Montreal – Winnipeg 5:3 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Arizona – Vegas 3:0 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 1:2 (kon.) | Boston – Buffalo 6:2 (kon.) | Detroit – Tampa 1:0 (4:3 po s.n.)
po s.n. (4:3)
Detroit Red Wings
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Tampa Bay Lightning
Sobota 01.05.2021, 21:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL
    Sam GAGNER - 1:0

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Dramatickou nájezdovou loterii nakonec rozhodla přesná trefa SAMA GAGNERA, který tak svému týmu vystřelil bonusový bod!
    Jakub VRÁNA

1. série
    1:1
    Na druhé straně mohl odpovědět Jakub Vrána, což se mu podařilo a parádně, protože předvedl kličku á la Peter Forsberg!
    63:20 Alex Killorn (TBL)

63:20
    Fantastický Thomas Greiss! Nejen, že zastavil přečíslení soupeře, ale vzápětí čelil tváří v tvář Alexi Killornovi, do jehož kličky si stylově lehl a zabránil mu v zakončení.

56:23
    Karty se obrací, jelikož Blake Coleman (TBL) podrazil soupeře, tudíž si přesilovku zahrají domácí – komerční přestávka.

55:26
    Thomas Greiss si připisuje další skvělý zákrok, tentokrát proti dorážejícímu Ondřeji Palátovi! Vzápětí domácí zachránila horní tyčka.

53:56
    Aby toho nebylo málo, Sam Gagner (DET) podrazil soupeře a domácí musí vydržet 106 vteřin ve třech hráčích!

53:42
    Zajímavá příležitost pro hosty! Joe Veleno (DET) nesmyslně dohrál Davida Savarda, za což dostává dvě minuty a nabízí soupeři přesilovku.

50:37
    Hm, když to dneska nejde, tak to prostě nejde! Gól neplatí, tudíž pokračujeme za bezbrankového stavu.

50:37
    Pokud jste čekali, že to bude jednoduché, jste na omylu! Rozhodčí totiž přezkoumávají možné nedovolené bránění brankáři, kterého se měl dopustit clonící Ondřej Palát. Za mě bych se přikláněl spíše tomu, že branka platit nebude.

50:37
    Konečně jsme se dočkali! Brayden Point hezky vyvezl kotouč zpoza branky, načež nabil na modrou Ryanu McDonaghovi, jehož lehký nahozený kotouč se štěstím zaplul do branky.

42:42
    To už neplatí, protože krátce po vhazování fauluje Jevgenij Svečnikov (DET).

41:32
    Zajímavá šance Tampy gólem nekončí! Brayden Point se po pravé straně prodral do zakončení, podařilo se mu rozhodit Thomase Greisse, ale nakonec kolem něho zasunul puk jen do boční konstrukce!

38:33
    Tak tohle? Dva hráči Tampy ujeli do přečíslení dvou na jednoho, načež si Ondřej Palát vyměnil kotouč se svým spoluhráčem a na pravé tyčce mu stačilo doklepnout puk do branky, jenže v obrovské šanci minul!

37:42
    Sražené nahození si Curtis McElhinney pohlídal, načež ho Vladislav Naměstnikov (DET) sekl přes lapačku, což se nelíbilo Rossovi Coltonovi (TBL) – dvě minuty za šarvátku pro oba borce.

29:05
    Aby toho nebylo málo, bude se vylučovat! Na trestnou lavici míří Victor Hedman (TBL), jenž nedovoleně přidržel soupeře.

23:23
    Výborný úsek Detroitu! Domácí zasypali Curtise McElhinneye několika střelami, přičemž jeden z pokusů orazítkoval pravou tyčku.

16:28
    Role se nejspíš obrátí. Ryan McDonagh (TBL) si v souboji s Filipem Zadinou pomohl krosčekem. Čeká nás komerční přestávka a první přesilová hra Red Wings.

04:36
    Brayden Point krásně projel podél levého mantinelu, natlačil se před Filipa Hronka a dostal se až do zakončení, které mu fantastickým zákrokem betonem zmařil Thomas Greiss!

01:24
    Favorit zápasu má velkou šanci udeřit, protože na trestnou lavici míří Alex Biega (DET), jenž dostává menší trest za hákování.