Trenčín – Nové Zámky 4:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 2:8 (kon.) | Zvolen – HC Slovan 2:1 (kon.)
Košice – Banská Bystrica 4:1 (kon.) | Detva – Michalovce 1:3 (kon.) | Miskolc – Poprad 2:3 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
4:3 (0:0, 1:0, 2:3 - 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 05.03.2021, 16:30 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 45. kolo

Zámky boli dve tretiny lepšie, ale Dukla si potom zlepšeným výkonom vybudovala až dvojgólový náskok. Ten v závere neudržala, no v predĺžení bola aktívnejšia, rozhodol narodeninový oslávenec Berisha. (19:01:13)

63:02
    Trenčín dal gól!
    Ackered s Berishom zastavili útočiaceho hráča, Ackered potom poslal AARONA BERISHU do samostatného úniku. Ten obstrelil brankára Kiviaha a narodeniny oslávil víťazným gólom.
    Asistencia: Calle Ackered.

62:15
    Švec z uhla skúšal prekonať Kiviaha pod hornú žřdku, ale Kiviaho dobre zasiahol ramenom.

61:31
    Västilä potiahol puk do útočného pásma, prenechal do tandemu Doggettovi, ten spomedzi kruhov neprestrelil Karjalainena.

60:52
    Bezúchovi do strely skočil Clarke a tak nešla na bránu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Hoci Dukla viedla o dva góly, výborný záver hostí im zabezpečil predĺženie. Podarí sa im dokonalý obrat a zisk dvoch bodov?

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:58
    Starosta ešte v závere daroval buly v útočnom pásme pre hostí, keďže vyhodil cez všetky čiary. Paukovček ale následne buly vyhral.

59:25
    Po ďaľšej útočnej snahe Švec poslal puk obrancom na modrú, ale Lemckemu nakoniec ušiel do stredného pásma.

58:07
    Trenčania to skúšali nahodeniami od modrej, ale nikto ich nedokázal úspešne tečovať.

57:00
    A Zámky tlačia ďalej, výborne si nakorčuľoval medzi kruhy Doggett ale jeho bekhendový pokus úspech nepriniesol.

56:44
    HC Nové Zámky dali gól!
    Trenčania sa snažili držať súpera na dištanc, ale následne Zámky zaútočili, brániaci hráči Dukly sa koncentrovali do rohu na hru, ale úplne zabudli na voľného JANNEHO SEPPÄNENA a ten zakončoval úspešnú akciu do prázdnej brány.
    Asistencie: Matúš Holenda, Markus Västilä

54:54
    Po Rogoňovej akcii sa dostal k zakončeniu spred bránkoviska Doggett, ale jeho strela nemala dostatočnú razanciu.

54:24
    Hostia zacítili šancu a tlačia sa do útoku, Dukla vyhadzuje len na zakázané uvoľnenie.

53:36
    Hostia ešte dramatizujú zápas, zavreli súpera v pásme, Clarke nastrelil puk od modrej, pred bránkou sa k nemu dostal STEVEN IACOBELLIS a zaznamenal úspešnú dorážku.
    Asistencia: Brandt Clarke.

52:45
    Majdanova strela od pravého mantinelu končí na hrudi Karjalainena, ten prerušil hru.

52:12
    Bleskové využitie presilovky v podaní Dukly. Ackered poslal puk od modrej a tesne pred brankárom ho nechytateľne sklepol LUKÁŠ PAUKOVČEK.
    Asistencie: Calle Ackered, Juraj Bezúch

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 38. Okuliar (Ackered, Hecl), 49. Sádecký (Sojčík, Švec), 53. Paukovček (Ackered, Bezúch), 64. Berisha (Ackered) – 46. Obdržálek (Seppänen, Okoličány), 54. Iacobellis (Clarke), 57. Seppänen (Holenda, Västilä)

HK DUKLA Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Devine – Bezúch, Paukovček, Hecl – Chromiak, Reddick, Okuliar – Kettunen, Rehuš, Kukuča – Sádecký, Švec, Sojčík – Berisha
    HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Clarke, Michal Roman, Fereta, Holenda, Šeliga, V.Petrík – T.Varga, Iacobellis, J.Jurík – Okoličány, Seppänen, Obdržálek – Števuliak, Doggett, Rogoň – Záhradník, Ondrušek, Majdan

Rozhodčí: Snášel, Goga – Synek, Crman