Cheb – Kadaň 0:0 (*18:00) | Mladá Boleslav – Plzeň 1:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 4:5 (2:3 po s.n.)
Michalovce – Prešov 3:1 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 6:1 (kon.) | Kolín – Benátky n/J 5:1 (kon.)
K. Vary – Mountfield HK 2:4 (kon.) | Litvínov – Kladno 2:0 (kon.) | Rakovník – Chomutov 3:2 (kon.)
Sparta – Motor ČB 4:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:2 (po pr.) | Klatovy – Příbram 8:3 (kon.)
Vsetín – Frýdek-M. 2:1 (2:1 po s.n.) | Prostějov – Poruba 2011 1:2 (po pr.) | Mostečtí Lvi – Kobra 9:2 (kon.)
Vrchlabí – Slavia 3:2 (kon.) | Poprad – Havířov 6:3 (kon.) | Šumperk – Přerov 2:3 (po pr.)
Sokolov – Tábor 7:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 7:0 (kon.) | Třebíč – Znojmo 2:1 (2:0 po s.n.)
Spišská N. Ves – Cracovia 1:2 (kon.) | Děčín – Letňany 0:7 (kon.) | Žďár n/S – SHKM Hodonín 9:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Berani Zlín
Čtvrtek 12.08.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný čtvrteční podvečer všem hokejovým fanouškům! Společně dnes budeme sledovat přípravné utkání mezi Vítkovicemi a zlínskými Berany.

Vítkovičtí nastoupí již ke čtvrtému přípravnému utkání. Jedno odehráli doma, dvě venku. V letošní přípravě zatím nasázeli devět branek. Před domácími fanoušky se sice radovat nemohli, neboť prohráli 0:4 s Pardubicemi.

Další dvě utkání však již zvládli, i když ani první venkovní utkání nebylo lehké, Vítkovice totiž po dvou třetinách prohrávaly se šumperskými Draky 4:1, v poslední třetině však svěřenci Miloše Holaně zabrali a čtyřmi góly obrátili stav na 4:5. O vítkovické góly se postarali: Plášil, Kalus, Marosz a 2x Dej.

V úterý bylo na programu venkovní utkání proti Pardubicím. První část hry žádnou branku nenabídla, druhá třetina však nabídla 3 branky, o 1 se postaralo Dynamo, o dvě Vítkovice. Ve třetí třetině si celky rozdělily góly stejně, opět padly dva na straně Vítkovic a jednu branku vstřelili domácí. Utkání tak skončilo 2:4. Za Vítkovice se trefili: Svačina, Dej, Flick, Kalus.

PSG Berani Zlín
    Pro Berany to bude první přípravné utkání, celkem jich mají naplánováno sedm. Tři z těchto utkání sehrají v rámci Zubr Cupu, kterého se dále zúčastní AZ Havířov, slovenská Nitra a pořádající Přerov.

Dnes tedy bude velice zajímavé sledovat, s čím hosté do zápasu půjdou, co si budou chtít vyzkoušet, no a v neposlední řadě jaká vyjede sestava.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Stezka) – Plášil, Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, Kovář – Bukarts, Hruška (A), Svačina, Krenželok (A), Marosz, Fridrich, Bondra, Flick, Kalus, Bernovský, Chlán, Dej

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Suhrada, Němec, Trška, Gazda, Novotný, Ferenc, Dluhoš – Mikúš, Fořt (C), Kubiš (A), Chludil, Fryšara, Šlahař, Hejcman, Sedláček, Sebera, Frömel, Karafiát, Dobiáš

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Rožánek, Ledrer.

00:01

00:18
    Zakázané uvolnění Zlína.

00:23
    Hned po vhazování pálil od modré Plášil, střela ale pouze proletěla kolem brány.

01:13
    Gewiese nahodil kotouč do útočného pásma, tam ho ale přebírají hosté.

01:17
    Píská se další zakázané uvolnění Zlína.

01:35
    Opět se vracíme před Kašíka, bude se vhazovat po jeho pravici.

01:40
    Kašík musel zasáhnout ramenem proti střele Kocha od modré.

02:20
    Ferenc čekal za vlastní bránou, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

02:50
    Kašík si připisuje další zákrok, to když musel vyrazit střelu Bukartse.

03:29
    Krásnou akci teď předvedl Fridrich s Gewiesem, několikrát si před zlínskou bránou přihráli, za Kašíka však kotouč nedostali.

04:21
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Novotný – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

04:33
    Hruška dvakrát vyslal ostrou střelu, bránu ale přestřelil.

05:15
    Hosté se osvobodili.

05:37
    Vítkovičtí začínají ze svého obranného pásma.

06:04
    Zlín opět vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

06:18
    Gewieseho střela proletěla Kašíkovi pod lapačkou, Bondra ji chtěl dotlačit do brány, ale o kousek ji minul.

06:21

07:00
    Chlán z velké blízkosti trefuje pouze Kašíka.

07:32
    Zakázané uvolnění domácích.

08:45
    Mikúš objel Dolejšovu bránu, přihrál mezi kruhy Kubišovi, jeho následná střela byla ale zblokována.

09:32
    Úplně volný Karafiát pálil z levého kruhu, Dolejš jeho střelu lapil.

09:43

09:48
    Zlínští se teď drží mnohem více u puku, hned po vhazování vystřelil Hejcman, domácí gólman byl ale opět připraven.

10:15
    Kašík drží střelu Kováře mezi svými betony.

10:24
    Polák objel bránu a chtěl zasunout kotouč do brány, Kašík ale dobře natáhl svůj beton k tyči.

10:42
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Chlán – 2 min., sekání).

10:57
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté rychle využívají přesilovou hru. TOMÁŠ MIKÚŠ dostal dobrou přihrávku do levého kruhu, odkud také vypálil nad rameno Dolejše. Asistence: Peter Trška, Tomáš Fořt.

11:24
    Kovářova střela skočila u zlínské obrany.

11:58
    Zakázané uvolnění Beranů.

12:16
    Fridrichova střela z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

12:42
    Kalus byl sám mezi kruhy, vystřelil ale pouze nad Kašíkovu bránu.

14:09
    Domácím nevyšla přihrávka v útočném pásmu, Berani se tak ujímají kotouče.

14:59
    Marosz našel mezi kruhy Plášila, tomu se ale zakončení nepovedlo.

15:32
    Zlín předvedl rychlý přechod do útočného pásma. Sedláček posunul kotouč na DARKA HEJCMANA, který z pravé strany překonal Dolejše. Asistence: Pavel Sedláček.

17:10
    Dluhoš udržel útočné pásmo.

17:33
    Domácí sice prošli do útočného pásma, tam ale narazili na hostující obranu.

18:20
    Gewiese se pokusil prostrčit kotouč blíž k bráně, v tom mu ale zabránil Sedláček.

19:14
    Se střelou Flicka měl Kašík problémy, nakonec ji ale vyrazil.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Vítkovičtí byli v první polovině 1. třetiny sice aktivnější, v útočném pásmu se drželi většinu času, hosté jim však nedovolili vstřelit gól. V jedenácté minutě padla první branka, to když se z levého kruhu dokázal prosadit zlínský Mikúš, domácí však po inkasovaném gólu opět ukázali několik šancí, Kašík ale puk do brány nepustil. Hosté pak rychle přešli k Dolejšově bráně a Hejcman zvýšil na 0:2.

20:01

20:10
    Píská se ofsajd domácích.

20:19
    Polákovo nahození do útočného pásma přebírá Zlín.

21:01
    Na Bukartsovu přihrávku Svačina nedosáhl, domácí se však stále drží v útočné třetině.

21:44
    Gazdova střela pouze proletěla kolem domácí branky.

21:53
    Vítkovičtí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, bude se vhazovat po pravici Dolejše.

22:29
    Kaluse ve středním pásmu obral o puk Dobiáš.

22:49
    Vhazování před Dolejšem pro hosty, jednu z několika střel předvedl Dobiáš, právě ta jeho byla zblokována.

24:11
    Hosté jsou znovu rozestaveni v útočném pásmu a zaměstnávají Dolejše.

24:42
    Hruška se snažil prokličkovat až před bránu, na poslední chvíli ho však zlínská obrana zastavila.

25:39
    Dolejšovu pozornost vyzkoušel Novotný, domácí gólman střelu vyrazil do boku.

26:27
    Fridrich si ve středním pásmu říkal o přihrávku, nakonec na ni nedosáhl.

26:41
    Koch vystřelil z levého kruhu, před bránou se ještě snažili tečovat Fridrich s Maroszem, Kašík ale nakonec kotouč schoval pod lapačku.

27:50
    Už to vypadalo, že Fryšara pojede sám na Dolejše, na poslední chvíli se k němu ale dokázal vrátit Bondra, který před bránou zlínského hráče zastavil.

27:56
    Gazdovu ostrou střelu od modré drží Dolejš mezi betony.

28:56

29:37
    Polák se snažil usměrnit Svačinovu střelu do bránu, nakonec jen těsně minul bránu.

30:40
    Fridricha s Maroszem na poslední chvíli zastavil Němec.

31:26
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kalus – 2 min., nedovolené bránění).

31:30
    Domácí se osvobozují.

32:01
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Šlahař – 2 min., nedovolené bránění).

32:20
    Chlán prošel až k bráně, těsně před bránou mu však kotouč sjel z hole.

33:13
    Svačina měl před sebou volnou klec, bránu ale těsně minul.

33:26

33:59
    Bondra pálil z pravé strany, Kašík ale včas sklapl své betony.

34:01

34:59
    Po Šlahařově střele pouze zaduněl mantinel.

35:05
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    RASTISLAV DEJ se ve středním pásmu dostal k puku a jel úplně sám na Kašíka, ten si se zakončením pod horní tyč nedokázal poradit. Bez asistence.

36:54
    Svačina našel Hrušku u brány, domácí útočník s číslem 57 ale zakončil pouze Kašíka.

38:00
    Domácí vybojovali puk v útočném pásmu, následnou Fridrichovu střelu zblokoval Trška.

38:06
    Píská se ofsajd Zlína.

38:58
    Do přihrávky pro Kaluse se vložil Suhrada, který nakonec i vystřelil, trefil ale pouze Dolejšovu hruď.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:02.

Druhá třetina nabídla pouze jeden gól, o ten se postarali domácí, když na 1:2 snižoval Dej, opět jsme ale mohli vidět spoustu šancí na obou stranách a gólmani jsou pořád v akci.

40:01

40:04
    Na úvodním vhazování úspěšnější hosté, ti hned zakládají útočnou akci.

40:49
    Fridrich obral o kotouč Kubiše a míří ke Kašíkovi.

41:54
    Kochovu střelu srazil Ferenc vedle brány.

42:04
    Kalus vystřelil z otočky, a proto hostující gólman přerušil hru.

42:42
    Domácí dobře napadají a hosté mají problém s rozehrávkou.

43:06
    Polákův pokus jen proletěl kolem brány, u puku jsou ale stále domácí.

43:49
    Krenželoka na modré čáře zastavil Šlahař.

43:51
    Hosté v ofsajdu.

44:29
    Fridrich se několikrát snažil dorážet kotouč do brány, to se ale nelíbilo Beranům, a proto vznikla menší potyčka. Rozhodčí už ale vše uklidnili a budeme pokračovat ve hře.

45:21
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

45:30
    A je tady další zakázané uvolnění Beranů.

45:32
    Po vhazováni se kotouč odrazil ke Kašíkovi, ten ho raději schoval pod lapačku. Uvidíme vhazování po jeho pravici.

45:41
    Po dalším zakázaném zvolnění se vracíme před zlínského gólmana.

46:48
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Dluhoš – 2 min., držení).

46:56

47:27
    Maroszův pokus od modré zblokovala zlínská obrana.

47:46
    Těsně před zlínskou bránou se ocitl Krenželok, zakončení ale nebylo přesné a kotouč je za bránou.

48:36
    Kašík schoval do lapačky střelu Bondry z levé strany.

48:44
    Zlín vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

48:48

49:04

50:00
    Bukarts prošel do útočného pásma, kde přihrál Svačinovi, ten ještě mezi kruhy našel Hrušku, poslední jmenovaný však vystřelil pouze nad bránu.

50:24
    A je srovnáno! Vítkovickým se snaha v posledních minutách vyplatila. VLADIMÍR SVAČINA dostal dobrý pas před bránu a zakončil pod horní tyč zlínské brány. Asistence: Karel Plášil.

52:30
    V boji o puk v obranném pásmu Zlína byli úspěšnější hosté.

52:57
    Gazda čeká za vlastní bránou, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

53:05

Dnešní utkání sleduje 653 diváků.

53:58
    Kovářova střela zaduněla na zadním mantinelu.

54:24
    Po akci domácích se za zlínskou bránou strhla bitka mezi všemi hráči na ledě, rozhodčí budou vylučovat.

54:24
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marosz – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Dluhoš – 2+2 min, hrubost).

55:31
    Němec nahodil kotouč za Dolejšovu bránu a míří střídat.

56:02
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, bude se vhazovat po pravé ruce Kašíka.

56:25
    Fridrich ukázal několik kliček, pak ho ale hosté zastavili.

57:47
    Nepřesná rozehrávka domácích končí na holích Zlína.

58:26
    Oba celky mají teď problém s rozehrávkou.

58:29

59:13
    Marosz z pravého kruhu trefuje Kašíkovu hruď.

59:50
    Vítkovičtí si teď vůbec nerozuměli a nikdo nezakončil.

60:00

Po kratičké přestávce bude následovat prodloužení 3 na 3.

60:01

60:15
    Osamocený Trška dostal přihrávku před Dolejše, ten byl ale připraven.

60:43
    Jsme na druhé straně. Po střele Bukartse zazvonila tyč!

61:08
    Polák jel úplně sám na Kašíka, ten ale vytáhl skvělý zákrok, a tak pokračujeme ve hře!

62:00
    Zlín začíná od své brány.

62:22
    Do úniku se dostal Gewiese, Kašík ale opět zasáhl.

63:21
    I na druhé straně jel sám na brankáře Trška, hostující hráč však bránu přestřeli.

63:49
    Kašík vyráží ramenem další střelu Bukartse.

64:04
    Nahození Zlína končí na zakázaném uvolnění.

64:24
    A je rozhodnuto! Marosz jel opět sám na zlínského gólmana, puk se sice zastavil u brankové čáry, následná dorážka KARLA PLÁŠILA však končí v bráně! Asistence: Rostislav Marosz.

Ač Vítkovice po první třetině prohrávaly 0:2, dokázaly zápas vyrovnat a nakonec v prodloužení zvítězit. Viděli jsme pěkný hokej, kde bylo spoustu šancí, gólmani předvedli několik dobrých zákroků a byli slyšet i fanoušci obou celků!

Doufám, že jste si dnešní zápas užili! Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera. (19:48:54)

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 36. Dej, 51. Svačina (Plášil), 65. Plášil (Marosz) – 11. Mikúš (Trška, Fořt), 16. Hejcman (Sedláček)

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Rožánek, Ledrer