West Brom – Everton 0:1 (kon.) | Fulham – Tottenham 0:1 (kon.) | Liverpool – Chelsea 0:1 (kon.)
Liverpool FC
0:1 (0:1)
Chelsea FC
Čtvrtek 04.03.2021, 21:15 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 29. kolo

Chelsea se dnešní výhrou posouvá na čtvrté místo, před pátým Evertonem disponuje náskokem jednoho bodu a šestý West Ham ztrácí dva, oba celky ale ještě mají jedno utkání k dobru. Liverpool ze sedmého místa ztrácí čtyři body, navíc těsně za sebou má Tottenham i Aston Villu.

Premier League pokračuje zase o víkendu, Liverpool v neděli hostí o záchranu bojující Fulham, Chelsea se v pondělí představí v dalším důležitém souboji o Ligu mistrů s Evertonem. (23:15:44)

Červené karty: 0 – 0

Liverpool je poprvé ve 129leté klubové historii popáté v řadě poražen v domácím ligovém zápase, Chelsea podlehl 0:1 brankou Masona Mounta ze 42. minuty a londýnský klub získává mimořádně důležité body v boji o Ligu mistrů.

V utkání jsme měli dva velmi kontroverzní momenty, velmi těsný ofsajd Tima Wernera při první brance zápasu v 24. minutě, která byla odvolána po zásahu videorozhodčího, na začátku druhého poločasu pak rozhodčí Atkinson neodpískal penaltu po zásahu rukou N'Gola Kantého.

90+4

90+4
    Série soubojů ve středu hřiště, to už si Chelsea pohlídá.

90+3
    Křeče trápí Antonia Rüdigera, pomáhají mu Christensen s Chilwellem.

90+2
    Chelsea nezvykle střídala před bráněním rohového kopu, i další standardní situaci soupeře ale odolala bez potíží.

90+1
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Kai Havertz.

90+1
    Rozhodčí Atkinson oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

90
    Po faulu Pulisice na útočné polovině je Liverpoolu ponechána výhoda, to už ale běží devadesátá minuta.

88
    Maného ve středu hřiště fauloval Antonio Rüdiger, Senegalce pak při pádu trefil míčem zblízka do hlavy Mateo Kovačić.

87
    Liverpool se znovu snaží tlačit dopředu, Azpilicueta ale před Jotoou odehrál míč za postranní čáru.
    85. Ozan Kabak zblízka nedokázal vystřelit.

85
    Přeci jen se Liverpool dostal do šance! Roberto Fimino z levého křídla přihrával před branku, míč se odrazil k Ozanu Kabakovi, ten ale zblízka nedokázal zakončit. Liverpool zůstal v náporu, ten však po centru Alexandra-Arnolda ukončuje hlavička Wijnalduma přesně doprostřed branky.

85
    Robertsonův centr César Azpilicueta odhlavičkoval za pokutové území.

84
    Diogo Jota se na levém křídle nedostal přes Christensena, tomu se však nepovedlo udržet míč ve hřišti a následovat bude rohový kop.

83
    Centr Alexandra-Arnolda si hostující defenziva pohlídala, Liverpool si nadále počíná bezradně.

82
    Alexander-Arnold hledal lobovaným pasem v pokutovém území Roberta Firmina, ten přetlačil Christensena, nenabral ale potřebnou rychlost a k míči měl blíže Edouard Mendy.

81
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Mateo Kovačić.