Molde – Granada 2:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Tottenham 3:0 (po pr.) | Arsenal – Olympiakos 0:1 (kon.)
Šachtar – AS Řím 1:2 (kon.) | Rangers – Slavia 0:2 (kon.) | AC Milán – Manchester Utd. 0:1 (kon.)
Villarreal – Dynamo Kyjev 2:0 (kon.) | Young Boys – Ajax 0:2 (kon.)
Arsenal FC
0:1 (0:0)
Olympiakos Pireus
Čtvrtek 18.03.2021, 18:55 • Emirates Stadium, Londýn (Velká Británie) • Evropská liga • Osmifinále

V druhém poločase jsme toho viděli mnohem více, než v tom prvním. Oba týmy byly mnohem aktivnější, co se týče útoku. Olympiakos z toho těžil už v 52. minutě, kdy El Arabi vypálil a Gabriel si srazil míč do vlastní branky. Do několika velkých šancí se dostal i Arsenal, kterému se však vyrovnat nepodařilo. Nemusí ale smutnit, díky venkovní výhře 3:1 by Olympiakos musel dát na postup ještě dvě branky. Řekové se už neprosadili ani jednou, a tak Arsenal letos postupuje a vrací to Olympiakosu za minulý rok, kdy Gunners právě řecký tým vyřadil, celkovým výsledkem 3:2. (20:54:48)

90+4

90+3
    Domácí drží míč na své polovině a už se nikam nehrnou. Už je jisté, že dnes sice nevyhrají, ale přes Olympiakos postoupí do čtvrtfinále Evropské ligy.

90+2
    Po akci domácích míč skončil odrazem od jednoho z obránců Olympiakosu za vnější brankovou čarou. Kopal se tak roh, který si vzal na starost Odegaard, jenž ho rozehrál na krátko a Arsenal se už pak do žádného ohrožení branky nedostal.

90+1
    Žlutou kartu dostává Kieran Tierney (Arsenal FC).

90
    Sudí k tomuto poločasu nastaví ještě tři minutky. To je ale dost málo pro Olympiakos, který musí vstřelit na postup dvě branky a je tak na hraně vyřazení.

89
    Další dlouhý centr do vápna, tentokrát ho měl na svědomí Lazar Randjelović. Leno si ale povyběhl z branky a míč ukryl ve svém náručí.

88
    Kenny Lala se dostal až na hranici pokutového území a zakončil. Jeho střela ale mířila jen do jednoho z připravených obránců domácího celku.
    87. Šance - Aubameyang

87
    Další tutovka domácího celku! Martinelli parádně z levé strany po sprintu nasměroval pozemní centr na Aubameyanga, který z první ze stojné nohy zakončoval. Míč ale skvěle zadržel Jose Sá. Od něj se pak obloučkem odrazil zpět k Aubameyangovi, jenž vyzkoušel volej, ale poslal míč hodně vysoko.

86
    Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).

85
    Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Oleg Reabciuk, přichází Kenny Lala.

84
    Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Kostas Fortunis, přichází Andreas Bouchalakis.

83
    Gunners se dostali k pokutovému území, následně i do něj, kde chtěl Aubameyang zakončovat, ovšem míč mu byl odkopnut od nohy a kapitán Arsenalu jen kopl naprázdno do vzduchu.

82
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ousseynou Ba (Olympiakos FC). Ten nejdříve velmi tvrdě fauloval, následně po rozhodnutí sudího o udělení žluté karty něco "pořvával" a pak vztekle napálil do míče, který trefil jednoho z hráčů Arsenalu. SUdí vytáhl druhou žlutou kartu za nesportovní chování a Ba je ze hry.

82
    Žlutou kartu dostává Ousseynou Ba (Olympiakos FC).

81
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Calum Chambers.

80
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Gabriel Martinelli.
    79. Šance - Aubameyang

Jiří Polášek

Branky: 52. El Arabi (Masouras)

Karty:   86. Xhaka (ARS), 90+1. Tierney (ARS) – 35. Androutsos (OLY), 73. M'Vila (OLY), 82. Ba (OLY)   82. Ba (OLY)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 1:4.
    Arsenal FC: Leno – Bellerín (81. Chambers), David Luiz, Gabriel, Tierney – Smith-Rowe (80. Martinelli), D. Ceballos (57. Odegaard), Alnaní (56. Partey), Xhaka, Pépé – Aubameyang.
    Náhradníci: Ryan, Okwonko – Holding, Chambers, A. Lacazette, Marí, Martinelli, Nelson, Nketiah, Odegaard, Soares, Partey.

Olympiakos Pireus: J. Sá – Papastathopoulos, Ba, Holebas – Androutsos (62. Bruma), M'Vila, M. Camara, Reabciuk (85. Lala) – Masouras (63. Randjelović), El Arabi, Fortunis (84. Bouchalakis).
    Náhradníci: Karargyris, Tzolakis – Bouchalakis, Dräger, Lala, Randjelović, Sourlis, Bruma, Vrousai.

Rozhodčí: Carlos Del Cerro (Španělsko)
    11.03.2021
    Olympiakos - Arsenal 1:3

Branky: 58. El Arabi – 34. Odegaard (Partey), 79. Gabriel (Willian), 85. Alnaní (Gabriel)

Karty:   22. M'Vila (OLY), 37. Bouchalakis (OLY) – 43. Gabriel (ARS)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:5.