Kölner Haie – Třinec 2:3 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Kölner Haie
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Sobota 14.08.2021, 14:00 • Karlovy Vary, KV Arena • O pohár hejtmana Karlovarského kraje

Konec zápasu. (16:06:53)

59:43
    Třinečtí se už už hnali za volným kotoučem ve středním pásmu, jenže na cestě k prázdné brance je zastavuje offside.

59:27
    Tohle může Třinec mrzet. Jeho hráči napadali soupeře rozehrávajícího před vlastní prázdnou brankou, jenže s důrazem to přehnali. Geindl je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

59:03
    Lunemann míří na střídačku, Köln v šesti!

58:51
    Kolínští si vyžádali oddechový čas.

58:51
    Třinečtí hrají dobrou pasáž a stále nepouští soupeře přes jeho útočnou modrou. Köln je při další snaze zastaven čárovým sudím, který píská offside.

58:19
    Třinec vyhrál buly a zůstal v útočném pásmu. Střela od modré ale skončila mimo, následný pokus v ochranné síti za brankou.

57:57
    Kozlík se pěkně uvolnil na levém kruhu vypálil přes obránce, Lunemann chytá puk do lapačky.

57:12
    Třinec je po dvou přesilovkových brankách na konci a soupeře k ničemu nepouští. Naopak, po icingu Kölnu má znovu útočné pásmo.

56:47
    Další povedené kombinace Třince, na jejímž konci bylo zakončení Procházky. Lunemann vyráží betony.

56:00
    A mohlo to být už o dvě branky! Jobánek se na pravé straně krásně uvolnil a vybídl přihrávkou přes brankoviště k zakončení Wardase, ten však puk těsně minul a nemohl ho poslat do odkryté branky!

55:19
    Třinec je i nadále aktivní, střela Kozlíka od modré končí jen těsně mimo.

54:43
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec otáčí skóre v další přesilové hře! Slezané nejprve pěkně zakombinovali, takže se k puku mezi kruhy dostal Kareš. Třinecký hráč sice neuspěl, jenže na brankovišti byl důrazný NICO GAINDL, který jej dotlačil za Lunemannova záda! Asistence: Antonín Kareš, Jonáš Jobánek.

53:50
    Steck vybojoval puk v obranné třetině a zavezl jej až do útočného pásma, kde pošetřil cenné vteřinky.

53:14
    Kolína hraje ve čtyřech, ale rychle se dokázal osvobodit.

53:01
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Gaidel – 2 min., nedovolené bránění).

52:50
    Jobánek se krásně uvolnil po pravé straně útočného pásma, jeho pobídku ke střele chtěl využít Kareš, jenže jeho rána gólová nebyla.

51:27
    Kolín ale mohl rychle opět vést. K puku se na levé straně dostal Van der Ven a šikovně se prodral až k Nešpůrkovi, jenže nedokázal ho překonat!

50:55
    Do dalšího zakončení se dostávala Pětník, trefil však pouze nohy bránícího hráče.

50:07
    Pouhých deset sekund potřeboval Třinec na využití přesilové hry! Hrůzek vypálil tvrdě, jenže trefil pouze zadní mantinel, od něj se však kotouč odrazil k JANU MOŠKOŘOVI, který jej z levé strany poslal za Lunemannova záda! Asistence. Filip Hrůzek, Tommy Wardas.

49:53
    Třinec v poslední minutě tlačil a vybojoval si přesilovou hru. Vyloučen je Grasmik.

49:30
    Hrůzek pálí od modré tvrdě, ale mimo.

49:20
    Další útočný manévr Kolína končí již na modré čáře, je pískán offside.

48:40
    Mayr se krásně uvolnil v prostoru levého kruhu a přihrávkou na střed vyzval k zakončení Stecka, jeho volej ale zamířil vedle Nešpůrkovy svatyně.

47:40
    Třinec dlouho drží útočné pásmo, na konci tlaku byla tečovaná střela Andrleho od modré, která byla tečovaná, kotouč však zamířil mimo klec Kölnu.

46:50
    Rychle a svižně pálil z pravého kruhu Sivic, střílel ale vedle.

46:02
    Forsbach se pokusil prokličkovat s pukem středem až před Nešpůrka jenže neuspěl. Následný skákavý kotouč se pokusil baseballovým způsobem trefit Gaidel, jenže německý hokejista by se tímto sportem příliš neuživil.

44:41
    Třinec nezvládl úplně dobře rozehrávku a kolínští zvládli dobře situaci dva na dva, Nešpůrek ale svou svatyni uhájil.

44:12
    V lapačce končí i další rána, kterou vystřelil Chovaniak od modré čáry.

44:07
    Přesilovka Kolína skončila a zasahuje opět Lunemann, který stahuje puk do lapačky po střele jednoho z třineckých mladíků.

43:11
    Třinec mohl vyrovnat v oslabení! Šutý se dostal k puku ve středním pásmu a pelášil sám k Lunemannovi, svou střelou však pouze vyprášil výstroj německého gólmana!

42:44
    Ne, Kölnu se stále nedaří přejít červenou čáru, Nešpůrek je zatím bez práce v této početní převaze soupeře.

42:05
    Třinec se zatím dobře brání a nepustil svého soupeře po prvotním vyhození zpět do pásma.

41:19
    Třinečtí sice byli v útočném pásmu, přesto jdou ale do čtyř, když se Petr Przybyla provinil při snaze zastavit jednoho z Němců držením.

40:45
    Úvodní zásah i na druhé straně. Chovaniak nabruslil středem hřiště a před kruhy vypálil, lapačka Lunemanna zasáhla zcela přesně.

40:09
    Büsing se hned po buly dostal k puku a z levé strany se natlačil až před třineckého brankáře, ten ale jeho ránu vykryl.

40:01

40:00

39:05
    Kozlík ujel kolínské obraně a postupoval vstříc kolínské brance, jenže tváří v tvář Lunemannovi neuspěl a pálil vedle!

38:27
    Třinec ztratil puk v obranném pásmu a bylo z toho další nebezpečí. Puk doskákal před brankoviště až pro Forsbacha, tomu se ale zamotal mezi nohy a nedokázal přesně zakončit.

37:20
    Tlak Kolína pokračuje. Bürfent pálí tvrdě od modré, pro Třinec naštěstí ale vedle.

37:00
    Po delší době si sáhl na kotouč i kolínský brankář Lunemann, který si snadno poradil s ne příliš těžkou střelou z levého kruhu.

36:31
    Třinecký gólman ale pokračuje v dobrém výkonu a kryje další střelecký pokus Němců.

35:35
    Kolín právě vstřelil branku!
    S velkým, ale opravdu velkým štěstím končí kotouč v třinecké brance. Přesilovkový gól je nakonec přiznán RIKU GAIDELOVI, střela byla ale několikrát tečována a Nešpůrek tak neměl mnoho šancí, jak zasáhnout. Asistence: Matthias Pischoff, Pascal Steck.

34:58
    Němci nedokázali rozestavit přesilovkovou formaci, a tak Nešpůrek zatím kryje jen nečekaný pokus Pischoffa z levé strany.

34:33
    Jenže Oceláři jdou znovu do čtyř, vyloučen je Petr Andrle za držení.

34:25
    Slezané mohli již v plném počtu udeřit. Wardas protáhl po levé straně do útočného pásma, jeho střelu ale kryje brankář Lunemann

34:11
    Przybyla skáče na led, Třinec je kompletní.

33:47
    Třinci se po buly ve středním pásmu daří poslat puk až za branku Němců.

33:37
    Třinecký gólman i nadále v permanenci, je to od něj ale zatím hodně povedený a jistý výkon, který nepřináší kolínským střelcům gólové radosti.

32:58
    Kolínští dlouho obehrávali pásmo, zakončení na sebe nakonec vzal Van der Ven od modré čáry, Nešpůrek i přes zakrytý výhled vyrazil.

32:11
    Przybyla vyloučen za podražení, Köln si zahraje přesilovou hru.

31:48
    Až nyní musel Nešpůrek zasahovat a byla to hodně tvrdá rána Van der Vena, kterou třinecký brankář vyrazil.

31:15
    Náznak zakončení přinesla akce Stumpeho, který se pokusil zakončit z otočky v prostoru mezi kruhy, jeho pokus byl ale zblokován.

30:30
    Poslední minuty mnoho šancí nepřinesly, i nadále se ale hraje hodně aktivní hokej.

29:10
    Třinečtí vyhráli buly a mohou založit další útočnou akci.

28:56
    Trocho neurovnanou pasáž hry přerušuje až zakázané uvolnění Třince. Vhazuje se po pravé ruce brankáře Nešpůrka.

27:45
    Třinečtí rozehrávali až od vlastní branky. Šutý se pokusil najít přihrávkou na střed za modrou Wardase, tomu však chyběl kousek, aby na puk dosáhl.

26:55
    Moškoř zavezl puk do útočného pásma a pěknou přihrávkou uvolnil Procházku, který však v těžké pozici sám před Lunemannem neuspěl.

26:20
    Hra se přelila opět na druhou stranu, Třinec se ale z dobrých pozic do zakončení nedostal.

25:30
    Hraje se už ale opět v třineckém obranném pásmu, kde Nešpůrek zapsal několik úspěšných zásahů. Těžká šichta pro třineckého brankáře.

25:00
    Na opačném konci kluziště pálí z pravého kruhu Pětník, Lunemann zasahuje vyrážečkou.

24:35
    Dvě dobré příležitosti Stecka. Ten nejprve pálil zcela sám z levého kruhu mimo, po chvíli se dostal ke kotouči ve stejném prostoru znovu. Místo střely se ale pokusil objet branku a překvapit Nešpůrka, zakončení mu ale vůbec nevyšlo.

24:04
    Vhazovalo se před kolínskou brankou. Němci vyhráli buly, jenže špatnou rozehrávkou přišli o puk. K tomu se na levém kruhu dostal Geindl, trefil však pouze hruď brankáře Lunemanna.

23:26
    Třinec už je kompletní. Köln vytažil z početní výhody pouze střelu Van der Vena z levého kruhu, které letěla vedla. Následnou dorážku Stecka z pravé strany chytá do lapačky Nešpůrek.

22:38
    Třinci se daří zastavit první pokus Němců o útočnou akci a kotouč posílá až daleko od své branky.

22:20
    Kolín hraje v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.

21:26
    Hned po buly pálil nebezpečně Van der ven, Nešpůrek ale vyrazil betonem.

21:22
    Síly na ledě se vyrovnají. Třinečtí totiž hráli v početní převaze v šesti.

21:00
    Němci se osvobozují a hraje se ve středním pásmu.

20:30
    Oceláři se po buly dostali do dobré šance, Moškoř ale sám mezi kruhy možná trochu nesmyslně ještě hledal přihrávkou Wardase, který se však k zakončení nedostal!

20:23
    Lunemann hned zkraje oslabení zasahuje proti ráně z pravého kruhu.

20:18
    Festival vyloučení pokračuje hned zkraje druhé třetiny. Za sekání je vyloučen Sandro Mayr, který navrch dostal za protesty ještě desetiminutový osobní trest.

20:01

Další třetina začne přibližně v 14:48.

Úvodních dvacet minut bitvy o druhé místo ve skupině B je minulostí. Oba týmy vstřelily po jedné brance, diváci v KV Areně jsou svědky ofenzivní podívané, kdy se šance střídají na obou stranách. Utkání je tak za stavu 1:1 naprosto otevřené.

20:00

19:05
    Akci tak od vlastní branky založili Třinečtí, na jejím konci se k zakončení dostal Šotkovský, jeho pokus ale nebyl úspěšný.

18:37
    Kolínští vyhráli buly, sami se ale nepřesnostmi vytlačili ven z útočné třetiny.

18:24
    Hra se po icingu přesune před třineckou branku.

17:55
    Przybyla dobře číhal na útočné modré, přihrávka na něj i směřovala, ale v rozhodující okamžik mu puk přeskočil hůl a z akce nic nebylo.

17:16
    Třinec se ubránil a hraje v plném počtu.

16:30
    Grunewald pálil od modré do bloku, dorážka Gaidela z levé strany šla jen do boční sítě. Kolínští následně znovu obehráli situaci, na jejímž konci bylo další zakončení Gaidela ze levého kruhu, přičemž jeho backhandový pokus tentokrát zazvonil na brankovou konstrukci!

15:55
    Kolín už je v pásmu a snaží se rozestavit přesilovkovou formaci.

15:30
    Třinci se ale rychle po buly daří vyhodit a dobrou obranou středního pásma nepouští soupeře za útočnou modrou.

15:16
    Hráči v bílém se ale nyní budou muset znovu bránit, na dvě minuty je za nedovolené bránění vyloučen Filip Hrůzek.

14:30
    Třinec mohl krátce po vyrovnání jít do vedení. Přečíslení dvou proti jednomu vedl Hlávka, který se jej nakonec z levé strany pokusil sám i zakončit, jeho kličku ale zneškodnil Lunemann!

13:25
    Hrůzek si nejprve sjel na dobrý pas do pravého kruhu, jeho ránu ale vyrazil Lunemann. Akce Třince ale pokračovala a kotouč do branky nakonec dostal JAN MOŠKOŘ! Asistence: Tommy Wardas.

12:46
    Udeřit mohlo i na druhé straně, kde se do brejku dostal jeden z německých hráčů, jeho sólo ale zneškodnil třinecký gólman.

12:05
    K brance se pokusil z pravého kruhu prokličkovat Geindl, byl ale zastaven. Následnou ránu Pánka od modré zblokovala kolínská obrana.

11:48
    Třinec může rychle srovnat taktéž v početní výhodě. Vyloučen je na dvě minuty Bürfent,

11:19
    Kolínští početní převahu rychle využívají, když do prostoru pravého kruhu dostal nabito PASCAL STECK a tvrdou ranou prostřelil brankáře Nešpůrka! Asistence: Vincent Grunewald, Justin Van der Ven.

Tak vše jinak, dvě minuty nakonec dostává jen třinecký hráč, Köln si zahraje přesilovou hru.

10:28
    U mantinelu se do sebe pustili Moškoř a Büsing, oba fasují menší dvouminutové tresty za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

09:44
    Po delší době se připomněli třinečtí i v útočném pásmu, střelu Kozlíka švihem z pravého kruhu ale Lunemann v pohodě hrudí vyrazil.

09:10
    Po buly se puk dostal na levý kruh ke Gaidelovi, který ale v dobré pozici minul třineckou klec.

09:02
    Nešpůrek se v úvodní třetině rozhodně nenudí, teď předvedl další dobrý zákrok lapačkou.

08:53
    Třinečtí jsou nyní pod tlakem a osvobozují se jen za cenu zakázaného uvolnění.

08:20
    Třinec propadl i vinou pádu v útočném pásmu a Němci jeli ve třech proti jednomu bránícímu hráči soupeře. Pischoff však totálně pokazil přihrávku a celou akci zazdil. Následnou střelu Grasmika pak vyrazil brankář Nešpůrek.

07:43
    Trestné lavice po přerušení hry opouští nyní i Pětník s Mayrem, kteří se tak brzy budou moci zapojit do hry.

07:11
    Další dobrá možnost Kolína, který se s pukem dostal až před Nešpůrka, kdy ses jej za jeho záda snažil protlačit Van der Ven. Německý hráč neuspěl a akci navíc přerušilo nedovolené postavení v brankovišti.

05:39
    Trest Hlávky je u konce, Třinec je kompletní.

05:27
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Pětník – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Mayr – 2 min., nedovolené bránění).

05:16
    Další zákrok třineckého brankáře, který přerušuje hru poté, co vyrazil puk vyrážečkou do ochranné sítě za brankou.

05:00
    Nešpůrek už má svou hůl zpět, nyní ale jen sledoval, jak kotouč po ráně jednoho z Němců zastavila tyč jeho branky!

04:49
    Třinec se na chvíli osvobozuje

04:23
    Od modré čáry pálil jeden z německých hráčů, Nešpůrek sice vyrazil kotouč, přišel ale při zákroku o svou hůl.

03:50
    Třinec rychle vyhazuje kotouč z obranného pásma a Kolín začíná až od brankáře Lunemanna.

03:39
    Přesilová hra i pro německé mužstvo. Za podrážení je na dvě minuty vyloučen Tadeáš Hlávka.

03:30
    Hrůzek to zkusil od modré čáry, jeho střelu ale zblokoval jeden z bránících hráčů Kolína.

03:03
    Kolín hraje v plném počtu, Lunemann neměl příliš mnoho práce.

02:52
    První kontakt s pukem zapisuje brankář Nešpůrek, který vyjel proti vyhozenému kotouči a poslal ho daleko od své branky.

02:33
    Třinec se drží v pásmu, k lepšímu zakončení se ale nemůže dostat.

01:55
    Pětník pálí tvrdě od modré čáry, Lunemann vyráží betony.

01:13
    Kolínu se po buly hned daří vyhodit, Třinec je následně zastaven ofsajdem.

01:03
    Třinec si hned v úvodu zápasu zahraje přesilovou hru, vyloučen je Pascal Steck, dvě minuty za krosček

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 12. Steck (Grunewald, Ven), 36. Gaidel (Pischoff, Stecj) – 14. Moškoř (Wardas), 51. Moškoř (Hrůzek, Wardas), 55. Geindl (Kareš, Jobánek)

Kölner Haie: Lunemann (Jona) – Korus, Mayr, Schmidt, Ribnitzky, Tropmann, Grunewald, Grasmik, Lipchander, Salter, Van der Ven, Bartuli, Steck, Forsbach, Bürfent, Büsing, Weissberger, Pischoff, Bach, Adam, Gaidel, Sivic, Dobrovolskij.
    HC Oceláři Třinec: Nešpůrek (Švančara) – Hrůzek, Buják, Chovaniak, Marcinko, Kareš, Andrle, Puzoň, Hykl, Žabka, Cienciala, Geindl, Matěj, Jobánek, Ramík, Petrovský, Wardas, Moškoř, Tomiczek, Pětník, Kozlík, Wawrzkuewicz, Šotkovský, Šutý, Kašpárek, Pánek, Przybyla, Procházka, Hlávka