Chabarovsk – Nižněkamsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 3:2 (kon.) | Čerepovec – Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Riga 5:1 (kon.)
N.Novgorod – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:3 (0:3 po s.n.)
Petrohrad – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 1:2 (0:3 po s.n.)
Severstal Čerepovec
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Red Star Kunlun
Čtvrtek 18.02.2021, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Severstal Čerepovec a Red Star Kunlun.

Red Star Kunlun odehrál 55 zápasů s bilancí 11-2-8-34 a získal 34 bodů. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. Jokerit Helsinky porazil 5:4 v prodloužení a Soči 4:2. Tým nestačil na Spartak Moskvu 3:5, Helsinky 1:2 a Viťaz 4:5. Kunlun je v tabulce Východní konference na předposlední dvanácté pozici.

Severstal Čerepovec odehrál 56 zápasů s bilancí 21-8-4-23 a získal 62 bodů. V tabulce Západní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tří. Poradil si s Jaroslavlí 4:2,Spartakem Moskvou 5:2 a Helsinkami 2:1 v prodloužení. Tým nestačil na Dynamo Moskvu 2:5 a na Jaroslavl 2:3.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 5. ledna a Čerepovec vyhrál 4:2.

Česká stopa v zápase
    Jindřich Abdul (SEV) 10 zápasů, 2+1; 3 body
    Andrej Šustr (KUN) 36 zápasů; 0+4, 4 body
    Vojtěch Mozík (KUN) 19 zápasů; 4+5; 9 bodů

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, M. Chabarov, Kudako, Makejev, Lalonde, Adamčuk, Rogov – J. Morozov, Berglund, Liška – Petunin, Kodola, Vovčenko – Geraskin, Jo. Nättinen, Kapustin – Dumbadze, Vicharev, A. Alexejev – Kazakov.

Red Star Kunlun: Šikin (J. Smith) – Baldajev, Sproul, Pedan, Mozík, Šustr, Fram, Starikov – Šaškov, Shinkaruk, Leščenko – Lockhart, S. Foo, Wong – Werek, Toropčenko, Collins – Bakanov, Nikolišin, Wellman – Monachov.

Rozhodčí: Ansons, Odins – Nikolajev, Ponamarenko.

00:01

00:01
    Utkání začalo, domácí hrají v černém, hosté v bílém.

00:30
    Ethan Werek (Kunlun) se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus končí vedle branky. Následně domácí brankář přikryl kotouč, bude se vhazovat.

02:10
    Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) rozehrával za svou brankou, k puku se dostali hosté, kteří se usadili v útočném pásmu. Sergej Monachov (Kunlun) to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

02:50
    Makar Chabarov (Čerepovec) to vzal na sebe, jeho tvrdá rána od modré čáry končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

03:55
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:12
    Buly před brankou Čerepovce, ale domácí celek se v pohodě ubránil.

05:16
    Na nějakou výraznější šanci čekáme, Ivan Rogov (Čerepovec) rozehrával od své branky, následně se ale domácí dopustili zakázané uvolnění.

06:06
    Severstal se dostal do útočné třetiny, následně ale domácí o puk za brankou přišli.

06:24
    Denis Vicharev (Čerepovec) rozehrával od své branky, následně jeho spoluhráči o kotouč přišli. Obrana Red Star si dokázala poradit poměrně snadno.

06:39
    Ivan Nikolišin (Kunlun) se dostal k zakončení. Jeho střelu kryje Vladislav Podjapolskij. Komerční přestávka.

07:40
    Kunlun se po komerční přestávce dostal rychle do útočného pásma, ale nedokázal nic vymyslet.

08:04
    Igor Geraskin (Čerepovec) pálil ze zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus kryje připravený Dmitrij Šikin. Rozehrávat nechtěl, a tak bude buly před brankou Red Staru.

08:29
    Hosté se usadili v útočném pásmu, následovala rána od modré čáry, ale domácí brankář byl připravený. Viktor Baldajev (Kunlun) pálil ze střední vzdálenosti.

09:47
    Dostáváme se do poloviny hry v první třetině, sledujeme zatím rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí.

11:09
    Hra je přerušena, komerční přestávka.

12:00
    Obrázek hry je poslední minuty stejný. Domácí celek se brání aktivní hře soupeře, Ethan Werek (Kunlun) to vzal na sebe, ale minul branku.

13:20
    Vadim Kudako (Čerepovec) kombinoval v útočném pásmu, ale nedokál nic vymyslet.

13:23

13:50
    Jako první si přesilovku tedy zahraje domácí celek, který ovšem vinou špatné přihrávky na modrou přišel o pásmo.

14:40
    Casey Wellman (Kunlun) vybojoval kotouč, ale nedokázal nic vymyslet.

15:17
    David Dumbadze (Čerepovec) pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář Kunlunu. Vhazovat se tak bude před brankou Red Star.

15:23

16:18
    Domácí celek mířil na brankáře v situaci dva na jednoho, ale obrana si dokázala poradit.

16:50
    Čerepovec se propracoval do útočného pásma, po rychlé kombinaci se pokoušel o střelu Adam Liška. Jeho rána byla zblokovaná.

16:50
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Shawn Lalonde – 2 min., podrážení).

17:30
    Ryan Sproul (Kunlun) pálil od modré čáry, branku ovšem trefit nedokázal.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:35
    Hunter Shinkaruk (Kunlun) to vzal na sebe. Jeho tvrdou ránu z kruhu ukryl brankář do výstroje. Buly před brankou Čerepovce.

18:50

19:29
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí celek se v závěru první třetiny dostává do vedení. Po pěkné akci Vovčenka dostal přihrávku a ránou z první uspěl na vzdálenější tyč VADIM KUDAKO. Asistence: Daniil Vovčenko.
    19:29 Vadim KUDAKO - 1:0

20:00

Domácí celek vede díky brance v závěru první třetiny po dvaceti minutách těsně 1:0.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje dál, hostující celek začal aktivně.

22:00
    Sledujeme rychlý hokej, který se odehrává zejména ve středním pásmu.

22:40
    Vladislav Kodola (Čerepovec) se dostal do zakončení, jeho ránu z bezprostřední blízkosti kryje brankář.

23:11
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Andrej Bakanov.

23:40
    Viktor Baldajev (Kunlun) se propracoval do útočného pásma, ale vypálit nedokázal. Následně nedokázal přesněji zamířit ani jeho kolega Alexej Toropčenko.

23:57
    Aktivně hraje domácí celek, nyní pálil Vladislav Kodola (Čerepovec) z bezprostřední blízkosti, ale minul branku.

24:20
    Přesilovku hrají domácí, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.

24:20
    Čerepovec kombinoval v útočném pásmu, Joonas Nättinen (Čerepovec) to zkoušel následně individuálně, ale nevypálil.

24:50
    Kirill Adamčuk (Čerepovec) se pokoušel dostat do útočného pásma, ale jeho pokus zastavila obrana soupeře. Moc daleko se domácí nedostali.

26:55
    Lev Starikov (Kunlun) zavezl kotouč do útočného pásma, ale nedokázal přesněji oslovit spoluhráče.

27:56
    Vojtěch Mozík (Kunlun) pálil od modré čáry, jeho střílenou přihrávku zkoušel před brankou tečovat spoluhráč, ale Vladislav Podjapolskij byl připravený a poradil si.

29:51
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ethan Werek – 2 min., podrážení).

30:50
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde dlouhou dobu kombinoval. Nakonec pálil jeden z hráčů jen do připraveného brankáře.

31:25
    Igor Geraskin (Čerepovec) tečoval před brankou střílenou přihrávku, ale neodkázal usměrnit kotouč mimo dosah brankáře.

32:16
    Domácí vedou o dva góly, tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje obranou neobsazený NIKITA MAKEJEV. Asistence: Igor Geraskin a Joonas Nättinen.
    32:16 Nikita MAKEJEV - 2:0

33:47
    Hostující celek sice dopravil kotouč za brankovou čáru, ale rozhodčí po poradě s kolegou u videa zjistili, že zakončení přecházelo nedovolené bránění brankáři, branka tedy neplatí.
    33:47 Neuznaný gól.

34:30
    Viktor Baldajev (Kunlun) čekal na dobrou přihrávku od spoluhráče, ale hosté nedokázali situaci dva na jednoho vyřešit přesnější přihrávkou.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, aktuálně vede domácí celek o dva góly.

36:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nikam nežene.

37:21
    Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) přerušuje hru, Vjačeslav Leščenko (Kunlun) se po důrazné akci dostal do zakončení, ale brankáře prostřelit nedokázal.

37:29
    Ivan Nikolišin (Kunlun) inkasoval hodně nepříjemný zásah spoluhráčovou střelou. V zápase bude podle všeho pokračovat.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:29
    Denis Vicharev (Čerepovec) mohl zakončovat sám, ale ještě se rozhodl pro přihrávku na spoluhráče.

38:50
    Rychle se do útočného pásma dostal Kunlun, ale vypálit nedokázal.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

40:00

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

42:00
    Dvě minuty třetí třetiny ukázaly, že budeme sledovat aktivní hru ze strany domácích, kteří vedou o dvě branky.

42:35
    Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Obrana Severstalu si dokázala poradit.
    43:37 Kirill ADAMČUK - 3:0

43:37
    Po tvrdé ráně od modré čáry se domácí dostávají do tříbrankového vedení a jsou blízko k výhře. Tvrdou ránou uspěl KIRILL ADAMČUK. Asistence: Daniil Vovčenko a Alexandr Petunin.

45:00
    Ofsajd nyní zastavil akci domácích. Buly ve středním pásmu.

45:50
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Vojtěch Mozík – 2 min., podrážení).

46:19
    Čerepovec se nyní propracoval do útočného pásma, ale nedokázal nic vymyslet.

46:51
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Hostující celek se prosazuje a snižuje na rozdíl dvou branek. Dorážku vlastní střely proměnil TYLER WONG. Asistence: Viktor Baldajev.
    46:51 Tyler WONG - 3:1

48:15
    Dmitrij Šikin (Kunlun) kryje kotouč po střele soupeře, domácí vybojovali buly v útočném pásmu.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Red Star se dokázal prosadit, a tak snížil. Domácí musí znovu zlepšit hru.

50:30
    Tvrdá rána jednoho z domácích beků od modré čáry, ale kotouč končí mimo branku.

51:40
    Hosté sice vybojovali buly v útočném pásmu, ale nedokázali si vypracovat výraznější šanci.

52:19
    Denis Vicharev (Čerepovec) hledal před brankou spoluhráče, ale nikdo z hráčů ve tmavém nedokázal vypálit.

53:13
    Komerční přestávka.

53:15
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Kirill Adamčuk – 2 min., sekání).

54:29
    Dlouhou dobu kombinovali hosté v útočném pásmu. Nakonec se dostali ke střele od modré čáry, ale brankář Vladislav Podjapolskij předvedl dobrý zákrok.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, Kunlun na nějakou výraznější šanci čeká.

56:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek má převahu, hraje aktivně a hlavně drží dvoubrankové vedení.

56:50
    Daniil Vovčenko (Čerepovec) se dostal do brejku, ale nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře.

57:01
    Kunlun vystřídal a rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, nahodil puk na branku a po střele Wereka přerušil Vladislav Podjapolskij hru.

57:12
    Oddechový čas pro hosty.

57:12
    Dmitrij Šikin (Kunlun) míří na střídačku, hosté hrají v šesti.

57:36
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Liška – 2 min., hákování).

58:00
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, dvě rány od modré čáry končí vedle branky.

58:15
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, ale kotouč do branky nemířil.

58:35
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, Ryan Sproul (Kunlun) se rychle vracel.

58:50
    Další dvě střely mířily mimo.

59:36

59:46
    Zakázané uvolnění Čerepovce, buly před jeho brankou.

59:46
    Oddechový čas pro domácí.

Domácí celek vyhrává tento zápas 3:1 a získává body do tabulky. Domácí hráči si vypracovali tříbrankové vedení, hosté ve třetí třetině snížili, ale výrazněji zdramatizovat utkání nedokázali.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. Kudako (Vovčenko), 33. Makejev (Geraskin, Jo. Nättinen), 44. Adamčuk (Vovčenko, Petunin) – 47. Wong (Baldajev)

Rozhodčí: Ansons, Odins – Nikolajev, Ponamarenko