Novosibirsk – Dynamo Moskva 4:5 (kon.) | Ufa – Kunlun 5:1 (kon.) | Jokerit – N.Novgorod 5:4 (1:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Riga – Barys 3:2 (kon.) | Soči – Petrohrad 0:2 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 3:5 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:5 (0:1, 0:3, 4:1)
Dynamo Moskva
Čtvrtek 16.09.2021, 14:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! Ve čtvrtek odpoledne se odehraje utkání KHL mezi Sibirem Novosibirsk a Dynamem Moskva. Zatímco Sibir se nachází v zadní části tabulky Východní konference, Dynamo je v novém ročníku soutěže zatím stoprocentní.

Dynamo Moskva:
    Moskevské Dynamo zahájilo nový ročník skvěle. Odehrálo pět zápasů se stoprocentní bilancí pěti výher a s působivým skóre 24:8. Celek z hlavního ruského města nejprve velmi dobře zvládl první tři domácí duely, v nichž postupně přehrál 4:1 Minsk, 4:0 právě Novosibirsk a 5:2 mistrovský Omsk. Venku pak Dynamo zvítězilo 6:2 v Chabarovsku a 5:3 ve Vladivostoku.

HC Sibir Novosibirsk:
    Novosibirsk odehrál rovněž pět zápasů a body získal tři. To v tabulce Východní konference stačí na desáté místo. Zvítězit hráči Sibiru dokázali výsledkem 3:0 na ledě Nižného Novgorodu. Bodovali ještě i na půdě Traktoru, kde hned na úvod padli 2:3 po prodloužení. Naposledy prohráli na domácím hřišti 2:4 s Čerepovcem.

Michal Čajkovský (DMS) – 1 zápas, 0 bodů

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin, A. Achmetov) – Achijarov, Jermakov, Jefremov, D. Bodrov, T. Murphy, Ilja Morozov, J. Alanov – O. Li, Pjanov, Dubakin – Golubev, Litovčenko, Wedin – Milovzorov, N. Shore, Šarov – Setdikov, V. Komarov, Ovčinnikov – A. Jakovlev.

Dynamo Moskva: I. Bočarov (Jerjomenko, Kuzněcov) – Vojnov, Mironov, Čajkovský, An. Sergejev, Pedan, J. Zajcev, Novikov – Galijev, Šipačov, Petunin – Raševskij, O'Dell, Klinkhammer – Bryzgalov, O. Zajcev, Michajlov – Kisakov, Igumnov, Čebykin – Jefremov.

Rozhodčí: Bondar, Lavrentěv – Berseňov, Judin.

00:01

00:56
    Hostující Michal Čajkovský vyhodil puk z hrací plochy. Je tedy vyloučen za zdržování hry.

01:28
    Hosté jdou do tří! Andrej Pedan je potrestán za podražení Šarova.

01:58
    Z vrcholu levého kruhu střílel Trevor Murphy. Ivan Bočarov se prezentoval rychlým švihem lapačkou.

02:11
    Další střela Murphyho z levé strany. Bočarov si prostor u bližší tyčky pohlídal.

02:57
    Čajkovský na ledě, hosté jsou tedy ve čtyřech.

03:20
    Ivan Igumnov vyhodil puk až za branku soupeře. Dynamo oslabení přežije.

03:35
    Hosté jsou už v plném počtu. Hráči Sibiru se nyní dopustili icingu.

04:30
    Po nevyužité domácí přesilovce si hra zatím sedá. Z obou stran je to takové rozhárané.

04:48
    Sergej Dubakin dostal puk do jízdy na pravé křídlo a vyzkoušel Bočarova. Hostující gólman si proti jeho ráně povyjel a ztlumil kotouč ve výstroji.

05:30
    Domácí Nikita Setdikov dostal dvě minuty za podrážení. Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovku Dynama.

06:22
    Od modré čáry pálil Vjačeslav Vojnov a zasahovat musel Säteri. Vzápětí na domácího brankáře spadl Rob Klinkhammer, kterého krosčekoval Ilja Morozov. Hra je přerušena, vylučovat se ale nebude.

06:56
    Domácím se podařilo vyhodit a ušetřili tak cenné sekundy.

07:30
    Dobrá práce Jakovleva, jenž také vyhodil. Teď už je Sibir navíc kompletní.

07:44
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Ivana Bočarova.

08:23
    Nikita Setdikov dostal přihrávku na pravý kruh a vystřelil zápěstím. Bočarov byl připraven.

09:44
    Hra přerušena kvůli hostujícímu ofsajdu.

10:08
    Tentokrát zakázané uvolnění Dynama.

10:13
    Po buly nahodil puk na branku Murphy. Vjačeslav Litovčenko jeho nabídku tečoval vedle.

10:53
    Jegor Milovzorov se rozjel k odvážné individuální akci. Snažil se natlačit před branku, ale do zakončení už nebyl hostující obranou připuštěn.

11:20
    Nyní tu máme další reklamní přestávku.

12:16
    Od levého mantinelu střílel Nikita Novikov. Kotouč prosvištěl kolem vzdálenější tyčky domácí svatyně.

13:16
    Hosté se usadili v útočném pásmu, zatím jim schází střelba.

13:38
    Nakonec nahodil puk do brankoviště Sergejev. Dorážet se snažil Vladislav Michajlov, Säteri ale odolal.

13:54
    To byl dlouhý tlak Dynama, během něhož stačili hosté prostřídat. Unavená obrana Sibiru tak pustila k nebezpečné ráně z voleje Jegora Bryzgalova, Säteri byl ale na místě.

14:20
    Domácí se už vymanili. Momentálně drží puk za vlastní brankou a mohli prostřídat.

15:40
    Od modré čáry chtěl střílet hostující obránce Andrej Mironov, který ale trefil jen protihráče.

16:06
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

17:05
    Za domácí brankou se těžce sbíral z ledu Jegor Alanov. Obránce Sibiru se ale musel zvednout a zapojit se do hry. Dynamo se totiž nadechovalo k náporu.

17:25
    Trest pro hostující hráčskou lavici. Dynamo si nepohlídalo střídání a na ledě mělo moc hráčů.

17:34
    Alexandr Šarov dostává trest za držení Pedana. Síly na ledě se tak vyrovnají.

17:57
    Po nahrávce Olega Li pálil z první Ilja Morozov. Jeden z obránců puk srazil do ochranné sítě za brankou.

18:02
    Domácí dobře sehráli situaci po buly. Nejprve pálil od modré Denis Golubev, který minul branku. Kotouč se poté odrazil k Iljovi Morozovovi, jenž ho vracel do ohně, ale hrací předmět přikryl Bočarov.

18:59
    Viktor Komarov zrychlil na pravém křídle a z úhlu vyzkoušel Bočarova, který zakročil. Do konce první třetiny schází minuta.

19:11
    Nikita Jefremov v souboji o kotouč nešťastně zasáhl holí do tváře Erica O'Della. Dostal tedy dvouminutový trest. Pár sekund budou hrát hosté přesilovku 4 na 3.

19:21
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté stačili využít výhodnou podobu přesilové hry! Vjačeslav Vojnov nabil na levý kruh STANISLAVOVI GALIJEVOVI, který ranou z první k bližší tyčce překonal přesouvajícího se Säteriho. Asistence: Vjačeslav Vojnov.
    19:21 Stanislav GALIJEV - 0:1

19:35
    Hosté pokračují v klasické přesilovce 5 na 4.

19:55
    Hosté ještě získali buly v útočném pásmu a jejich trenéři se rozhodli zkusit to bez brankáře, v šesti!

20:00
    Už se ale nic nestane. Puk se po vhazování odrazil do rohu.

20:00

Máme za sebou první třetinu. Sibir začal aktivněji především díky přesilovce 5 na 3, kterou hrál v úvodu zápasu, ale nedokázal ji využít. Pak se hra vyrovnala a šancí bylo k vidění poskrovnu. Ve 20. minutě se však radovali hosté, když se v početní výhodě 5 na 3 trefil Stanislav Galijev. Dynamo tak vede 1:0.

20:17
    Hosté využívají také přesilovku 5 na 4 a hned na začátku druhé třetiny zvyšují na 2:0! VJAČESLAV VOJNOV si vyměnil puk s Vadimem Šipačovem a ranou od modré překonal brankáře Säteriho. Obránce Dynama přidává k pěti asistencím svůj první gól v sezóně. Asistence: Vadil Šipačov.
    20:17 Vjačeslav VOJNOV - 0:2

22:10
    Hosté mají duel dobře rozehraný a zatím se zdá, že směřují k šestému vítězství v sezóně.

23:44
    Domácí se ale nevzdávají. Střelu z osy kluziště musel vykopnout levým betonem Bočarov.

24:31
    Od levého mantinelu vystřelil Michal Čajkovský. Rána slovenského obránce Dynama skončila v lapačce Harriho Säteriho.

25:06
    Průnik Litovčenka nepřinesl domácím nic převratného. Útočník Sibiru byl vytlačen za branku.

25:29
    Hosté přidávají třetí gól! NIKOLAJ ČEBYKIN dotíral na obránce Nikitu Jefremova, kterému u mantinelu sebral kotouč. Následně si mohl pohodlně vyjet před Säteriho a zakončil mezi jeho betony. Bez asistence.
    25:29 Nikolaj ČEBYKIN - 0:3

25:46
    Domácí se budou moci nad svou hrou zamyslet během reklamní přestávky.

25:46
    Domácí vystřídali brankáře. Harriho Säteriho nahradil Anton Krasotkin.

26:30
    Střelu Alexandera Šarova z pravého kruhu podržel v lapačce Ivan Bočarov.

27:01
    Rob Klinkhammer střílel z pravého kruhu. Na zasahujícího Krasotkina spadl Eric O'Dell, kterého podle mě přistrčil bránící hráč. Sudí však vykazuje na trestnou lavici hostujícího útočníka za faul na brankáře Sibiru.

28:02
    Ivan Bočarov zatím likviduje všechny střely hráčů Novosibirsku v přesilové hře.

A po pokusu Trevora Murphyho přerušil Bočarov svým zákrokem hru.

28:45
    Hosté vyhazují.

29:02
    Dynamo je už v plném počtu.

29:31
    Domácí ještě zůstali v útočném pásmu. Pokus Vjačeslava Litovčenka ukryl ve výstroji Bočarov.

30:08
    Domácí se nadechují k náporu. Od modré pálil Ilja Morozov, jeho projektil minul branku.

30:48
    Už dlouho se hraje v útočném pásmu Sibiru. Domácí se nechtějí jen tak vzdát.

32:09
    Rob Klinkhammer ujel na levé straně domácí defenzivě. Jeho střela trefila levou ruku Krasotkina!

32:35
    Oboustranné vyloučení domácího Shorea a hostujícího Jegora Zajceva za hrubost. Hrát se bude 4 na 4.

33:50
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Trevor Murphy to řešil sám střelou, kterou Bočarov vyrazil!

34:37
    Hra 4 na 4 přinesla pár zajímavých příležitostí na obou stranách, ale skóre se neměnilo. Nyní se už hraje ve standardním počtu hokejistů.

35:15
    Na pravé straně nabral rychlost Eric O'Dell. Jeho střelu z pravé strany však Krasotkin pokryl.

35:26
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Nick Shore. Přesilovka pro Dynamo.

35:44
    Domácí se osvobozují.

36:14
    Viktor Komarov dostal přihrávku na levý kruh, odkud střílel vedle vzdálenější tyčky.

36:52
    Denis Golubev tvrdě narazil na hrazení Vadima Šipačova. Hra je přerušena, svého kapitána už vyrazil mstít Eric O'Dell!

36:52
    Golubev dostal trest za krosček. Hosté budou hrát přesilovku 5 na 3 a berou si time-out.

36:56
    Domácím vyšlo buly a dokázali vyhodit!

37:17
    Vojnov nabil na levý kruh Galijevovi. Ten neprostřelil Krasotkina.

37:26
    Teď už to Dynamu a STANISLAVOVI GALIJEVOVI vyšlo! Hostující útočník si sjel před branku, dostal krásný pas od Vadima Šipačova a odklízel kotouč do odkryté svatyně soupeře. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Vadim Šipačov.
    37:26 Stanislav GALIJEV - 0:4

37:26
    Hosté to stihli v samotném závěru přesilovky 5 na 3. Pokračují tedy ještě v klasické výhodě.

38:53
    Ze zbytku přesilovky 5 na 4 už Dynamo nic velkého nevytěžilo. Sibir je kompletní.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Po druhé třetině je o osudu zápasu asi rozhodnuto. Dynamo přidalo tři góly a vede nad Novosibirskem 4:0. Hosté nejprve zužitkovali přesilovou hru, kterou si přinesli ještě z úvodního dějství, když se od modré čáry trefil Vjačeslav Vojnov. Ve 26. minutě pak Nikolaj Čebykin sebral kotouč obránci a vyhnal brankáře Säteriho na střídačku. Střídající Krasotkin vydržel s čistým kontem do 38. minuty, kdy ho v přesilové hře 5 na 3 překonal Stanislav Galijev. Ten skóroval podruhé v utkání.

40:56
    Anton Wedin prověřil z levé strany Bočarova. Ten si pro puk sáhl lapačkou.

41:05
    Na trestnou lavici míří Michal Čajkovský, který se dopustil nedovoleného bránění. Přesilovka pro Novosibirsk.

41:55
    Alexandr Šarov byl na konci domácí přesilovkové souhry. Střela z levého kruhu však byla zablokována.

42:28
    Ze střely Antona Wedina z levé strany Bočarov asi mnoho neviděl. I tak stačil puk vyrazit.

43:06
    Hosté oslabení přestáli a stále drží čisté konto.

43:48
    Hosté dovršují pověstného bůra! Po přihrávce Jegora Bryzgalova se ocitl v dobré pozici OLEG ZAJCEV. Jeho první bekhendovou střelu Krasotkin vyrazil, po dorážce Zajceva už ale kapituloval – 0:5. Asistence: Nikita Novikov a Jegor Bryzgalov.
    43:48 Oleg ZAJCEV - 0:5

44:44
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Stanislav Galijev – 2 min., podrážení).

45:38
    Murphy nahrál na pravý kruh, odkud pálil Oleg Li. Bočarov připraven.

46:17
    Hosté se osvobozují.

46:35
    Hosté přežili nebezpečný průnik Milovzorova a opět vyhodili.

46:45

47:08
    Před hostující brankou zůstal zcela volný Nikita Setdikov. Ten však zamířil jen do Bočarova, který se rychle přesunul!

48:08
    Domácí se snaží o vstřelení alespoň čestného gólu. Z rohu kluziště nahazoval puk do brankoviště Jakovlev. Viktor Komarov ho nedokázal dotlačit za brankovou čáru.

48:50
    Sibir právě vstřelil branku!
    Teď už se domácí dočkali! Od modré čáry vypálil ILJA MOROZOV a puk zapadl do brankové síťky mezerou mezi levou rukou a tělem brankáře Bočarova. Ten neviděl přes clonícího Olega Li. Asistence: Trevor Murphy.
    48:50 Ilja MOROZOV - 1:5

50:06
    Domácí srazili puk po střele Erica O'Della do ochranné sítě za svou brankou.

50:13
    Nyní zakázané uvolnění domácích.

51:02
    Ivan Bočarov už neudrží čisté konto, nicméně ani to by vítězství hostí ohrozit nechtělo. Čtyřbranková ztráta je z pohledu Sibiru příliš.

52:08
    Kotouč se ocitl v ochranné síti za hostující brankou. Následuje reklamní přestávka.

52:21
    Krásný zákrok Antona Krasotkina, který vychytal Nikolaje Čebykina! K tomu propadl puk skrze brusle bránících hráčů, ale u tyčky ho nedostal za záda brankáře Sibiru! Ten nastavil lapačku.

52:33
    Domácí snižují na rozdíl tří branek! Dobře to udělal Nick Shore, který přebral puk na ose hřiště, sjel si s ním doprava a následně nahrál do slotu ALEXANDROVI ŠAROVOVI, který z první rozvlnil síťku za přesouvajícím se Bočarovem. Asistence: Nick Shore.
    52:33 Alexandr ŠAROV - 2:5

53:38
    Domácí by ještě mohli vycítit šanci, ale teď se hnalo do útoku Dynamo. Vladislav Jefremov dostal puk do jízdy na levém křídle. Jeho střela švihem ale skončila na výstroji Krasotkina.

55:03
    Do konce schází pět minut. Domácím přeci jen rychle utíká čas.

55:33
    Závar před hostující brankou! Jegor Milovzorov kotouč z brankoviště za Bočarova nedostrkal!

56:24
    Hosté se vymanili z tlaku soupeře a zavezli kotouč do rohu za branku Sibiru.

56:52
    Tohle začíná být zajímavé! U pravého mantinelu se dostal k puku NIKITA SETDIKOV, který ho nastřelil směrem na branku. Skákavé nahození propadlo až za záda Bočarova, jehož gesto bylo jasné. Nic jsem neviděl – 3:5. Asistence: Viktor Komarov.
    56:52 Nikita SETDIKOV - 3:5

57:15
    Vyloučení na obou stranách. Hrát se bude ve čtyřech.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:26
    Domácí zatím nesáhli k odvolání brankáře, byť drží pásmo.

58:42
    Velká stíhací jízda Sibiru pokračuje! DENIS BODROV se dostal k puku na ose hřiště, vystřelil a Bočarov přes clonícího Pjanova zahlédl kotouč asi až v brance – 4:5! Asistence: Oleg Li a Nikita Jefremov.
    58:42 Denis BODROV - 4:5

59:02
    Poslední minuta. Domácí hrají bez brankáře!

59:49
    Domácí tam měli několik nadějných situací, které volaly po vyrovnání! Nyní si berou oddechový čas.

59:56
    Rána Trevora Murphyho za Bočarova nezapadla. Brankář Dynama puk vyrazil!

Končí utkání, v němž Sibir prohrával už 0:5, přesto jeho hráče vyprovází z ledu potlesk a pokřik Molodci, Molodci! Domácí se totiž v podstatě za beznadějného stavu nadechli v závěrečných dvanácti minutách k velké stíhací jízdě, kterou korunovali čtyřmi góly a ani k vyrovnání mnoho nescházelo.

Dynamo přitom mělo zápas dlouho pod kontrolou. V závěru první třetiny šlo do vedení, ve druhé přidalo další tři zásahy a v úvodu třetí zvýšil na 5:0 Oleg Zajcev. Ve 49. minutě se však od modré čáry prosadil Ilja Morozov a hráči Sibiru rázem zjistili, že se s moskevským celkem dá hrát. Góly Alexandra Šarova, Nikity Setdikova a Denise Bodrova se tak dostali do bezprostředního kontaktu. V poslední minutě zkusili i hru bez gólmana, která přinesla několik závarů, ovšem hosté už plný bodový zisk uhájili.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:26 (13:6, 8:14, 17:5)
    Zblokované střely – 14:13
    Vyhraná vhazování – 38:34
    Trestné minuty – 14:16
    Hity – 11:32

Československá stopa

Michal Čajkovský (DMS) – 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 6:50 (17:17:34)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 49. Ilja Morozov (T. Murphy), 53. Šarov (N. Shore), 57. Setdikov (V. Komarov), 59. D. Bodrov (O. Li, Jefremov) – 20. Galijev (Vojnov), 21. Vojnov (Šipačov), 26. Čebykin, 38. Galijev (Vojnov, Šipačov), 44. O. Zajcev (Novikov, Bryzgalov)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (26. Krasotkin, A. Achmetov) – Achijarov, Jermakov, Jefremov, D. Bodrov, T. Murphy, Ilja Morozov, J. Alanov – O. Li, Pjanov, Dubakin – Golubev, Litovčenko, Wedin – Milovzorov, N. Shore, Šarov – Setdikov, V. Komarov, Ovčinnikov – A. Jakovlev.

Rozhodčí: Bondar, Lavrentěv – Berseňov, Judin