Lyon – Brest 1:1 (kon.) | Troyes – PSG 1:2 (kon.)
ESTAC Troyes
1:2 (1:2)
Paris Saint-Germain
Sobota 07.08.2021, 21:00 • Stade de l'Aube, Troyes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

To už je z mé strany vše. Mějte se hezky a někdy zase u fotbalu na počtenou! (22:59:11)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 3:15.

Fotbalisté PSG nakonec utrpěli výhru na hřišti nováčka z Troyes! Lehké to ale rozhodně neměli, domácí ESTAC jim byl v podstatě rovnocenným soupeřem.

Domácí nováček vstoupil do zápasu výtečně a v 10. minutě ho poslal po rohovém kopu přesnou hlavičkou do vedení Oualid El Hajjam. Hosté srovnali v 19. minutě, kdy Ander Herrera vysunul Achrafa Hakimího a ten dal svůj první gól v novém působišti. O dvě minuty později už Pařížané vedli. Herrera tentokrát našel Mbappého, který byl u míče dříve než vybíhající brankář a po jeho zpětné přihrávce skóroval Mauro Icardi. Pak mohl skórovat i Mbappé, jehož oblouček do prázdné brány vyhlavičkoval obránce. Domácí do konce poločasu kontrovali dvěma nebezpečnými střelami Riparta, které musel likvidovat brankář Navas.

Druhá půle dlouho nebyla tak zajímavá. Hosté hru kontrolovali a hrálo se téměř bez šancí. Hráči Troyes se ale v posledních deseti minutách přeci jen nadechli k náporu, ze kterého rezultovala řada rohů, nadějných závarů a také střela Riparta, kterou brankář Navas vytáhl na roh. Se závěrečným hvizdem se fotbalistům PSG asi hodně ulevilo.

90+3

90+2
    Žlutou kartu dostává Pablo Sarabia (Paris Saint-Germain FC).

90+1
    Druhá půle bude nastavena o tři minuty!

90+1
    Další zákrok Keylora Navase, který vyrazil hlavičku Renauda Riparta po rohu! Hráči PSG mohou svému brankáři děkovat za to, že stále vedou!

90
    Renaud Ripart parádně vypálil zhruba z 18 metrů. Jeho přízemní rána mířila k levé tyči, ale Navas tam skočil a vytěsnil míč na roh!

90
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Pablo Sarabia.

89
    Domácí reklamovali ruku Mbappého v šestnáctce. Neúspěšně a Youssouf Koné si za protesty vysloužil žlutou kartu.

89
    Moma Baldé pořádně prohnal Dialla. Hostující obránce mu míč nakonec vypíchl a bude z toho další rohový kop.

87
    Hosté se ubránili, ale za chvíli se už valil na jejich bránu další útok. Přízemní centr Kaborého odkopl Kimpembe do autu.

86
    Další roh pro Troyes! Nováček soutěže v závěru tlačí jeden z nejbohatších klubů planety.

85
    Po rohovém kopu si našel odražený balón Issa Kaboré. Ten vystřelil vedle levé tyče.

84
    Domácí se dostávají do závěrečného tlaku! Po standardní situaci Tardieua musel Navas boxovat. K odraženému míči se pak dostal Mama Baldé, který si došel pro roh.

83
    Ten zahrával opět Tardieu, hosté ale odolali.

82
    Issa Kaboré vběhl do šestnáctky z pravé strany a vybojoval pro domácí další roh.

81
    Ze střední vzdálenosti střílel Kylian Mbappé. Jeho projektil prolétl tak metr nad břevnem.

80
    Rohový kop zahrával Florian Tardieu, hosté míč odvrátili. Pře bránou PSG pak zůstal ležet Oualid El Hajjam, kterému pomáhal překonat křeč brankář soupeře Navas.