USA – Čína 12:7 (kon.) | ROC – Maďarsko 10:10 (kon.)
Austrálie – Nizozemsko 15:12 (kon.) | Španělsko – Kanada 14:10 (kon.)

Pondělí 26.07.2021, 12:50Olympijské hry - Vodní pólo (ženy) • Skupina A
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:50.

Systém turnaje

Olympijského turnaje se účastní celkem deset týmů. Ty jsou rozděleny do dvou skupin po pěti týmech. První čtyři z každé skupiny postoupí do play-off. Duel se hraje na čtyři čtvrtiny po osmi minutách.

Kanada

Kanaďanky nepatří na turnaji mezi aspirantky na zisk cenného kovu. Kanada vstoupila do turnaje soubojem s Austrálií, se kterou prohrála 5:8. V posledním ročníku Světové ligy žen pak Kanada skončila čtvrtá, když v souboji o bronz prohrála 8:10 s Ruskem.

Španělsko

Španělsko vstupuje do dnešního souboje v roli velkého favorita. Španělky vybojovaly ve Světové lize sice až páté místo, ale do olympijského turnaje vstoupily skvěle. V úvodním duelu přehrály výsledkem 29:4 Jihoafrickou republiku.

Sestavy

Španělsko: Ramosová – Bachová, Llaquetová, Ortizová, Ruizová, Gonzálezová Lopézová, Esparová Llaquetová, Peňaová, Arizaová, Tarragová Aymerichová, Garcíaová Godoyová, Leittonová Arronesová

Kanada: Wrightová – McKeeová, Crevierová, Wrightová, Eggensová, Sohiová, Bekhaziová, Lameyová-Lavoieová, McKelveyová, Christmasová, Paulová, la Rocheová, Wrightová

Vše už se chystá k zahájení závěrečného zápasu dnešního programu ve vodním pólu. Španělsko je proti Kanadě obrovským favoritem.

Začátek první čtvrtiny.

00:15
    Španělky na úvod získaly míč a ihned se vydaly do útoku. První zakončení ale kanadská brankářka zneškodnila.

00:51
    Kanada se v úvodu utkání dostává do vedení! Střelou z otočky z prostoru před brankou se trefila Lemayová-Lavoieová.

0:1

01:25
    Další zásah pro Kanadu! Prudkou střelou z pravé strany se prosadila Monika Eggensová!

0:2

01:49
    Španělsko okamžitě snižuje! Na pravé straně zůstala nehlídaná Ortizová a uklidila míč přesně pod břevno!

1:2

02:30
    Kanaďanky zahodily další šanci v útoku a dávají soupeřkám šanci k zaútočení.

02:56
    Ortizová opět zakončovala ze skvělé pozice, ale kanadská brankářka reflexivně vyškrábla míč nad břevno své branky.

03:01
    Je vyrovnáno! Přihrávku před branku dostala Godoyová, která se otočila a z těsné blízkosti nedala brankářce šanci!

2:2

03:41
    Další útok Španělska zastavila dobrým zákrokem Wrightová.

04:41
    Wrightová skvěle zúžila úhel zakončující soupeřce a reflexivním zákrokem levou rukou si připsala další zásah.

04:59
    Kanada se znovu vrací do vedení! Zakončením ze středu překvapila španělskou brankářku Kyra Christmasová!

2:3

05:33
    Parádní utkání pokračuje! Španělky to před kanadskou brankou sehrály velmi rychle a Arizaová poslala míč pod břevno!

3:3

06:05
    Kanada měla dobrou pozici, jenže poslední přihrávka na střed byla příliš dlouhá. Kanaďanky se tak připravily o možnost zakončit.

07:00
    Minuta do konce první čtvrtiny a Španělky už znovu hrají před brankou Kanady. Zatím se ale nemohou dostat do zakončení.

07:36
    Španělsko se nakonec dostává do vedení! Ortizová dostala přihrávku do brejku, byla sama před brankářkou a prosadila se zakončením do horního rohu!

4:3

Konec první čtvrtiny.

Začátek druhé čtvrtiny.

00:23
    Wrightová stále drží šance Kanady nad vodou. Skvěle hrající brankářka na úvod druhé čtvrtiny zneškodnila pokus Ortizové.

00:48
    Kanada teď hrála proti oslabenému soupeři, jenže zakončení Crevierové z levé strany strany orazítkovalo tyč.

01:17
    Ani Španělky se svým dalším útokem neuspěly. Wrightová se znovu roztáhla a vyrazila míč na pravou stranu.

01:42
    Kanada v úvodu druhé čtvrtiny znovu vyrovnává! Parádním pokusem z pravé strany se prosadila Lemayová-Lavoieová.

4:4

02:06
    Wrightová podává neskutečný výkon! Kanadská brankářka zneškodnila další dělovku z pravé strany.

03:06
    Další skvělou pozici v útoku už Španělky využívají a jdou do vedení. Po dlouhé kombinaci se střelou ze středu prosadila Esparová Llaquetová!

5:4

03:36
    La Rocheová dostala přihrávku kousek před branku a pohotovou střelou znovu vyrovnává.

5:5

04:20
    Při kanadském týmu opět stálo štěstí. Zakončení jedné ze španělských hráček orazítkovalo horní tyč.

05:14
    Kanadská brankářka si dala pozor na nepřesnou rozehrávku Španělska a získala míč. Stále sledujeme překvapivý vývoj duelu.

06:10
    Ortizová dostala z pravé strany krátkou přihrávku před branku. Nakonec tam byl faul a penalta pro Španělsko!

06:10
    Jenže Wrightová penaltu skvěle chytá! Tohle byl neskutečný reflexivní zákrok!

07:09
    Další španělské zakončení z pravé strany orazítkovalo břevno. Kanada v polovině duelu drží s favoritem vyrovnaný krok.

07:59
    Španělsko se dostává do vedení! V poslední sekundě druhé čtvrtiny se trefila Anna Esparová Llaquetová!

6:5

Konec druhé čtvrtiny.

Začátek třetí čtvrtiny.

00:27
    Kanadská brankářka na úvod třetí čtvrtiny vykouzlila další parádní zákrok.

01:03
    Španělsko odskakuje na rozdíl dvou branek. Parádním lobem z levé strany se trefila Arronesová.

7:5

01:31
    Kanada opět snižuje! Po rychlé rozehrávce se z velké vzdálenosti prosadila střelou pod břevno Lemayová-Lavoieová.

7:6

02:00
    Kanadská brankářka opět zakročila a její celek může zaútočit na vyrovnání.

03:00
    Kanadská brankářka dnes opravdu kouzlí! Další fantastický zákrok drží Kanadu ve hře.

04:00
    Španělky se znovu draly do útoku, ale Ortizová si vylámala zuby na kanadské brankářce.

05:00
    Španělská brankářka si také musela sáhnout na míč, který levou rukou udržela mimo branku.

05:10
    Ortizová dostala přihrávku do volného prostoru a krásným švihem poslala míč do horního rohu!

8:6

06:00
    Španělky už opět hrají před kanadskou branku. Hráčky Kanady ale stojí hodně blízko u sebe.

06:16
    Další zakončení Ortizové nabralo opačnou rotaci a míč prosvištěl kolem levé tyčky mimo branku.

06:39
    Kanada snižuje! Nenápadnou střelou z pravé strany poslal míč odrazem o břevno do branky Axele Crevierová.

8:7

07:00
    Další zakončení Španělek zastavuje branková konstrukce. Kanaďanky mohou zaútočit na vyrovnání!

07:45
    Španělsko v závěru třetí části odskakuje na rozdíl dvou branek. Příliš mnoho prostoru dostala Aymerichová, která poslala míč do dolního rohu.

9:7

Konec třetí čtvrtiny.

Začátek čtvrté čtvrtiny.

00:27
    Kanadská brankářka znovu zahájila čtvrtinu skvělým zákrokem. Kanaďanky se nevzdávají a chtějí soupeřky potrápit.

01:06
    Španělky se opět draly do útoku po pravé straně, jenže přihrávka před branku byla sražena.

01:22
    Španělsko odskakuje na rozdíl tří branek! Po krátké přihrávce pohotově zakončila Aymerichová a střelou o břevno se prosadila.

10:7

02:22
    Aymerichová se tentokrát zjevila v pozici přihrávající hráčky. Na její pobídku si počkala Godoyová a trefila prázdnou část branky!

11:7

03:20
    Španělky mají dnešní duel pod kontrolou. Další zakončení ze středu hrací plochy prolétlo jen kousek vedle branky.

04:30
    Kanada se po delší době tlačí do útoku, ale Španělky brání výborně. Další zisk míče pro Španělsko.

05:33
    Kanada ještě snižuje! Prudkou střelou z levé strany poslala míč do dolního rohu Rocheová!

11:8

06:09
    Kanada se ještě přibližuje! Christmasová si troufl na zakončení z velké dálky a díky perfektnímu načasování vymetla horní roh!

11:9

06:49
    Španělsko definitivně rozhoduje o svém dnešním triumfu! Parádní střelou z levé strany se trefila Bea Ortizová.

12:9

07:13
    Nakonec je z toho docela pohodové vítězství pro Španělsko! Další branku přidává střelou pravačkou Esparová Llaquetová.

13:9

07:33
    Kanada se nakonec dočkala svého desátého zásahu v dnešním souboji. Do dolního rohu poslala míč Hayley McKelveyová.

13:10

07:52
    Osm sekund před koncem dnešního souboje se ještě prosazuje Španělka Arronesová.

14:10

Zápas skončil.

Je dobojováno! Španělsko nakonec zvládlo střetnutí s Kanadou a vítězí 14:10. Ještě po třetí čtvrtině se ale Kanada držela hodně blízko. Závěrečná část utkání už ale patřila Španělsku, které si dokráčelo pro hladký triumf a připisuje si druhé vítězství na turnaji. (13:51:03)