Jokerit – Čeljabinsk 5:4 (po pr.) | Omsk – Chabarovsk 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Vladivostok 9:2 (kon.)
Soči – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 3:2 (po pr.) | Kunlun – Riga 5:6 (kon.)
Jokerit Helsinky
5:4 (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Pondělí 06.09.2021, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (20:11:04)

ČESKO-SLOVENSKÁ STOPA

David SKLENIČKA (JOK) – 0+0, 1 střela na branku, 2 trestné minuty, 4 hity, čas na ledě: 19:57

Roman WILL (CLJ) – 25 zákroků, 5 obdržených gólů, 83,3% úspěšnost
    Lukáš SEDLÁK (CLJ) – 0+1, 2 střely na bránu, 0 trestných minut, 4 hity, čas na ledě: 19:41
    Tomáš HYKA (CLJ) – 1+0, 3 střely na bránu, 0 trestných minut, 1 hit, čas na ledě: 17:00

Utkání je u konce. Kdyby diváci v Hartwall Areně za stavu 3:0 tvrdili, že vyhraje domácí celek, asi by to nebylo žádným překvapením. Jenže takový zbývající průběh jistě nečekali. Traktor ukázal bojovnost, srovnal ve třetí třetině na 4:4 a zřejmě po zásluze tak získal alespoň bod. Jenže poslední slovo patřilo Kallemu Kossilovi, který v utkání zapsal úchvatnou statistiku 2+2. Rozhodující kličkou přisoudil duelu výsledek 4:4.

61:37 Kalle KOSSILA - 5:4

61:37
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Lukáš Sedlák dostane v šatně vyhubováno. Při výjezdu z vlastního pásma podcenil souboj s Teemu Turunenem, který i v pádu dokázal puk přihrát na KALLEHO KOSSILU. Tomu patřil celý dnešní večer a svou one-man show zachránil celý Jokerit od velké blamáže. Nejenže právě jeho přispěním Helsinky vybudovaly náskok 3:0, ale také sám Kossila druhým gólem v utkání rozhoduje o držiteli dvou bodů za vítězství. S pukem před Willem několikrát zakvedlal, český brankář neudržel krok a z forhendové strany inkasoval pátou trefu duelu. Asistence: Teemu Turunen.

61:19
    Výtečně Roman Will! Na modré čáře zapomenutý John Norman šel proti českému brankáři sám, ale ani nadvakrát nedal.

60:50
    Po zastaveném průniku Schroedera pálil tvrdě Iiro Pakarinen. S blokem nepočítal.

60:28
    Útočným pásmem prosvištěl Brian O'Neill, jenže ke střele se nedostal a ještě vyrobil ztrátu.

60:06
    První možnost k úderu patří Jokeritu, puk za vlastní klec vyváží Philip Holm.

60:01

Kdo by před koncem druhé třetiny čekal, že by utkání ještě vůbec mohlo dojít do prodloužení? V poslední části snížil na rozdíl jediného gólu Andrej Stas, jenže odpověď měl Marko Anttila. Jokerit se nicméně jeho trefou nechal zviklat a Hyka s Pulkkinenem dokonali v krátkém čase stíhací jízdu. Pak jsme 11 minut další branku neviděli, takže prodloužení začne za stavu 4:4.

60:00

59:32
    Zdá se, že s prodloužením počítá Sergej Tělegin. Vzhledem k průběhu musí Traktor tento výsledek brát všemi deseti.

58:44
    Před Lindbäckem vyplaval Lukáš Sedlák. To by byla pro Helsinky hotová pohroma, kdyby si nechaly ve třetí třetině otočit náskok 3:0 a 4:2! Zatím jsme od toho ale daleko, Sedlák branku netrefil.

58:26
    Na steč nevyrazí Tomáš Hyka, měl totiž výraznější potíže se zpracováním puku.

57:54
    Teď byl až přehnaně důrazný Jesse Joensuu, to už ale k jeho hře tak nějak přirozeně patří. Will zachytil nepříjemný nához Holma, který se navíc odrážel od zadního mantinelu.

57:36
    Nedá se říct, že by dnešek byl dnem Romana Willa. Střela Philipa Holma od mantinelu mu znovu zbytečně vypadla a dala možnost hráčům Helsinek slétnout se před brankoviště jako hladoví supi.

57:31
    Jokerit pouze dostal kotouč vpřed, z vlastní třetiny ale může operovat Nick Bailen.

56:32
    Ostrý souboj dvou třiatřicítek přece jen ovládnul Albert Jarullin. Markus Hännikäinen mu dal nicméně pořádně zabrat.

55:56
    Puk nedokázal na půlící čáru přehrát Veli-Matti Savinainen. V opačném případě by už černo-červená mašina postupovala k brance.

54:58
    Do útočného pásma poslal puk Jordan Schroeder. Jokerit tak po dlouhé době nakouknul k Romanu Willovi. Střela Petteriho Lindbohma skončila v náruči českého gólmana.

53:57
    Přihrávka se nedostane na hůl Andreje Stase, kotouč naopak opouští hrací plochu a skončí na střídačce Jokeritu.

53:18
    Až do brankoviště na břiše doklouzal Petteri Lindbohm, když se vydával na útočný výlet. Will nemusel řešit žádnou střelu.

52:17
    Ano, Anders Lindbäck je skutečně zpátky a Janne Juvonen zřejmě opustí tento zápas bez jediného zásahu na svém kontě. Zlomený nůž Lindbäckovy brusle se podařilo vyměnit.

52:17
    Přihrávka Tomáše Hyky zakotvila v ochranné síti. Následuje komerční přestávka a uvidíme, zda se Lindbäck stihne vrátit už nyní.

51:41
    Do útočného rohu se svezl Jesse Joensuu, ztrátu puku si ovšem neodpustí. Útok na druhé straně neměl úspěch.

51:11
    Teď už mohl pozornost Juvonena vyzkoušet Albert Jarullin, ale se střelou příliš otálel a už nedostal prostor.

50:48
    Přihrávka Andreje Stase neprošla až před brankoviště. Traktor začíná ve vlastní třetině.

50:11
    Kotouč rukavicí do středního pásma sklepl John Norman. Je znát, že Jokerit nechce na svého nového gólmana pustit jedinou střelu.

49:39
    A domácí musí dokonce vystřídat brankáře! Oprava potrvá delší dobu, než by si sudí přáli. Do brankoviště nastupuje Janne Juvonen a Anders Lindbäck musí naopak na střídačku.

49:39
    Vypadá to, že nás čeká delší zdržení. Anders Lindbäck přišel o nůž u brusle a nyní se mu ho pokusí kustod vyměnit.

49:39
    Píská se ofsajd v neprospěch Helsinek, které se nutně potřebují uklidnit a vrátit se ke své hře.

49:13
    Komerční přestávka ukončí šílenou pasáž, v níž padly čtyři góly v průběhu necelých šesti minut.
    49:00 Teemu PULKKINEN - 4:4

49:00
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Rázem je srovnáno! Na takový hokej je radost pohledět. Hostům se povedla další rychlá akce, kdy Albert Jarullin jednoduchou přihrávkou přehrál celou obranu soupeře a TEEMU PULKKINEN ráznou střelou do horního víka překonal brankáře. Uvidíme, jaké bude mít tato show nakonec vyvrcholení. Asistence: Albert Jarullin, Sergej Kalinin.
    47:16 Tomáš HYKA - 4:3

47:16
    Tak se nám týmy rozjely k ofenzivním hodům. Tentokrát úřaduje česká spojka. Lukáš Sedlák dovršil krásnou kombinaci Traktoru diagonální přihrávkou na TOMÁŠE HYKU, který překonal rozhozeného Lindbäcka nadvakrát. Pro Hyku je to druhý bod v sezoně a také premiérový gól. Asistence: Lukáš Sedlák, Nikita Těrtyšnyj.
    45:29 Marko ANTTILA - 4:2

45:29
    Jenže když se Jokeritu nedaří, vezme zodpovědnost do rukou kapitán MARKO ANTTILA. I v 36 letech ukazuje, že má v poslední formaci Helsinek stále svou platnost. Jeho střela sice nebyla nechytatelná a Roman Will asi nebude mít zrovna čisté svědomí, ale takové góly občas z rychlých protiútoků jednoduše padají. Finský útočník ho nyní zařídil a přináší svému týmu extrémně podstatné uklidnění. Asistence: Niklas Friman.

44:58
    Kotouč odevzdal Ilja Karpuchin a odchází střídat. Všechny formace Traktoru nyní hrají v dobrém tempu a Jokerit je uzamčen na vlastní polovině.
    43:09 Andrej STAS - 3:2

43:09
    Domácí si nemile komplikují život. Inkasují krátce po startu třetiny, to když ANDREJ STAS zavezl puk do pásma, přenechal jej Kirillu Kapustinovi a došel si pro zpětnou přihrávku, přičemž tvrdým příklepem přibil touš pod břevno. Anders Lindbäck byl v rozkleku příliš krátký a měl by vyburcovat spoluhráče k důslednějšímu bránění. Asistence: Kirill Kapustin.

42:36
    Domácí byli blízko navýšení vedení, ale Roman Will po zaváhání, kdy vypustil kotouč z výstroje, mohl jen sledovat krajana Davida Skleničku, jak se mu nedaří dorazit do prázdné klece..

42:02
    Marko Anttila zapojil své kilogramy a Michail Gorjunov-Rolgizer odletěl jako nafukovací balonek. Střídačka zareagovala hlasitým pokřikem.

41:52
    A znovu je to Anders Lindbäck, kdo přerušuje uplynulou pasáž, při níž se Čeljabinsk vměstnal do útočného pásma.

41:21
    Střelu od modré čáry vyslal Jevgenij Kulik a Anders Lindbäck zachytává kotouč do rukavice. Jokerit by měl zvýšit obrátky, jinak může na své ledabylé dohrávání zápasu krutě doplatit.

40:45
    Kotouč v útočné třetině málem ukořistil Tomáš Hyka, pak ale musel do středního pásma. Jokerit vyhazuje na zakázané uvolnění.

40:02

40:01
    Traktor si do poslední části přenáší krátkou přesilovku a Albert Jarullin okamžitě nahodil kotouč vpřed.

40:01

Domácí v prostřední fázi utkání ještě navýšili své vedení, když už třetí přesilovou hru svého týmu proměnil Kalle Kossila. Obrázek hry se poté výrazně neměnil, ale Helsinky si zkomplikovaly život několika vyloučeními. Traktor se přece jen dostal k nějaké útočné aktivitě a po skvělé přihrávce Piluta vstřelil jejich premiérový zápis Vitalij Abramov. Jeho trefa určuje skóre 3:1 a jméno vítěze tak definitivně prozradí až třetí perioda.

40:00

39:59
    Poslední střela od modré čáry, kterou vyslal Lawrence Pilut, do branky neprošla. To může být v konečném součtu velmi zásadní moment.

39:37
    Střelu Pulkkinena dokázal Lindbäck vyrazit. Jokerit je pod velkým tlakem.

39:18
    Na modré čáře puk zastavil Lawrence Pilut a Tommi Kivistö může sudím děkovat, že mu nepřišili dvě minuty za krosček.

38:48
    Hosté dostali navrch přesilovku a mohou se vrátit zpátky do zápasu. Místo toho ale útočí Brian O'Neill.

38:02
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Teemu Turunen – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
    38:02 Vitalij ABRAMOV - 3:1

38:02
    Je tu první slabší chvilka brankáře Anderse Lindbäcka. Z levé strany k němu přijížděl VITALIJ ABRAMOV, ovšem trefu vytěžil hlavně zásluhou špatného postavení Švéda v brankovišti. Domácí ještě reklamovali nesprávné střídání či ofsajd Čeljabinsku, ale sudí po konzultaci s videem neshledali problém. Pochvalu zaslouží i Lawrence Pilut, který se bleskově zorientoval a přihrávkou na modrou čáru umožnil Abramovův únik. Asistence zatím nepřipsána českému brankáři Romanu Willovi, který zastavil kotouč za vlastní klecí. Asistence: Lawrence Pilut.

37:53

37:19
    Na Traktoru je bohužel vidět, že s pukem si absolutně neví rady. Albert Jarullin vytloukl bloky a Nikita Těrtyšnyj ani neudržel rutinní přihrávku na modré čáře.

36:35
    I v oslabení umí Jokerit zaútočit, mohutná rána z pravého křídla se ovšem nevešla do brány. Roman Will se snažil roztáhnout, zasahovat ovšem nemusel.

36:03
    Z gólu už se málem mohl radovat Lukáš Sedlák. Bojuje na hraně brankoviště a černé pryži vystavil do cesty hůl. Akorát že těsně minul.

35:53
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., nedovolené bránění).

35:53
    Hosté dostali ponechanou výhodu, využít ji ale určitě nezvládnou.

35:18
    V útočném pásmu se zaskvěl Jesse Joensuu, když doslova zbořil Bailena. Traktor hledá složitě cestu z problémů.

33:38
    Po oslabení zůstal ještě nějakou chvilku na ledě Marko Anttila, jako správný kapitán totiž nemůže vypustit jedinou vteřinku. Na střídačku dojel v hlubokém předklonu.

32:38

32:37
    Střelu Tomáše Hyky uschoval Lindbäck do lapačky. Po dalším vhazování měl obrovské problémy ve vlastním brankovišti, ale přesile útočníků se štěstím odolal.

32:02
    Od levého mantinelu si s pukem vyjel Teemu Pulkkinen. Jeho příprava byla opět až extrémně dlouhá a Anders Lindbäck měl dost času na to se srovnat. Pulkkinen navíc zasáhnul jeho břicho.

31:05
    Hosté dostali několik zajímavých možností, jako poslední vystřelil Albert Jarullin, ale obrana Jokeritu zatím funguje. John Norman se položil na led a blokoval.

30:38
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Markus Hännikäinen – 2 min., podrážení).

30:08
    Na branku poslal pozdrav Jevgenij Kulik, ale střely z produkce Traktoru jsou zkrátka podprůměrné až slabé. S podobnými by neměl problém žádný brankář z KHL.

29:31
    Před bránu najížděl Veli-Matti Savinainen, pas se ale až k němu nedostal. Helsinky si pak nerozuměly a je z toho zakázané uvolnění.

28:28
    Skvělou přihrávku na útočnou modrou vymyslel Sergej Tělegin. Na branku upaloval Lukáš Sedlák, ale ve velké rychlosti nezvládl kličku. Přímá střela se zřejmě s přispěním Lindbäcka svezla vedle.
    27:37 Kalle KOSSILA - 3:0

27:37
    Helsinky využívají třetí přesilovku v tomto utkání, jsou z nich tedy neuvěřitelně efektivní. Kotouč nedokázal odpálit do bezpečné vzdálenosti zřejmě Lawrence Pilut, před brankou panovala velká mela. Puk pak zametl na místo určení KALLE KOSSILA, který tak stál u všech tří branek svého týmu v tomto utkání. Jokerit dnes nedopouští žádné komplikace. Bez asistence.

27:29
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jevgenij Kulik – 2 min., hákování).

26:31
    Za modrou čarou tvrdě ztroskotal Nikita Těrtyšnyj. Domácí otočili hru a Aleksi Halme poslal nebezpečnou střelu na Willovu vyrážečku. Český gólman situaci ustál.

25:55
    Vysoké napadání zvolil Veli-Matti Savinainen, jenže pak chyběl pro změnu vzadu. Ještě že má v zádech Lindbäcka, který si betonem opět poradil.

25:08

25:00
    Za modrou čáru vyrazil Lawrence Pilut. Jeho střela měla propagační charakter, ale i to je v oslabení úspěch.

24:24
    Velkou chybu v rozehrávce vyrobil Kalle Kossila, ale přečíslení dva na jednoho nebylo tak úplně možné, jelikož oba útočníci Čeljabinsku už padali únavou.

23:38
    Tentokrát už střela z produkce Holma mnohem nebezpečnější. Trojitý blok před brankou Willovi dokonale zastínil výhled, měl ale štěstí a puk se do něj trefil.

23:12
    Ihned po buly chtěl vypálit Philip Holm. Možná mohl sáhnout ke kombinaci, protože na led upadnul Lawrence Pilut, ale rozhodnutí nezměnil a Roman Will kryje.

23:08
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ilja Karpuchin – 2 min., vysoká hůl).

22:58
    Na samostatný výboj se pustil Vjačeslav Osnovin. Jakkoliv jeho snaha vypadala naivně, dostal se až k brance, akorát už nestihl přetáhnout puk na forhend.

22:35
    Proti Ilju Karpuchinovi se vyšponoval Marko Anttila a připisuje si cenný blok. Vhazovat se bude před Lindbäckem.

21:44
    Z pravé strany přišla rána Markuse Hännikäinena, ovšem Will komplikace u své levé tyčky nedopustil. V první třetině dvakrát posunul bránu, teď ale kolíky zůstaly na místě.

21:07
    Střelu Alexe Granta se pokoušel dorážet rozhozený John Norman, ovšem nestál na bruslích tak pevně, aby vůbec vypálil.

20:40
    Do boje za brankou se pustil Sergej Kalinin a povedlo se mu překvapit nepozorného Normana. Puk se zpoza klece odrazil do brankoviště, ale Lindbäck se zorientoval včas.

20:01

Úvodní část zápasu jasně patřila Helsinkám, které si dvěma trefami Iira Pakarinena v přesilové hře zajistily současné vedení 2:0. Pakarinen se ostatně mohl pokusit o husarský kousek a uzavřít hattrick už během prvních 16 minut, ovšem jednu ze svých tří velkých šancí neproměnil, když ho parádně vychytal Roman Will. Na druhé straně působící brankář Anders Lindbäck neměl zatím mnoho starostí a Čeljabinsk bude muset zabrat, pokud nechce po úvodní výhře tratit body.

20:00

19:42
    Ještě jedna ambiciózní rána příklepem, postaral se o ni Marko Anttila. Víc už žádný tým v této třetině nestihne.

19:18
    Za pukem se hnal Hannes Björninen a přišel o své náčiní. Sudí v tomto momentu faul nespatřili.

18:54
    Do branky se nevešel Vitalij Abramov, ale Lindbäck zřejmě přispěl svým ramenem. Vhazování ve vlastním pásmu pak ovládnul Jokerit.

18:20
    Kotouč opustil hrací plochu, ovšem zakotvil na střídačce, takže o přestupku proti pravidlům nemůže být řeč. Navíc vhazování proběhne ve středním pásmu.

17:42
    Od levého mantinelu velmi nečekaně vystřelil Tommi Kivistö a Will se zase jen ohlíží. Tentokrát scházelo několik decimetrů.

16:59
    Střelu Briana O'Neilla měl Roman Will určitě udržet ve výstroji, ale zas tak moc ho nejistý zásah mrzet nemusí. V okolí nebyl žádný hráč schopný dorážky.
    16:14 Iiro PAKARINEN - 2:0

16:14
    Co se dvojici Kalle Kossila – IIRO PAKARINEN nepovedlo před chvílí, to napravuje nyní. Přihrávka z rohu hřiště ještě prošla přes hůl Teemua Turunena a přichystaný ostrostřelec už věděl, jak s pukem naložit. Rána rychlým švihem se dostává za záda Romana Willa a Jokerit vede už 2:0. Asistence: Teemu Turunen, Kalle Kossila.

16:05
    Jokerit zatím hraje hlavně po mantinelech, přihrávka na střed chybí.
    15:41 Na Pakarinena zívala prázdná brána, ale Will mu skórovat nedovolil.

15:41
    V brankovišti je obrovský zmatek, ale Roman Will zřejmě bleskovým přesunem uhájil svou levou tyč proti střele Iira Pakarinena. Na druhý gól si tento namlsaný střelec ještě musí počkat. Znovu přihrávku do ohně zasílal Kalle Kossila, tito dva si tedy skutečně rozumí.

15:26
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., sekání).

15:20
    Svou střelu poslal Petteri Lindbohm pouze do bloku, který utvořil Jegor Fatějev. Mělo by se vylučovat.

15:11
    Hra se přesune zpět před Willa, jelikož Philip Holm vyhrál stíhací závod. Je tu tak icing.

14:36
    Zákrok Davida Skleničky znovu na hraně únosnosti, druhý trest v utkání ale za namáčknutí Byvalceva na mantinel nedostane.

13:47
    Teď už Niklas Friman neudržel kotouč u modré čáry a Jokerit musí po nadějném tlaku opustit útočnou třetinu hřiště. Finský klub je zatím lepší než soupeř.

12:38
    Velmi dobře kotouč od modré čáry nahodil Tommi Kivistö. Přichystaný John Norman se pokoušel o kousavou teč, která se odrazila mimo dosah tří tyčí.

12:15
    Sledovali jsme snad první ofsajd utkání, to když u modré čáry nebruslil dostatečně rychle Nick Bailen.

11:29
    Střelu z levé strany protlačil zadák Philip Holm. I když měl Will omezený výhled, vyrážečku vytrčil včas.

10:54
    Dobrou palebnou pozici si vybral Tomáš Hyka, bohužel pro něj ale vůbec netrefil přihrávku Nicka Bailena, který je tradičně aktivní i směrem do ofenzivy.

10:31
    Kapitán Marko Anttila je se svými centimetry a kilogramy na ledě nepřehlédnutelný a ihned po buly chtěl váhu využít k tvrdé střele. Jenže kotouč mu sjel.

10:19
    A Jokerit pokračoval v útočné aktivitě, kterou málem vytěžil John Norman. Jeho parkování před brankou umožnilo také následnou střelu Savinainena, který našel Willovu hruď.

09:37
    Před branku se šikovně protáhnul Jesse Joensuu, akorát zakončení už za daných podmínek bylo skutečně složité.

09:16
    Od mantinelu si na střed nabruslil Andrej Stas, ale nepálil příliš přesvědčivě. Gólman jeho pokus pohlídal.

08:25
    I když nebyla střela Iljy Karpuchina zrovna jedovatá, švédský brankář ve službách finského týmu si nekomplikuje život a odráží do rohu.

08:03
    Roman Will měl problémy s páskem u masky poté, co na něj tvrdou střelu z úhlu vyslal Markus Hännikäinen. Respekt před Willem, že celou akci dochytal a až pak si řekl o přerušení.

07:25
    Střelu Nicka Bailena gólman Jokeritu vyráží betonem až k mantinelu. Ještě předtím do brankoviště přihrával Lukáš Sedlák, asistence z toho ale není.

06:40
    Traktor začíná vystrkovat růžky, takže proti střele Lawrence Piluta, bývalého obránce Buffala, už se musel mít Lindbäck na pozoru.

05:49
    Nahození od modré čáry snášel Andrej Stas. Pak pálil i Ilja Karpuchin, ale v obou případech se Anders Lindbäck obešel bez zákroku. Pomohli mu spoluhráči.

05:31
    Úklid hrací plochy se poněkud zdržel, už je ale vše připraveno k pokračování v zápasu. Buly v útočném pásmu zvládli lépe hosté.

05:08
    Před Lindbäckem o puk srdnatě bojoval Vitalij Abramov, nepovedlo se mu kotouč ovšem zasáhnout ani ze vzduchu. Po nevyvedeném útoku Jokeritu následuje první komerční přerušení.

04:40
    Nebezpečnou přihrávku Kossily do brankoviště dokázal betonem přibrzdit Roman Will. Český brankář teď hodně pomohl svému týmu při bránění.

04:05
    Ke střele z předbrankového prostoru sáhnul Hannes Björninen, ale kotouč zřejmě po zásahu Bailena skončil v ochranné síti.

03:53
    David Sklenička je zpátky na hrací ploše a Jokerit může pokračovat s pěti hráči na ledě.

03:36
    Při vlastním oslabení si držení puku užívá Iiro Pakarinen, kterému do středního pásma pomohl Niklas Friman. Jokerit hraje v nevýhodě skvěle.

02:39
    Kdyby teď lépe přihrával Lawrence Pilut, mohla se Traktoru otevřít snadná cesta k brance. Jenže ke střele vůbec nedošlo a Jokerit se osvobozuje.

02:17
    Kotouč si v rukavici poprvé potěžká také Anders Lindbäck, který také musí úvodní zákroky předvádět v oslabení.

01:53
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (David Sklenička – 2 min., faul kolenem).
    01:20 Iiro PAKARINEN - 1:0

01:20
    Puk poprvé musí lovit z branky Roman Will. Domácím se podařila zužitkovat početní převaha po technickém přestupku Čeljabinsku. Důležitou roli u modré čáry sehrál Kalle Kossila, který se vyhnul dvojici soupeřů a nachystal palebnou pozici pro IIRA PAKARINENA. Ten se trefil náramně – přímo k levé tyči. Asistence: Kalle Kossila, Markus Hännikäinen.

01:10
    V rohu musel s ostrým střetem počítat Markus Hännikäinen, ale Finové zůstávají v útočném pásmu.

00:37
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Teemu Pulkkinen – 2 min., příliš mnoho hráčů).

00:32
    U levého mantinelu nedokázal proskočit Niklas Friman, ale nebylo to bez faulu na straně Čeljabinsku.

00:01

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Juvonen) – Lindbohm (A), Holm, Friman, A. Grant, Kivistö, D. Sklenička, Tuhkanen – Joensuu, Schroeder, O'Neill (A) – Kossila, Hännikäinen, Turunen – Savinainen, Norman, Pakarinen – Anttila (C), Björninen, Halme.

Traktor Čeljabinsk: Will (Garipov) – Pilut, Jarullin, Bailen, Tělegin, Kulik, Karpuchin, Kirpičnikov – Pulkkinen, V. A. Tkačov, Kalinin – Sedlák, Hyka, Těrtyšnyj – Osnovin, Byvalcev, Abramov – Fatějev, Stas, Gorjunov-Rolgizer – Kapustin.

Rozhodčí: Beljajev, Gofman – Černyšjov, Šeljanin.

Češi a Slováci

David Sklenička (JOK) – 2 zápasy, 0+0
    Tomáš Hyka (CLJ) – 1 zápas, 0+1
    Lukáš Sedlák (CLJ) – 1 zápas, 0+1
    Roman Will (CLJ) – 1 zápas, 93,55%

Jokerit Helsinky je i v letošním ročníku jediným finským týmem v Kontinentální hokejové lize. Minulý ročník KHL házel Jokeritu pod nohy různé překážky. Finský celek chtěl do nového ročníku vstoupit o poznání lépe. Po dvou duelech má ale na kontě nula bodů. Na úvod prohrál 0:3 v Kazani a ve druhém duelu nestačil 2:4 na Nižněkamsk.

Traktor Čeljabinsk vstoupil do nového ročníku Kontinentální hokejové ligy podle představ. V úvodním duelu zvítězil na svém ledě nad Novosibirskem 3:2 v prodloužení. Tímto výsledkem tak Traktor navázal na povedenou přípravu, ve které ovládl šest z osmi duelů.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům KHL! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Jokeritem Helsinky a Traktorem Čeljabinsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 2. Pakarinen (Kossila, Hännikäinen), 17. Pakarinen (Turunen, Kossila), 28. Kossila, 46. M. Anttila (Friman), 62. Kossila (Turunen) – 39. V. Abramov (Pilut, Will), 44. Stas (Kapustin), 48. Hyka (Sedlák, Těrtyšnyj), 49. Pulkkinen (Jarullin, Kalinin)

Jokerit Helsinky: Lindbäck (50., 53. Juvonen) – Lindbohm (A), Holm, Friman, A. Grant, Kivistö, D. Sklenička, Tuhkanen – Joensuu, Schroeder, O'Neill (A) – Kossila, Hännikäinen, Turunen – Savinainen, Norman, Pakarinen – M. Anttila (C), Björninen, Halme.
    Traktor Čeljabinsk: Will (Garipov) – Pilut, Jarullin, Bailen, Tělegin, Kulik, Karpuchin, Kirpičnikov – Pulkkinen, V. A. Tkačov, Kalinin – Sedlák, Hyka, Těrtyšnyj – Osnovin, Byvalcev, V. Abramov – Fatějev, Stas, Gorjunov-Rolgizer – Kapustin.

Rozhodčí: Beljajev, Gofman – Černyšjov, Šeljanin