Vladivostok – Čerepovec 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 1:3 (kon.)
Pátek 17.09.2021, 16:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (18:21:31)

Peter Cehlárik (OMS)
    0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 17:28
    Šimon Hrubec (OMS) do hry nezasáhl.

Střely na branku: 26 – 23 (3:8, 14:9, 9:6).

Po sedmi odehraných zápasech mají oba tyto týmy osm bodů. Jekatěrinburg je ve Východní konferenci čtvrtý, hned za ním je Omsk.

Je dobojováno. Avangard přerušil sérii tří porážek a z ledu Jekatěrinburgu si odváží dva body za výsledek 3:1. Hosté vstřelili po jednom gólu v každé z třetin. Skóre otevřel Tolčinskij, po kterém se prosadil Prochorkin. Macek ve třetí části snížil. Navazující přesilovku Jekatěrinburg ale neproměnil a od té doby moc šancí neměl. Jasno bylo o deset minut později se zásahem Tělegina.

59:41
    Stanislav Bočarov trochu na náhodu házel puk z pravého kruhu do brankoviště. Významnější efekt to nemělo.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Další přerušení už zámořský trenér Peters použije k oddechovému času.

58:30
    Blacker udržel puk v útočné třetině. Pak ho podél modré předal Trjamkinovi, jehož nahození až k Děmčenkovi nedoplachtilo.

58:06
    Zakázané uvolnění Omsku využívá domácí kouč k odvolání Šikina. Bude se hrát v šesti proti pěti.

57:42
    Jekatěrinburg se ještě snaží s nepříznivým stavem něco udělat. Dobře organizovaná obrana v bílém je ale proti.

57:20
    Alexej Makejev nepřevzal Da Costovu přihrávku z krátkého mantinelu. Jeden z protihráčů ho na poslední chvíli vyrušil.

56:12
    Omsk odevzdal puk nahozením z červené čáry. Paradoxně tím získal buly v útočném pásmu, domácí rozehráli na icing.

55:25
    Slovenský šikula Peter Cehlárik musel přerušit svou akci, protože Šikin u rozhodčích vyreklamoval posunutou branku.
    54:40 Ivan TĚLEGIN - 1:3

54:40
    Avangard právě vstřelil branku!
    Pět minut před koncem přichází asi rozhodující direkt! Gricjuk si vyměnil puk s Prochorkinem a z vrcholku levého kruhu perfektně přenesl hru na volného IVANA TĚLEGINA, proti jehož rychlé střele se Šikin neměl šanci přesunout. Asistence: Arsenij Gricjuk, Nikolaj Prochorkin.

54:15
    Jekatěrinburg zdárně vyhazuje a může poslat na led čerstvé kvarteto hráčů.

53:56
    Omsk má dokonalou příležitost k rozhodnutí. V úvodu přesilovku se mu ale nedaří najít nějakou palebnou pozici.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 45. Macek (Prince) – 17. Tolčinskij (Knight, Jakupov), 22. Prochorkin (Tolčinskij, Pokka), 55. Tělegin (Gricjuk, Prochorkin)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Šikin (Galkin) – Ščemerov, Trjamkin (C), Alexej Vasilevskij (A), Gurkin, Blacker, Arzamascev, Sitnikov – Macek (A), Spooner, Prince – Romancev, S. Da Costa, Makejev – Šumakov, P. Cormier, Chripunov – S. Bočarov, P. Kulikov, Bělousov – Mylnikov.
    Avangard Omsk: Vas. Děmčenko (Š. Hrubec) – Kaski, Jemelin (C), Pokka, Šaripzjanov (A), Běreglazov, K. Gotovec, Brjukvin – Tělegin, Knight, Cehlárik – Jakupov, Prochorkin, Tolčinskij (A) – V. Žarkov, Kablukov, Dědunov – Ševčenko, Paré, Gricjuk.

Rozhodčí: Morozov, Fraňo – Antonov, Sadovnikov