Nový Zéland – Švédsko 0:2 (kon.) | USA – Austrálie 0:0 (kon.) | Chile – Japonsko 0:1 (kon.)
Kanada – V. Británie 1:1 (kon.) | Nizozemsko – Čína 8:2 (kon.) | Brazílie – Zambie 1:0 (kon.)
Brazílie
1:0 (1:0)
Zambie
Úterý 27.07.2021, 13:30 • Saitama Stadium 2002, Saitama • Olympijské hry - ženy • Skupina F
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního olympijského fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Brazílie a Zambie.

Fotbalistky Zambie vstoupily do olympijského turnaje porážkou. Nizozemku podlehly vysoko 3:10 (branky Bandaová 3x). V zatím posledním zápase remizovaly s Čínou 4:4 (Brandaová 3x, Kundananjiová).

Brazilky v úvodním zápase vyhrály nad Číňankami 5:0 (Marta 2x, Debinha, Andressa, Beatriz). V zatím posledním zápase Brazílie remizovala s Nizozemskem 3:3 (Debinha, Marta, Ludmila).

Ve skupině F je situace následující
    1. Nizozemsko 4 body
    2. Brazílie 4 body
    3. Čína 1 bod
    4. Zambie 1 bod

Nejlepší dva týmy postupují do play-off, třetí tým jde do skupiny třetích týmů.

Brazílie: Bárbara – Letícia Santosová, Poliana, Rafaelle, Jucinara – Andressa Alvesová, Formiga, Angelina, Marta – Beatriz, Ludmila.
    Náhradníci: Aline Reisová – Debinha, Duda, Geyse, Giovana, Bruna Benitesová.

Zambie: Naliová – Belemuová, Musaseová, Mweembaová, Tembová – G. Chandaová, Lunguová – Chitunduová, Bandaová, Kundananjiová – Lubandjiová.
    Náhradníci: Musoleová – H. Chandaová, Katongová, Mubangaová, Mukwasaová, Mulengaová, Phiriová, Wilombeová..

1

4
    Rafaelle se dostala do střelecké pozice, následně ale míč zastavila brankářka.

5
    Barbara Bandaová vedla zajímavou akci Zambie, ale hra je přerušená pro ofsajd.

7
    Racheal Kundananjiová musela zasahovat proti střele soupeřky, situaci zvládla.

10
    Tvrdý souboj a v něm Hazel Naliová a Beatriz. Obě hráčky jsou otřesené.

11
    VAR řeší ještě možnost udělení červené karty hráčce Zambie.

13
    Červenou kartu dostává Lushomo Mweembaová (Zambie). Jasný faul zezadu.

14
    Nepříjemná situace pro Zambii, od 14. minuty bude hrát bez vyloučené hráčky.

14
    Ludmila, která byla faulovanou hráčkou, bude podle všeho v pořádku.

15
    Hazel Naliová je ale hodně otřesená a bude muset podle všeho střídat.

16
    Střídání v týmu Zambie: ze hřiště odchází Hazel Naliová, přichází Ngambo Musoleová.

19
    Střídání v týmu Zambie: ze hřiště odchází Avell Chitunduová, přichází Vast Phiriová.

19
    Brazílie právě vstřelila branku!
    Po faulu se konečně začalo hrát a míč si na místo rozehrávky volného kopu postavila ANDRESSA ALVESOVÁ. Její rána byla přesná a brankářka loví míč ze sítě. Krásná rána.
    19. Andressa ALVESOVÁ - 1:0

20
    Dvacet minut hry je pryč, favorizovaná Brazílie vede o jednu branku a hraje dál aktivně. Vzhledem k událostem posledních minut lze předpokládat, že bude výrazně nastavovat první poločas.

23
    Brazilky, které hrají ve žlutém, vybojovali rohový kop. Hráčky Zambie, které oblékly zelené dresy, se musí bránit.

23
    Další tvrdý souboj. Beatriz a Racheal Kundananjiová se střetli v hlavičkovém souboji. Otřesené jsou obě.

24
    Gesta hráček Brazílie jsou jasné, Beatriz nebude moci v zápase pokračovat, přijde střídání. Giovana se už rozcvičuje, uvidíme, jestli právě ona půjde do hry.

27
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Beatriz, přichází Giovana.

27
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy. Hráčky ve žlutém mají převahu a hrají dál aktivněji.

29
    Brazilky podle papírových předpokladů plní roli favorita, navíc hrají proti oslabeným soupeřkám.

30
    Jucinara nedokázala zastavit prudkou přihrávku soupeřky a jen se na ni s úsměvem otočila a výrazem "co jsem s tím asi tak měla dělat?"

31
    Marta, která už tradičně patří mezi hlavní hráčky Brazílie, se nyní dostala do střelecké pozice, její rána byla zblokovaná.

33
    Vast Phiriová hodně důrazně dohrávala osobní souboj, sudí píská faul, ale udělovat kartu nebude.

34
    Hráčky ve žlutém kontrolují hru, jsou aktivnější, ale zatím na nějakou další šanci čekají.

35
    Letícia Santosová byla faulovaná soupeřkou, u míče tedy dál zůstanou hráčky Brazílie.

36
    Barbara Bandaová využila dlouhého míče od spoluhráčky a pokoušela se míč doběhnout. U balonu ale byla první Bárbara, který rychle odkopla míč do zámezí.

37
    Brazilská brankářka dokázala nepříjemnou situaci vyřešit dobře.

38
    Giovana to vzala nyní na sebe, přitom měla volnou Martu. Zkušená Brazilka se však k míči nedostala.

38
    Martha Tembová bude doošetřená za postranní čárou.

38
    Do akce jde podle všeho znovu VAR.

39
    Řešila se situace, po níž by mohla přijít červená karta, ale VAR zjistil, že původní verdikt z hrací plochy je v pořádku, pokračuje dál.

40
    Bárbara rozehrává od své branky, rozhodla se pro dlouhý výkop, se kterým si ale obrana poradila s směr hry se otáčí.

42
    Poskakující míč se dostal do prostoru, kde se pohybovala Marta, ale k zakončení se nedostala.

43
    Barbara Bandaová si v souboji s obránkyní pomohla nedovoleně. Míč tedy mají znovu hráčky Brazílie.

43
    Marta výbornou přihrávala před branku, tam byla Giovana, ale na míč nedosáhla.

44
    Racheal Kundananjiová bude po faulu soupeřky rozehrávat na své polovině. Dostáváme se finální fáze prvního poločasu, který se bude podle všeho nastavovat a pořádný kus.

45
    Brazilská brankářka rozehrává od své branky, probíhá už poslední minuta hry v prvním poločase. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+1
    14 minut bude navíc.

45+1
    Hodně neobvyklých 14 minut se bude nastavovat k prvnímu poločasu, ale vzhledem k událostem je to pochopitelné.

45+2
    Margaret Belemuová zůstává na hrací ploše, je otřesená a míří za ní lékaři týmu.

45+3
    Brazilky se nastěhovaly na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet.

45+5
    Marta hraje na útočné polovině hodně aktivně. Na turnaji už dala tři góly, na další zatím čeká.

45+6
    Po faulu Ochumby Lubandjiové budou Brazilky rozehrávat volný kop. Centr se snesl před branku, následně Rafaelle minula cíl.

45+8
    Žlutou kartu dostává Vast Phiriová (Zambie).

45+9
    Vast Phiriová po faulu soupeřky rozehrává od své branky. Rozhodla se pro dlouhý míč na spoluhráčky, které o něj přišly. Bárbara rychle rozehrála.

45+10
    Obrázek hry je stále stejný. Ve žlutém hrající Brazilky jsou podstatně aktivnější a přes Martu vedou většinu akcí.

45+11
    Brazílie vybojovala rohový kop. Vast Phiriová odehrála míč do bezpečí. Roh rozehrávala Marta. Jeho centr před branku gólmanka vytáhla na další roh.

45+12
    Centr z druhé strany se snesl před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

45+13
    Andressa Alvesová měla dobrou příležitost, její rána se od břevna odrazila zpět do hry.

45+13
    Giovana po přihrávce Andressy Alvesové trefila jen střed branky, kde byla Ngambo Musoleová.

45+14
    Probíhá poslední nastavení minuta.

45+14

Andressa Alvesová je jedinou střelkyní tohoto zápasu. Brazílie po prvním poločase, který byl ovlivněný řadou přerušení, zraní a střídání, vede 1:0. Marta na svůj čtvrtý gól na turnaji čeká.

46

46
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Marta, přichází Duda.
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Formiga, přichází Julia.

46
    Brazilský tým udělal během přestávky dvě změny. Kanonýrka Marta se v tomto zápase už nepředstaví. Pokračovat nebude ani Formiga.

47
    Giovana leží na hrací plochy a míří za ní lékařka. V souboji o míč ji tvrdě dohrála Agness Musaseová.

49
    Sledujeme klidnější pasáž hry, Brazílie hraje výrazně aktivněji.

50
    Ludmila se propracovala do střelecké pozice, ale její střelu kryje brankářka. Ngambo Musoleová kryje míč.

52
    Jucinara faulovala, hrát tedy budou hráčky Zambie.

55
    Deset minut hry je pryč, sledujeme aktivní hru Brazílie.

57
    Andressa Alvesová to zkoušela individuálně, ale obránkyni Zambie nedokázala obejít.

59
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Ludmila, přichází Geyse.

60
    Brazílie hraje aktivně, Poliana centrovala před branku, ale obrana si dokázala v pohodě poradit.

61
    Poliana je zraněná v péči lékařek a zdá se, že nebude moci pokračovat. Gesto je jasné.

61
    Znovu hlavičkový souboj, po kterém přišlo zranění. Poliana bude odnesena na nosítkách.

64
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Poliana, přichází Bruna Benitesová.

65
    Grace Chandaová se propracovala do zakončení, ale její rána končí vedle branky.

68
    Brazílie hrající ve žlutém diktuje tempo hry, hraje aktivně a tlačí se do zakončení. Jucinara nyní vybojovala autové vhazování.

69
    Její spoluhráčky si sice nabíhaly do volného prostoru, ale prosadit se nedokázaly.

71
    Geyse se dostala do střelecké pozice, její pokus vyrazil brankářka, následná dorážka končí mimo branku. Dorážející hráčkou byla Julia.

73
    Brazilky diktují tempo hry, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.

74
    Po rychlém přenesení hry se k zakončení dostala Grace Chandaová ze Zambie. Její rána z velké dálky končí mimo branku.

75
    Martha Tembová se dopustila faulu, Duda odnesla její tvrdou hru. Volný kop pro hráčky Brazílie.

76
    Andressa Alvesová se rozhodla pro přímou střelu, ale nedokázala se prosadit. Míč minul branku.

78
    Žlutou kartu dostává Angelina (Brazílie).

81
    Grace Chandaová rozehrávala volný kop Zambie. Rozhodla se pro zakončení, které minulo branku.

81
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Andressa Alvesová, přichází Debinha.

83
    Brazílie sice kontroluje hru, hraje aktivněji, ale stále vede jen o jednu branku.

84
    Debinha, která před malou chvílí přišla, rozehrávala volný kop. Její pokus byl zblokovaný.

84
    Dvě zajímavé šance Brazílie, Giovana trefila jen soupeřku a následně si se zakončení její spoluhráčky poradila brankářka.

86
    Racheal Kundananjiová se z ničeho nic dostalal k zakončení, ale její pokus končí vedle branky.

89
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat. Pravděpodobně to nebude 14 jako v prvním, ale určitá porce minut by to být měla.

90
    Zambie se pokouší hrát na brejky, ale obrana soupeřek je zatím pozorná.

90+1
    Šest minut se bude nastavovat. Šest minut mají hráčky Zambie na vyrovnání.

90+2
    Debinha to zkoušela individuálně, ale vypálit nedokázala.

90+3
    Střídání v týmu Zambie: ze hřiště odchází Racheal Kundananjiová, přichází Evarine Katongová.

90+4
    Angelina rozehrávala volný kop po faulu soupeřek. Do výraznější šance se Brazílie ale nedostala.

90+6
    Dostáváme se do poslední nastavené minuty.

90+6
    Barbara Bandaová minula branku, její rána nebyla vůbec povedená.

90+6

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:15.

Brazilky vyhrávají tento zápas 1:0. Jedinou branku utkání vstřelila Andressa Alvesová v 19. minutě. Další gól jsme v tomto zápase neviděli. Hráčkám Zambie nelze upřít snahu, ale na fotbalově lepší Brazílii neměly. (15:39:49)