Banská Bystrica – Trenčín 2:3 (po pr.) | Nové Zámky – Košice 3:1 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
3:1 (1:0, 1:0, 1:1) Stav série: 3:1
HC Košice
sk Neděle 28.03.2021, 18:00Tipos extraliga predkolo play-off • 4. kolo

Nové Zámky dnes nadviazali na včerajší výkon a zaslúžene vyhrávajú 3:1, čo znamená pre nich potrebné víťazstvo v sérii a pre Košice sa dnes sezóna končí. O dnešnom víťazstve rozhodli svojimi gólmi Seppanen, Ondrušek a presilovku o dvoch hráčov v záverečnej tretine využil Varga. Hostia nakoniec len skorigovali výsledok gólom Milého, inak v záverečnej tretine nemali dostatočný tlak, aby aspoň vyrovnali. Nové Zámky sa môžu tešiť vo štvrťfinále na Zvolen. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri sledovaní ďalších športových online prenosov! (20:42:43)

59:40
    Záverečné sekundy sa odohrávajú len v strednom pásme a Nové Zámky o chvíľu budú oslavovať postup.

58:55
    Nové Zámky dostali puk do stredného pásma a Košiciam sa už zrejme vyrovnať nepodarí.

58:13
    Košice mali dobrý tlak, ale nedokázali ho zužitkovať a domáci vyhodili aspoň na zakázané uvoľnenie.

57:30
    Košice teraz hrajú akoby klasickú presilovku 5 na 4, pretože predtým sme videli vzájomné vylúčenie a Riečický je už znova na striedačke.

57:05
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holenda – 2 min., filmovanie pádu).

57:05
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Chovan – 2 min., podrazenie).

56:49
    Košice už skúšali hru v šiestich hráčoch bez brankára, ale hra bola prerušená a Riečický sa musí vrátiť do brány.

55:26
    Košice dali gól!
    Ešte predsa len Košice vykresali kúsok nádeje do záverečných minút, aj keď paradoxne skórujú až po skončení presilovky. Poirier len nahadzoval puk na domácu bránu a teč JURAJA MILÉHO bol rozhodujúci, pretože nedal Kiviahovovi šancu na úspešný zákrok. Asistencia: Poirier

54:50
    Takže hostia nevyužívajú ani presilovku 5 na 3, aj preto ich koniec sezóny sa zdá byť definitívny.

54:24
    Klhufek strieľal z ľavej strany, ale Kiviaho puk podržal a presilovka o dvoch hráčov pre Košice sa blíži ku koncu.

53:44
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holenda – 2 min., krosček).

52:50
    Hostia už nemôžu na nič čakať a možno by mohli zvažovať hru bez brankára v tejto presilovke.

52:33
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hain – 2 min., držanie hokejky).

51:14
    HC Nové Zámky dali gól!
    A o postupe Nových Zámkov je pravdepodobne definitívne rozhodnuté, keďže dokázali využiť presilovku 5 na 3. Domáci s pokojom kombinovali v útočnom pásme, nakoniec si puk na modrej vymenili Hain a TIBOR VARGA, pričom druhý menovaný z prvej delovkou prekonáva Riečického po tretíkrát v dnešnom stretnutí. Asistencia: Hain, Iacobellis

50:38
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jokeľ – 2 min., podrazenie).

50:26
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Réway – 2 min., nedovolené bránenie).

49:40
    O chvíľu nám začne plynúť posledných desať minút a Košice stále potrebujú na vyrovnanie dva góly.

Filip Kosnáč

Branky a nahrávky: 13. Seppanen (Majdan, Okoličány), 24. Ondrušek (Mikuš), 52. Varga (Hain, Iacobellis) – 56. Milý (Poirier)

HC MIKRON Nové Zámky: Lackovič – Västilä, Hain, Holenda, Fereta, Mikuš, Roman, Petrík, Šeliga – Rogoň, Doggett, Števuliak – Jurík, Iacobellis, Varga – Okoličány, Seppanen, Majdan – Andrisík, Ondrušek, Zahradník
    HC Košice: Riečický – Pavlin, Baránek, Ružička, Deyl, Slová, Cibák, Petran, Jenyš – Klhúfek, Chovan, Réway – Poirier, Demek, Lapšanský – Frič, Eliaš, Jokeľ – Belluš, Havrila, Milý