Humenné – Vlci Žilina 4:5 (kon.) | Trnava – Dubnica 3:4 (kon.) | Topoľčany – Skalica 2:3 (kon.)
Martin – Spišská N. Ves 2:0 (kon.) | Pov. Bystrica – Levice 3:1 (kon.)
konec
HK Martin
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Neděle 21.02.2021, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 32. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vyjadrenia po zápase:

  Miroslav Mosnár (tréner HK Spišská Nová Ves): "Prvý gól sme inkasovali po chybe na obrannej modrej čiare, čo naštrbilo sebavedomie mužstva. Ďalší gól padol v hre v oslabení o dvoch hráčov. Celkom dobre sme v ňom bránili, v jeho závere však súper dokázal streliť gól. Aj za stavu 2:0 sme boli stále v hre. Neboli sme natoľko efektívni ako domáci hráči, práve toto dnes rozhodlo. Nestrelili sme gól, nastrelili sme žŕdku. Podľa nášho hráča sme dokonca v zápase strelili gól, ktorý ale nebol zaznamenaný. Na toto sa nemôžeme vyhovárať, nedali sme gól, ktorý by sa bol počítal. Play-off nám už neujde. Dôležité bude prejsť prvým kolom, potom sa uvidí, čo ďalej. Tabuľka ešte nie je konečná, všetkých nás čakajú ešte minimálne štyri stretnutia a všetko je otvorené. Martin, Topoľčany, Dubnica – to sú všetko naši súperi v týchto dňoch. Program určite náročný, keďže sú to kvalitné tímy. Myslím, že i my máme svoju kvalitu a vieme odohrať dobré zápasy. Sústredíme sa na každý jeden najbližší zápas, v ktorom chceme zvíťaziť. Najbližšie už na ten v stredu proti Topoľčanom."

  Miroslav Chudý (tréner HK Martin): "Vedeli sme, že nás čaká dôležité stretnutie, najmä z pohľadu oboch tímov v tabuľke. Bol to priamy súboj o druhé miesto, v ktorom sme potrebovali zvíťaziť. Chalani túto úlohu zvládli veľmi dobre. Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá, tlačili sme sa dopredu. Strelili sme síce len jeden gól, bolo to ale v poriadku. Stretnutie sa rozhodlo počas presilovej hry o dvoch hráčov v druhej tretine. Od tejto chvíle sme takticky veľmi dobre pôsobili. Takto si predstavujem našu hru, najmä z pohľadu systému. Hrali sme tak, ako sme potrebovali. V zápase nechýbalo nasadenie, bojovnosť, súpera sme nepúšťali do príležitostí. Z pohľadu defenzívy takisto veľmi dobré stretnutie. Od brankára po hráča v útoku, z mojej strany vyjadrujem so všetkými spokojnosť. Proti kvalitnému súperovi sme si dnes víťazstvo zaslúžili. Predchádzajúce stretnutie na ľade Spišskej Novej Vsi som videl ešte len s tribúny, teraz som bol po prvýkrát osobne na výsledku zainteresovaný. Predchádzajúce duely preto nemôžem hodnotiť. Z môjho pohľadu je ale Spišská Nová Ves kvalitným mužstvom, ktoré sa takisto v posledných dňoch posilnilo a dnešný súboj bol prezentáciou hokejovo vyspelých tímov, čo bolo vidieť aj na ľade. Najbližšie cestujeme k lídrovi. Posledné vzájomné stretnutie bolo veľmi kvalitné. Dá sa povedať, že sme hokejovo nespravodlivo podľahli. Mali sme viac z hry, odklonilo sa ale od nás v závere šťastie. Ideme si však po víťazstvo. Uvidíme, čo prinesie samotný zápas. Je to aj skúška pred samotným play-off, zistíme ako na tom sme. Dúfam, že podáme výkon ako v posledných zápasoch a prinesieme aj body. Dnes sme hrali s maximálnym počtom cudzincov, keďže nám vypadol Rastislav Špirko. Okrem toho máme aj zraneného Tomu. Vydali sme sa cestou nasadenia cudzincov v útoku. Z tohto dôvodu nenastúpil preto Müller, ktorý bol pripravený do obrany. Viac sme sa sústredili na ofenzívu, keďže sme potrebovali strieľať góly. Vzadu by to mohlo byť v poriadku, nakoľko sa nám má po chorobe vrátiť Lavička. Bol by som rád, ak by boli všetci hráči na play-off v poriadku. Každé zranenie či choroba vyžadujú určitý čas, máme ešte dva týždne na to, aby sme sa dali do poriadku. Zranenia však môžu prísť aj počas nich."

  Lukáš Vartovník (útočník HK Spišská Nová Ves): "V Martine sa vždy veľmi ťažko hrá. Súper bol dnes vynikajúci, zápas bol na úrovni play-off. Málo chýb, veľa kontaktov a osobných súbojov. Tu sa ukázalo, že Martin vie potrestať chyby, ktoré sme urobili. Po úvodnej chybe sme často hrali v oslabení, Martin ako kvalitný tím využil presilovú hru o dvoch hráčov. Takisto sme mali presilové hry o jedného, či dvoch hráčov, nám to ale nevyšlo. Ak by sme mali o málo viac šťastia a strelili kontaktný gól, bol by to ešte zaujímavejší zápas. Síce nie pre divákov, keďže tu žiadni neboli, zápas nám ale ukázal aké bude túto sezónu play-off. Vždy, ak je akákoľvek šanca streliť kontaktný gól, musíme sa o to pokúšať. Dnes sme si mohli vyskúšať hru bez brankára, nepodarilo sa nám ale túto možnosť využiť. Vieme však, na čom musíme popracovať a kde sa musíme zlepšiť. Stretli sa dva kvalitné tímy a dúfame, že sa s Martinom v play-off stretneme pokiaľ možno, čo najneskôr, ideálne vo finále. Každé kolo play-off bude o niečom inom. Tu nemôžeme hovoriť o šťastí, keďže sa hrá na štyri víťazné zápasy. Rozhoduje, ktorý z tímov je lepšie fyzicky a psychicky pripravený. Kto urobí menej chýb, postúpi. Už teraz sa pripravujeme na najbližší zápas proti Topoľčanom. Dnes sme prehrali zápas, do konca základnej časti ale ešte zostávajú štyri. Urobíme všetko pre to, aby sme sa vrátili na druhú priečku tabuľky a do play-off postupovali z čo najvyššej možnej pozície."

  Filip Krasanovský (brankár HK Martin): "Čisté konto poteší každého, dnes to bol ale odpracovaný výkon od prvého po posledného hráča. Nula by neprišla, ak by mi v obrane nepomohli spoluhráči. Dnes to bol tímový výkon, dosiahnutá nula patrí všetkým, nie iba mne. Hralo sa o druhé miesto, keďže každý z tímov chce mať čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred play-off. Táto výhra nám preto veľmi pomôže, najmä pred najbližším zápasom so Žilinou. Ako tím si myslím, že môžeme uhrať dobrý výsledok i tu. Je pravda, že som dnes bojoval s bránkou. Keďže som silnejší, asi som sa viac do nej zaprel. Nebol v tom úmysel, chcel som vyplniť medzeru medzi žŕdkou, dvakrát ale bránka vypadla. Prvýkrát mi to rozhodcovia odpustili, druhýkrát už nie. Chápem ich rozhodnutie, nemalo by sa to stávať. Podľa mňa bránka nedržala správne, nič to už ale na výsledku nezmení. Dôležité sú tri body, čo bolo – to bolo. Do Žiliny je ešte ďaleko. Treba si oddýchnuť, potrénovať, uvidíme, kto pôjde v stredu do bránky. Nech chytá ten lepší. Prísť do Martina mi v tejto sezóne bolo jednoducho súdené, keďže som v tej uplynulej nedokončil svoju prácu. Osud mi to takto pripravil. Som rád, že tu môžem byť, aj keď sezóna bola spočiatku divoká. Našiel som poriadny tím s veľkými ambíciami. V uplynulej sezóne nás prerušila pandémia, v tejto chceme našu prácu dokončiť. S viacerými spoluhráčmi sa už poznáme, s Antonovom sme boli týždeň v Trnave v rámci try-outu, takže sa poznám už aj s novými posilami. Spoluhráči sú v pohode, kabína si sadla pričom krásne funguje." (23:31:27)
   
  Martin si udržal vedenie 2:0. Góly: 6. Murtazin (Cebák, Kukumberg), 24. Poliaček (Murček, Shepelev).
   
  Koniec zápasu.
   
  59:45
  Moučka prestrelil bránku. Vartovník vzápätí netrafil puk.
   
  59:30
  Oddychový čas hostí.
   
  59:20
  Melicherčík odchádza na striedačku. Hostia sa odhodlali k power-play.
   
  58:44
  Murček sa obetavo hodil do strely Piačku. Domáci si v závere chcú zachovať čisté konto.
   
  58:14
  Cebák nedokázal vyhodiť puk. Súboj v útočnom pásme hostí.
   
  57:46
  Paulíny z prvej. Netriafa priestor bránky.
   
  57:31
  Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Tentoraz vhadzovanie pred Melicherčíkom.
   
  56:46
  Murtazin v rohu klziska. Pichnarčík mu nedovolil prihrať.
   
  56:32
  Romaňákov pokus zblokovaný. Čížek okamžite vyhadzuje puk.
   
  55:58
  Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Hostia sa vracajú pred Krasanovského.
   
  55:22
  Vartovník z ľavej strany. Hostia robia všetko pre to, aby ešte zdramatizovali zápas.
   
  54:50
  Moučka sa dostal poľahky k puku. Domáci si pred vlastnou bránkou nerozumeli.
   
  54:20
  Shepelev hľadá vpredu spoluhráča. Prihrávka naslepo.
   
  53:40
  Antonov na Murtazina. Rýchla výmena strán.
   
  52:45
  Poliaček si nevšimol na ľavej strane voľného Fafráka. Zakončil sám.
   
  52:15
  Dírer na Dvořáka. Toho zastavil Romaňák.

  Daniel Modrovský

  Branky a nahrávky: 6. Murtazin (Cebák, Kukumberg), 24. Poliaček (Murček, Shepelev)


  HK Martin: Krasanovský (Bernát) – Shepelev, Čížek – Perrott, Cebák – Dvořák, Ligas – Pokrivčák – Fafrák, Murček, Poliaček – Antonov, Kukumberg, Murtazin – Paulíny, Barto, Themár – Jurášek, Babka, Dírer
  HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Chovan, Dow – Česánek, Ordzovenský – Romaňák, Hančák – Pichnarčík, Knižka – Džugan, Černý, Giľák – Rapáč, Tyczynski, Lahtinen – Vartovník, Moučka, Piačka – Olejník, Češík, Matej

  Rozhodčí: Valko, Krajčík – Knižka, Šotek, Beniač (inštruktor)