Barys – Novosibirsk 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Soči 4:3 (1:0 po s.n.)
konec
Barys Nur-Sultan
1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 21.02.2021, 12:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (14:17:28)
   
  Česká a slovenská stopa
  Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský zástupce.
   
  Střely na branku: 29 – 33 (8:11, 8:15, 13:7).
   
  Nur-Sultan si zkomplikoval situaci v boji o šesté místo Východní konference. Devátý Novosibirsk rozhodl v prostřední dvacetiminutovce, kdy dvakrát skóroval Vladislav Ušenin a v jednom případě také Sajustov. Po střídání domácích gólmanů už byl Barys mnohem aktivnější, ale Li s Romancevem přesto zvýšili náskok Sibiru už na 5:0. V závěru hosté ještě více polevili a nedopřáli Krasotkinovi čisté konto. Tři a půl minuty před koncem dal jediný domácí gól Michajlis.
   
  Konec zápasu.
   
  59:40
  Varoneho přihrávka prošla přes šířku kluziště do pravého kruhu. Asetov při střele zlomil hokejku a ve zbývajícím čase se už nic nestane.
   
  59:00
  Poslední minuta třetí třetiny.
   
  58:50
  Lintuniemi nahodil od modré a doufal v nějakou teč, která by překonala Krasotkina. Ten znovu neměl dobrý výhled, ale tentokrát žádný problém neřešil.
   
  58:14
  Hned po buly domácí pětka ztratila postavení v útočného pásmu. Do něj se logicky chtěla rychle vrátit, ale proti byl ofsajd.
   
  57:57
  Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Dmitrij Sajustov – 2 min., hákování).
   
  57:40
  Sympatická snaha Barysu o zkorigování manka si zaslouží pochvalu. Další gól budou domácí moci přidat v opětovně signalizované přesilovce.
   
  57:04
  Kotouč vypadl z ledové plochy a hra musela být přerušena. Ani Michajlisův gól na poklidném závěru nic nezmění.
  56:24 Nikita MICHAJLIS - 1:5
   
  56:24
  Barys právě vstřelil branku!
  V přesilovce se kazašské mužstvo dočkalo alespoň čestného úspěchu! Do listiny střelců se zapsal NIKITA MICHAJLIS, který si vyměnil puk s Lintuniemim a z pravého kruhu zavěsil k bližší tyči. Krasotkin toho asi moc neviděl a přišel o čisté konto. Asistence: Alex Lintuniemi.
   
  55:49
  Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., vysoká hůl).
  55:07 Danil ROMANCEV - 0:5
   
  55:07
  Sibir právě vstřelil branku!
  Další nejistý zákrok Karatajeva pomohl Sibiru vstřelit pátý gól! DANIL ROMANCEV byl ve správný čas na správném místě a po Gurkinově nahození z levého mantinelu dorazil puk do domácí sítě. Asistence: Jefim Gurkin, Konstantin Alexejev.
   
  54:57
  Danil Romancev v přečíslení dvou na jednoho připravil loženku pro Milovzorova, ale ten velkou šanci zahodil střelou mimo tři tyče.
   
  54:15
  Alexandr Šarov na ose hřiště zakřižoval Nikitu Michajlise, který už si pomalu chystal kotouč na střelu.

  Michal Břuchanský

  Branky a nahrávky: 57. Michajlis (Lintuniemi) – 24. Vl. Ušenin (Vj. Ušenin), 31. Vl. Ušenin (Šaškov), 33. Sajustov (Ovčinnikov, Setdikov), 52. O. Li, 56. Romancev (Gurkin, K. Alexejev)


  Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (33. Karatajev) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Lintuniemi, Samat Danijar, Heatherington – Videll (A), Varone, Paňukov – Michajlis, Valk, Lilja – Asetov, Gurkov, R. Starčenko (A) – Ševčenko, Sagadějev, Akolzin – Musorov.
  HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – Achijarov, Jokipakka, K. Alexejev, Gurkin, Timašov, Ilja Morozov, Chochlov – O. Li, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov (C), Romancev, N. Korotkov – Šaškov (A), Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Setdikov, Sajustov (A), Dubakin – Ovčinnikov.

  Rozhodčí: Bukin, Gamalej – Golovljov, Savenkov