Zlín – Motor ČB 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 1:4 (kon.) | Liberec – Třinec 0:4 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 5:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 0:1 (kon.) | Pardubice – Litvínov 1:3 (kon.)
Olomouc – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 21.02.2021, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 47. kolo

Sedmačtyřicáté kolo je tady v Ostravar aréně už minulostí, tři body zaslouženě získávají do tabulky domácí Vítkovice. Pro ty se vše podstatné událo už v první třetině, ve které si vytvořily tříbrankový náskok a do další části tak vstupovali klidněji. Karlovarští sice ve druhé třetině skórovali v oslabení díky Černochovi, ale tříbrankové vedení vrátil vítkovický svým sólem Lakatoš. Ve třetí třetině hosté bojovali, ale domácí gólem Krenželoka zvýšili na 5:1 a vyhnali Habala z branky. Po necelých dvou minutách snižoval z přesilovky znovu Černoch, ale to bylo pro dnešek vše. Svoboda se svými spoluhráči zamkli vítkovickou branku a nenechali si tři body utéct.
    Z Ostravy je to tedy vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit znovu na počtenou. (18:22:42)

Střely na branku:
    1/3 – 17:6
    2/3 – 10:14
    3/3 – 4:8

Celkem – 31:28

59:58
    Weinhold už nebude mít dost času rozehrát.

59:50
    Karlovarští rozehrávají od své branky.

59:27
    Hra na opačné straně, Svoboda byl ve střehu, ale nakonec zasahovat nemusel.

58:55
    Vítkovičtí se přece jen dostali k puku a ostřelují hostujícího gólmana. Ten zatím zdatně odolává.

58:01
    Energie má kotouč pod kontrolou, domácí jej nedokáží dostat pod kontrolu.

57:29
    Z protiútoku zahrozil Flick, ale Hamrla se vrhnul po kotouči. Následuje komerční přestávka.

57:12
    Karlovarští znovu okupují prostor útočného pásma.

56:40
    Od modré to zkusil Zábranský, puk byl tečovaný vysoko do vzduchu, ale do branky nakonec nezapadl.

56:11
    Energie i nadále bojuje v útočném pásmu.

55:40
    Skákavý puk mířil na domácí branku, ale Svoboda si poradil a rychle rozehrává.

55:02
    Flek se rozjíždí do útoku, ale je osamocen.

54:35
    Hraje se na opačné straně, ke kruhu si sjel Černý, ale nastřelil zadní mantinel.

54:05
    Hosté se zdrželi v pásmu, ale příliš nestříleli, kotouč mají na svých hokejkách domácí.

53:35
    Energie odpaluje puk na zakázané uvolnění.

53:00
    K puku se na modré dostal Koblasa a přesunuje hru k domácí kleci.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 7. L. Krenželok (Lakatoš, Hruška), 14. Hruška (Lakatoš, Gewiese), 18. Svačina (TS), 36. Lakatoš (Hruška), 50. L. Krenželok (Lakatoš, Hruška) – 34. Černoch (Kohout, Plutnar), 52. Černoch (Šenkeřík, T. Mikúš)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Dej, Stach, Schleiss.
    HC Energie Karlovy Vary: Habal (50. Hamrla) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – T. Mikúš, Vildumetz, Flek – Hladonik, Kulich, Osmík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A).

Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Rožánek