Carolina – Detroit 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:4 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 1:6 (kon.) | Chicago – Tampa 2:3 (po pr.)
Nashville – Florida 4:5 (kon.) | Dallas – Columbus 2:3 (kon.) | Calgary – Ottawa 7:3 (kon.)
Vancouver – Toronto 3:1 (kon.)
Calgary Flames
7:3 (4:1, 1:0, 2:2)
Ottawa Senators
Pátek 05.03.2021, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Calgary Flames zejména díky povedené první třetině vyhrává tento zápas 7:3, domácí v první třetině vstřelil hned čtyři góly. Dillon Dubé (Calgary) prožil povedený večer, vstřelil tři góly, a tak zaznamenal svůj první hattrick v NHL. Domácím k výhře pomohl David Rittich. (05:40:25)

– 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, odchytal 59:12
    Matt Murray (OTT) – 7 zákroků, 4 OG, úspěšnost 63,6%, odchytal 2000.
    Andrej Vasilevskij (OTT) – 15 zákroků, 3 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 40:00

59:12
    Hra je nyní přerušená, vhazovat se bude před brankou Senators.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:46
    V poklidném tempu se utkání dohrává.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, následně se Senators dostali do ofsajdu.

56:24
    Tim Stützle (Ottawa) pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná, následně domácí vyhodili přes všechny čáry.

56:02
    Mnoho času už hostující celek na nějaké výraznější zdramatizování zápasu už nemá.

55:40
    Přesilovku hraje hostující celek, který rozehrává od své branky.

55:27
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., krosček).

55:10
    David Rittich (Calgary) vyjel za svou branku, odkud rozehrává. Erik Gudbranson (Ottawa) získal puk na modré čáře, jeho rána byla ihned zblokovaná.

54:52
    Andrew Mangiapane (Calgary) přihrával před branku, kam byl Milan Lucic, který se ovšem nedokázal natáhnout pro kotouč a zakončit.

54:07
    Thomas Chabot (Ottawa) měl co dělat, aby dokázal odehrát volný kotouč před dotírajícím hráčem Flames. Situaci nakonec zvládl.

51:42
    Milan Lucic (Calgary) vedl domácí útočnou akci, Flames se ale prosadit nedokázali. Puk získala obrana Senators.

51:25
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

50:58
    Andrew Mangiapane (Calgary) pálil a Joey Daccord kryje kotouč. Komerční přestávka.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. B. Ritchie (D. Ryan, R. Andersson), 3. Dubé (M. Tkachuk, E. Lindholm), 12. Monahan, 20. Leivo (J. Gaudreau, Monahan), 28. Dubé (M. Tkachuk, Giordano), 42. Dubé (M. Tkachuk), 48. D. Ryan (B. Ritchie) – 6. Norris (B. Tkachuk, Co. Brown), 43. Anisimov (Brännström, Norris), 46. Dzingel (Chabot)

Calgary Flames: Rittich (Markström) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Välimäki – M. Tkachuk, E. Lindholm, Dubé – J. Gaudreau, Monahan (A), Leivo – Lucic, Backlund (A), Mangiapane – Nordström, D. Ryan, B. Ritchie.
    Ottawa Senators: M. Murray (21. Daccord) – Chabot (A), Zub, Coburn, N. Zajcev, Brännström, Gudbranson (A) – B. Tkachuk (A), Norris, Co. Brown – N. Paul, White, Dadonov – Stützle, Anisimov, Batherson – Dzingel, Tierney, Watson.

Rozhodčí: Schlenker, Nicholson – Murchison, Mills