Chabarovsk – Jekatěrinburg 2:1 (po pr.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 2:1 (po pr.) | Barys – Omsk 3:2 (po pr.)
Kunlun – Soči 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | Čerepovec – Jaroslavl 2:3 (kon.)
Minsk – Dynamo Moskva 4:6 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 3:1 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 3:1 (kon.)

Marek Langhamer (CHA) 37 zásahů, 1 OG, úspěšnost 97,37%

Jakub Kovář (JEK) 38 zásahů, 2 OG, úspěšnost 95% (12:22:02)

Statistiky utkání:

Střely na branku – 40:38.
    Zblokované střely – 7:19.
    Vyloučení – 5:3.
    Využití přesilovek 0/3 – 1/5.
    Vhazování – 27:31.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Chabarovsku, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1 po prodloužení. Amuru se povedlo srovnat krok hned v úvodu třetí třetiny, přičemž se o vyrovnávací branku postaral Rasskazov. Další branky jsme se již nedočkali, proto jsme museli do prodloužení. V něm měl navrch Chabarovsk, kterému se nakonec povedlo získat druhý plusový bod, neboť tento zápas dokázal rozhodnout Michal Jordán.

63:18 Michal JORDÁN - 2:1

63:18
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Tak přeci jenom se domácí celek může radovat! MICHAL JORDÁN nejprve skvělým obranným zákrokem překazil akci soupeře, načež se sám vydal do protiútoku. Při něm dostal nahrávku do předbrankového prostoru, kde se mu povedlo vyzrát na brankáře Kováře, který byl pořádně dezorientovaný.
    Asistence: Denis Golubev.

63:12
    Domácí se poté dostali do přečíslení, které na sebe zkoušel vzít Rasskazov. Ten ovšem nezakončil, navíc mu nevyšla ani nahrávka do tandemu na kolegu.

62:37
    Hynek Zohorna se v krátkém časovém sledu dostal k dalšímu zakončení, to tentokráte neputovalo mezi tři tyče.

62:01
    Až nyní se dostal za záda obránců Hynek Zohorna, který se natlačil před brankáře, avšak forhendové zakončení nakonec poslal vedle branky.

61:15
    Golyšev odpálil kotouč na druhou stranu, kde se nenacházel nikdo ze spoluhráčů. Prodloužení zatím nic nepřineslo, na první šanci tak stále čekáme.

60:47
    Do akce musel Kovář, který se k puku dostal před dojíždějícím protihráčem. Na druhé straně jsme sledovali ofsajd, ve kterém se nacházel Macek.

60:10
    Právě nám odstartovalo prodloužení, jehož vhazování vyznělo lépe pro Jekatěrinburg, který se s pukem dostal směrem za vlastní branku.

60:01

Řádná hrací doba o utkání nerozhodla, na řadu tak přijde prodloužení.

60:00

59:14
    Ono to skutečně vypadá, že utkání půjde do prodloužení. Ani jeden z celků se nemůže dostat do šance, zřejmě už jen čekáme na prodloužení.

59:00
    Minuta do konce třetiny.

58:02
    Pouze do brusle protihráče nyní zakončoval Bočarov, Langhamer tak nemusel zasahovat. Jekatěrinburg to poté zkoušel od modré čáry, rovněž bez úspěchu.

57:14
    Jekatěrinburg poté nahazoval zpět za branku soupeře, kde se pokoušel vybojovat kotouč zpět Trjamkin. Nakonec se mu to povedlo a domácí se musí bránit.

David Suchý

Branky a nahrávky: 42. Rasskazov, 64. Jordán (Golubev) – 28. Bělousov (Ch. Genoway, Jakub Kovář)

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – S. Těreščenko, Korjagin, V. Vasiljev, Jordán (C), Turbin (A), Kamalov, Zimin – Michasjonok, Rasskazov, Zaseda – V. Butuzov, Pjanov (A), Lugin – Polunin, Golubev, H. Zohorna – Archipov, A. Kuzněcov, Gizdatullin.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (C), Mamkin, Ch. Genoway, Holzer, Arzamascev, D. Zajcev – Macek, Holland (A), Bělousov – Golyšev (A), Žukenov, Makejev – Bočarov, P. Kulikov, Chripunov – Obidin, Protapovič, Nazarov – Zacharov.

Rozhodčí: Bondar, Ščenjov – Sysujev, Stroganov