Spezia – Parma 2:2 (kon.) | Bologna – Lazio 2:0 (kon.) | Hellas Verona – Juventus 1:1 (kon.)
Spezia Calcio
2:2 (0:2)
Parma Calcio 1913
Sobota 27.02.2021, 15:00 • Stadio Alberto Picco • Italská Serie A • 24. kolo

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Parma si do druhého poločasu sice odnesla nadějné dvoubrankové vedení, avšak o něj nakonec přišla. Domácím se povedlo v úvodu poločasu snížit na rozdíl jediné branky, načež svou druhou dnešní trefu znovu obstaral Gyasi, který tak nakonec zařídil nerozhodný konec. Parma totiž absolutně nedokázala navázat na výkon z prvního poločasu, v tom druhém totiž tahala za kratší konec provazu, a nakonec bere pouze jeden bod.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:18. (16:56:30)

90+4

90+2
    Rozehrávku volného kopu si vzal na starost právě Kucka, který ho kop znamenitě. Zákrok zápasu ovšem vytasil Provedel, který podržel svůj celek.

90+1
    Kucka se nyní s míčem dostával k hranici pokutového území, kde nakonec narazil pouze do protihráče. Poté si Parma dokázala vybojovat standardní situaci.

90
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Gennaro Acampora (ASD Spezia Calcio 2008).

88
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Cristian Dell'Orco.

88
    Loktem si nyní pomohl domácí Nzola, který pochopitelně uviděl kartónek.

88
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě by to mohlo být hodně zajímavé. Zároveň musíme počítat s delším nastaveným časem.

86
    Snadná práce pro brankáře Provedela, kterému se poté povedlo rozehrát výhozem do strany na volného Vignaliho. Parma se v posledních minutách trápí.

85
    V krátkém časovém sledu tu je další žlutá karta, znovu pro hostující celek, tentokráte pro Gagliola.

84
    Žlutou kartu dostává Jasmin Kurtić (Parma Calcio 1913).

84
    Ismajli to zkoušel výpadem k hranici pokutového území, kde ovšem po souboji s protihráčem skončil na zemi. O faul se nejednalo, sudí nechává pokračovat.

83
    Do konce tohoto zápasu nám zbývá poslední desetiminutovka. Parma přišla o nadějné dvoubrankové vedení, v posledních minutách je ale o něco aktivnější.

82
    Do pokutového území si poté seběhl Busi, který se pokoušel o zakončení. Ven z branky se ovšem vydal také brankář Provedel, jenž šel do souboje podezřele.

81
    Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Sepe. Ten to pro změnu zkoušel vysokým odkopem na druhou stranu, kde si míč našel zadák Érlic.

80
    O rozehrávku se nyní pokoušel domácí Ismajli, který si naopak rozmyslel výpad směrem kupředu, místo kterého zpětnou nahrávkou oslovil brankáře Provedela.

David Suchý

Branky: 52. E. Gyasi (Maggiore), 72. E. Gyasi (D. Verde) – 17. Karamoh (Gagliolo), 25. Hernani (Brunetta)

Karty:   21. M. Ricci (SPZ), 88. N'Zola (SPZ), 90. Acampora (SPZ) – 9. Brunetta (PRM), 50. Hernani (PRM), 84. Kurtić (PRM), 85. Gagliolo (PRM)

Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:18.
    Spezia Calcio: Provedel – Vignali, Ismajli, Erlić, Bastoni (70. N'Zola) – Estevez (46. Acampora), M. Ricci (46. Sena), Maggiore (C) – E. Gyasi, Agudelo (88. Dell'Orco), Saponara (27. D. Verde).
    Náhradníci: Zoet – Acampora, Agoumé, Dell'Orco, Sena, Ferrer, Farias, D. Verde, Terzi, N'Zola, Chabot, Galabinov.

Parma Calcio 1913: Sepe – Conti, Osorio, Gagliolo, Gi. Pezzella – Kucka (C), Kurtić, Hernani (79. Valenti) – Karamoh (62. Grassi), Brunetta (56. Busi), Mihaila (79. Man).
    Náhradníci: Colombi – Alves, Cornelius, Busi, Valenti, Sohm, Man, Laurini, Grassi, Iacoponi, Cyprien, Dierckx.

Rozhodčí: Orsato – Baccini, Imperiale