Havlíčkův Brod – Kralupy n. Vltavou 3:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Poruba 2011 2:1 (2:1 po s.n.) | Ústí n/L – Písek 3:4 (kon.)
Warriors Brno – Technika Brno 2:6 (kon.) | Vsetín – Přerov 1:6 (kon.) | Chrudim – Kobra 4:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
IHC Králové Písek
Pátek 01.10.2021, 19:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Liga juniorů • 6. kolo

Třetí třetina byla podobná té druhé a také se v ní radoval pouze jeden střelec, byl to písecký Pešek, který rozhodl dnešní vyrovnané utkání. (21:03:30)

59:58
    Při signalizované výhodě to ještě zkoušel domácí útočník, Kadlec ale vítězství uhájil.

59:40
    Jeden z píseckých netrefil od modré zcela prázdnou bránu.

59:23
    Ježek na střídačce, domácí to riskují bez brankaře.

59:23
    Oddechový čas pro domácí.

59:23
    Icing hostí.

58:28
    Macel projel celé kluziště a dostal se i ke střele, ta ale Kadlece nerozhodila.

58:00
    Ze třetí třetiny zbývají poslední dvě minuty, Gašpar netrefil bránu.

56:44
    Ježek vyrazil tvrdou ránu Peška.

55:24
    Od helmy Nedomy se puk odrazil za bránu hostí.

55:14
    Pískán je úmyslný ofsajd Písku.

55:00
    Je před námi poslední pětiminutovka, Ústí hledá složitě cestu do útočné akce.

53:30
    Kovala napodobil na druhé straně Krasanovský, ten se dostal k ještě výhodnějšímu zakončení. Ježek ale drží naděje domácích.

51:40
    Obrovskou rychlost nabral Koval, udělal kličku, na Kadlece ale nevyzrál.

50:50
    Písečtí znovu před Ježkem, poměrně zkušeně šetří časem.

50:05
    Byl to kapitán Polata, s bolestivou grimasou ale po svých dojel na střídačku.

50:05
    Jeden z ústeckých leží na ledě, rozhodčí radši přerušil hru.

49:45
    Poměrně nepřesný úsek hry z obou stran.

48:17
    V šanci nyní i jeden z ústeckých, Kadlec ale drží.

47:47
    Písek právě vstřelil branku!
    Nedáš dostaneč, toto pravidlo nyní potvrdili písečtí dokonale, ONDŘEJ PEŠEK skóroval z poměrně nevýhodné pozice a Písek je opět ve vedení – 3:4! Asistence: Matyáš Krasanovský.

47:00
    Koval ujížděl na Kadlece, na poslední chvíli ho ale dojel jeden z beků a šanci mu sebral.

46:42
    Písek teď drží svého soupeře v obranném pásmu.

Dnešní utkání sleduje 83 diváků.

45:29
    Tvrdá střela Kouby, hra je následně zastavena, jeden z hostí se těžko zvedá ze země.

45:05
    Zakázané uvolnění domácích.

44:39
    Hynek se dobře obtočil kolem brány, jeho následná střela ale za Kadlece nepropadla.

44:14
    Macel trefil masku gólmana.

43:45
    Nedoma to zkoušel z kruhu, mnoho nechybělo.

43:05
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Richard Pitel – 2 min., podrážení).

42:51
    Souboj o puk u mantinelu vyhrávají hosté.

42:08
    Hollar připisuje hattrick, bohužel jenom v počtu nastřelených tyčí. Kroutí hlavou a jede do obrany.

41:48
    Ježek kryje další pokus hostů.

40:52
    Dohnal vystřelil z mezikruží, Ježek kryje.

40:45
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Tot – 2 min., sekání).

40:45
    Rozruch před píseckou bránou, vypadá to, že se bude vylučovat.

40:28
    Rychlý projektil z hole Kovaříka skončil mimo.

40:02
    Vhazování pro Písek.

40:01

Třetí třetina je před námi, o vítězi ještě zdaleka není rozhodnuto.

Po sérii nepřesných rozehrávek v úvodu třetiny se hra konečně vrátila do nastoleného tempa. V půlce zápasu jsme viděli gól v podání ústeckého Nedomy, který vyrovnával na současných 3:3.

38:21
    Drama i na druhé straně, Špačkův pokus ale v bráně neskončil.

37:55
    Veliká šance hostů, ti ujížděli dva na jednoho, Kreuzmana ale vychytal při svém přesunu Tuček.

37:36
    Slovan nadále aktivní, Nedoma zakončil pouze do gólmana.

37:24
    Kadlec v tomto oslabení podržel svůj tým, za dvě minuty mohl pochytat něco kolem sedmi střel.

36:20
    Znovu Macel, se střelou ale váhal tak dlouho, až neměla potřebné parametry.

36:05
    Pokus Bára končí mimo.

35:41
    Macel dostal dobře nabito, střelu srazil jeden z obránců a kotouč rozvlnil ochrannou síť.

35:23
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Kryštof Kovařík – 2 min., vražení na hrazení).

33:47
    Špaček blízko gólu. Ústečtí ujížděli do přečíslení, Špaček to vzal ale na sebe a střela těsně minula pravou tyč.

33:01
    Velmi dobré oslabení, všem píseckým nyní ujel Macek, jeho blafák ale Kadlec přečetl a srazil střelu do ochranné sítě.

32:45
    Rybův pokus skončil pouze v lapačce ústeckého brankaře.

32:15
    Česnohlídek na dobrých patnáct vteřin zaměstnával obranu soupeře, domácí mohli vystřídat.

31:32
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Václav Hynek – 2 min., vysoká hůl).

31:00
    Domácí dnes hrají velmi tvrdě, žádný souboj nedávají Písku zadarmo.

30:09
    DObrý pokus Hollara z pravého kruhu, Ježek vyráží ramenem.

29:40
    Dobrá práce ústeckých, ti vyvezli kotouč až za Kadlecovu svatyni.

29:00
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Česnohlídek – 2 min., napadení).

28:52
    Výbornou šanci vytvořil Macel, jeden ze spoluhráčů ale nedokázal bekhendem zakončit do poloprázdné brány.

28:24
    Icing Písku.

28:12
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Máme opět vyrovnáno, Ústrí podniklo rychlou akci po levém mantinelu na jejímž konci byl DAVID NEDOMA – 3:3! Asistence: David Gašpar a Aleš Macek.

27:49
    Polata nabral rychlost a vystřelil z pravého kruhu.

27:09
    Hollar a jeho další tyč! Teď byl Písek blízko další brance.

26:11
    Kadlec lapí dalekonosný pokus.

25:41
    Macel příkladně zabojoval a získal téměř ztracený puk, ten je už ale na holích soupeře.

24:44
    Od modré to zkoušel Hynek.

24:18
    Tot se dostal až před bránu Kadlece, v leže už ale nedokázal zakončit.

23:48
    Po chvíli hned další, rychlá hra z první třetiny zatím na led nedorazila.

23:34

23:12
    V nenápadné akci se Pitel dostal až k zakončení, cinkla levá tyč.

22:31
    Sražené střela Gašpara mířila hodně mimo.

22:09
    Když ne ofsajd, tak zakázané uvolnění, hra je velmi rozkouskovaná.

22:01
    Další písecký ofsajd, tentokrát ale velmi těsný, domácí teď mohou rozhodčím poděkovat.

21:43
    Ofsajd i na druhé straně.

20:39
    Ofsajd zastavuje útočné snažení Slovanu.

20:02
    Bule tentokrát pro domácí

20:01

Týmy se již připravují na druhé dějství, na trestné lavici stále sedí Jan Macel.

Končí první třetina během které jsme se určitě nenudili. Začaly ji rychlé dva góly hostů z holí Hollara a Krasanovského. V patnácté minutě se podobný kousek povedl i domácím, zásluhou Filipa a Gašpara Slovan vyrovnal. Poslední slovo měli ale hosté, když se prosadil Ryba.
    Druhá třetina začne přibližně v 19:47.

20:00

19:20
    Ježek zatím jistě zasahuje proti píseckým pokusům v přesilové hře.

18:30
    Ústí vyhazuje.

18:18
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Macel – 2 min., podrážení).

18:14
    Bár nahazoval z ostrého úhlu.

17:53
    V šanci nyní Hála, ten si ale s ležícím Ježkem neporadil.

17:43
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

16:51
    Do vedení jde opět Písek, nedůraz v ústecké obraně znamená branku ADAMA RYBY – 2:3!

15:52
    A máme vyrovnáno, Slovan vyrovnal tak rychle, jako šel předtím Písek do vedení. Zasloužil se o to krásným zakončením DAVID GAŠPAR – 2:2! Asistence: Jan Macel.

15:40
    Kadlec radši schoval puk do lapačky, Mackova střela neměla parametry.

15:10
    Slovan nadále aktivní, písečtí se rychle zbavují kotoučů.

14:04
    Slovanu se vystupňovaný tlak vyplatil, puk se po sérii odrazů dostal na modrou k ONDŘEJU FILIPOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2! Asistence: David Gašpar, Jan Macel.

13:58
    Macelova střela za záda Kadlece neprošla.

13:07
    Polata chytře zavezl puk, vhazovat se bude před Kadlecem.

11:51
    Dohnal netrefil bránu.

10:44
    Gašpar nadvakrát nepřekonal Kadlece, vypadá to, že se probrali už i domácí.

10:19
    Martínek nahodil pouze do boční sítky.

09:29
    Icing domácích.

08:54
    Veliká šance konečně také i na druhé straně, puk se od gólmana odrazil k Nedomovi, který v nelehké pozici zakončil pouze do rozkleku Kadlece.

08:27
    Hollar nastřelil břevínko, domácí se nyní nedostávají ani za půl.

07:57
    Další střela hostů, Slovan by se měl rychle probrat.

07:29
    Kovařík v šanci! Zůstal osamocen na levém kruhu, zakončení se mu nicméně nepovedlo.

07:00
    Čas zastaven, Ježek chytá lapačkou.

06:42
    Další šance aktivního Peška, po špatné rozehře se dostal k puku, ujel obráncům, zakončil ovšem trochu nad.

05:49
    Dobrá šance Špačka na snížení, dostal nahrávku v předbrankovém prostoru, nedokázal ale optimálně zakončit.

05:15
    Ústí poprvé v útoku, Písek ho ale k zakončení nepustil.

04:18
    A je to o dva góly, nedůraz v ústecké obraně potrestal pohotovou střelou MATYÁŠ KRASANOVSKÝ – 0:2!. Asistence: Ondřej Pešek.

03:51
    Z nenápadné akce Písku je první gól zápasu, je TOMÁŠ HOLLAR vymetl levý růžek Ježkovy svatyně – 0:1! Asistence: Richard Pitel.

03:31
    Slovan vyhazuje do bezpečí, Písek zakládá novou akci.

03:04
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Nedoma – 2 min., podrážení).

02:43
    Po nahození Brauna radši přikryl puk Ježek.

02:12
    První střela, Pešek napřáhl od kruhu, trefil ovšem boční síť.

01:00
    Akce obou mužstev ztroskotaly na pevné obraně.

00:32
    Písečtí se snaží založit útočnou akci.

00:02
    Úvodní vhazování pro Písek.

00:01

Na ledě je již i trojice rozhodčích.

Oba týmy jsou již připraveny, utkání začne za okamžik.

HC Slovan Ústí nad Labem: Ježek (Tuček) – Martínek, Filip, Polata (C), Hynek, Česnohlídek, Kuchler – Bár, Koval, Tot (A), Nedoma, Macel (A), Macek, Kredl, Špaček, Gašpar

IHC Králové Písek: Kadlec (Lokajíček) – Kulvejt (A), Polák, Dohnal, Kurfürst (C) – Kovařík, Pitel, Krasanovský, Lechnýř, Kouba, Ryba, Sládek, Hollar (A), Mikeska, Pešek, Hála, Kreuzman, Braun

13.12.2019 – Písek vs. Slovan – 5:4

Hosté z Písku vedou tabulku skupiny západ s dvoubodovým náskokem na Kobru Praha. Z pěti zápasů prohráli pouze ten poslední proti Přerovu, na Zubry nestačili poměrem 1:5. Jedinou branku vsítil Pešek.

Domácí Slovan vstoupil do sezóny prohrou v Havlíčkovo Brodě. Poté se ale výsledky zlepšily a po pěti odehraných zápasech má Ústí na svém kontě devět bodů a drží se na třetí pozici skupiny západ s vyrovnaným skóre 12:12. V posledním kole narazili ústečtí na výběr Brna, který přehráli 4:2.

V rámci šestého kola Ligy juniorů zajíždí na led Ústí soupeř z Písku. Oba týmy se utkaly naposledy čtvrtého října 2020, kdy Slovan zvítězil na svém stadionu 5:2. Domácí tehdy rychle vedli a první třetinu ovládli 3:0. Písek v druhé třetině snížil, v té třetí už ale opět dominovalo Ústí a dokráčelo si k pohodlné výhře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Jan Koudelka

Branky a nahrávky: 15. Filip (Gašpar, Macel), 16. Gašpar (Macel), 29. Nedoma (Gašpar, Macek) – 4. Hollar (Pitel), 5. Krasanovský (Pešek), 17. Ryba, 48. Pešek (Krasanovský)

Rozhodčí: Mareš – Serbus, Janíček