý kop z 25 metrů pouze do brightonské zdi.

90+1
    Žlutou kartu dostává Yves Bissouma (Brighton & Hove Albion).

90
    Nastavené 4 minuty nás dělí od 30 minut prodloužení.

89
    Domácí zkusili překvapit soupeře rychlou rozehrávkou přímého kopu do šestnáctky na Iheanacha, který se nakonec k míči přece jen nedostal. Obrana žlutých zareagovala včas.

88
    Brighton znovu snadno ubránil neškodný roh a do kontru vyrazil Zeqiri, který v souboji tělo na tělo s Daley-Campbellem nevybojoval ani penaltu, ani roh. Kope se od leicesterské brány.
    87. Ünder z úhlu nastřelil po Maddisonově patičce jen brankáře Waltona

87
    Napravo dostal spoustu prostoru Ünder, krásnou patičkou mu narazil do šance střídající Maddison a turecký útočník z úhlu nastřelil jen brankáře Waltona.

84
    Hurá, jeden z brankářů dnes konečně dostal práci. Danny Ward musel na zem, aby chytil nepříliš prudkou křížnou střelu Zeqiriho z levého křídla.

82
    Ale výsledkem standardky je jen odkop od brány.

81
    MacAllister a Moder sevřeli do kleští domácího Maddisona, je to trestný kop pro anglického mistra z roku 2016.

79
    Dvě změny v sestavě Brighton & Hove Albion: ze hřiště odcházejí Lallana a Alzate, které nahradili Bissouma a MacAllister.